Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=БІБ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Боровик А. І. 
Побудова, розрахунок та аналіз розмірних ланцюгів : Метод. посіб. до курсового та дипломного проектування з технології машинобудування для студ. спец. 7.090202 "Технологія машинобудування" / А. І. Боровик; Черкас. держ. технол. ун-т. - Черкаси : ЧДТУ, 2003. - 60 c. - (Біб-ка курсов. та диплом. проектув). - Бібліогр.: с. 59. - укp.

Наведено загальні положення розмірних зв'язків у машині, а також розрахунки розмірних ланцюгів основних видів методом максимуму-мінімуму та імовірнісним методом. Розглянуто особливості розрахунків за різних методів досягнення точності замикальних ланок. Наведено методику виявлення розмірних ланцюгів.

Приведены общие положения размерных связей в машине, а также расчеты размерных цепей основных видов методом максимуму-минимуму и вероятностным методом. Рассмотрены особенности расчетов при разных методах достижения точности замыкающих цепей. Приведена методика определения размерных цепей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К417.28 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Носенко Ю. М. 
Нектаропродуктивність люцерни посівної, її генетична природа та значення в селекції сортів з високою насіннєвою продуктивністю : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Ю. М. Носенко; УААН. Ін-т земл-ва. - К., 1999. - 14 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню ознаки "нектаропродуктивність рослини" люцерни посівної, її генетичної природи та можливостей використання в селекції на високу насіннєву продуктивність. Було встановлено високий рівень варіабельності ознаки, який дозволяє добір високо- та низьконектарних форм; генетична природу ознаки, яка включає переважно адитивні ефекти дії алелей в межах локуса з незначним наддомінуванням та деякою тенденцією до комплементарного епістазу. Враховуючи високу ступінь спорідненості в генетичній структурі ознак "нектаропродуктивність рослини", "рівень самофертильності", "кількість насінин на біб", "маса насіння рослини", встановлено можливість покращання цих ознак використанням однакових методів. Було встановлено істотне перевищення штучноствореної за нектаропродуктивністю популяції над сортом-стандартом за насіннєвою продуктивністю, що визначає можливість впровадження її у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-317.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Максімов А. М. 
Обгрунтування методів оцінки і добору кращих генотипів люцерни посівної за ступенем самонесумісності : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / А. М. Максімов; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. - О., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-312

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Палеха Ю. І. 
Загальне документознавство : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Ю. І. Палеха, Н. О. Леміш. - Вид. 2-ге, переробл. і допов. - К. : Ліра-К, 2009. - 433 c. - (Біб-чка документознавця). - укp.

Висвітлено основні етапи розвитку та засади документознавства. Розглянуто методологічні основи знань про документ, визначено термін "документ", його властивості, функції й ознаки. Розкрито питання організації створення документів: види структур документа та його реквізити, розвиток і комплексна схема класифікації документів, особливості машиночитаних документів. Розглянуто загальні поняття та класифікації систем документації офіційного походження. Описано поняття та категорії нормативного й історію, визначення та юридичний статус патентного документів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рекомендації з вирощування малопоширених бобових овочевих культур в Лісостепу України / ред.: З. Д. Сич; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 41 c. - укp.

Розглянуто біологічні властивості, сорти й елементи технологій вирощування таких малопоширених бобових культур, як квасоля спаржева, горох цукровий, біб овочевий, доліхос, тетрагонолобус, грибна трава. Увагу приділено особливостям маркетингу даних бобових культур.

Рассмотрены биологические свойства, сорта и элементы технологий выращивания таких малораспространенных бобовых культур, как фасоль спаржевая, горох сахарный, боб овощной, долихос, тетрагонолобус, грибная трава. Уделено внимание особенностям маркетинга данных бобовых культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-4 я7 + П241-4 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р116420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Повидало М. В. 
Створення вихідного матеріалу люцерни мінливої з підвищеною насіннєвою продуктивністю за віддаленої гібридизації : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / М. В. Повидало; Національна академія аграрних наук України, Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла. - с. Центральне, 2021. - 23 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та практичне вирішення проблеми зі створення міжвидових генотипів люцерни з підвищеною насіннєвою продуктивністю та високою адаптивністю до несприятливих екологічних факторів довкілля. Оцінено здатність жовтоквіткових форм, як материнського компоненту схрещування, формувати міжвидові гібриди Medicago falcata L. / Medicago sativa L. із комплексом цінних господарських ознак. Встановлено особливості успадкування міжвидовими гібридами автогамії, основних структурних показників насіннєвої продуктивності (2,2-2,8 насінини на біб; збором 3,7-5,0 г маси насіння з рослини та максимальною кількістю обертів спіралі бобу до шести обертів), а також подовженого періоду довголіття (6-8 років). Створено міжвидові гібридні популяції і сорти за їх участю, з підвищеним адаптивним потенціалом до умов вирощування за рахунок генетичної плазми люцерни серповидної, на основі якого до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні внесено сорт люцерни мінливої Анатоліївна. Нові сорти люцерни мінливої Київська жовтогібридна (заявка № 20364004) та Київська синьогібридна (заявка № 20364003) передано на кваліфікаційну експертизу в Український інститут експертизи сортів рослин. Удосконалено методологію добору перспективного вихідного матеріалу для створення сортів з підвищеною насіннєвою продуктивністю, яка базується на попередній оцінці та доборі вихідного матеріалу за підвищеним рівнем автогамії та високими значеннями максимальної кількості обертів спіралі бобу й кількості кондиційного насіння на біб. Для прискорення селекційного процесу при підборі компонентів схрещування рекомендовано оцінювати вихідний матеріал за рівнем прояву автогамії та елементами насіннєвої продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шутовський А. М. 
Ефекти фазової когерентності у тунельних надпровідних контактах на основі однозонних та двозонних надпровідників : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / А. М. Шутовський; Національна академія наук України, Інститут теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова. - Київ, 2023. - 26 c. - укp.

У дисертації досліджено вплив ефектів розпаровування та немагнітних домі¬шок на форму залежності густини струму від різниці фаз у тунельних надпровід¬них контактах типу БІБ для температур, близьких до критичної, внаслідок чого в основі дослідження використовувалась теорія Гінзбурга-Ландау, яка є асимпто¬тичною формою мікроскопічної теорії надпровідності поблизу критичної темпе¬ратури. Одержану нову формулу для струм-фазової залежності, яка виявилась несинусоїдною, використано з метою дослідження динаміки флюксонів у чистому та довгому джозефсонівському контакті. Запропоновано модифіковане рівняння синус-Ґордона з несинусоїдною залежністю струму від різниці фаз із метою ана¬лізу впливу прозорості діелектричного прошарку на просторову поведінку флю- ксона. Показано, що при збільшенні прозорості діелектричного прошарку крити¬чне магнітне поле буде зменшуватися. Для температур, неблизьких до критичної, рівноважні струмові стани у просторово неоднорідних надпровідних композиціях досліджуються методом квазікласичних рівнянь, які розв’язуються в рамках мо¬делі з кусково сталими параметрами впорядкування. Як наслідок, отримано такі нові аналітичні результати: струм-фазову залежність у шаруватих надпровідних структурах типу БІБ'ІЗ, з якої можна відтворити низку раніше відомих результа¬тів для різних надпровідних контактів; струм-фазову залежність для тунельних надпровідних контактів типу БІБ у теорії двозонної надпровідності, метод функцій Гріна якої побудовано за допомогою теорії середнього поля, яку сформульовано на основі побудованого представлення статистичної суми двозонного надпровідни¬ка у формі функціонального інтеграла. З’ясувалося, що за допомогою одержаної аналітичної формули для струм-фазової залежності можна досліджувати симетрії параметрів впорядкування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського