Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА453036$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Шевцова А. І. 
Міра обертання радіовипромінювання пульсарів у декаметровому діапазоні : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / А. І. Шевцова; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 25 c. - укp.

Досліджено швидкі змін міри обертання радіовипромінювання найближчих до Землі пульсарів на коротких часових масштабах у декаметровому діапазоні. Запропоновано оригінальний підхід, в якому параметри середовища поширення є динамічно змінними в часових масштабах одного імпульсу. Такий підхід дозволяє оцінювати швидкі процеси у верхніх шарах магнітосфери пульсара та пульсарному вітрі. Саме в цих ділянках міра обертання, як параметр, що описує концентрацію електронів та паралельну до лінії зору індукцію магнітного поля, може змінюватися в залежності від фази індивідуального імпульсу. Параметри середовища поширення радіохвиль, розташованого далі від пульсара, є стабільними на таких часових масштабах і не можуть змінюватися так швидко. Запропоновано модель поляризованого імпульсного радіовипромінювання пульсарів та модель слабо анізотропного середовища поширення (міжзоряної, міжпланетної та іоносферної плазми), що можуть бути застосовані для декаметрового діапазону довжин хвиль. Також розроблено і наведено алгоритми оцінки динамічно змінних параметрів середовища поширення радіовипромінювання та проілюстрована можливість розділення верхніх шарів магнітосфери пульсара. Розроблено алгоритми застосовано для обробки і аналізу поляризованого радіовипромінювання зареєстрованих аномально інтенсивних імпульсів найближчих до Землі пульсарів в декаметровому діапазоні. Спостереження проводились на радіотелескопі УТР-2 в діапазоні 16-33 МГц. Тільки цей радіотелескоп з ефективною площею 150 000 м на 25 МГц дозволив реєструвати аномально інтенсивні імпульси пульсарів з високою часовою та частотною роздільною здатністю. Для радіовипромінювання трьох найближчих до Землі пульсарів були отримані оцінки середніх абсолютних значень міри обертання в декаметровому діапазоні. При чому для пульсара 10242+6256 оцінки міри обертання були отримані вперше в світі. Оцінки міри обертання для 10814+7429 (В0809+74), 10953+0755 (В0950+08) близькі до отриманих на більш високих частотах. Вперше були отримані профілі міри обертання в залежності від фази імпульсу для аномально інтенсивних імпульсів пульсарів Ю242+6256,10814+7429 (В0809+74), Ю953-Ю755 (В0950+08). Зареєстровано швидкі зміни міри обертання в часових масштабах 0.3 мс. Оцінено швидкі зміни міри обертання радіовипромінювання пульсарів на коротких часових масштабах за допомогою нового методу, що дозволяє аналізувати швидкі процеси в плазмі вздовж променя зору, що створює передумови для зондування верхньої магнітосфери пульсара та пульсарного вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1,022 + В661.10,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського