Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИКОМУНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Духовне життя українського суспільства: теоретико-методологічні та онтологічні проблеми розвитку : монографія: у 3 кн. Кн. 3. Освіта і наука як базова основа розвитку духовного життя суспільства / ред.: М. Михальченко, В. Скотний. - К.; Дрогобич : [Інформ.-ред. від. ДДПУ ім. І.Франка], 2009. - 174 c. - укp.

У часи утвердження України як суверенної держави актуальною є проблема перегляду усталених стереотипів мислення, застарілих або хибних тлумачень буття та свідомості. Розглянуто спроби використання антикомунізму для атаки на раціоналізм, філософію й інші суспільні науки, висвітлено соціальні та духовні перспективи України. Проаналізовано проблеми сучасної освіти української держави у світському та релігієзнавчому аспектах. Розкрито теоретико-методологічні засади модернізації української освіти.

Указано, что в период утверждения Украины как суверенного государства актуальной является проблема пересмотра устоявшихся стереотипов мышления, устаревших или ошибочных толкований бытия и сознания. Рассмотрены попытки использования антикоммунизма для атаки на рационализм, философию и другие общественные науки, освещены социальные и духовные перспективы Украины. Проанализированы проблемы современного образования украинского государства в светском и религиоведческом аспектах. Раскрыты теоретико-методологические основы модернизации образования страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:Ч + Ю252:Ч30 + Ч30 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351389/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нахлік Є. 
Письменники - провідники нації: типологічні зближення І. Франка з П. Кулішем / Є. Нахлік // Слово і Час. - 2019. - № 8. - С. 14-29. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вперше проведено паралель між схильністю П. Куліша та І. Франка до вікової ідеологічної авторевізії й доводиться, що в процесі світоглядної і творчої еволюції, перегляду власних ранніх соціально-радикальних поривів, зумовленого "національно-радикальним етапом" (І. Франко) визвольного руху в Галичині, зрілий Франко в 1896 - 1907 рр. зближувався з Кулішем, особливо пізнім (1874 - 1897 рр.). Ідеологічні та формальні зближення між письменниками виявляються в публіцистиці, листах, розбудові творів на матеріалах вітчизняної, біблійної та християнської історії і мітології (художній історизм і мітологізм, спроєктовані на сучасність, прийдешність і авторську особистість; символічна автобіографія).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко І. + Ш5(4УКР)5-4 Куліш П. З.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Файзулін Я. 
Заходи радянських органів держбезпеки із дискредитації очільника ДЦ УНР Симона Петлюри / Я. Файзулін, В. Яблонський // Соціум. Документ. Комунікація. Сер. Іст. науки. - 2020. - Вип. 10. - С. 149-181. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність радянських спецслужб щодо дискредитації українського еміграційного уряду - Державного центру Української Народної Республіки на еміграції та особисто його керівника Симона Петлюру. Екзильний уряд УНР, який стояв на позиціях антикомунізму та контролював інтерновану в польських таборах українську армію, становив реальну загрозу для існування більшовицького режиму в Україні. Тому, і центральний радянський уряд в Москві, і підконтрольний йому уряд УСРР в Харкові докладали максимум зусиль для дискредитації діяльності Симона Петлюри. Одним із головних напрямів такої підривної роботи проти українського еміграційного уряду стала діяльність більшовицьких спецслужб. "Чекісти" вербували агентуру серед українських військовиків та політичних діячів близьких до Державного центру. Зокрема, ГПУ вдалося, через створення фіктивної "Вищої Військової Ради", яка нібито діяла на території України, вивезти одного із популярних військових діячів армії УНР отамана Юрія Тютюника до УСРР. Юрій Тютюник погодився на співпрацю із більшовицькою владою і більше року, під керівництвом ГПУ, проводив агентурну гру з метою залучення спільників і з числа генералітету УНР (йшлося, насамперед про генерала Олександра Удовиченка), встановлення зв'язку Симона Петлюри з "Вищою Військовою Радою" та дискредитації Державного центру УНР перед урядовими чинниками Речі Посполитої та урядами інших держав. Така робота не мала великого успіху, тому ГПУ вдалася до розсекречення свого агента, використовуючи факт переходу "петлюрівського" генерала для деморалізації українського політикуму та військових на еміграції. Даний хід супроводжувався широкою інформаційною кампанією в радянській пресі і мав значний пропагандистський ефект як в Україні так і за кордоном. Зрештою, зрада Ю.Тютюника стала одним із чинників повернення українців до УРСР та послаблення антибільшовицького руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6-621.112 + Т3(4УКР)611-313.3 + Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74618:Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського