Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (33)Автореферати дисертацій (38)Книжкові видання та компакт-диски (413)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІНОК$<.>+<.>K=ПЕРЕМОГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 360
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шиян Р. І. 
Козацтво Південної України в останній чверті XVIII ст. / Р. І. Шиян; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Запоріз. від-ня. - Запоріжжя : Тандем-У, 1998. - 98 c. - (Запороз. спадщина; Вип.7). - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Дослідження присвячене окремим аспектам історії козацтва на півдні України в останній чверті XVIII ст. Доведено, що після зруйнування Запорозької Січі регіон продовжував залишатися осередком козацьких традицій. Разом з тим, створення низки козацьких формувань у 70-80-х р. XVIII ст. повинно було допомогти російській армії здобути перемогу у випадку нової війни з Туреччиною та поставити населення регіону під пильний нагляд російської цивільної й військової адміністрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)46 + Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Держалюк М. С. 
Міжнародне становище України та її визвольна боротьба у 1917-1922 роках / М. С. Держалюк. - К. : Оріяни, 1998. - 240 c. - укp.

У монографії висвітлюється міжнародне становище України у період національно-визвольної революції 1917-1922 рр., коли українська нація у віковічному прагненні до незалежності здобула, хоч і тимчасову, але значну перемогу. Завдяки молодій національній дипломатії незалежність України визнали провідні держави Центральної Європи. Однак у подальшому міжнародне становище виявилось несприятливим для українських визвольних сил, які опинились у міжнародній ізоляції. У молодої держави не вистачило сил для одночасного протистояння іноземним збройним зазіханням з чотирьох сторін. Здобувши незалежність у 1991 р., Україна отримала широке міжнародне визнання, що позитивно впливає на її становлення і подальшу долю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Т3(4УКР)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніколаєць Ю. О. 
Цивільне населення України на початку війни з німецько-фашистськими загарбниками / Ю. О. Ніколаєць. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 36 c. - Бібліогр.: с. 34-36. - укp. - рус.

На основі вивчення різноманітних історичних джерел розглядається ставлення цивільного населення України до вторгнення фашистів, настрої українців на початку війни проти вермахту та його союзників. Робляться висновки про неодностайність в оцінці цих подій серед людей. На ставлення людей до початку війни проти німецького рейху впливало багато різних факторів, серед яких можна виділити агітацію різних (часто протилежних за своїми поглядами) партій та груп ( у тому числі й релігійних), поразки радянських військ на фронтах, загострення протиріч сталінського режиму. Надії на швидку перемогу над ворогом через деякий час змінились розчаруванням у могутності Червоної Армії, у здатності радянського уряду організувати стійку оборону. Зазначається, що авторитет радянської влади, досить високий на початку бойових дій проти німецького вермахту та його союзників, до кінця 1941 року значно зменшився.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горняк О.  
Роль підприємства в трансформації економіки України / О. Горняк // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 1. - С. 201-206. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглядаються сучасні теорії підприємства та їх вплив на формування системи економічних взаємозв'язків у перехідній економіці України. Для сучасної української економіки характерна швидка зміна зовнішнього середовища, в якому функціонує підприємство, в зв'язку з чим підприємство повинно вміти швидко реагувати на ці зміни. Тому в основу своєї діяльності воно повинно покласти розробку сучасних структур та стратегій, які дають можливість перемогти конкурентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ващенко К.  
Президентські вибори-99: політична рекогносцировка / К. Ващенко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 44-49. - укp.

Зроблено спробу оцінити вихідні стратегічні позиції основних кандидатів на пост Президента України (Л.Кучми, П.Симоненка, О.Мороза, Н.Вітренко, Є.Марчука) на виборах 1999 р. Увагу акцентовано на основних та другорядних цілях виборчої кампанії, агітаційно-пропагандистській діяльності, блоковій політиці, формулах перемоги у виборчій кампанії тощо.


Ключ. слова: президентські вибори 1999 р., виборча кампанія, Л.Кучма, П.Симоненко, О.Мороз, Н.Вітренко, Є.Марчук
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526"1999"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Історичний досвід і сучасність : Матеріали XI наук. студ. конф., присвяч. 60-річчю Перемоги в ВВВ 1941 - 1945 рр. Вип. 11 / ред.: В. М. Букач; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2005. - 74 c. - укp.

Проаналізовано питання жіночого фактора перемоги, визволення України від німецько-фашистських загарбників, суворих випробувань під час Великої Вітчизняної війни. Розглянуто особливості правового статусу української жінки в козацьку добу, походження назви "козак". Висвітлено проблему Іраку як головного фактора передвиборної гонки та традиційність народної ментальності китайців.

Проанализированы вопросы женского фактора победы, освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков, суровых испытаний во время Великой Отечественной войны. Рассмотрены особенности правового статуса украинской женщины в козацкие времена, происхождение названия "казак". Освещена проблема Ирака как главного фактора избирательной гонки и традиционность народной ментальности китайцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622 я43 + Т3(2)622 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кіш Є.  
Європейський вибір соціуму Угорщини на зламі ХХ - ХХІ ст. / Є. Кіш // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 15-18. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано події політичного життя Угорщини 90-х рр. ХХ ст. (вибори 1990 та 1998 рр.). Розглянуто чинники, що призвели ФІДЕС - УГП до перемоги на виборах 1998 р. Досліджено сучасну політичну палітру та напрями політики Угорщини, зокрема, можливість країни у 2002 р. завершити процес інституціалізації відносин з ЄС.


Ключ. слова: внутрішньополітичний простір Угорщини, ФІДЕС - УГА, ЦЕФТА
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Уго)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мицик Ю. А. 
Джерела з історії Жовтоводської битви 1648 р. / Ю. А. Мицик, В. А. Брехуненко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Запоріз. від-ня. - Запоріжжя : Тандем-У, 1999. - 50 c. - (Старожитності Півд. України; Вип.4). - укp.

Робота присвячена публікації джерел, які висвітлюють видатну подію в історії українського народу - битву при Жовтих Водах 1648 р., першу значну перемогу української повстанської армії Б.Хмельницького у Національно-визвольній війні 1648-1658 рр., спрямованій проти колоніального гніту Речі Посполитої. Публікація охоплює як нововиявлені в архівах, переважно польських, так і видані раніше вітчизняними та зарубіжними археографами тексти джерел (документальних матеріалів, наративів), які стосуються також деяких подій історії Запорозької Січі, Кримського ханства, конкретних населених пунктів Південної України, насамперед, фортеці Кодак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-452,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кривонос Р.  
Німеччина після виборів 1998 р.: проблеми і перспективи / Р. Кривонос // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 57-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано хід, результати та наслідки виборчої кампанії у Бундестаг 1998 р., а також причини поразки на виборах блоку ХДС/ХСС та перемоги СДПН. Оцінено роль канцлера ФРН Г.Коля в німецькій історії.


Ключ. слова: парламентські вибори, бундестаг, партії, ХДС/ХСС, СЄПН, ПДС, ВДП, "Союз90/Зелені, канцлер Г.Коль, Г.Шрьодер
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Нім)526"1998"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко Ю. В. 
Історія світової цивілізації: Соціокультурний розвиток людства : Навч. посіб. для студ. гуманіт. ф-тів вищ. закл. освіти / Ю. В. Павленко. - 2-е вид., стер. - К. : Либідь, 2000. - 358 c. - укp.

Досліджено процес соціокультурного розвитку людства в його цивілізаційних та етнонаціональних формах з найдавніших часів до сьогодення. Поряд із класичними філософсько-історичними концепціями XVIII - XIX ст. значну увагу приділено науково-теоретичним побудовам дослідників другої половини ХХ ст. Значне місце у розгляді цивілізаційного процесу відведено стадійному відтинку між виникненням найдавніших цивілізацій і формуванням світової макроцивілізаційної системи внаслідок перемоги капіталізму і промислового перевороту в Західній Європі та Північній Америці. Здійснено спробу обгрунтувати й викласти загальне розуміння культурно-історичної еволюції, зокрема - цивілізаційного процесу. Останній включає добу існування і взаємодії окремих цивілізацій (від їх виникнення до формування сучасної глобальної макроцивілізаційної системи) та тривалий період генезису основ ранніх цивілізацій (з неолітичних часів переходу від привласнюючих до відтворюючих форм господарювання).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7 я73 + С5*671.112 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Історія слов'янських народів. Вип. 6. Слов'янські народи в другій світовій війні / ред.: П. М. Чернега; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2000. - 300 с. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми історії Другої світової війни. Зроблено аналіз історіографії даного важливого періоду в історії людства, міжнародного становища напередодні та в роки війни. Підкреслено внесок слов'янських народів у перемогу над фашизмом. На підставі використання нових джерел і наукових праць розглянуто малодосліджені питання міжнаціональних відносин, сутність окупаційного режиму, стан культури слов'янських народів, а також вплив війни на подальше суспільно-політичне та економічне життя Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=Сл)62я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Голікова О. М. 
Меншовики в Україні у роки революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Голікова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Наведено загальну характеристику теоретичних та політичних поглядів меншовиків у пореволюційну добу. Значну увагу приділено особливостям стратегії та тактики Російської соціал-демократичної робітничої партії в Україні на різних етапах Української національно-демократичної революції, а також стосункам меншовиків з українськими урядами та більшовицькою владою. Досліджено політичний вплив меншовиків у робітничих організаціях. Встановлено, що соціал-демократична альтернатива не могла втілитися у життя не лише через звуження соціальної бази партії чи несприйняття меншовиками української національної ідеї. Підкреслено, що основна політична лінія меншовиків у 1917 - 1920 рр. була помилковою, оскільки грунтувалася на теоретичних концепціях лідерів меншовизму про загрозу революції з боку контрреволюції, перемога якої призвела б до встановлення в країні буржуазної диктатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-484 + Ф69(4Рос)5/6*422.1 + Ф69(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Савчин Т. О. 
"Вінок сонетів" Д.Павличка - вінок пам'яті М.Рильському / Т. О. Савчин // Наука і сучасність. - К., 2000. - 22, вип. 2, ч. 2. - С. 311-318. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Отражены идейно-тематическое богатство и поэтика цикла Д.Павлычко, посвященного М.Рыльскому. Для сонетов цикла характерна торжественная эпичность языка, созданная воодушевлённостью поэтической лексики, совпадением ритмической и синтаксической организации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Суд пам'яті : Матеріали міжвуз. наук.-практ. конф., присвяч. 55-річчю Перемоги у Великій Вітчизн. війні 1941 - 1945 рр. / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Знання, 2000. - 144 c. - укp.

Проаналізовано політику фашистської Німеччини щодо України, процес формування та підготовки нацистського апарату з метою реалізації політики геноциду у роки Другої світової війни, українське питання в планах третього рейху. Окрему увагу приділено розгляду становища деяких районів України у період фашистської окупації, розгортанню антинацистського опору на цих землях, зокрема, на Уманщині та Золотоніщині. Проаналізовано становлення та основні етапи протинацистської діяльності ОУН-УПА, питання деструктивності в фашистській ідеології, бойову співдружність народів як морально-політичну цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622 я431 + Т3(2)622 я431 + Т3(0)62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сторінки воєнної історії : Зб. наук. ст. Вип. 4 / ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - К., 2000. - 173 с. - рус.

Роботу присвячено 55-й річниці визволення України від фашистських загарбників і 55-річчю Великої Перемоги. Висвітлено погляди авторитетних науковців, викладачів вузів, ветеранів Великої Вітчизняної війни і представників громадськості щодо участі України в Другій світовій та Великій Вітчизняній війнах, їх наслідки для історичної долі українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)62я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевченко О. О. 
Історія українського права : Навч. посіб.: Матеріали до курсу лекцій з історії укр. державності / О. О. Шевченко, О. Й. Вовк, В. П. Капелюшний, М. О. Шевченко. - К. : Олан, 2001. - 214 c. - укp.

Висвітлено джерела права України від найдавніших часів до 1990-х рр. , наведено його складові (звичайне право, норми моралі, етики, свідомості народу). Розглянуто етапи розвитку українського права: існування української держави - Київської Русі, початок XVII - середина XVII ст., середина XVІІ - XVIII ст., ХІХ ст., початок ХХ ст., періоди незалежної української держави (1917 - 1921 рр.), будівництва соціалізму (1917 - 1935 рр.), повної та остаточної перемоги соціалізму (1936 - 1991 рр.). Показано особливий вплив духовного рівня українського народу на формування загального права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Козлітін В. Д. 
Друга світова війна 1939 - 1945 рр. : Навч. посіб. / В. Д. Козлітін; Харк. держ. пед. ун-т. - Х. : РА, 2001. - 336 c. - Бібліогр.: с. 329-332. - укp.

На підставі новітніх публікацій документів і матеріалів, наукової літератури висвітлено основні події Другої світової війни, розглянуто хід воєнних дій на всіх її фронтах. Акцентовано увагу на питанні щодо кількісної оцінки людських втрат під час Другої світової війни у країнах Центральної, Південно-Східної та Східної Європи й Азії. Визначено основні причини перемоги держав Антигітлерівської коаліції. Розглянуто економічну, соціальну та політичну ситуації в усіх країнах, що були окуповані та приймали участь у бойових діях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Грідіна І. М. 
Православна Церква в Україні під час Другої світової війни 1939 - 1945 рр.: людський вимір : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. М. Грідіна; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 20 c. - укp.

Висвітлено роль релігійного чинника (православ'я) в житті людини під час кризових суспільних явищ, спричинених Другою світовою війною. Вперше завдяки сучасним методологічним засадам об'єктом дослідження була православна віруюча людина, яка зазнала соцільно-психологічної травми, спричиненої більшовицькою антирелігійною кампанією, обставинами війни. Проаналізовано роль релігійної свідомості населення в еволюції політики правлячих режимів - радянської та окупаційної німецько-фашистської влади. Аргументовано, що від урахування релігійного чинника у формуванні суспільної свідомості залежить стан соціо-владних відносин. Зроблено висновок, що внаслідок еволюції радянської політики щодо питань релігії за умов Другої світової війни релігійна свідомість православного населення України з внутрішньої опозиції більшовицькій владі перетворилась на її підтримку та стала значущим чинником перемоги СРСР над гітлерівською Німеччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622-55 + Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Скляренко В. Г. 
"Темні місця" в "Слові о полку Ігоревім" / В. Г. Скляренко // Мовознавство. - 2001. - № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Ключ. слова: "темне місце", "Слово", фраза, словосполучення, кон'єктура, прочитання, значення, смисл, переклад.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)3-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Семененко М.  
Сила політики - у політиці ненасильства / М. Семененко // Людина і політика. - 2001. - № 6. - С. 129-139. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено питання політичного ненасильства. Зазначено, що метою політичного ненасильства є не досягнення перемоги над політичними противниками, а утвердження в суспільстві державної влади, діяльність якої грунтується на політиці гуманізму та справедливості. Розглянуто особливості політики ненасильства, теоретико-гносеологічні корені мілітаристських поглядів у політичному житті.


Ключ. слова: ненасильство, політика, релігійний гуманізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666.333.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського