Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЄТНАМСЬКОГО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Чінь Нгуєн Тхієу 
Методи та алгоритми ідентифікації повідомлень обмеженою в'єтнамською мовою в автоматизованих системах : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Чінь Нгуєн Тхієу; Одес. держ. політехн. ун-т. - О., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням створення інтерфейса користувача обмеженою в'єтнамською мовою в різних автоматизованих системах. На основі аналізу особливостей процесу автоматизованого розбору речення в'єтнамською мовою розроблені математичні моделі словотворення і словосполучення. Запропоновані алгоритми ефективного морфологічного та синтаксичного аналізу, які дозволяють вирішити проблеми поліморфізму та полісинтаксису і основані на врахуванні контексту та предметної галузі. Запропоновано новий елемент для зберігання та операцій зі знаннями - динамічний фрейм. Розроблено структуру в'єтнамського та багатомовного лінгвістичного процесора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш111 + З970.66-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лі Дик Сон 
Політична система сучасного в'єтнамського суспільства: реальність і тенденції розвитку (соціально-філософський аналіз) : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Лі Дик Сон; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальні питання зростаючої ролі політичної системи сучасного в'єтнамського суспільства за умов його переходу до ринкових відносин. Здійснено соціально-філософський аналіз структурних елементів політичної системи, зокрема, держави як головного інституту, виокремлені її основні функції та тенденції розвитку відповідно до інтенсивних змін у продуктивних силах та характерних їм виробничо-економічних відносинах. Визначено основні детермінанти оновлення політичної системи з урахуванням світового досвіду за умов трансформації в'єтнамського суспільства щодо реалізації програмних завдань Компартії В'єтнаму - модернізації країни, будівництва правової держави і демократизації суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666.1 + Т3(5ВЬЕ)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чан Тхі Нгок Хоа 
Правове положення спільних підприємств за законодавством В'єтнаму : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Чан Тхі Нгок Хоа; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена проблемам правового регулювання СП у В'єтнамі: досліджено сутність та удосконалення визначення поняття СП; проаналізовано правове положення СП як в'єтнамської юридичної особи, виявлена його специфіка та визначене місце СП серед інших в'єтнамських юридичних осіб; досліджені основні етапи розвитку в'єтнамського законодавства, регулюючого СП; проаналізовані діючі правові норми, що регулюють створення та діяльність СП, виявлені їх недоліки та протиріччя; проведено аналіз іноземного законодавства; розроблені висновки та пропозиції по удосконаленню законодавчого регулювання створення та діяльності СП у В'єтнамі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(5В'єт)014 + Х916.1(5В'єт)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фунг Бао Ань 
Регулювання тверднення цементів у бетоні з урахуванням особливостей клімату В'єтнаму : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Фунг Бао Ань; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

У роботі на основі оцінки впливу природно-кліматичних особливостей В'єтнаму на тверднення та властивості бетону методами калориметричного аналізу (термокінетика і термопорометрія) досліджені ранні стадії гідратації та структуроутворення в'єтнамського та українського цементів у присутності індивідуальних та комплексних хімічних добавок пластифікуючого та прискорюючого типів у інтервалі 20...60 °C. Встановлені основі показники швидкості та повноти тепловиділення композицій, що твердіють, з метою вибору ефективних технологічних параметрів. Дані щодо тепловиділення покладено за основу розрахунку та прогнозу по розробленій методиці температурних полів у пакетах залізобетонних виробів із застосуванням геліотехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001 + Н626.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грищенко Т. В. 
Соціально-політичний вимір в'єтнамського досвіду модернізації : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. В. Грищенко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено соціально-політичні проблеми розвитку Соціалістичної Республіки В'єтнам у період економічного реформування, спрямованого на побудову ринково-орієнтованої економіки (1980 - 90-ті рр.). Проаналізовано соціально-економічне підгрунтя та політичні передумови реформування, визначено напрямки, ступінь та глибину економічних перетворень, а також їх наслідки. Висвітлено зміни у соціальній та внутрішньополітичній сферах країни, проаналізовано засоби здійснення даної політики в'єтнамськими керівними колами, розкрито співвідношення та рівень взаємозалежності політики й економіки у теорії та практиці реформаційного курсу у В'єтнамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024(5ВЬЕ) + Т3(5ВЬЕ)72-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лукин А. Е. 
Биогенно-карбонатные постройки на выступах разуплотненных кристаллических пород - перспективный тип комбинированных ловушек нефти и газа / А. Е. Лукин // Геол. журн.. - 2006. - № 1. - С. 13-25. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Важливий морфогенетичний тип складнопобудованих пасток (резервуарів) нафти і газу пов'язаний із сполученням розущільнених кристалічних і карбонатних порід. Аналіз розповсюдження, умов залягання та закономірностей формування покладів відомих родовищ в таких пастках (резервуарах) свідчить про те, що мова йде не про простий парастерез, а про парагенез у повному розумінні його терміну. Він обумовлений особливою різноманітною роллю, що відіграють виступи різновікового кристалічного фундаменту як в локалізації біогенно-карбонатних побудов і уламково-карбонатних акумулятивних тіл, так і в їх доломітизації. Особливе значення для вивчення взаємозв'язку тектоніки, геодинаміки, флюїдодинаміки фундаменту з біогенним карбонатонакопиченням і формуванням нафтових і газових покладів в складнопобудованих петрографічно гетерогенних і гідродинамічно єдиних резервуарах (пастках), що розглядаються, має шельф Південно-Китайського моря. В межах його в'єтнамського сектора, де відкрита відома група родовищ (Білий Тигр, Дракон та ін.) з промисловою нафтогазоносністю гранітного фундаменту, в останні роки визначена локалізація на його підняттях різноманітних біокарбонатних тіл. А на о-ві Хайнань та інших островах спостерігається парагенез гранітних виступів, скупчень уламкового аркозового матеріалу і рифогенно-карбонатних споруд. Про можливість існування особливих нафтогазоносних поверхів, перехідних між гранітним шаром літосфери та базальними карбонатними формаціями стратисфери свідчить приклад величезної за розмірами та вуглеводневим потенціалом Куюмбо-Юрубчено-Тохомської палеорифтової зони, що приурочена до зчленування Єнісейського кряжа і Сибірської платфо

рми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Старостенко В. И. 
О перспективах открытия массивных залежей углеводородов в гетерогенных ловушках Черного моря / В. И. Старостенко, А. Е. Лукин, О. М. Русаков, И. К. Пашкевич, Р. И. Кутас, В. В. Гладун, Т. В. Лебедь, П. Я. Максимчук, О. В. Легостаева, И. Б. Макаренко // Геофиз. журн.. - 2012. - 34, № 5. - С. 3-21. - Библиогр.: с. 18-21 - рус.

Зазначено, що виходячи з відомих економічних та екологічних чинників, у межах Чорноморської мегазападини доцільно орієнтувати геологорозвідувальні роботи і, зокрема, геофізичні дослідження переважно на пошуки великих родовищ вуглеводнів з масивними покладами. Основні перспективи відкриття крупних і гігантських родовищ пов'язані: з глибинними розломами, розущільненими породами фундаменту (а також проміжного комплексу); біокарбонатними будовами різновікових мезозойських і кайнозойських рифогенно-карбонатних комплексів і гетерогенними резервуарами (пастками), зумовленими їх парагенетичними сполученнями. Існування певних аналогій у геодинаміці, тектоніці та нафтогазоносності різних сегментів Чорноморського регіону та Південнокитайського моря (зокрема, його в'єтнамського шельфу, де відкрито відомі родовища Білий Тигр, Дракон та інші з покладами в гранітних виступах фундаменту та різнофаціальних осадових відкладах, що облямовують ці виступи) є загальновідомими. Дані щодо особливостей газового режиму Чорного моря (безпрецедентна за інтенсивністю газовіддача морського дна, величезні скупчення метану в газогідратах, унікальна кількість його у водорозчинному стані) разом із результатами комплексних геолого-геофізичних досліджень надають змогу високо оцінити вуглеводневий потенціал регіону та перспективи пошуків значних за запасами родовищ із покладами вказаного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гончаренко А. В. 
Еволюція міжнародної політики США щодо В'єтнаму, 1961 - 1963 рр. / А. В. Гончаренко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 297-300. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено еволюцію міжнародної політики США щодо В'єтнаму в 1961 - 1963 рр. Охарактеризовано причині підтримки Вашингтоном південно-в'єтнамського уряду в Сайгоні. З'ясовано роль президента США Джона Кеннеді у формуванні американської політики у в'єтнамські проблемі. Висвітлено позиції різних угрупувань у середині американських правлячих кіл у питанні розробки та реалізації міжнародної політики США щодо В'єтнаму протягом періоду, що досліджується. Встановлено причини втягування Вашингтона у в'єтнамський конфлікт, а також зовнішньополітичні наслідки цих дій для США і В'єтнаму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)63-64(5В'ЄТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мацюк О. Д. 
Огляд асортименту екстрактів лікарських на фармацевтичному ринку України / О. Д. Мацюк, Л. І. Вишневська, А. В. Бугай // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 3. - С. 31-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження асортименту екстрактів лікарських (ЕЛ) на фармацевтичному ринку України станом на 2020 рік для визначення доцільності розробки нового лікарського препарату (ЛП) на їх основі. Використано бібліосемантичний, аналітичний, логічний методи досліджень для аналізу джерел літератури; аналітичний аналіз - для дослідження сегмента вітчизняного фармацевтичного ринку щодо асортименту ЕЛ станом на 2020 р. Проаналізовано їх склад, розподіл за агрегатним станом, формами випуску та країною-виробником, гармонізацію із ЄФ. Визначено, що вітчизняний фармацевтичний ринок налічує 18 екстрактів, усі вони є рідкими. З-поміж усіх зареєстрованих в Україні екстрактів провідне місце (16 позицій) належить українським виробникам. Номенклатура імпортних препаратів складається з 1 екстракту в'єтнамського та 1 швейцарського виробництва. Серед українських виробників найбільший сегмент ринку належить ПАТ "Лубнифарм" - 4 препарати, при цьому Ротокан випускається у флаконах місткістю 55 і 110 мл; Алое екстракт, д/ін. по 1 мл N 10 в ампулах виробляють ПАТ "Лубнифарм" і ЗАТ "Дарниця"; Елеутерококу екстракт по 50 мл у флаконі - ТОВ "Юніфарма" ("Тернофарм") та агрофірма "Ян". На вітчизняному фармацевтичному ринку присутні 19 препаратів з екстрактами, з них найбільший сегмент ринку займають препарати у таких лікарських формах: таблетки та капсули (по 7 найменувань); розчини оральні (2 найменування); краплі оральні (1 найменування); сиропи та порошки для орального розчину (по 1 найменуванню). Більшість ЛП, які містять екстракти, виготовляються українськими виробниками (близько 47 %), виробникам Німеччини, Франції та Швейцарії належать по 2 препарати, Іспанії, Болгарії, Словенії та Чехії - по 1 препарату. Встановлено, що на фармацевтичному ринку України представлено 18 екстрактів і 19 препаратів з екстрактами. Більшість ЛП із цієї вибірки є снодійними та заспокійливими засобами (55 %), а також засобами, що застосовуються для лікування захворювань печінки та жовчовивідних шляхів, покращують процеси травлення та функціональний стан шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.113 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського