Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА449509$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Римар Т. Е. 
Розробка наукових основ НВЧ-технології композиційних матеріалів для теплоізоляції на основі рідинного скла : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.05 / Т. Е. Римар; Український державний університет залізничного транспорту. - Харків, 2021. - 42 c. - укp.

Створено наукові основи НВЧ-технології композиційних матеріалів для теплоізоляції на основі рідинного скла, суть яких полягає у розкритті та використанні закономірностей формування їх структури і властивостей залежно від параметрів надвисокочастотного випромінювання, модифікаторів коагуляційно-кристалізаційних процесів, пороутворювачів і піностабілізаторів. Установлено закономірності та кількісні залежності впливу НВЧ випромінювання на процеси трансформації структури рідинноскляної композиції при її поризації. Доведено, що завдяки об'ємному прогріву ступінь перебудови структури в порівнянні з конвективним нагрівом має вдвічі більше значення: для гранульованих матеріалів - за однакових температур, а для композиційних - навіть при вдвічі нижчій температурі процесу. Виявлено особливості переходу суспензії на основі рідинного скла під дією мікрохвильового випромінювання в піропластичний стан в умовах протікання конкуруючих процесів дегідратації і поризації структури матеріалу. Визначено, що частина енергії електромагнітного випромінювання перетворюється на теплоту, яка сприяє інтенсивній поризації з об'ємним розширенням рідинноскляної композиції, а інша - направлена на структурні зміни в матеріалі, які призводять до поліпшення його властивостей, що пов'язано з ефектом "нетеплової" дії НВЧ випромінювання. Теплоізоляційні матеріали апробовано у промислових і напівпромислових умовах із позитивним результатом, а результати досліджень упроваджено у практику навчального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.923

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського