Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (39)Автореферати дисертацій (39)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 267
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лисенко О. А. 
Освоєння німецькомовних запозичень в українській науково-технічній термінології : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. А. Лисенко; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 21 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням освоєння запозичень в українській науково-технічній термінології (на матеріалі запозичень із німецької мови). Застосовано новий підхід до запозичень як чинника лексичної інтерференції, яка є результатом взаємодії української та німецької мов на рівні термінологічних систем. Виявлено характерні особливості процесу освоєння німецьких запозичень в українській науково-технічній термінології. Встановлено, що політехнічні німецькомовні терміни в основному пристосувалися до фонетичної, морфологічної, словотвірної та лексико-семантичної систем сучасної української літературної мови. Значна частина вузькофахових термінів залишається менш освоєною. Такі терміни вміщують сполуки важких для вимови приголосних, є морфемно та словотвірно не мотивованими, мають мінімальний словотвірний потенціал. Запропоновані практичні рекомендації щодо освоєння німецькомовних запозичень в українській науково-технічній термінології відповідно до сутнісних ознак системної та структурної організації української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Ш141.4-322.1

Шифр НБУВ: РА305009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Карпось В. А. 
Методичні рекомендації з постановки голосу / В. А. Карпось; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. Ін-т мистецтв. Каф. муз.-теорет. дисциплін. - Луцьк : Ред.-вид. від. "Вежа", 1999. - 23 c. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено питання музичного розвитку співочого дихання, звукоутворення, вимови слова, єдності художнього і виконавсько-технічного вдосконалення, збереження творчої індивідуальності. Розглянуто проблеми вироблення професійного підходу до засвоєння правильних вокальних навичок у володінні голосовим апаратом, виховання особистості, здатної до самостійної діяльності в майбутній ролі викладача музики і співів у загальноосвітній школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-713.1 р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Паращук В.  
Південноанглійська вимовна норма як система лінгвосоціолектів / В. Паращук // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 1999. - Вип. 16. - С. 54-62. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто специфіку дії соціальних чинників у межах південноанглійської норми вимови. Визначено особливу роль такого соціостратифікаційного чинника як рівень освіченості носія вимови. Сучасна південноанглійська вимовна норма є системою лінгвосоціолектів із різним ступенем соціальної престижності, які виділяються на основі критерію "освіченість носія".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ісаєв Е. Ш. 
Тенденції розвитку вимови старшокласників Німеччини : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / Е. Ш. Ісаєв; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченню проблем мовної варіативності в умовах функціонування мови в живому природному мовленні. Проведено дослідження фоностилістичної варіативності вимови старшокласників Німеччини, тобто піддано аналізу характер взаємозв'язків варіантів мовленнєвої структури (варіантів реалізацій сегментного складу німецької мови) з елементами соціальної структури (соціальної групи німецьких старшокласників). Варіативність у мовленні старшокласників зафіксовано як на рівні голосних, так і на рівні приголосних. Під час аналізу практичного матеріалу булоивизначено середні індекси реалізації кожної фонологічної змінної та її варіантів для трьох умов спілкування, що дало можливість встановити перемінні правила реалізацій фонологічних змінних та їх варіантів у соціолекті старшокласників, які ми вважаємо нормою вимови у даному соціолекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-1 + Ш143.24-677

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матіїв М. Д. 
Словник гідронімів басейну ріки Стрий / М. Д. Матіїв; НАН України. Ін-т укр. мови. - К.; Сімф.: Крим. навч.-пед. держ. вид-во, 1999. - 96 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вміщено понад 1300 назв протічних вод басейну р.Стрий, які не фіксуються у "Словнику гідронімів України", виняток становлять 117 назв допливів, які уточнено, доповнено відповідною інформацією. Автор протягом 1990-1998 рр. обстежив 120 населених пунктів, що знаходяться у басейні ріки, і додатково зібрав з уст оповідачів 1065 гідронімів, без урахування фонетичних, словотвірних, лексико-структурних різновидів, паралельних найменувань та назв тієї ж річки у різних частинах течії. Зроблено спробу подати реєстрові слова відповідно до норм літературної мови. У кінці кожної статті засобами літературної орфографії фіксуються назви говіркової вимови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.1

Шифр НБУВ: ВА593169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кричка Н. В. 
Лікування хворих з повною відсутністю зубів пластмасовими протезами, які конструйовані за індивідуальними особливостями жувального апарату і полімеризовані в середовищі на межі надлишкового тиску повітря : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н. В. Кричка; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 1999. - 17 c. - укp.

За результатами клінічних і експериментальних досліджень, спрямованих на поліпшення якості протезів, запропоновано наступні розробки: класифікації співвідношення альвеолярних відростків беззубих щелеп і типів довжини губ, нормативні тести-критерії функціональних проб, кювета та спосіб для полімеризації пластмаси. Вперше в ортопедичній стоматології досліджено базисно-альвеолярний ефект. Дані розробки дають можливість запобігати аномаліям, визначати та усувати дефекти у протезах на етапах їх виготовлення. Апробацією у клініці зазначених розробок доведено доцільність їх застосування для відновлення функції вживання їжі, чіткості та гнучкості вимови слів, а також норм естетики обличчя, що в підсумку поліпшує якість лікування хворих із повною відсутністю зубів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: РА310119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пономарів О. Д. 
Культура слова. Мовностилістичні поради : Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / О. Д. Пономарів. - К. : Либідь, 1999. - 238 c. - укp.

Даються поради щодо вибору слів, вимовних, наголосових та морфологічних варіантів, синтаксичних конструкцій для найкращого висловлення думки в різних стилях української літературної мови. Рекомендації автора грунтуються на мовному досвіді українського народу, відбитому в творах класичного та сучасного письменства (М.Стельмаха, О.Довженка, Т.Шевченка та ін).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-937.3

Шифр НБУВ: ВА593130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панова Л. С. 
Методика навчання іноземної мови в школі : Навч.-метод. посіб. для студ. ф-ту інозем. мов / Л. С. Панова; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 1999. - 108 c. - укp.

Розглядаються теоретичні основи навчання іноземної мови в середній школі, проблеми формування іншомовних мовленнєвих навичок, зокрема, навичок вимови, граматичних та лексичних навичок. Висвітлюються питання навчання видів мовленнєвої діяльності, у т.ч. навчання аудіювання, говоріння, читання, письма. Аналізуються навчально-виховні функції контролю у навчанні іноземної мови, його види й форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Марцишин Р.  
Методика модифікації кепстру для задач перетворення часового масштабу мови в системах аналізу-синтезу / Р. Марцишин, Ю. Рашкевич // Вісн. держ. ун-ту "Львів. політехніка". Комп'ют. інженерія та інформ. технології. - 1999. - № 380. - С. 124-130. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі досліджень кепстрів фонем української мови для різних темпів вимови розглянуто методику модифікації кепстру та отримано вагову кепстральну функцію для використання при перетворенні часового масштабу мови в системах аналізу-синтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664-013.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Прокопенко Т. М. 
Деякі особливості телемови та мовна підготовка телефахівців / Т. М. Прокопенко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 89-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено деякі особливості сучасної телемови і мовної підготовки телефахівців. Акцентовано увагу на зовнішній техніці- вмінні володіти диханням, голосом, дикцією, літературною вимовою, що потрібно акторам і дикторам телебачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вовк П. С. 
Теорія центрів і периферій фонологічної та акцентологічної систем : Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / П. С. Вовк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 33 c. - укp.

Розвинуто теорію фонологічної та акцентологічної систем. Розроблено положення стосовно: ієрархії фонологічних і акцентологічних одиниць, категорій ознак диференційних та інтегральних (за традицією), окремих, загальних і групових (терміни автора); двох центрів у фонологічній та акцепторній системах (парадигматичний та синтагматичний); можливості часткової компенсації помилок іноземця у вимові сприйняттям носія мови; структурної подібності фонологічної та акцентологічної систем; визначення специфіки обох систем із врахуванням різних типів іноземного акценту; можливості використання запропонованої концепції для лінгвістичних досліджень та керування процесом навчання мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш101

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шонц О. П. 
Становлення норм вимови приголосних української літературної мови у ІІ половині ХІХ - на початку ХХ століття : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. П. Шонц; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2000. - 20 c. - укp.

Пам'ятки нової української літературної мови, правописи яких побудовано на фонетичних засадах, є важливим джерелом для дослідження процесу формування орфоепічних норм: вони відображають особливості вимови слів української мови, згодом покладені до основи сучасної орфоепії. Рукописи і першодруки зазначеного періоду відтворюють процес становлення вимовних норм приголосних української літературної мови на даному хронологічному зрізі, засвідчують стан сформованості кожної літературної норми. Сучасні орфоепічні норми грунтуються на особливостях народного мовлення, відображеного у пам'ятках. Риси живої вимови, зафіксовані у рукописах і першодруках, дають можливість визначити діалектичну основу конкретної вимовної літературної норми. Теоретичні праці кінця XIX - початку XX ст., в яких розглядається звуковий склад української мови, засвідчують науково-теоретичне обгрунтування процесу формування норм української літературної вимови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-15

Шифр НБУВ: РА313590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Баранник Д. Х. 
Українська мова на межі століть / Д. Х. Баранник // Мовознавство. - 2001. - № 3. - С. 40-47. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено загальну оцінку стану сучасної української літературної мови як функціональної системи, визначено характеристики, які забезпечили їй місце серед найрозвиненіших мов світу. Проаналізовано процеси (позитивні та негативні), що відбуваються в структурній і функціональній сферах української мови на сучасному етапі її розвитку, розглянуто дискусійні питання щодо основних аспектів можливих змін окремих правописних положень, з'ясовано загальні тенденції розвитку української мови протягом століття.


Ключ. слова: національна мова, функціональна сфера мови, мовний простір, український правопис, вимовна норма, мовний імунітет.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-61

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Калита А. А. 
Фонетичні засоби актуалізації смислу англійського емоційного висловлювання / А. А. Калита; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 2001. - 351 c. - Бібліогр.: 559 назв. - укp.

Проведено системне дослідження закономірностей функціонування фонетичних засобів сегментного та надсегментного рівнів під час актуалізації смислу англійського емоційного висловлювання. Обгрунтовано загальнолінгвістичні основи, теоретичні передумови та методологічні засади наукового вирішення питань. Наведено результати експериментальної перевірки ряду теоретичних положень. Запропоновано методологічні засади та системну методику створення фонофонду культури англійської вимови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА613457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коломоєць О. М. 
Хорознавство : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., що навчаються за спец. "Музич. виховання" / О. М. Коломоєць. - К. : Либідь, 2001. - 168 c. - Бібліогр.: с. 163-165. - укp.

Висвітлено становлення та розвиток хорової культури України. Охарактеризовано хорові голоси, розглянуто питання щодо елементів хорової звучності та аналізу творів. Наведено методи та прийоми репетиційної роботи з хором. Проаналізовано специфіку дитячого голосоутворення та розвитку навичок співу, а також особливості вокальної дикції та української вимови в хоровому співі. Охарактеризовано ансамбль за типами та видами залежно від факторів викладу твору, а також засобів музичної та хорової виразності. Розглянуто принципи інтонування мелодичних і гармонійних інтервалів.

Освещено становление и развитие хоровой культуры Украины. Охарактеризованы хоровые голоса, рассмотрены особенности элементов хорового звучания и анализа произведений. Приведены методы и приемы репетиционной работы с хором. Проанализированы специфика детского голососоздания и развития навыков пения, а также особенности вокальной дикции и украинского выговора в хоровом пении. Охарактеризован ансамбль по типам и видам в зависимости от факторов изложения произведения и средств музыкальной и хоровой выраженности. Рассмотрены принципы интонирования мелодичных и гармоничных интервалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пономарів О. Д. 
Сучасна українська мова : Підруч. для студ. гуманіт. спец. вищ. закл. освіти / О. Д. Пономарів, В. В. Різун, Л. Ю. Шевченко, О. М. Григор'єв, С. Є. Доломан, Ю. В. Лисенко, Є. А. Макаренко, А. І. Мамалига, Н. Й. Марчук, О. М. Пазяк; ред.: О. Д. Пономарів. - 2-е вид., переробл. - К. : Либідь, 2001. - 398 c. - Бібліогр.: с. 391-392. - укp.

Розглянуто питання фонетики, вимови, графіки, лексикології, фразеології, лексикографії, словотвору та морфології сучасної української літературної мови. Значну увагу приділено діалектології та сучасному мовознавству.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-923

Шифр НБУВ: ВА604139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Орфоепічний словник української мови : В 2 т. Т. 1. Близько 140 000 слів / уклад.: М. М. Пещак; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Довіра, 2001 . - 955 c. - (Слов. України). - укp.

Викладено максимально простий опис фонетичних особливостей голосних та приголосних звуків у межах слова, який відповідає сучасній літературній нормі. Запропоновано пояснення варіативності вимови та наголошування, орфоепічні умови, що виникають в усному спілкуванні. У словнику лексичні одиниці розміщено у зручному для користувача фонетико-морфологічному оформленні, яке сприятиме успішній реалізації правил нормативного слововживання в будь-якій мовленневій ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-411

Шифр НБУВ: В343784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пономарів О. Д. 
Культура слова: Мовностилістичні поради : Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. навч. закл. / О. Д. Пономарів. - 2-е вид., стер. - К. : Либідь, 2001. - 238 c. - укp.

Надано поради щодо вибору слів, вимовних, наголосових і морфологічних варіантів, синтаксичних конструкцій для найкращого висловлення думки у різних стилях української літературної мови. Рекомендації обгрунтовано на мовному досвіді українського народу, відбитому в творах класичного та сучасного письменства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-937.3

Шифр НБУВ: ВА608277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Семів А. Р. 
Структурні та семантико-стилістичні особливості лексики арго у сучасній французькій мові (на матеріалі мови преси) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.05 / А. Р. Семів; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання фонетико-морфологічних, словотвірних і семантико-стилістичних особливостей арготичної лексики у друкованих виданнях засобів масової інформації. Доведено, що лексику арго можна вважати особливою лексичною підсистемою розмовної мови, яка характеризується тенденцією до проникнення у нормативне вживання завдяки своїм фонетико-морфологічним і семантичним особливостям. Проведено систематизацію фонетичних процесів у арготичній лексиці, яка дозволила виявити фонетичні зміни, що стали регулярними та спричинили подвійне написання арготизму. Визначено слабкі вияви вимови, які не можуть бути зафіксованими в орфографії арготизмів. Проведено частотний аналіз арготичних скорочень, який засвідчив, що домінуючою в арго є тенденція до скорочення слова. Дослідження семантичних процесів арготичному словнику дозволило охарактеризувати явище синонімічного заміщення, яке структурно представлено системою синонімічних матриць. З'ясовано, що в мові преси топоніми й антропоніми виступають як лексичні одиниці, здатні виконувати різноманітні стилістичні функції. Їх функціонування на сторінках газет вносить у текст енциклопедичну, соціальну, емоційно-оцінну інформацію, за допомогою якої здійснюється мовленнєвий вплив на читача. Зроблено висновок про те, що використання арготизмів для реалізації різноманітних стилістичних функцій пов'язане з тенденцією до експресивності газетних текстів. Узагальнено соціально-когнітивні передумови узуалізації арготичних систем у нормативній французькій мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-677.1 + Ш147.11-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дика Н. М. 
Система роботи з культури мовлення в 5 - 7 класах загальноосвітньої школи : Автореф. дис... канд. біол. наук : 13.00.02 / Н. М. Дика; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Запропоновано та експериментально перевірено методичну систему з культури мовлення в V - VII класах, доведено її доцільність й ефективність. Висвітлено нові погляди лінгвістів на культуру мовлення. Розглянуто принципи та критерії відбору словника основних труднощів щодо вимови та написання. Встановлено, що словник такого типу доцільно укладати з урахуванням принципів: частотного, комунікативного, системного та зіставного. Наведена система передбачає вдосконалення шкільних програм, надає вчителеві конкретні методичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37

Шифр НБУВ: РА319558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського