Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА442661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Васько Н. І. 
Теоретичне обґрунтування селекції ячменю ярого харчового напряму використання : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / Н. І. Васько; Національна академія аграрних наук України, Інститут рослинництва імені В. Я. Юр'єва. - Харків, 2019. - 55 c. - укp.

Представлено теоретичне обґрунтування основ селекції ячменю ярого харчового напряму використання шляхом комплексного використання селекційних і генетичних методів дослідження, яке відрізняється від раніше відомих результатів встановленням цінних харчових властивостей дослідженого матеріалу, виділенням джерел цих властивостей та удосконаленням селекційного процесу харчового ячменю. Визначено особливості та закономірності прояву антиоксидантної активності (далі - АОА) в залежності від умов вирощування та генотипу, встановлено позитивну істотну кореляцію між вмістом фенольних сполук та рівнем загальної антиоксидантної активності. Виділено зразки з високим вмістом фенольних сполук та джерела даної ознаки для селекції харчових сортів ячменю. Теоретично обґрунтовано модель високоврожайного сорту ячменю ярого харчового напряму для умов Лісостепу України з високою загальною антиоксидантною здатністю. Встановлено джерела білка з високою здатністю до перетравлення протеолітичними ферментами, особливості прояву та мінливості склоподібності ендосперму зерна ячменю, її кореляцію із вмістом білка. Установлено закономірності успадкування та успадковуваності кількісних ознак у серіях схрещування з голозерними зразками. Визначено ознаки, за якими гетерозис в Fi проявлявся найчастіше. Визначено селекційно-генетичні особливості зразків ячменю ярого плівчастих та голозерних різновидностей зі звичайним та waxy крохмалем за врожайним потенціалом та харчовими якостями. Удосконалено схему селекційного процесу ячменю ярого з урахуванням харчових властивостей вихідних компонентів для гібридизації та виділення цінних генотипів на початкових етапах. Передано голозерну лінію 13 - 728 під назвою Беркут і плівчасту лінію 12 - 473 з waxy крохмалем та високим вмістом олії (3,45 %) під назвою Шедевр до Державного сортовипробування, сорт Шедевр внесено до державного реєстру з 2019 р. Рекомендовано переробним підприємствам рекомендовано використовувати для виробництва продукції функціонального харчування сорти Взірець, Парнас, Аграрій та Алегро.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського