Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (33)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИТІЛО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 167
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вознюк В. П. 
Цитотоксична активність лейкоцитів крові в динаміці лімфопроліферативних захворювань на фоні цитостатичної терапії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / В. П. Вознюк; Київ. НДІ гематології та переливання крові МОЗ України. - К., 1998. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню кілерної активності лейкоцитів периферичної крові хворих на мієломну хворобу (МХ) та хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) в динаміці пухлинного прогресу, а також в умовах сучасної цистатичної терапії. Знайдено закономірності динаміки цитотоксичної активності лімфоцитів та нейтрофілів в залежності від стадії лейкозного процесу, виявлено несприятливе прогностичне значення низьких показників кілерної активності лімфоїдної популяції лейкоцитів крові хворих на МХ та ХЛЛ. Знайдено особливості змін функціонування природних та антитілозалежних кілерних клітин на фоні інфекційних і геморагічних ускладнень захворювань. Дослідженнями in vivo та in vitro показано різнонаправлений характер дії цитостатичних препаратів на кілерну активність лейкоцитів периферичної крові хворих на МХ та ХЛЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.402-533

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кішко Я. Г. 
Природні інтерферони: способи одержання, властивості та особливості дії препаратів, їх застосування при інфекціях тварин / Я. Г. Кішко // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 86-98. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Проаналізовано результати робіт, виконаних в галузі інтерферонології за останні 20 років, які базуються на запропонованих принципово нових біотехнологіях виготовлення природних alpha- та gamma-інтерферонів (ІФНів). "Ноу-хау" цих технологій полягає у використанні нетрадиційної сировини (селезінка замість крові) для приготування суспензії імуноцитів - продуцентів препаратів, введенні етапу "коіндукції" при виготовленні ІФНів alpha-типу, застосуванні бактерійних лектинів апатогенних бацил як індукторів gamma-інтерфероногенезу. Показано, що in vitro і in vivo обидва типи препаратів в кілька разів підвищують як поглинальну, так і бактерицидну активність фагоцитів (моноцитів та нейтрофілів) периферійної крові свиней та ВРХ, в 3-5 разів збільшують антитілогенез у тварин після їх імунізації колібактеріозною вакциною. Доведено, що імуномодулююча здатність gamma-ІФНів значно (у 3 - 5 разів) вища, ніж така alpha-ІФНів. В неочищених препаратах ІФНів виявлені фракції, які мають антибактеріальну та антитоксичну дію широкого спектра специфічності. Ці препарати були ефективними при профілактиці та лікуванні не тільки вірусних, але й бактеріальних інфекцій тварин - трансмісивного гастроентериту свиней, парагрипу телят, колібактеріозу поросят та телят тощо, а також сприяли підвищенню продуктивності тварин на 20 - 35 %.


Ключ. слова: інтерферон,, моноцит, нейтрофіл, фагоцит, імунітет, бактерицидна і поглинальна дія, вакцина, лікування, профілактика
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 + Е04 + Е60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ходаківська С. П. 
Прогнозування перебігу хронічного холециститу у дітей з урахуванням антитілозалежної клітинної цитотоксичності лімфоцитів крові : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С. П. Ходаківська; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Наведено результати клініко-імунологічних досліджень, які проведені у 185 дітей з хронічним холециститом. Спеціальну основну групу склали 103 дитини з хронічним холециститом, загострення якого мали зв'язок з ГРІ. Встановлені маркери ризику повторних загострень хронічного холециститу, рецидиви якого мали зв'язок з ГРІ на основі зниження активності антитілозалежної клітинної цитотоксичності лімфоцитів, порушення кисневозалежного метаболізму нейтрофілів крові. Діти з хронічним холециститом, рецидиви якого мали зв'язок з ГРІ і у яких показники активності АЗКЦЛ крові були нижчі 24-55% їх кілерної активності, отримували лаферон по 10 тис. МО на кг/маси в/м N5.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.520.11-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Snopok B. A. 
A biosensor approach to probe the structure and function of the adsorbed proteins: fibrinogen at the gold surface = Біосенсорний підхід до вивчення структури та функціонування адсорбованих білків: фібриноген на золотій поверхні / B. A. Snopok, K. V. Kostyukevych, O. V. Rengevych, Y. M. Shirshov, E. F. Venger, I. N. Kolesnikova, E. V. Lugovskoi // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 121-133. - Библиогр.: 50 назв. - англ.

Просторовий розподіл та переважна орієнтація молекул білків у моношарі досліджена з застосуванням кінетики поверхневого плазмонного резонансу (ППР) та мікроскопії атомних сил (МАС) підчас адсорбції фібриногену людини на поверхню золота. У роботі проведена серія специфічних імунних реакцій щоб проаналізувати адсорбційно-конформаційний стан плівок фібриногену. Отримані результати демонструють прямий зв'язок кінетичних параметрів реакції антиген-антитіло з конформацією фібриногену на межі розподілу. Застосування МАС і ППР аналізів дало можливість визначити одно-, двох- та трьох молекулярні структурні сполуки фібриногену на межі розподілу. Адсорбція фібриногену на поверхню полікристалічного золота - це складний процес, що містить: розгортання, стимульоване поверхнею, само-збирання та адсорбцію, які відбуваються конкурентно у часі. Цей результат підтверджує перспективу запропонованого підходу у біосенсорній техніці для визначення просторового розподілу та біофункціональних властивостей специфічних білків, які адсорбуються з біологічних рідин.


Ключ. слова: surface plasmon resonance, adsorbed proteins, fibrinogen, DD-fragment, E-fragment, monoclonal antibodies, AFM, film , chemistry control, polycrystalline gold films
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сломинский А. Ю. 
Каталитические свойства Glu-плазминогена в комплексе с моноклональным антителом IV-1с / А. Ю. Сломинский // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 4. - С. 113-115. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Раніше було встановлено, що антиплазміногенове моноклональне антитіло IV-1c (IV-1c), яке має здатність до індукції каталітичної активності у плазміногені (Пг), не є каталітичним та не має амідолітичної, протеолітичної або естеразної активності. Його епітоп розташовано у Val709-Glu718 В-ланцюгу плазміну. Для активації Пг IV-1c необхідна взаємодія останнього із протеазним доменом Пг антигенною ділянкою та з лізин-зв'язуючими ділянками Пг за участю С-кінцевих лізинів gamma-ланцюга IV-1c. У роботі досліджено вплив концентрації компонентів на швидкість появи каталітичної активності у Glu-Пг - IV-1c комплексі з метою деталізації процесу активації Glu-Пг IV-1c. Встановлено, що IV-1c за концентрацій, більших за концентрацію Glu-Пг, інгібує реакцію активації завдяки, як припускається, зростанню концентрації С-кінцевих лізинів gamma-ланцюга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Starodub N. F. 
Development of the myoglobin sensor based on the surface plasmon resonance / N. F. Starodub, T. L. Dibrova, Yu. M. Shirshov, K. V. Kostyukevych // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розроблено біоафінний сенсор, який базується на поверхневому плазмонному резонансі з золотим покриттям в якості трансдьюсера. Сенсор, що запропоновано, використовується для контролю взаємодії антигену з антитілом. З метою модифікації поверхні трансдьюсера було сформовано два типи молекулярних ансамблів меркаптанів. Показано, що розроблений нами біоафінний сенсор дозволяє виявляти мінімальні (біля 1 мкг/мл) концентрації антитіл до міоглобіну з серця людини, який був попередньо іммобілізований на чутливій поверхні. Відмічено особливості динаміки білкових взаємодій: час, необхідний для утворення зв'язку між біоспецифічними компонентами не перебільшував 5 хв; після розриву специфічного зв'язку можливо отримувати сигнал знову (у кожному з послідуючих 7-9 циклів взаємодії антигену з антитілом). Одержані результати дозволяють запропонувати поверхневий плазмонний резонанс для оцінки рівня міоглобіну в біологічних рідинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725 + Р343.37с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Милюкене В. В. 
Влияние кратковременного культивирования лимфоцитов крови in vitro на способность Fc gamma-рецепторов связывать IgG1 та IgG2 и опосредовать антителозависимую цитотоксичность / В. В. Милюкене, Я. Л. Дединене // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 3. - С. 64-67. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Проведено порівняльне дослідження зв'язування мічених флуоресцеїнізотіоціанатом IgG1 та IgG2 Fс gamma-рецепторами лімфоцитів і антитілозалежної клітиноопосередкованої цитотоксичності за короткочасного культивування (до 180 хв) в інкубаційному середовищі при 37 °С. Флуоресцентним методом визначено, що за 30 хв експерименту зв'язуюча здатність Fс gamma-рецепторів зменшується, а після 180 хв - збільшується та перевершує таку до інкубації лімфоцитів. Статистично вірогідної різниці у зв'язуванні з лімфоцитами Ig1 та Ig2 не встановлено. Водночас заслуговує на увагу, що характер змін імуноглобулінів (залежно від тривалості інкубації) у зв'язуванні з лімфоцитами такий самий, як і антитілозалежної клітиноопосередкованої цитотоксичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.2 + Р411-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сломінський О. Ю. 
Особливості активації плазміногена в комплексі з антиплазміногеновим моноклональним антитілом IV-1C / О. Ю. Сломінський, Є. М. Макогоненко, І. М. Колеснікова, С. А. Седерхольм-Вільямс // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 5. - С. 44-50. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Антиплазминогеновое моноклональное антитело IV-1c (IV-1c), антигенная детерминанта которого локализована в Val709 - Gly718-участке протеазного домена плазминогена (Пг), способно индуцировать каталитическую активность в плазминогеновой составляющей комплекса Пг - IV-1c. Амидазная активность в комплексе Пг - IV-1c появляется после 2-часового лаг-периода. Lys-Пг активируется IV-1c с большей скоростью, чем с Glu-Пг. IV-1c угнетает реакцию образования Пг-стрептокиназного эквимолярного комплекса, ингибируя его полностью, если молярное соотношение Пг : IV-1c составляет 2 : 1. При постоянной концентрации Glu-Пг увеличение концентрации IV-1c до эквимолярной Пг сопровождается увеличением скорости активации последнего. При концентрациях IV-1c, превышающих таковую Glu-Пг, наблюдается резкое снижение скорости активации Пг. В то же время Glu-Пг при больших концентрациях, чем IV-1c, не ингибирует активацию Пг в комплексе с IV-1c. Зависимость скорости активации Glu-Пг от содержания в реакционной среде комплекса Glu-Пг - IV-1c имеет колоколообразную форму с оптимумом около 500 нМ.

Электрофоретический анализ компонентов комплекса в ходе реакции активации (на протяжении 6 ч) при концентрации Glu-Пг - IV-1c, равной 100 нМ, не выявил плазмина или Lys-Пг. При концентрации комплекса Glu-Пг - IV-1c 680 нМ уже в начальный период реакции активации наблюдается образование Lys-Пг и плазмина. Предложена кинетическая модель и рассмотрен молекулярный механизм реакции активации Пг в комплексе Пг - IV-1c.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Katletz S. 
A statistical model for antibody-antigen binding / S. Katletz, U. M. Titulaer // Condensed Matter Physics. - 1999. - 2, № 2. - С. 361-368. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Обговорюється статистична модель, яка описує зв'язування антитіло-антиген. Вважається, що дві макромолекули можуть поєднуватись через набір відносно слабих зв'язків (чи груп скорельованих зв'язків), що відкриваються та закриваються статистично. Ця модель використовується для попереднього аналізу експериментів, виконаних в Інституті біофізики Університету Йогана Кеплера. У цих експериментах дві молекули приводились у контакт, використовуючи атомної сили мікроскоп, а потім прикладалася певна залежна від часу сила до зв'язку і вимірювався розподіл часів, необхідних для повного розділення молекул. Ця характеристика розраховується з використанням запропонованої моделі; знайдено її залежність від модельних параметрів (вільних енергій зв'язування, числа груп скорельованих елементарних зв'язків, залежності вільної енергії зв'язування від сили).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*728

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Футорний С. М. 
Стан імунної системи і особливості морфології периферичної крові при залізодефіцитній анемії вагітних : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. М. Футорний; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 1999. - 23 c. - укp. - рус.

Розглядаються особливості імунітету та морфологія крові при нормальному перебігу вагітності і вагітності, що ускладнена залізодефіцитною анемією (ЗДА); застосування голкорефлексотерапії у комплексному лікуванні ЗДА вагітних. На відміну від здорових вагітних, у вагітних з ЗДА виявлені: більш виражена гіпореактивність клітинного імунітету, ознаки патології в співвідношенні регуляторних Т-клітинних субпопуляцій та перебігу клітинно-імунних реакцій. На фоні імунодефіциту В-системи розвивається порушення співвідношення основних класів імуноглобулінів та регуляції в системі антиген-антитіло. Запропонована патогенетична концепція ЗДА вагітних як клініко-імунопатологічного стану-гемогестозу вагітних. Включення голкорефлексотерапії у комплексне лікування ЗДА вагітних підвищує імунологічну реактивність, нормалізуючи патологічні відхилення як у клітинній, так і гуморальній ланках імунітету, покращує гемопоетичні фактори периферичної крові хворих, поліпшує клінічний перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ахназарянц Е. Л. 
Клініко-імунологічні аспекти формування ускладнень у підлітків з диспластичною кардіопатією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Е. Л. Ахназарянц; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню особливостей клініко-гемодинамічних проявів та змін імунного статусу підлітків з диспластичною кардіопатією. Виділені клінічні варіанти перебігу диспластичної кардіопатії. Доведено, що поєднання малих структурних аномалій серця з порушенням ритму, безліччю аномалій інших органів та систем сприяє більш важкому перебігу кардіопатій, розвитку гемодинамічних порушень. Встановлено, що недостатнє вегетативне забезпечення діяльності серцево-судинної системи у цих підлітків визначає велику частоту колаптоїдних реакцій та сприяє зниженню толерантності до фізичного навантаження. Доведено, що у підлітків з диспластичною кардіопатією існують передумови щодо формування запальних та аутоімунних ускладнень, які визначаються особливостями імунологічного реагування та антитілоутворення. На основі клінічних, гемодинамічних та імунологічних показників виділено прогностично несприятливої групи щодо розвитку бактеріальних ускладнень й ускладнень за рахунок розвитку аутоімунних процесів. Визначено підходи їх профілактики та реабілітації. Підліткам із загрозою розвитку септичних і бактеріальних ускладнень при інтеркурентних захворюваннях рекомендується проведення антибактеріальної терапії, а підліткам із груп ризику розвитку аутоімунних ускладнень необхідно обмежити введення білкових препаратів, вакцин, сироваток, інших алергенів, а при необхідності - призначення імунокоректорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.101-3

Шифр НБУВ: РА304442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бобык В. И. 
Желудочковый и предсердный кардиальный миозин при дилатационной кардиомиопатии: сравнительное исследование иммунореактивности / В. И. Бобык, О. М. Федоркова, Д. В. Рябенко, Т. В. Ковеня, Л. Л. Сидорик, Г. Х. Мацука // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 5. - С. 395-401. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Вивчено особливості імунної відповіді проти міозинів, виділених із міокарда передсердь і шлуночків серця, у хворих із дилатаційною кардіоміопатією (ДКМП) і пацієнтів із кардіоміопатією ішемічного генезу. Доведено, що в усіх сироватках, що вивчалися, виявляються високі титри антитіл проти міозину, виділеного з міокарда передсердь, однак імунореактивність кардіальних шлуночкових міозинів більше характерна для хворих із ДКМП. Серед хворих із ДКМП частіше виявляються антитіло-позитивні хворі з високими титрами антитіл до шлуночкових міозинів, виділених із нормального серця і серця хворого з ДКМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корнюшенко О. М. 
Імунопатогенез експериментального поліомієліту з позицій гетерогенності популяцій поліовірусів : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.06 / О. М. Корнюшенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.17-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Патока В. В. 
Біологічне значення генетично детермінованої крові Se - se людини та її вплив на процес антитілоутворення у донорів, імунізованих стафілококовим анатоксином / В. В. Патока // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 5. - С. 76-79. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обследовано 82 донора крови, из них 63 иммунизированных стафилококковым анатоксином. У всех доноров определяли группу крови АВО(Н), группу секреторства Se - se и содержание антистафилококковых антител (анти-alpha-стафилолизина). Установлено, что усиление антителопродукции проявляется у доноров группы крови A(II) - секреторов. Можно предположить, что выделение в слюну группоспецифического вещества А, имеющего структурно-подобные элементы со стафилококком, способствует усилению образования антител против стафилококка. Механизм такой специфической стимуляции остается неизвестным и требует дальнейшего изучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р265.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Костюшов В. В. 
Білкові SH- і SS-групи в механізмах взаємодії імуноглобулінів з моноспецифічними сироватками / В. В. Костюшов, В. І. Дзюба, М. О. Кельбедін, О. Л. Тимчишин, Л. А. Костюшова, В. В. Морозкін, С. Л. Кутковець, С. В. Байкова // Вісн. стоматології. - 1999. - № 3. - С. 8-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що реалізація тіолопрівних механізмів у реакції взаємодії імуноглобулінів сироватки крові з моноспецифічними сироватками відбувається за рахунок модифікаційних змін вмісту білкових SH- і SS-груп. Ці показники свідчать про характер неспецифічних змін структурно-конформаційного стану білкових молекул в реакції "антиген-антитіло".


Ключ. слова: тіолопрівні механізми, SH- і SS-групи, реакція антиген-антитіло, селективність, структурно-конформаційний стан
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мєльніков О. Ф. 
Вивчення рівня імуноцитів, що містяь IG та імуноглобулінів в мигдаликах хворих на хронічний тонзиліт при місцевій специфічній та неспецифічній стимуляції / О. Ф. Мєльніков, Д. І. Заболотний, В. В. Кіщук // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 135-136. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вміст імуноглобулінпродукуючих лімфоцитів у мигдаликах хворих на хронічний декомпенсований тонзиліт та рівень імуноглобулінів класів M, G, A у лізатах клітин мигдаликів під час локальної неспецифічної (магнітне поле низької частоти) та специфічної (IRS-19) стимуляції та без неї. Встановлено: у значної частини хворих даної категорії посилюється антитілосинтез у мигдаликах, особливо виражений у процесі сумісної локальної стимуляції, що розглянуто як наявність вираженого "залишкового імунофункціонального резерву" в мигдаликах за декомпенсованої форми хронічного тонзиліту та може слугувати діагностичним тестом для визначення стратегії лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Макогоненко Є. В. 
Активація плазміногена антиплазміногеновим моноклональним антитілом IV-1c. Властивості та механізм реакції / Є. В. Макогоненко, С. О. Яковлев, О. Ю. Сломінський, В. І. Корольчук, Т. В. Гриненко, Л. І. Соколовська, Н. М. Дружина, І. М. Колесникова, В. І. Чернишов, С. А. Седерхольм-Вільямс // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 4/5. - С. 99-109. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.325.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Позур В. К. 
Імуногенетика : Практикум: Навч. посіб. для студ. біол. фак. вищ. навч. закл. освіти / В. К. Позур. - К., 2000. - 264 c. - Бібліогр.: с. 261-263. - укp.

Вивчено органи, тканини та клітини імунної системи мишей лінії CBA і C57BL. Значну увагу приділено генетичним аспектам системи комплементу, гібридизації соматичних клітин з метою одержання моноклональних антитіл, реакції відтворення алогенного трансплантанта, генетичному контролю гіперчутливості сповільненого типу тощо. Досліджено групи крові сільськогосподарських тварин, виявлено міжлінійні відмінності антитілогенезу на рівні антитілоутворювальних клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*74 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Boiko N. V. 
Study of immunotropic activities of iBacillus subtilis/i as the basis of anti-scleroma probiotics = Вивчення імунотропної дії IBacillus subtilis/iяк основи протисклеромного пробіотика / N. V. Boiko, M. V. Lysetska, V. G. Arkadiev, Yu. M. Maksimov, V. P. Danylenko // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 6. - С. 22-25. - Библиогр.: 11 назв. - англ.


Ключ. слова: Bacillus subtilis, антисклеромний пробіотик, імунотропна дія
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кішко Я. Г. 
Дія природних gamma-інтерферонів на функціональну активність фагоцитів крові тварин та антитіологенез після вакцинації / Я. Г. Кішко, М. І. Василенко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 6. - С. 26-32. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Для випробувань використано природні gamma-ІФН свиней та ВРХ; одна доза gamma-суїферону містила 1000 МО, gamma-бовіферону - 2000 МО. Проведено три серії дослідів - визначення in vivo поглинальної активності фагоцитів (моноцитів та нейтрофілів), їх бактерицидної здатності (на новонароджених поросятах і телятах, тваринах 2-місячного віку та поросних свиноматках і тільних коровах) та антитілогенезу після імунізації тварин колібактеріозною вакциною. Встановлено, що gamma-ІФН значною мірою (як правило, в декілька разів) підвищує поглинальну активність фагоцитів, особливо моноцитів у новонароджених тварин. Паралельно зростала бактерицидна активність фагоцитів (особливо моноцитів у новонароджених тварин) - їх функціональний резерв у дослідних тварин був значно вищим (у 2 - 3 рази), ніж у контролі. Під час імунізації колібактеріозною вакциною з додатковою обробкою гомологічним gamma-ІФН зареєстровано підвищення антитілогенезу в 3 - 4 разу порівнянні з контролем.


Ключ. слова: інтерферон, фагоцити (моноцити і нейтрофіли), фагоцитарне число, фагоцитарний індекс, функціональний резерв, вакцина, імунізація, антитіло
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*741.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського