Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА429610$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Цьова Ю. А. 
Агроекологічне значення способів механічного обробітку ґрунту в умовах Полтавської області : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Ю. А. Цьова; Житомирський національний агроекологічний університет. - Житомир, 2017. - 24 c. - укp.

Встановлено агроекологічне значення й особливості впливу різних способів механічного обробітку на протікання процесів у ґрунті, які мають своє вираження у динаміці поживних речовин, екоморфічних особливостей рослин, які утворюють банк насіння в ґрунті, динаміці чисельності мікробоценозу та у структурі урожайності рослин в сівозміні. На підставі аналізу головних компонент варіювання едафічних показників під впливом різних способів обробітку ґрунту встановлено, що чотири головні компоненти, власні числа яких перевищують одиницю, описують 96,14 % мінливості простору змінних. Зауважено, що за едафічними показниками можна вірно ідентифікувати спосіб механічного обробітку ґрунту в 56,75 % випадків. Найбільшою специфічністю характеризується вплив чизелювання (70,00 % вірних класифікацій), а найменшою - оранка на глибину 25 - 27 см (48,33 % вірних класифікацій). В угрупованні бур’янів, насіння яких виявлено у ґрунті дослідного поля, однорічники складають 99,37 % від загальної кількості насіння. Зазначено, що трофотоп дослідженого поля за екоморфічною структурою угруповання бур'янів можна визначити як середньобагатий, а гігротоп - як свіжуватий. Характер впливу способу обробітку ґрунту на чисельність грибів залежить від сільськогосподарської культури. Для ячменю чітко визначено закономірність, за якої при нульовому та мінімальному обробітку ґрунту чисельність грибів найбільша, а при оранці та чизелюванні цей показник значно зменшується. Для кукурудзи відсутні статистично вірогідні залежності чисельності грибів від способу механічного обробітку ґрунту. При нульовому та мілкому обробітку чисельність бактерій у посівах кукурудзи та ячменю не відрізняються. Структуру показників урожайності кукурудзи, ячменю та гороху описано за допомогою аналізу головних компонент.


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2 + П032.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429610 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського