Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА416109$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Гомонай Г. М. 
Резонансні та автоіонізаційні явища у процесах зіткнень електронів з іонами металів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.04 / Г. М. Гомонай; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2015. - 36 c. - укp.

Спектроскопічним методом за умов пучків моноенергетичних електронів та іонів, що перетинаються, досліджено резонансні й автоіонізаційні явища у процесах взаємодії електронів з багатоелектронними іонами Zn{\up\fs8 +}, Cd{\up\fs8 +}, Іn{\up\fs8 +} і Тl{\up\fs8 +} (збудженні, рекомбінації та іонізації зі збудженням) від порогів процесів до 100 - 300 еВ. Однозначно встановлено, що резонансне збудження іона надає суттєвий внесок (~30 - 50 %) у переріз збудження не тільки у біляпороговій області енергій електронів, де воно пов'язане переважно з автоіонізаційними станами, які розпадаються у процесі Костера-Кроніга, але й у всьому досліджуваному енергетичному діапазоні внаслідок розпаду автоіонізаційних станів, що утворюються, переважно, під час збудження субвалентної d{\up\fs8 10} оболонки або одночасно субвалентної та валентної s (або s{\up\fs8 2}) оболонок. Встановлено, що ефективний переріз (~10{\up\fs8 -16} см{\up\fs8 2}) як діелектронної, так і триелектронної рекомбінації, є результатом прояву кореляційної взаємодії у багатоелектронних атомних системах, що призводить до суттєвого збільшення ймовірності радіаційного розпаду автоіонізаційних станів. Знайдено, що абсолютні величини перерізів s- і \i d \i0-іонізації іона Іn{\up\fs8 +} електронним ударом становлять ~10{\up\fs8 -17} см{\up\fs8 2} за порядком величини, що свідчить про високу ефективність процесу іонізації з одночасним збудженням іона. Це є наслідком суттєвого внеску у прямий процес іонізації зі збудженням непрямого процесу іонізації - збудження-автоіонізації. Встановлено, що у механізмах перебігу процесів збудження, іонізації та рекомбінації багатоелектронних іонів важливу роль відіграють кореляційні ефекти, пов'язані з конкуренцією \i d \i0 і \i s \i0 електронів, причому вплив субвалентної \i d \i0{\up\fs8 10} оболонки зростає зі збільшенням порядкового номера елемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського