Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (23)Автореферати дисертацій (376)Книжкові видання та компакт-диски (286)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОМОТОПІЧНА$<.>+<.>K=КАТЕГОРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2169
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Потапенко С. І. 
Аспекти дискурс-аналізу мовних одиниць (на матеріалі англійської мови) / С. І. Потапенко // Наук. зап. Ніжин. держ. пед. ун-ту. Філол. науки. - 1998. - [Вип. 1]. - С. 132-136. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Доведено, що результати аналізу функціонування мовних одиниць у дискурсі визначено різновидом дискурс-аналізу його використання. Дискурсно-мовний напрямок аналізує, як мовні одиниці різних рівнів характеризують окремі параметри комунікативної ситуації та дискурсу. Мовно-дискурсний підхід аналізує залежність функціонування окремої мовної одиниці від різних параметрів комунікативної ситуації та дискурсу. Дискурсний підхід зі своїми принципами та категоріями орієнтовано на виділення мовних одиниць дискурсного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68857/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Звонська-Денисюк Л. Л. 
Внутрішня структура давньогрецької мови. Особливості функціональної морфології системи дієслова / Л. Л. Звонська-Денисюк; НАН України. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 73 c. - Бібліогр.: 149 назв. - укp.

Досліджується парадигматична регулярність та нерегулярність явищ морфологічної системи давньогрецького дієслова на матеріалі текстів різножанрового класичного нормативу. На морфологічному рівні розгляду системи дієслова зроблено спробу розширити сферу його функціональної інтерпретації та зіставлено типові і нерегулярні явища, пов'язані з категоріями часу, способу і стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гойчук А. Ф. 
Господарські заходи формування високопродуктивних дубових насаджень / А. Ф. Гойчук. - Житомир : Полісся, 1998. - 97 c. - Бібліогр.: 254 назв. - укp.

Висвітлено біоекологічні властивості дуба звичайного і ясена звичайного як чинники їх біологічної стійкості. Особлива увага приділена категоріям лісокультурних площ, підгінним породам, походженню, схемам змішування та складу насаджень, а також мікроклімату, розвитку грунтових мікроорганізмів тощо в загальній системі вирощування високопродуктивних дубових деревостанів. Показано, що кліматичні умови рівнинної частини України при раціональних заходах по створенню та догляду за насадженнями дозволяють сформувати в свіжих дібровах не тільки біологічно стійкі деревостани, а й наблизити дуб звичайний і ясен звичайний до швидкоростучих порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: П344(4УКР),021 + П382.113.1-46(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Надточій П. П. 
Екологія грунту та його забруднення / П. П. Надточій, Ф. В. Вольвач, В. Г. Гермашенко. - К. : Аграр. наука, 1998. - 286 c. - Бібліогр.: с. 179-186. - укp.

Вперше у вітчизняній літературі грунт як складова навколишнього середовища й предмет досліджень розглядається в категоріях і символах екології, а екологія грунту - як одна із галузевих екологій, що має власну проблематику і коло розв'язуваних завдань у сфері управління продукційним процесом і родючістю грунту, моніторингу та контролю за станом і забрудненням грунтів і навколишнього середовища, моделювання грунтово-екологічної системи, а також екологічної системи землеробства. Особлива увага приділена факторам антропогенного впливу на екосистему грунту, зокрема, радіаційному забрудненню.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8,021

Шифр НБУВ: ВА587614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Луцишин О. Б. 
Категорія "літературний розвиток" у науковому трактуванні Івана Франка / О. Б. Луцишин; Львів. від-ня ін-ту л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Л., 1998. - 140 c. - (Франкознав. сер; Вип. 1). - укp.

Досліджується літературознавча методологія І.Я.Франка в аспекті проблеми літературного розвитку. Узагальнюється значний фактичний матеріал літературно-критичної та теоретико-літературної спадщини вченого, систематизуються поняття, якими оперував І.Франко, характеризуючи категорію "літературний розвиток". Погляди Франка на розвиток письменства взагалі і національної літератури зокрема, на прогрес і регрес у мистецтві, на видозміни функціональних можливостей літератури в її історичній тяглості аналізуються з урахуванням еволюції методології І.Франка; окреслюється його місце у філологічній науці другої половини XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко 33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лефтерова О. М. 
Категорія пресупозиції та її реалізація в латиномовних трактатах С.Оріховського / О. М. Лефтерова. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 32 c. - Бібліогр.: с. 30-32. - укp. - рус.

Подається аналіз фонової інформації з точки зору текстоутворюючої категорії пресупозиції, виявлені шляхи об'єктивізації категорії пресупозиції в авторському тексті і її роль в реконструкції ментально-вербальної картини світу С.Оріховського. Здійснюється виявлення внутрішньої динаміки, закладеної у творі митця. Зроблено висновок, що дослідження змістових ознак тексту і його компонентів дозволяють дати не тільки повну і об'єктивну характеристику його жанрової, стильової приналежності, ідейно-естетичного задуму, а й засобів втілення останнього в словесній канві твору. У зв'язку з цим зростає роль і значення таких найважливіших текстоутворюючих категорій, як інформативність, пресупозиція, семантична зв'язність, інтеграція, ретроспекція і проспекція. Оскільки інформативна глибина і багатоплановість художнього тексту багато в чому визначається текстоутворюючою категорією пресупозиції, вивчення її особливостей набуває особливого значення для інтерпретації й аналізу художнього тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.17 + Ш146.1-7 + Ш100.1 + Ш5(4УКР)3-4 Оріховський 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жаборюк О. А. 
Категорія стану в сучасній англійській мові та індоєвропейський синтаксичний процес : Теорет. аспекти / О. А. Жаборюк. - О. : Маяк, 1998. - 207 c. - Бібліогр.: с. 191-205. - укp.

Досліджуються теоретичні аспекти категорії стану в сучасній англійській мові на тлі індоєвропейського синтаксичного процесу. Основним результатом дослідження є створення нової, конвергентної синтаксичної теорії, умовно названої автором теорією логіко-граматичної динаміки. Крізь призму категорій філософії і логіки, зокрема, під кутом зору теорії віддзеркалення, яка найбільш природно "вписується" в синтаксичну систему індоєвропейських мов, зроблено визначення граматичного значення категорії стану в сучасній англійській мові, а також розглянуто цілу низку лінгвістичних проблем, які стосуються не лише англійського, а індоєвропейського синтаксису загалом. Це, передусім, проблеми взаємозв'язку мови, мовлення і мислення, предикації та предикативності, речення та його основних компонентів - підмета, присудка, додатка; взаємозв'язку таких "субстанціальних" членів речення, як підмет та додаток з іменником та особовим займенником, а також проблеми синхронії та діахронії тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-22 + Ш140/159-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Новиков В.  
Кредитование высшего образования (иностранный опыт) / В. Новиков // Экономика Украины. - 2000. - № 4. - С. 72-79. - рус.

Досліджено практику надання кредитних ресурсів на здобуття освіти у розвинутих країнах - Франції, Англії, Швеції, США. Головну увагу приділено організації та функціонуванню державних і недержавних програм щодо фінансування допомоги різним категоріям населення (студентам, працюючим, учням), механізмам комбінації різних джерел у процесі забезпечення громадян позиками на період навчання або підвищення професійної кваліфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У549:ч30/49 + Ч30к94

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лінгвістичні дослідження : Зб. наук. пр. Вип. 4 / ред.: Л. А. Лисиченко; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2000. - 166 с. - укp. - рус.

Проаналізовано зв'язок субстантивації дієприкметників із категоріями перехідності/неперехідності та валентності мотивувальних дієслів. Розглянуто структуру англійських економічних термінів-словосполучень з першим компонентом - кореневим прикметником. Значну увагу приділено структурно-семантичним моделям у фразеотворенні східнослобожанських і степових говірок Донбасу, художньо-експресивним порівнянням у поезії І.Муратова, а також безсполучниковим складним реченням з наслідковим компонентом. Охарактеризовано роль та місце П.Куліша в історії української літературної мови другої половини XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Савченко А. Г. 
Макроекономіка : Підруч. для студ. екон. спец. вузів / А. Г. Савченко, Г. О. Пухтаєвич, О. М. Тітьонко. - К. : Либідь, 1999. - 286 c. - укp.

Розкривається суть макроекономіки як науки та її основний понятійний апарат, насамперед, йдеться про об'єкт та предмет макроекономіки, історичні передумови та етапи розвитку макроекономічної науки, а також висвітлюються основні макроекономічні показники, за допомогою яких вимірюються кінцеві результати функціонування економіки. Зроблено аналіз механізму функціонування приватної економіки закритого типу. Основним інструментом цього аналізу є моделі економічної рівноваги. Розглядаються як узагальнюючі моделі економічного кругообігу ("сукупний попит - сукупна пропозиція"), так і витратні моделі ("витрати - випуск", "вилучення - ін'єкції"). Значна увага приділяється кейнсіанській теорії, зокрема, таким її категоріям, як схильність до споживання та заощадження, заплановані та фактичні сукупні витрати, а також простий мультиплікатор витрат. Ряд питань присвячений механізму функціонування змішаної економіки, в якій крім приватного сектора важливим суб'єктом макроекономічного регулювання є держава. Застосовується ряд моделей, які в узагальненому вигляді відтворюють наслідки державного впливу на економіку через фіскальну, грошово-кредитну, зовнішньоекономічну та соціальну політику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73 + У9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романенко В. Д. 
Методика екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями / В. Д. Романенко, В. М. Жукинський, О. П. Оксіюк, А. В. Яцик, А. П. Чернявська; ред.: В. Я. Шевчук. - К. : Символ-Т, 1998. - 28 c. - Бібліогр.: с. 27-28. - укp. - рус.

Представлений міжвідомчий керівний нормативний документ - методика екологічної оцінки якості поверхневих вод суші та естуаріїв України за відповідними категоріями. В ній викладена система екологічної класифікації якості поверхневих вод, описаний порядок виконання екологічної оцінки, в тому числі його математична формалізація, а також засоби подання одержаних результатів. Розроблена методика грунтується на вітчизняному, європейському та світовому досвіді класифікації та оцінки якості поверхневих вод в екологічному аспекті, а також враховує нові вимоги ЄС та ООН стосовно водної політики, зокрема стосовно поліпшення якості води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е827.5(45Укр)я82 + Р121.546.22я82

Шифр НБУВ: Р84232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мищенко Н. М. 
Мобильная система пословного перевода научных текстов на флективных языках с использованием формальных спецификаций / Н. М. Мищенко // Кибернетика и систем. анализ. - 1999. - № 1. - С. 33-42. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто програмну систему перекладу, що базується на формальних специфікаціях перекладу у вигляді систем співвідношень між словами, фразами, граматичними категоріями вхідної та вихідної мов (на прикладі російсько-українського перекладу). Автоматична побудова словників за специфікацією забезпечує мобільність системи і дозволяє кваліфікувати її як генератора програм-перекладачів. Пропонується декларативна мова специфікацій перекладів слів та усталених виразів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.661 + Ш111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сологуб Н. М. 
Мовний портрет Яра Славутича / Н. М. Сологуб. - К. : Дніпро; Вінніпег: Укр. Віл. Акад. Наук, 1999. - 152 c. - Библиогр.: с. 130-132 - укp.

Проаналізовано лексику, новотвори, перифрази, метафоричність висловів Яра Славутича. Значну увагу приділено розумінню індивідуального стилю поета, а також загальностилістичним категоріям. Розглянуто певні ознаки "текстуальності" сучасної теорії тексту, а саме: ситуативність, інформативність, інтенційність, сприйнятність, зв'язність, послідовність та інтертекстуальність. За допомогою функціонально-семантичного аналізу виявлено слова-домінанти поезій Яра Славутича, які проходять через текст його поезії та охоплюють ряд менших естетично наповнених спільною семантикою лексем (мікрополів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7КАН)-4 Славутич Я. 457 + Ш5(7КАН=Ук)-4 Славутич Яр 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мультиверсум : Філос. альм. Вип. 19 / ред.: В. В. Лях; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2001. - 243 с. - укp.

Проаналізовано проблему розуміння часу як історичного буття та з'ясовано сутність влади у філософсько-історичній думці Київської Русі, а також естетичні особливості стінописів дерев'яних церков Марамороша XVII - XVIII ст. Окремі статті присвячено філософським аспектам науково-матеріалістичного аналізу усуспільнення власності, етичним категоріям, історичній свідомості, модернізації системи виховання українського студентства, поняттям абсолюту та абсолютного знання у трансцендентальній філософії Фіхте та філософії тотожності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0я54(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж70616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Єрмоленко С. Я. 
Нариси з української словесності (стилістика та культура мови) / С. Я. Єрмоленко; Ін-т укр. мови НАН України. - К. : Довіра, 1999. - 431 c. - укp.

Розглядається обсяг і зміст поняття "стилістика", категорія стилю в лінгвостилістиці, а також стильове (функціонально-стильове) і стилістичне значення мовних одиниць. Висвітлюється роль художньої літератури у вихованні чуття слова, місце української мови в системі українознавства. Описується мовний стиль Т.Шевченка, Лесі Українки, П.Тичини, М.Рильського, Є.Маланюка, Б.Тена, А.Малишка, О.Ольжича, О.Гончара, У.Самчука, І.Драча, Г.Тютюнника, Є.Гуцала та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-937

Шифр НБУВ: ВА590978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Нікішенко Ю. І 
Орнамент як етнокультурна категорія / Ю. І Нікішенко // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 65-69. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто функціонування орнаментики в етнічній культурі. Орнаменти досліджено як етнокультурну та етномистецьку категорії. Приділено увагу різним аспектам (синхронному та діахронному) побутування орнаментів у культурі; співвідношенню орнаментів етнічних і традиційних; визначенню орнаментики як певного етнічного коду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.222

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Зюкова М. М. 
Основні засоби - важлива економічна категорія / М. М. Зюкова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 100-101. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості категорії "основні засоби" та методів оцінки основних засобів у вітчизняному обліку та за Міжнародними стандартами бухгалтерського обліку. Введено такі нові поняття для вітчизняного обліку основних засобів як "термін корисного використання", "сума покриття".


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-145.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Копієвська О. Р. 
Паркова культура як соціально-педагогічна система в розвинених країнах зарубіжжя : Зб. інформ.-метод. матеріалів / О. Р. Копієвська; Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури і мистец. - К., 1998. - 47 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp. - рус.

Розкриваються пріоритетні проблеми становлення та розвитку паркової культури як соціально-педагогічної системи в розвинених країнах зарубіжжя (США, Великобританії, Канаді, Франції, Німеччині), до яких автор відносить історичні тенденції розвитку паркової культури, її сучасний стан, соціально-педагогічні аспекти дозвіллєвої діяльності парків, особливості роботи з різними категоріями населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Куян В. Г. 
Плодівництво / В. Г. Куян. - К. : Аграр. наука, 1998. - 467 c. - Бібліогр.: с. 459-460. - укp.

Висвітлено значення, стан, коротку історію і перспективи розвитку плодівництва в країні, біологічні особливості плодових рослин (морфологію, закономірності росту і розвитку, розмноження, відношення до екологічних факторів), технологію вирощування садивного матеріалу, у тому числі, безвірусного. Значна увага приділена технологіям закладання і вирощування інтенсивних насаджень в різних категоріях господарств - підбору і розміщенню порід і сортів, пересадивному окультуренню грунту, способам розміщення плодових рослин, утриманню і обробітку грунту, удобренню, регулюванню водного режиму, формуванню і обрізуванню плодоносних садів, вирощуванню екологічно чистої продукції, збиранню і товарній обробці врожаю, основам науково-дослідної роботи з плодовими культурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П25 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бубир І. Г. 
Політична наука у категоріях, поняттях, схемах та діаграмах : Навч. посіб. / І. Г. Бубир, В. Ю. Пушкін, В. А. Токар, О. А. Удод; Упр. освіти Дніпропетр. держадмін. - К. : Генеза, 1998. - 191 c. - укp.

Розглядаються основні поняття, категорії, предмет і методи науки про політику, схеми та діаграми цієї галузі гуманітарного знання. Характеризуються політичні конфлікти, політична система суспільства, політичні партії, партійні системи, суспільно-політичні рухи в політичній системі. Описуються основні політичні течії сучасності та їх доктрини, елементи ринкової інфраструктури та їхні функції. Аналізується сутність зовнішньої політики, принципи міжнародних відносин, сучасна футурологія, політична прогностика, прикладна політологія тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського