Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ГМО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Адамчук Л. О. 
Дослідження меду натурального на вміст залишків антибіотиків / Л. О. Адамчук, Г. В. Постоєнко, Л. В. Баль-Прилипко, Р. М. Двикалюк, А. Д. Антонів, К. В. Пилипко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2022. - 28, № 2. - С. 153-162. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Зважаючи на широке застосування меду в харчовій промисловості як лікувально-профілактичного продукту та сировини з функціональними властивостями, актуальними є дослідження, пов'язані з його безпечністю. Відповідно до національних і міжнародних стандартів контроль якості та безпечності меду передбачає визначення гранично допустимих рівнів залишків антибіотиків, сульфаніламідних препаратів, пестицидів, важких металів, радіонуклідів, пилку ГМО. Визначено вміст залишків антибіотиків у меді натуральному для подальшого перероблення в харчовій промисловості. Матеріалом слугували 300 зразків меду, отриманих із пасік України у 2019 - 2021 рр. Уміст залишкової кількості антибіотиків досліджували методом імуноферментного аналізу (ІФА) на імуноферментному аналізаторі ImmunoChem-2100. За результатами дослідження вмісту залишків антибіотиків у зразках меду натурального для подальшого перероблення у харчовій промисловості встановили наявність у синтоміцину в 4,1 % зразків, метаболітів нітрофуранів - 3,4, метродіназолу - 3,3, сульфатіазолу - 2,3, стрептоміцину - 1,9, хлорамфеніколу - 1,7, тетрацикліну - 0,8, сульфаметазину - 0,1 %. У 82,3 % досліджених зразків меду залишків антибіотиків не було виявлено. Перевищення допустимих рівнів залишків антибіотиків у зразках меду натурального для подальшого перероблення у харчовій промисловості знаходили у різних кількостях: тетрацикліну в межах від 2,8 до 89,9 мкг/кг, стрептоміцину - від 1,6 до 23,5, хлорамфеніколу - від 0,4 до 1,3, 2-аміно-3-оксазолідинон - від 0,3 до 0,9, нітрофуразону (фурациліну) (семикарбазид) - від 0,5 до 4,2, синтоміцину - від 0,11 до 2,03, сульфатіазолу - від 13,3 до 250, метродиназолу - від 0,56 до 2,92, сульфаметазину - в одному зразку в 28 мкг/кг. Вміст залишків антибіотиків може призводити до бракування партій меду, і, відповідно, до зменшення валового його виробництва й обсягів експорту. Серед досліджуваних зразків меду з виявленими антибіотиками гранично допустимі рівні за кількісними значеннями перевищували 38,9 % зразків за залишками хлорамфеніколу, 17,1 - метаболітів нітрофуранів, 16,7 - синтоміцину, 62,5 - сульфатіазолу та 11,4 % - метродтиназолу. Перспективним надалі буде дослідження на вміст залишків антибіотиків інших продуктів бджільництва - перги, бджолиного обніжжя, прополісу, воску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л847-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Shponka I. S. 
Chronic monocytic leukemia with transformation into acute monocytic leukemia = Хронічний моноцитарний лейкоз з трансформацією в гострий моноцитарний лейкоз / I. S. Shponka, L. A. Pesotskaya, H. S. Korolenko, I. O. Hutnik, B. V. Murashevych, V. A. Nikonenko // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 78-84. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мієломоноцитарний лейкоз (ХММЛ) діагностується рідко і складає щорічно 1 на 100 тис. дорослих, частіше в чоловіків старше 60 років. Представлений клінічний випадок складний для діагностики та лікування рідкісного, з тривалим перебігом мієлодиспластичного хронічного мієломоноцитарного лейкозу (МД-ХММЛ) у жінки середнього віку зі швидкою трансформацію в гостру моноцитарну лейкемію (ГМоЛ-М5в) з атиповим блискавичним перебігом. При ретроспективному аналізі перебігу захворювання звернено увагу на перенесений пацієнткою 19 років тому васкуліт з тяжким перебігом, що можна було розцінити як дебют ХММЛ, при наявності характерних патологічних змін у гемограмі. Невиражені клінічні прояви у вигляді помірної шийної лімфоаденопатії, ураження шкіри у вигляді минущих еритем, плямистих висипань протягом наступних 10 років укладалися в клінічну картину МД-ХММЛ. Розгорнута картина захворювання спостерігалася після вірусної інфекції, бронхіту. Не типовими для перебігу ГМоЛ-М5в були: відсутність значних бластемії і пригнічення нормального кровотворення при виражених екстрамедулярних проявах захворювання. Протягом декількох тижнів спостерігали поширення еритематозних елементів на всьому тулубі зі сверблячкою, що не зменшувалося за допомогою прийому антигістамінних і кортикостероїдних препаратів; поява плямисто-папульозних висипань, місцями зливних; дрібних крововиливів по типу васкуліту по всій поверхні шкіри. Примітним був розвиток вираженого геморагічного синдрому без значної тромбоцитопенії, істотних змін у коагулограмі, як прояв тяжкої коагулопатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Власенко О. В. 
Електрофізичні і магніторезистивні властивості плівкових сплавів на основі Fe і Ge : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. В. Власенко; Сумський державний університет. - Суми, 2021. - 22 c. - укp.

Проаналізовано вплив температури та товщини шарів (концентрації атомів окремих компонент) на структурно-фазовий стан плівкових матеріалів, сформованих методом пошарової конденсації. Вивчено температурну та розмірну залежності питомого опору та термічний коефіцієнт опору (ТКО) плівкових систем на основі Fe та Ge, а також додатково для кращого розуміння фізики процесів, плівок на основі Сu або Сr і Ge. Досліджено ГМО й АМО та ефект Холла в плівках германідів заліза з точки зору їх практичного застосування як чутливих елементів сенсорної електроніки й інформаційних приладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.230.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Shpetnyi I. O. 
Structural-phase state and magnetotransport properties of thin film alloys based on permalloy and copper = Структурно-фазовий стан та магнітотранспортні властивості тонкоплівкових сплавів на основі пермалою та міді / I. O. Shpetnyi, K. V. Tyschenko, V. Ya. Pak, B. V. Duzhyi, Yu. O. Shkurdoda, I. Yu. Protsenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 1. - С. 01020-1-01020-6. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.104 + К29 + В378.26 + В378.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ковальчук І. І. 
Основні напрями досліджень і досягнення лабораторії екологічної фізіології та якості продукції у 2000 - 2020 рр. / І. І. Ковальчук, Р. С. Федорук, М. М. Цап // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 3. - С. 45-52. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П81е(4УКР)л2

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Shpetnyi I. O. 
Magnetic and magnetoresistive properties of thin film alloys based on cobalt and copper = Магнітні та магніторезистивні властивості тонкоплівкових сплавів на основі кобальту і міді / I. O. Shpetnyi // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 5. - С. 05030-1-05030-6. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022-1 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Лабораторна справа в агрономії : навч. посіб. / І. М. Коваленко, Н. М. Кандиба, І. В. Верещагін, Т. О. Рожкова, О. М. Бакуменко, Л. В. Крючко, В. М. Коваленко, О. М. Данильченко. - Суми : Цьома С. П., 2020. - 236 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено основні поняття, принципи та завдання лабораторної справи в агрономії, висвітлено сучасні дані щодо теоретичних і практичних питань із дисциплін, на яких базується лабораторна справа. Розглянуто теоретичні та практичні основи клітинної і молекулярної біології, генетичної інженерії, молекулярної вірусології, діагностики та ідентифікації ГМО, ДНК-паспортизації, генетики імунітету проти хвороб і шкідників, інструментальні методи аналізу (потенціометрія й електрометрія, електрофорез, хроматографія, спектроскопія і світлова мікроскопія). Зазначено, що історія лабораторної справи заслуговує на особливу увагу. Визнано, що сучасна лабораторна практика в агрономії розгалужена й об'єднує широке коло окремих і спеціальних дисциплін та разом із тим, усі ці дисципліни об'єднуються загальними поняттями і закономірностями, що становлять єдиний фундамент всієї лабораторної практики. Такий аспект викладення і є ключовим у пропонованому посібнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.с я73 + П131.986 с я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Bereznyak Yu. S. 
Crystalline structure and physical properties of high-entropy film alloys = Кристалічна структура і фізичні властивості високоентропійних сплавів / Yu. S. Bereznyak, M. Opielak, L. V. Odnodvorets, D. V. Poduremne, I. Yu. Protsenko, Yu. M. Shabelnyk // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 2. - С. 02026-1-02026-6. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.5 + В378.7 + К202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Омельченко Н. М. 
Вплив традиційної та генетично модифікованої сої на функціональний стан видільної системи лабораторних тварин трьох поколінь / Н. М. Омельченко, Г. В. Дроник, І. Л. Куковська, А. О. Міхєєв // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 3. - С. 65-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Значне розповсюдження і широке використання у харчуванні людей і годівлі тварин продукції, виготовленої із генетично модифікованої сої, може стати причиною виникнення патологічних змін у їх організмах. Для створення чіткого уявлення про віддалені наслідки впливу на живі організми генно модифікованих рослин і харчових продуктів зі вмістом ГМО необхідні тривалі багатосторонні дослідження. Мета роботи - вивчення впливу нативної та генетично модифікованої сої на функціональний стан нирок досліджуваних лабораторних тварин. Дослід провели на трьох поколіннях самок щурів лінії Вістар, розподілених на 3 групи - контрольну, дослідну 1, дослідну 2. Тварини контрольної групи одержували стандартний віварійний корм. Щури дослідних груп одержували стандартний раціон із заміною 35 % його за протеїном на боби нативної та трансгенної сої відповідно. Через 12 міс споживання експериментального раціону оцінювали функціональний стан нирок тварин за показниками екскреторної, іонорегулювальної, кислотновидільної функцій за умов спонтанного діурезу. Виявлено зростання питної активності у першій та другій дослідних групах усіх трьох поколінь; зростання показників концентрації та екскреції ендогенного креатиніну у сечі самок щурів всіх поколінь в обох досліджуваних групах; зростання показників вмісту креатиніну та сечовини в сироватці крові самок щурів, які вживали ГМ-сою, у порівнянні з тваринами, які одержували нативну сою, і тваринами контрольної групи зі збереженням цих змін у трьох поколіннях. Виявлено відсутність суттєвих змін у показниках іонорегулювaльної функції нирок у статевозрілих самок щурів трьох поколінь в обох групах дослідних тварин; відсутність помітних зрушень показників рівня електролітів у сироватці крові самок щурів трьох поколінь у досліджуваних групах тварин, які споживали традиційну і трансгенну сою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + П213.6-319.86

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Kaplia A. A. 
Assessment of the effect of monohydroxy alcohols, unsaturated fatty acids, organophosphate compounds on the enzymatic ATP-hydrolysis in the cell membranes of the smooth muscle of the rat colon = Оцінка впливу одноатомних спиртів, ненасичених жирних кислот, фосфорорганічних сполук на ензиматичний гідроліз АТР у клітинних мембранах гладенького м'яза ободової кишки щура / A. A. Kaplia, S. V. Midyk, S. V. Khyzhnyak // The Ukr. Biochem. J.. - 2018. - 90, № 4. - С. 64-73. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.24 + Е60*725.111.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Замула І. В. 
Методика внутрішнього контролю операцій з ГМО та витрат на екологічну якість продукції / І. В. Замула, Н. П. Сироїд // Проблеми економіки. - 2018. - № 4. - С. 301-308. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета статті - обгрунтування теоретико-методичних положень щодо удосконалення методики внутрішнього контролю операцій з ГМО та витрат на екологічну якість продукції. На основі проведеного дослідження розроблено системний підхід до внутрішнього контролю операцій з ГМО та витрат на екологічну якість продукції. Методику внутрішнього контролю операцій з ГМО та витрат на екологічну якість продукції запропоновано розглядати в розрізі основних етапів: організаційно-підготовчого, методичного, результативно-узагальнюючого, інспекційного, що дозволяє виявити зв'язки між складовими системи внутрішнього контролю. В межах організаційно-підготовчого та методичного етапу розроблено план і програму внутрішньої перевірки операцій з ГМО та витрат на екологічну якість, що містять перелік завдань у визначеній послідовності їх виконання, а також сукупність контрольних процедур, за допомогою яких контролери одержують достатні та надійні докази відповідно до поставленої мети перевірки. Запропонований методичний підхід до внутрішнього контролю операцій з ГМО та витрат на екологічну якість продукції дозволяє забезпечити достовірність і повноту перевірки господарських операцій з ГМО та витрат на екологічну якість для виявлення потенційних обсягів виникнення порушень і попередження їх повторення у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лобода В. Б. 
Ефекти гігантського і анізотропного магнітоопору: демонстрація і вивчення в курсі фізики закладів вищої освіти / В. Б. Лобода, Ю. О. Шкурдода, М. Я. Довжик, В. О. Кравченко, С. М. Хурсенко // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 3. - С. 03016-1-03016-8. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто методичні аспекти формування у студентів знань про ефекти гігантського (ГМО) і анізотропного (AMО) магнітоопору як базових фізичних ефектів, на основі яких розроблено високоефективні інформаційні та сенсорні прилади наноелектроніки і спінтроніки. Запропоновано методику демонстрації магніторезистивного ефекту в плівкових зразках у CIP-геометрії за кімнатної температури. Використання двох плівкових зразків (одношарова плівка Co і тришарова плівка Co/Cu/Co) однакових геометричних розмірів надає змогу одночасно продемонструвати типовий анізотропний (одношарова плівка) і гігантський (тришарова плівка) магнітоопір за кімнатної температури з використанням простої лабораторної установки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Власенко О. В. 
Магніторезистивні та магнітооптичні властивості двокомпонентних плівкових сплавів на основі заліза / О. В. Власенко, О. П. Ткач, Н. І. Шумакова, Л. В. Однодворець // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 4. - С. 04016-1-04016-4. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26 + В378.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Салтиков Д. І. 
Вплив умов термообробки на магніторезистивні властивості тришарових структур Fesub0,2/subCosub0,8/sub/Cu/Fesub0,2/subCosub0,8/sub / Д. І. Салтиков, Ю. О. Шкурдода, І. Ю. Проценко // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 4. - С. 04031-1-04031-5. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 + В372.6 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ковальчук А. 
Параметри стоку води в басейновій системі річки Бистриця та їх відображення в геоекологічному атласі / А. Ковальчук, І. Ковальчук // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2018. - № 2. - С. 42-54. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

За результатами аналізу та узагальнення даних гідрологічних спостережень Карпатської ГМО за 1961 - 1990 і 1991 - 2013 рр. виявлено параметри функціонування річки Бистриця, масштаби і спрямованість змін стоку води (максимальних, мінімальних та середньорічних витрат води, модулів стоку, шару стоку, коефіцієнта стоку), оцінено впливаючі на нього чинники - кількість опадів, господарську діяльність людини, створено серію гідрологічних карт - складових геоекологічного атласу цієї басейнової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 Бистриця

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Нижник І. О. 
Економічна сутність поняття "глобалізація" та її вплив на захист продовольчих інтересів населення України / І. О. Нижник, М. П. Сагайдак, А. А. Герасимчук, В. І. Борщ // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 4. - С. 497-504. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сільське господарство кожної країни функціонує за умов як внутрішньої конкуренції, так і зовнішніх викликів. Ця теза повною мірою стосується й аграрного сектору України. За умов глобалізаційних викликів підприємства сільського господарства прагнуть забезпечити якомога вищі результати функціонування. У цьому випадку не завжди враховуються потреби внутрішніх стейкхолдерів, а гонитва за прибутками - знижує рівень продовольчої безпеки країни. Сільське господарство й процеси глобалізації тісно корелюють між собою, свідченням чого є діяльність СОТ щодо квотування обсягів поставок продукції сільського господарства на ринок країн - членів організації. Окремої уваги заслуговують транснаціональні корпорації, діяльність яких підтримуються уряди країн їх походження, що не завжди приносить позитивні результати країнам-реципієнтам. Тому важливо дослідити розвиток сільського господарства України за умов глобалізації та визначити вплив на внутрішніх стейкхолдерів. Продовольчі інтереси населення України враховуються при дослідженні багатьма вченими. Посилення інтеграційних процесів у вітчизняній економіці за умов глобалізаційних процесів опрацьовані в роботах V. Tanzi, Г. Алояна, О. Білоруса, К. Гудими та ін. За таких умов важливим є дослідження та обгрунтування впливу функціонування вітчизняних (агрохолдингів) та іноземних (ТНК) великих корпоративних аграрних формувань на розвиток вітчизняного сільського господарства. Суперечливість розвитку процесів глобалізації з національними інтересами у сфері сільського господарства супроводжується зниженням урахування продовольчих інтересів населення України, що й потребує додаткового дослідження. Мета дослідження - визначення впливу процесів інтеграції та глобалізації на розвиток вітчизняного аграрного сектору та врахування продовольчих інтересів населення України. Розкрито зміст дефініції "глобалізація" з економічного погляду. Доведено негативний вплив великих вітчизняних і зарубіжних аграрних холдингів на вітчизняний ринок продовольства та стан земельних ресурсів в Україні. Вказані компанії займаються вирощуванням монокультур, не враховуючи потреби населення країни, де зосереджена їхня діяльність. Отже, вітчизняні та іноземні агрохолдинги можуть завдавати збитків продовольчим інтересам громадян країн шляхом: надмірного продовольчого експорту; надмірного продовольчого імпорту; неконтрольованого використання агрохімічних засобів; тиску на державну адміністрацію з метою просування на внутрішній ринок так званого "сірого імпорту"; тиску на державну адміністрацію з метою просування на внутрішній ринок ГМО-продукції; картельних змов на внутрішньому продовольчому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4УКР)306.7 + У9(4УКР)325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Зінов'єв С. Г. 
Якість шпику та жирно-кислотний склад м'яса свиней за використання у їх раціонах ГМ-сої / С. Г. Зінов'єв, С. А. Манюненко, Д. О. Біндюг // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 16-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-319.86 + П65-у51.2 + Л92-923

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Актуальні проблеми експериментальної та клінічної біохімії : матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 12 - 13 квіт. 2018 р., Харків / ред.: А. А. Котвіцька, В. М. Лісовий, А. Л. Загайко; уклад.: Т. О. Брюханова, А. О. Логвінова; Нац. фармацевт. ун-т, Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2018. - 63 c. - укp. - англ.

Висвітлено сучасний стан та актуальні питання розвитку біохімії, а саме: клітинні та молекулярні механізми розвитку і шляхи корекції патологічних станів, біохімічні основи дії біологічно активних сполук та лікарських засобів, наслідки впливу несприятливих факторів у період вагітності на стан здоров'я новонароджених нащадків, вплив світлового режиму на показники метаболічних процесів, вплив хімічного складу води на стан здоров'я людини, якість продуктів споживання як фактор ризику патологій внутрішніх органів, експериментальне вивчення особливостей обміну речовин при використанні в харчуванні ГМО-продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Lesik I. M. 
Major contradictions of genetically modified organisms cultivation and use = Основні суперечності у вирощуванні та використанні генетично модифікованих організмів / I. M. Lesik // Актуал. проблеми економіки. - 2017. - № 1. - С. 83-88. - Бібліогр.: 88 назв. - англ.

Розглянуто тенденції розвитку біотехнологій на глобальному рівні. Вивчено позицію України щодо вирощування та використання генетично модифікованих оргагізмів (ГМО). Досліджено перспективи запровадження ГМО та потенційні ризики, пов'язані з їх вирощуванням і використанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-551.8 + П131.986

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Kaplia A. A. 
Different sensitivity of Nasup+/sup,Ksup+/sup-ATPase and Mgsup2+/sup-АТРase to ethanol and arachidonic acid in rat colon smooth muscle under pretreatment of cellular membranes with Ds-Na = Відмінності в чутливості Nasup+/sup,Ksup+/sup-ATPази та Mgsup2+/sup-АТРази гладеньких м'язів ободової кишки щура до етанолу та арахідонової кислоти за попередньої обробки клітинних мембран Ds-Na / A. A. Kaplia // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 2. - С. 70-77. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247 + Е60*738.821*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського