Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (49)Автореферати дисертацій (62)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЛОБАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1064
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Довгаль Е. А. 
Внешнеэкономические стратегии трансформационной экономики Украины / Е. А. Довгаль // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 286-293. - рус.

Проаналізовано найбільш можливі моделі напрямів зовнішньоекономічного розвитку економіки України та зроблено висновок про те, що надмірне акцентування політичної мети призводить до загублення економічної ефективності, а поступове та цілеспрямоване досягнення Україною економічної ефективності зумовлює укріплення її економічної незалежності за умов глобалізації процесів міжнародної економічної інтеграцїї.


Ключ. слова: трансформаційна економіка, економічна ефективність, зовнішньоекономічна стратегія, економічна незалежність, глобалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павленко Ю. В. 
Глобалізація та її протиріччя / Ю. В. Павленко // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 11-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано реструктуризацію світового простору на межі тисячоліть як процес завершення цивілізаційно-регіональної історії та початок історії всесвітньої. Розглянуто сутність глобалізації та її основні протиріччя у інформаційно-технологічному, економічному, соціальному, політичному, демографічному, екологічному і культурному аспектах, цивілізаційні перспективи людства з точки зору глобалізації та шанси України увійти до групи передових країн XXI.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5в663.1

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білорус О. Г. 
Глобалізація і безпека розвитку / О. Г. Білорус, Д. Г. Лук'яненко, М. О. Гончаренко, В. А. Зленко, О. В. Зернецька, А. І. Кудряченко, Ю. М. Мацейко, В. Є. Новицький, Ю. М. Пахомов; ред.: О. Г. Білорус; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 734 c. - укp.

На підставі теоретичних досліджень останніх років, проведених, зокрема, в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України, а також у Міжнародному Інституті глобалістики, розкрито сучасні парадигми глобалістики. Висвітлено особливу роль і місце глобалізації як суті та ідеології розвитку у період нової інформаційної ери. Описано природу, основні закономірності та закони глобалізації, а також глобальної інтеграції. Вперше в Україні сформовано теоретичні засади глобалістики та глобалізації розвитку. Суттєво доповнено та розвинуто теорію міжнародної економічної інтеграції. Запропоновано новий підхід до теоретичного та практичного аналізу процесів інтернаціоналізації виробництва, його глобалізації та інтеграції. Зроблено критичну оцінку сучасних міжнародних трансформаційних стратегій та стратегій глобального розвитку. Розкрито їх експансіоністську суть, негативні наслідки і загрозу силової глобалізації та інтеграції, особливо для країн перехідного періоду. Підкреслено об'єктивний характер глобальної інтеграції розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)0 + А7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соколенко С. І. 
Глобалізація і економіка України / С. І. Соколенко. - К. : Логос, 1999. - 566 c. - укp.

Монографію присвячено аналізу динаміки глобалізації і концепцій розвитку світової економіки. Розглядаються актуальні процеси регіоналізації, проблеми вибору України та її участі в інтеграційних трансформаціях на рубежі XXI століття. Детально розглянуто шляхи розвитку глобальних, мультинаціональних та транснаціональних компаній, які визначають сучасні напрями функціонування галузей економіки та ринків. На основі багатого та різноманітного фактичного матеріалу прогнозуються перспективи економічного розвитку України у XXI столітті, її гармонійного та ефективного входження у нові світові ринки та процеси. Проаналізовано основні фактори, що визначають динаміку та географічний розподіл світових торгових потоків наступного століття на основі створення виробництва світового рівня, розвитку ринків інформаційних технологій, впровадження безвідходних технологій, використання відновлювальних джерел енергії. Розкрито особливості інтернаціоналізації світових фінансових ринків, динаміку й структуру їх розвитку, а також причини й тенденції поглиблення глобальної кризи 1997-1999 рр. на світовому ринку капіталів. Значну увагу приділено проблемам неподільності розвитку економіки та охорони довкілля, шляхам розвитку природоохоронного підприємництва, стратегії виходу із комплексної економічної та екологічної кризи з метою досягнення стійкого розвитку на основі балансу інтересів економіки та стану природи. Досить важливе місце відведено розвиткові світових інтеграційних процесів, які відбуваються в Європі, на американському континенті, у тихоокеанському регіоні, в Африці, на Близькому Сході і, відповідно, перспективній участі України в цих процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У580 + У9(4УКР)0 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білорус О.  
Глобалізація і соціальна доля людини в XXI столітті / О. Білорус // Київ. старовина. - 2001. - № 1. - С. 26-34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: А7 + С5*333.643.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Збаразська Л.  
Економічна глобалізація як чинник модернізації національної промислової політики / Л. Збаразська // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 66-69. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто проблему глобалізаційних процесів у сфері економіки, які є новим ефективним чинником для досягнення промислового зростання, але можуть нести загрозу державності, національній безпеці. Порушено питання узгодження процесів глобалізації та національної економіки, державного регулювання національного промислового розвитку, впливу глобальних економічних структур на нього, визначено стратегічну поведінку України у глобалізованому просторі, завдання державної промислової політики. Зроблено висновок про необхідність активного формування глобалізованої економічної системи, і насамперед, її промислової складової, яка є оптимальною та продуктивною для України з точки зору довгострокових перспектив розвитку.


Ключ. слова: глобалізація, національна економічна ідентичність, промислова політика
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Губань Р.  
Потентат планети / Р. Губань // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 109-113. - Библиогр.: 23 назв. - укp.

Наголошено на необхідності мобілізації сил світової громадськості для вирішення глобальної проблеми людства. Вивчено проблему поширення уніоністичних ідей. Висвітлено процес глобалізації (як її рекламує Захід, насамперед США), що є, скоріше, ідеєю вестернізації, яка вже має негативний вплив на життя окремих народів. Наголошено на матеріальних втратах цілих народів внаслідок поширення глобалізації ("внутрішній відтік "мізків" у СНД, експлуатація бідних країн багатими тощо).


Ключ. слова: глобалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: А7 + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Воронов І. О. 
Глобалізація і політика: Реалії і перспективи соціальних трансформацій / І. О. Воронов. - К. : Генеза, 2004. - 288 c. - Бібліогр.: с. 274-286. - укp.

Розглянуто соціально-політичні явища кінця XX - початку XXI ст., що пов'язані з глобалізаційними процесами. Проаналізовано оптимальні шляхи суспільно-державного розвитку за умов глобалізації. Розкрито функції та механізми політичної соціалізації, підкреслено людський вимір глобалізаційних процесів. Особливий акцент зроблено на глобалізаційних викликах і соціальних перетвореннях у пострадянських країнах.

Рассмотрены социально-политические явления конца XX - начала XXI века, связанные с глобализационными процессами. Проанализированы оптимальные пути общественно-государственного развития в условиях глобализации. Раскрыты функции и механизмы политической социализации, подчеркнуто человеческое измерение глобализационных процессов. Особый акцент сделан на глобализационных вызовах и социальных превращениях в постсоветских странах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф024 + С5*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ільюшина Е.  
Глобалізація і постмодерне суспільство / Е. Ільюшина // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2004. - № 4. - С. 79-98. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5в663.1 + С5*328.933

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Гуцал І. С. 
Глобалізація і роль малих банків у регіональному розвитку / І. С. Гуцал // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2004. - Вип. 6. - С. 72-77. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Лисенко С. А. 
Глобалізація освіти як передумова підготовки вчителів початкової школи на Слобожанщині (до середини ХІХ століття) / С. А. Лисенко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 6. - С. 21-28. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто особливості впливу глобалізації освіти на організацію фахової підготовки вчителів початкових шкіл на Слобожанщині до середини ХІХ ст.

Рассмотрены особенности влияния глобализации образования на организацию профессиональной подготовки учителей начальных школ на Слобожанщине до середины ХIХ в.

The influence of the globalization of education peculiarities on the organization of the professional training of primary school in Slobozhanshina in the 19th century was considered in the article.


Ключ. слова: глобалізаційно-освітня хвиля, освітня традиція, фахова підготовка вчителів початкового навчання, народне училище
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шамсутдинова-Лебедюк Т. Н. 
Глобалізація та реальна практика сімейно-шлюбних відносин у сучасних мусульманських країнах / Т. Н. Шамсутдинова-Лебедюк // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 95-107. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э380.9(539=А)-113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Шепєлєв М. А. 
Глобалізація управління як мегатенденція сучасного світового розвитку : Моногр. / М. А. Шепєлєв. - К. : Генеза, 2004. - 511 c. - Бібліогр.: 775 назв. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади концепції мондіалізації як політико-управлінського виміру глобалізації. Проаналізовано сутність, передумови, формування, процес функціонування і розвитку світового порядку, основні тенденції та закономірності глобалізації управління. Розкрито геоцивілізаційні засади глобалізаційного процесу та системи глобалізму. Наведено технологічні критерії типологізації світового порядку, описано технологічний процес глобального управління за умов світового порядку. Відзначено, що продуктом технологізації глобального управління є політична система мондіалізму, проаналізовано режим її функціонування та вектори його трансформації, висвітлено передумови кризи даної політичної системи.

Освещены теоретико-методологические основы концепции мондиализации как политико-управленческого измерения глобализации. Проанализированы сущность, предпосылки, формирование, процесс функционирования и развития мирового порядка, основные тенденции и закономерности глобализации управления. Раскрыты геоцивилизационные основы глобализационного процесса и системы глобализма. Приведены технологические критерии типологизации мирового порядка, описан технологический процесс глобального управления в условиях мирового порядка. Отмечено, что продуктом технологизации глобального управления является политическая система мондиализма, проанализированы режим её функционирования и векторы его трансформации, освещены предпосылки кризиса политической системы мондиализма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф087 + Ф06 + С5*333.641.216 + У50

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Клочко В. П. 
Глобалізація: економічні та соціально-культурні аспекти : Моногр. / В. П. Клочко. - К. : ДАКККіМ, 2005. - 189 c. - укp.

Проаналізовано питання сутності, напрямів, рушійних сил, а також негативних і позитивних наслідків глобалізації економіки та світогосподарських зв'язків. Розглянуто проблеми участі постсоціалістичних країн у глобалізаційних процесах сучасності. Охарактеризовано форми та перспективи включення України в міжнародне співробітництво.

Проанализированы вопросы сущности, направлений, движущих сил, а также негативных и позитивных последствий глобализации экономики и мирохозяйственных связей. Рассмотрены проблемы участия постсоциалистических стран в глобализационных процессах современности. Охарактеризованы формы и перспективы включения Украины в международное сотрудничество.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дем'янчук О.  
Глобалізація вищої освіти: огляд сучасних світових проблем / О. Дем'янчук // Людина і політика. - 2002. - № 1. - С. 74-82. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Зазначено, що сучасна економічна ситуація, глобалізація міжнародних відносин впливає на стан вищої освіти в усьому світі. Дані явища та процеси зумовлюють зміни структури, характеру, масштабів діяльності, навчальних планів, пошук нових джерел фінансування. Наголошено на необхідності реформування системи вищої освіти в Україні та визначено шляхи його здійснення.


Ключ. слова: вища освіта, глобалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Паращевін М.  
Глобалізація і її вплив на особистість / М. Паращевін // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 2. - С. 65-68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: А7 + С5*5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Білорус О. Г. 
Глобалізація і національна стратегія України / О. Г. Білорус. - К. : ВО "Батьківщина"; Броди: Просвіта, 2001. - 300 c. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Висвітлено розроблену унікальну концепцію національної стратегії розвитку України за умов переходу до нової ери - глобальної цивілізації. На базі багаторічних досліджень глобальних трансформацій у політичній, економічній та соціальній сферах розкрито закони, закономірності, імперативи, загрози та виклики глобалізації. Доведено, що без чіткої інноваційно-інтелектуальної національної стратегії випереджаючого розвитку країни перехідного періоду втрачають перспективи власного прогресивного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Злупко С. М. 
Глобалізація і національний ринок праці / С. М. Злупко // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Механізми регулювання регіон. ринку праці: Щорічник наук. пр.. - 2002. - Вип. 3(34). - С. 14-24. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Колодко Г. В. 
Глобалізація і перспективи розвитку постсоціалістичних країн / Г. В. Колодко. - К. : Основ. цінності, 2002. - 248 c. - (Сучас. думка; Кн. 17). - Бібліогр.: с. 205-216. - укp.

Проаналізовано процеси глобалізації сучасного світу. Показано особливості трансформації, відображено специфічні риси постсоціалістичного капіталізму, визначено взаємозалежність між глобалізацією та переходом від планової до ринкової економіки. Обговорено пасивні сценарії та напрямки активної політики у ХХІ ст. Проаналізовано масштаби та динаміку трансформаційних процесів, а також загальні причини глибокої економічної кризи. Висвітлено економічні цикли у країнах Центральної та Східної Європи, Співдружності Незалежних Держав у 1950 - 2005 рр. Досліджено вплив зовнішніх чинників і реагування на них економічної політики, зокрема, врахування наслідків інституційного вакууму. Вміщено статистичний додаток середньотермінових економічних прогнозів для постсоціалістичних країн, динаміку темпів росту ВВП у 1990-ті рр. та попередні чотири десятиріччя, починаючи, з 1950 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тарасенко В.  
Глобалізація і соціологія / В. Тарасенко // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 2. - С. 8-10. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: А7 + С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського