Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (41)Автореферати дисертацій (39)Книжкові видання та компакт-диски (393)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БАРДІВСЬКА$<.>+<.>K=ПІСНЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 276
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Матеріали міжнародної славістичної конференції пам'яті професора Костянтина Трофимовича, 1-3 квіт. 1998 р. : У 2 т. Т. 2 / ред.: В. Моторний; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. Каф. слов'ян. філології, Міжнародна славістична конференція пам'яті професора Костянтина Трофимовича (1998). - Л. : Літопис, 1998. - 405 c. - укp.

Розглядаються теоретичні питання слов'янського літературознавства: модернізм як художній метод; розвиток художньої біографії від давнини до сьогодення; авторський варіант фольклорного тексту та ін. Аналізуються основні аспекти, які притаманні літературі слов'янських народів: наступність традицій у дослідженні болгарської літератури; жанрові новації сучасної документальної прози; функціональність образів руху в українській та польській модерністській поезії; стійкі мотиви в російській, українській і польській історичній романістиці другої половини ХІХ ст. Висвітлюються питання слов'янської фольклористики: архаїчні уявлення про зустрічі з тваринами; міфологічний образ тура; символіка "яблука" в серболужицьких народних піснях та ін. Розглядаються актуальні проблеми історії та культури слов'янських народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 я434 + Ш3(0)941 я434 + Ш5(0)941 я434 + Т3(49=СЛ)я434 + Т3(4УКР)0-7 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наука і сучасність : Зб. наук. пр. Ч. 3 / ред.: М. І. Шкіль; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 1998. - 263 c. - укp.

Розглядаються дидактичні можливості позакласної роботи у навчанні школярів хімії, фізичні закономірності і задачі в курсі радіоелектроніки, проблеми підготовки старшокласників до фізико-математичних олімпіад, а також критерії та психолого-педагогічні умови діалогової взаємодії вчителя та учнів початкової школи. Запропоновано нові напрями загальнотехнічної освіти і використання поезії як неспецифічного джерела географічних знань. Висвітлюються питання про термінологію в системі моносемантики сучасної української мови, проблема творчих взаємин О.Кониського та П.Куліша, структура та функції метафори в поетичній творчості М.Гумільова, а також основні мотиви збірки поезій Олександра Де "Пісня серця" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тарасова О. І. 
Зміна культурної парадигми на зламі XIX - XX століть та її відбиття у "Енеїді" М.В.Лисенка / О. І. Тарасова; Харк. ін-т мистец. ім. І.П.Котляревського. - Х., 1998. - 20 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено історію, мову, звичаї, вірування, традиційний побут, етнічні та естетичні погляди українського народу. Встановлено, що проникнення народної культури в "Енеїду" відбувалося завдяки використанню видів (жанрів) народного мистецтва. Основну увагу приділено фрагментам фольклорної культури та мистецтва, зокрема, народним пісням. Доведено, що звернення до оперного жанру забезпечило злиття ліричного над-сюжету з давньою історією та міфом, що у підсумку призвело до неповторного синтезу античного з національним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Котляревський І.86 + Щ313(4УКР)5-81 Лысенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Євген Адамцевич : Спогади, ст., матеріали / упоряд.: О. Вертій, Г. Діброва. - Суми : Собор, 1999. - 95 c. - (Кобзарі, бандуристи та лірники Сумщини; Вип. 1). - укp.

Розглядається життя і творчість кобзаря з Ромен Євгена Адамцевича. Містяться замовчувані за радянських часів факти, які істотно доповнюють образ народного співця, висвітлюють питання його значення у формуванні національної самосвідомості нашого сучасника. Повідомляється, що характерною особливістю виконавської манери Євгена Адамцевича є те, що у ній практично неможливо виділити виконуване і виконавця: кобзар зливається з піснями повністю і до кінця, виражаючи себе в них і їх у собі. Представлені спогади, листи, наукові розвідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР-4Сум)-8 Адамцевич Є. + Ш3(2=1Ук)-4 Адамцевич Є.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Педагогічна наука та мистецтвознавство на межі століть : Зб. наук. пр. / ред.: Г. Є. Гребенюк; Обл. метод. каб. учб. закл. мистец. та культури {Харків}. - Х. : Каравела, 1999. - 180 c. - (Пробл. сучас. мистец. і культури). - укp.

Досліджено взаємозв'язок соціального та біологічного у теорії девіантної поведінки особистості, вплив телебачення на агресивну поведінку у дітей та молоді, а також роль фізичного виховання у формуванні належного психофізіологічного стану професійного керівника-лідера. Значну увагу приділено тенденціям постмодернізму в сучасній українській камерній музиці, концептуальним засадам мистецької освіти в Україні на прикладі організації театральної освіти в Україні у 90-ті роки ХХ ст., альтовій сонаті Д.Шостаковича, єврейським народним пісням релігійно-національного змісту тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2|Щ + Щ31 г(4УКР)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сапожнік О. В. 
Сучасна популярна естрадна музика : Автор. прогр. для викл., студ. вищ. мист. навч. закл. та вчителів серед. загальноосвіт. шк. різного типу / О. В. Сапожнік; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. - К., 2000. - 64 c. - Бібліогр.: с. 62-64. - укp.

Досліджено процес історичного розвитку і взаємовпливу джазу і синкретичних жанрів популярної естрадної музики (рок, блюз, кантрі, диско, шансон, авторська пісня). Проаналізовано їх витоки, музичну специфіку, соціальні функції, а також охарактеризовано основні напрями, жанри та стилі. Значну увагу приділено творчості сучасних вітчизняних композиторів, поетів-піснярів, аранжувальників у жанрі поп-музики: Є.Рибчинського, Д.Гершензона, І.Поклада, Г.Татарченка, Ю.Рибчинського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.5(0) р(4УКР)3-31 + Щ364.1(0) р(4УКР)3-31 + Щ313(0)6-4 р(4УКР)3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мех Н. О. 
Структура лексико-семантичного поля "мова - слово" в українській поетичній мові XIX - початку XX ст. : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. О. Мех; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2000. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш5(4Укр)5-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Юзефчик О. Л. 
Діяльність Кабінету музичної етнографії ВУАН у контексті розвитку української музичної фольклористики кінця XIX - першої третини XX ст. : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. 17.00.03 / О. Л. Юзефчик; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2000. - 19 c. - укp.

На підставі архівних джерел, наукових праць та матеріалів преси висвітлено збирацьку, науково-дослідницьку та популяризаторську роботу керівника Кабінету К.Квітки та співробітників - М.Гайдая, В.Харкова, М.Береговського. Відзначено, що К.Квітка та наукові працівники Кабінету зробили цінний внесок у вивчення українських народних пісень і народної музики національних меншин. Доведено, що Кабінет музичної етнографії у 1920-х - першій половині 30-х рр. став справжнім науковим цетром музичної фольклористики. Обладнання Кабінету (бібліотека, фотоальбоми, рукописні збірки народних музичних інструментів тощо) сприяло безпосередньому ознайомленню науковців-фольклористів, композиторів, педагогів-музикантів, працівників радіомовлення з народними піснями різних регіонів України, з досягеннями вітчизняних і зарубіжних учених у галузі етномузикології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ312е(4УКР)6л1-7

Шифр НБУВ: РА312213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іванова Ю.  
Вокально-хорова творчість М.Кармінського / Ю. Іванова // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 140-148. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано хорові твори М.Кармінського - значний внесок у розвиток хорового мистецтва України. Жанри, пов'язані з літературним текстом, складають ядро спадщини композитора. Перші кроки роботи М.Кармінського в синтетичних жанрах починаються зі співробітництва з Харківським театром юного глядача, який став своєрідною лабораторією творчих пошуків, вплинув на його формування як театрального композитора. Домінантою творчості М.Кармінського є пісня. Жанр пісні приваблював композитора своїми виразними можливостями синтезу музики та слова. Логічним був перехід від музики драматичних спектаклів до музики у кінематографі, де реальність, зримість образів художніх фільмів відточувала індивідуальність композитора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4Укр)6-81 Кармінський + Щ317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кулішенко А. І. 
Режисерська діяльність І.А.Маковського в Харківському театрі імені Ленінського комсомолу (1937 - 1940 рр.) / А. І. Кулішенко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 69-77. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одна з найменш досліджених сторінок історії українського театру - творча діяльність режисера І.А.Маковського. Проаналізовано виставу "Лісова пісня" (1940 р.), яка стала подією культурного життя Харкова того часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4Укр-2Хар)6-85 Маковський

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ямчинська Г. В. 
Творчість Лесі Українки у системі уроків-комплексів у початковій школі (на прикладі драми-феєрії "Лісова пісня") / Г. В. Ямчинська // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 7. - С. 162-163. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Розглянуто систему інтегрованих уроків у II-III-х класах, де об'єднані виразні засоби народної класичної музики, образотворчого мистецтва витинанки та поетичного слова Лесі Українки.

Рассмотрена система интегрированных уроков во II-III-х классах, где объединены выразительные средства народной классической музыки, изобразительного искусства вытынанки и поэтического слова Леси Украинки.

The article deals with the system of integration at the lessons of elementary education in the 2nd-3th forms. The essence of such integrity lies in the folk-lore, pictorial art and Lesya Ukraїnka's poetry.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ващенко Г.  
Народна пісня і етнопедагогіка України / Г. Ващенко // Нар. творчість та етнографія. - 2001. - № 1-2. - С. 30-36. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4Укр) + Ш3(2=1Ук)-304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Коновалова М. М. 
Гетьман Мазепа у фольклорі і літературі : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.01 / М. М. Коновалова; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2001. - 18 c. - укp.

Розглянуто проблему інтерпретації образу гетьмана Івана Мазепи в українській, російській (царській) і зарубіжній історіографії, фольклорі та літературі. Зазначено, що у фольклорі та давній українській літературі образ Івана Мазепи трактувався як образ зрадника, запроданця-авантюриста. В історичних піснях ім'я гетьмана супроводжувалося епітетом "проклятий", що пішло від анафеми, але не за зраду російського царя, а за арешт Палія. У літературі XVII - XVIII ст. ім'я гетьмана возвеличувалось у панегіриках, складених наближеними до його особи людьми. Після переходу Мазепи на бік шведів ті ж самі "друзі" створили вірші-прокльони на адресу гетьмана. Історичні події періоду гетьманування Мазепи знайшли своє відображення у козацьких літописах та "Історії Русів", де образ гетьмана трактується неоднозначно. Докорінних змін зазнає трактування постаті Івана Мазепи у творчості Т.Шевченка, але радянська історіографія розглядала ці скупі Шевченкові згадки про нього лише у негативному світлі. Зазначено, що лише після Другого найціонального відродження він змінив погляд на особу гетьмана Мазепи, образ якого сприймається як образ-символ, образ борця за державну незалежність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-694 + Ш5(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Аврахов Г. Г. 
Вічні Берегині України : Наук. пр. й розвідки до 150-річчя від дня народж. О.Пчілки та 130-річчя від дня народж. Лесі Українки / Г. Г. Аврахов, П. В. Білоус, Г. В. Бондаренко, В. В. Вітренко, Г. І. Вітренко, В. М. Вітюкова, П. Н. Гоць, А. Г. Диба, Н. С. Драгоманова-Бартаі, Л. А. Дрофань; Літ.-мемор. музей Лесі Українки, Новоград-Волин. регіон. краєзн. т-во дослідників Волині. - Новоград-Волинський : НОВОград, 2001. - 160 c. - укp.

Наведено результати наукових досліджень з питань поезії, белетристики, драматургії, публіцистики відомої громадської діячки О.Пчілки, а також відомої української поетеси Лесі Українки, зокрема, поетичного циклу "Сім струн", драматичної поеми "Одержима", драми-феєрії "Лісова пісня".

Приведены результаты научных исследований по вопросам поэзии, беллетристики, драматургии, публицистике известной общественной деятельницы Е.Пчелки, а также известной украинской поэтессы Леси Украинки, в частности, поэтического цикла "Семь струн", драматической поэмы "Одержимая", драмы-феерии "Лесная песня".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Пчілка,О.я43 + Ш5(4УКР)5-4Українка,Л.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мельник Н. Г. 
Етико-естетичні засади української соціально-побутової пісні : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.01.07 / Н. Г. Мельник; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2001. - 13 c. - укp.

Досліджено традиційні народні етико-естетичні норми, репрезентовані у пісенному фольклорі соціально-побутового масиву. Теоретичні узагальнення включали зіставлений аналіз пісенних текстів з огляду на еволюційні зміни у світогляді народу, зумовлені історичними, політичними, соціальними, економічними, ідеологічними причинами. Висвітлено жанри усної народної творчості, які відображають народні погляди на ідеальний життєустрій. Обгрунтовано висновок, що соціально-побутова пісня концентрує в собі народні уявлення про традиційне бачення героїчного, трагічного та комічного; є джерелом і надійним матеріалом для дослідження народної естетики та моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-631

Шифр НБУВ: РА312378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Копаниця Л. М. 
Українська лірична пісня: еволюція поетичного мислення : Автореф. дис... д- ра філол. наук : 10.01.07, 10.01.01 / Л. М. Копаниця; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 37 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми поетичної специфіки української ліричної пісні в контексті еволюції пісенних традицій, реконструкції та семантичної інтерпретації таких типологічних ознак пісень про кохання, як типи ментальних структур, мотифем, мотивів, міфологем у фольклорних текстах, а також у давніх літературних пам'ятках XVII - XVIII ст. На мисленнєвому, емотивному, психологічному рівнях досліджено закон художнього мислення, психологічні та прагматичні функції ліричної пісні з урахуванням типології та історичної трансформації семантичних реалій. Переосмислено пісенний матеріал в контексті загальної фольклорної моделі, розуміння пісні про кохання як стійкої мікросистеми єдиного свідомісного та художнього комплексу духовної культури етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-631

Шифр НБУВ: РА313038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шевчук А. М. 
Особливості "пластичної" мови в ілюстраціях художника О.Макаренка до драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" / А. М. Шевчук // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 7. - С. 151-155. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто особливості образного мислення самобутнього художника у процесі ілюстрування драми-феєрії "Лісова пісня".

Рассмотрены особенности образного мышления самобытного художника в процессе иллюстрирования драмы Леси Украинки "Лесная песня".

The article deals with the peculiarities of the figurative thinking of the original artist in the process of illustrating Lesya Ukraїnka's dramatic poem "The Forest Song".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Щ157.3(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гримашевич Г. І. 
Назви одягу та взуття у контексті східнослов'янських мов (на матеріалі драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня") / Г. І. Гримашевич // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 7. - С. 28-32. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Проаналізовано з точки зору етимології та поширення у східнослов'янських мовах назви одягу та взуття, використані Лесею Українкою в драмі-феєрії "Лісова пісня".

Проанализированы с точки зрения этимологии и распространения в восточнославянских языках названия одежды и обуви, использованные Лесей Украинкой в драме-феерии "Лесная песня".

The appellations of clothes and footwear used by Lesya Ukraїnka in the fairy drama "The Forest Song" are analysed from the point of view of etymology and spread in the East Slavonic languages.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Ш141.1/4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мойсієнко В. М. 
Звідки родом дядько Лев? / В. М. Мойсієнко // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 7. - С. 87-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано нечисленні назви локального характеру, які вживає Леся Українка у драмі-феєрії "Лісова пісня".

Проанализированы малочисленные названия локального характера, употребляемые Лесей Украинкой в драме "Лесная песня".

A limited number of local denominations used by Lesya Ukraїnka in the drama "The Forest Song" are being analysed in the article.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Никончук Н. О. 
Захисні механізми у міфологічній свідомості персонажів драми Лесі Українки "Лісова пісня" / Н. О. Никончук // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2001. - Вип. 7. - С. 93-96. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

The article deals with the peculiarities of mythological consciousness of personages in the drama "The Forest Song".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського