Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОВЧИХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Мойсей А. А. 
Традиційна культура населення Буковини у наукових працях румунських дослідників другої половини ХІХ - початку ХХ ст. / А. А. Мойсей; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 303 c. - Бібліогр.: с. 246-285. - укp.

Проведено наукове вивчення етнографічної спадщини С.Ф.Маріана, І.Г.Сбієри, Д.Дана, Є.Нікуліце-Воронки, Л.Боднереску, А.Горовея, Т.Памфіле та інших румунських дослідників традиційної культури та побуту населення Буковини. Вперше до наукового обігу введено музейно-архівні матеріали меморіально-документального фонду С.Ф.Маріана будинку-музею ученого в Сучаві, а також фонду рукописів ученого Національної бібліотеки Румунської академії наук та фондів Державного архіву Чернівецької області. Здійснено реконструкцію основних структурно-функціональних складових календарної обрядовості румунів Буковини. Розглянуто цикли "вовчих" та "вівчарських" свят, висвітлено деякі аспекти землеробського календаря. Наведено порівняльну характеристику матеріалів з традиційної культури українців та румунів Буковини у працях румунських учених.

Проведено научное изучение этнографического наследия С.Ф.Мариана, Д.Дана, Е.Никулице-Воронки, Л.Боднереску, А.Горовея, Т.Памфиле и других румунских исследователей традиционной культуры и быта населения Буковинского края. Впервые в научный оборот введены музейно-архивные материалы мемориально-документального фонда С.Ф.Мариана дома-музея ученого в Сучаве, а также фонда рукописей С.Ф.Мариана Национальной библиотеки Румунской академии наук и фондов Государственного архива Черновицкой области. Осуществлена реконструкция основных структурно-функциональных составляющих календарной обрядности румынов Буковинского края. Рассмотрены циклы "волчьих" и "пастушьих" праздников, освещены некоторые аспекты земледельческого календаря. Приведена сравнительная характеристика материалов о традиционной культуре украинцев и румынов Буковинского края в трудах румунских ученых.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-7 + Т3(4УКР=9РУМ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шквиря М. Г. 
Поширення, особливості екології та поведінки вовка (IBCanis lupusD) на території України : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.08 / М. Г. Шквиря; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. - К., 2008. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Can*804(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Луценко П. О. 
Біоморфологія черепа представників родини вовчих : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / П. О. Луценко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2021. - 25 c. - укp.

На основі широких порівняльних краніометричних досліджень черепа тварин представників родини вовчих встановлено, що досліджені види та породи собак характеризуються різними біоморфологічними адаптаціями, що зумовлено пристосуванням до певного способу добування їжі, а також є наслідком штучного відбору у свійських собак. За формою черепи собак поділяються на три типи - мезоцефалічні, що є ближчими до предкових форм, а також доліхо- (довгоморді) та брахіцефалічні (короткоморді), що виникли в результаті штучного відбору. Але варто зазначити, що череп у всіх досліджених представників поділяється на масивний, умовно масивний та немасивний. Тип голови, а саме будова лицевого черепа накладає свої відбитки на форму та ступінь розвитку черепно-мозкової порожнини та лобових синусів. Крім того, поряд із краніометричним дослідженнями черепа на представниках деяких порід собак було проведено радіологічні - магніто-резонансні та комп'ютерно-томографічні дослідження для з'ясування ступеня розвитку лобових синусів, що дало можливість встановити раніше невідомі особливості їх розмірів щодо площі перерізу черепно-мозкової порожнини. Отже, радіологічними дослідженнями встановлено, що лобові синуси завжди асиметричні, а у чихуахуа одна суцільна порожнина, не розподілена на ліву та праву частини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.131 + Е623.362.446.2Can

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449980 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського