Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (40)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>K=ГУБЕРНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 202
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Молчанов В. Б. 
Вплив політики "такс" на життєвий рівень населення України на початку ХХ ст. / В. Б. Молчанов // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Фундамент. та гуманіт. науки, пробл. освіти. - 1999. - № 9. - С. 48-51. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглядається процес регулювання органами місцевого самоврядування ринкових відносин в губерніях Південно-Західного краю Російської імперії в 1900-1914 рр. Автором зроблено аналіз ефективності використання політики "такс" як метода ціноутворення в губернських містах Правобережної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027/фунд. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коросташов О.  
Особливості правового регулювання деяких суспільних відносин у Полтавській і Чернігівській губерніях у XIX столітті / О. Коросташов // Право України. - 2000. - № 1. - С. 129-132. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр-4Пол)5-623

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Вісник Запорізького юридичного інституту. N 3(12) / ред.: М. В. Тищенко. - Запоріжжя, 2000. - 312 с. - укp.

Висвітлено теоретичні проблеми правового регулювання запобігання забрудненню територіальних морських вод України суднами. Значну увагу приділено перспективним напрямкам застосування та розвитку заставного права у договорі перевезення вантажів внутрішнім водним транспортом. Розкрито організаційно-правові засади податкової служби в українських губерніях у другій половині XIX ст. Проаналізовано взаємодію органів слідства прокуратури та МВС з експертно-криміналістичними підрозділами МВС з метою профілактики злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коросташов О. М. 
Особливості правового регулювання цивільних відносин у Полтавській і Чернігівській губерніях (перша половина XIX століття) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. М. Коросташов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Розглянуто соціально-економічні, політичні, техніко-юридичні чинники, що вплинули на скасування місцевого права в Полтавській та Чернігівській губерніях з наданням їм особливого правового статусу. Проаналізовано зміст особливих для Лівобережжя правових норм, включених до другої редакції "Зводу законів Російської імперії". Висвітлено хід робіт з кодифікації права Лівобережної України у 40-х рр. ХІХ ст. Встановлено, що на підставі загальної спрямованості внутрішньої політики самодержавства на централізацію та уніфікацію права, особливим для Полтавської та Чернігівської губерній нормам загальноросійського зводу законів відводилося другорядне місце. Включення до даного документу особливих норм для застосування в Полтавській та Чернігівській губерніях пояснювалося специфікою побудови системи російського законодавства з наданням, у деяких випадках, особливого правового статусу певній території або окремій групі населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Холод Ю. А. 
Загальна поліція Російської імперії в Україні в 1862 - 1905 рр. : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. А. Холод; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Висвітлено розвиток та функціонування загальної поліції в Україні в 1862-1905 рр., правове регулювання її діяльності, матеріальне та кадрове забезпечення, основні напрямки діяльності поліцейського апарату самодержавства в українських губерніях щодо охорони громадського порядку у даний період. Доведено, що в системі місцевих державних органів царизму в Україні особливе місце посідала загальна поліція, яка була основним знаряддям проведення соціально-економічних та політичних заходів уряду, для чого поліцейським установам надавався великий обсяг повноважень. Досліджено особливості поліцейського законодавства Російської імперії другої половини ХІХ ст. та висвітлено питання про розподіл компетенції загальної поліції. Визначено тенденції розвитку поліцейського апарату царизму, проаналізовано його структурні елементи, розглянуто напрямки діяльності органів загальної поліції в Україні в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-621.112.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бочаров В. В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Бочаров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чугунов І.  
Бюджет України у складі бюджетної системи Росії в кінці XIX - на початку XX ст. / І. Чугунов // Економіка України. - 2001. - № 11. - С. 78-84. - укp.

Проаналізовано обсяг і структуру бюджету України у складі бюджету Росії наприкінці XIX - на початку XX ст. Виявлено взаємозв'язок між часткою доходів, мобілізованих на території України, у загальній сумі доходів бюджету Росії та часткою видатків бюджету України в загальній сумі видатків бюджету Росії, а також між зазначеними показниками в українських губерніях за період з 1900 по 1914 рр. Розраховано показники податкового навантаження на економіку українських губерній у порівнянні з середнім відповідним показником на європейській частині Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)53 + У9(4Укр)261.3-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ярмиш О. Н. 
Каральний апарат самодержавства в Україні в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. / О. Н. Ярмиш. - Х. : Консум, 2001. - 284 c. - укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади карального апарату царату в Україні, порядок комплектування особового складу місцевих репресивних установ. Висвітлено основні напрями, форми та методи діяльності каральних органів в українських губерніях та градоначальства. Розглянуто механізм взаємодії місцевих репресивних установ у проведенні каральної політики самодержавства. Досліджено статус губернатора як представника карального органу, організаційно-правові засади повітової поліцейської варти, механізм взаємодії місцевих каральних установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)5-5 + Х2(4УКР)5-621.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коросташов О. М. 
Застосування норм Литовського Статуту у Полтавській і Чернігівській губерніях після скасування місцевого права (історіографія питання) / О. М. Коросташов // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 41-46. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Лит)436-3 + Т3(4Укр)43-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Обметко О. М. 
Соціально-економічна діяльність земств в Україні (середина 60-х - 90-х років ХIХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Обметко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Комплексно досліджено процес становлення, розвитку та діяльності земських установ у Катериноградській, Полтавській, Таврійській, Харківській, Херсонській та Чернігівській губерніях України у середині 1860 - 1890-х рр. На підставі системного аналізу значної джерельної бази та даних наукової літератури визначено засоби та методи, що використовувалися земськими установами України для реалізації їх завдань. Грунтовно вивчено соціально-економічну діяльність українських земств. Проаналізовано їх діяльність у галузі сільського господарства, зокрема, агрономії, медицини, а також щодо фінансування, створення нових робочих місць, покращання продовольчого забезпечення, проведення статистичних досліджень. Встановлено суспільні, політичні та національні чинники дослідженої епохи, які негативно вплинули на реалізацію потенційних можливостей земств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Історична наука: проблеми розвитку : Матеріали міжнар. наук. конф. (17 - 18 трав. 2002 р.). Секція "Новітня історія України" / ред.: В. Ф. Литвиненко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2002. - 224 c. - укp.

Наведено історичний портрет Новгород-Сіверського князя Ігоря Святославовича. Висвітлено демократичні традиції козацького державотворення у середині XVII ст. Показано напрямки митної політики Гетьманщини в першій половині XVIII ст. Розглянуто особливості селянського руху в Україні за період скасування кріпацтва (1861 - 1863 рр.), а також у Харківській та Полтавській губерніях в 1902 р. На прикладі даних щодо споживчої кооперації проаналізовано сучасний стан вивчення історії України кінця ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто особливості формування підприємницької верстви у вугільній промисловості Донбасу дореформеного періоду (першій половині ХІХ ст.).

Приведен исторический портрет Новгород-Северского князя Игоря Святославовича. Освещены демократические традиции казацкого государственного строительства в середине XVII ст. Показаны направления таможенной политики Гетьманщины в первой половине XVIII ст. Рассмотрены особенности крестьянского движения в Украине в период отмены крепостничества (1861 - 1863 гг.), а также в Харьковской и Полтавской губерниях в 1902 г. На примере потребительской кооперации проанализировано современное состояние по изучению истории Украины конца ХІХ - начала ХХ ст. Рассмотрены особенности формирования предпринимательского слоя угольной промышленности Донбасса дореформенного периода (в первой половине ХІХ ст.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Орлик В. М. 
Митна політика Російської імперії та організація митного контролю в українських губерніях у дореформений період (1795 - 1861 рр.) / В. М. Орлик // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2003. - Вип. 6. - С. 70-77. - Бібліогр.: с. 76-77. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)508.43 + Х2(4Укр)47-622.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Південний архів / ред.: В. М. Дарієнко. - Херсон, 2003. - 259 с. - (Зб. наук. пр. Херсон. держ. ун-ту. Сер. Іст. науки; Вип. 12). - укp.

Описано демографічні процеси в м. Херсоні у 1778 - 1861-х рр. Проаналізовано особливості економічного розвитку міст Херсонської губернії у першій половині ХІХ ст. Висвітлено історію розвитку промисловості Херсона ХІХ - початку ХХ ст., діяльність державних закладів на Півдні України у другій половині ХІХ ст. Розглянуто особливості проведення земської реформи та наведено її результати у Південних губерніях України. Розкрито характер діяльності кредитних спілок Херсонської губернії у системі організації зернової політики 1917 - 1920-х рр.

Описаны демографические процессы в г.Херсоне в 1778 - 1861-х гг. Проанализированы особенности экономического развития городов Херсонской губернии в первой половине ХІХ ст. Освещены история развития промышленности Херсона ХІХ - начала ХХ ст., деятельность государственных заведений на Юге Украины во второй половине ХІХ ст. Рассмотрены особенности проведения земской реформы и приведены её результаты в Южных губерниях Украины. Раскрыт характер деятельности кредитных союзов Херсонской губернии в системе организации зерновой политики 1917 - 1920-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХЕС)я54 + С73(4УКР-4ХЕС)я54 + У03(4УКР-4ХЕС)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мороз О. В. 
Правове регулювання обігу цінних паперів у Російській імперії в другій половині XIX - на початку XX ст. (на матеріалах українських губерній) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О. В. Мороз; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Виокремлено етапи формування та відзначено нерівномірність розвитку ринку цінних паперів у Російській імперії (на матеріалах українських губерній), його зумовленість правовим регулюванням і станом фондового ринку у другій половині XIX - на початку XX ст. Установлено, що теоретичні засади природи та змісту започатковано у середині XIX ст., а концептуальні основи тлумачень понятійного інструментарію, аналогічні сучасним, закладено наприкінці XIX ст. Зазначено, що поняття "цінні папери" було введено до наукового обігу внаслідок доктринальних напрацювань учених дослідженого періоду. Визначено, що регулювання ринку цінних паперів відбувалося за допомогою норм торговельного, фінансового, цивільного й вексельного права. Зауважено, що правовідносини у сфері даного ринку українських губерній у досліджений період регулювалися загальноамериканським законодавством і не мали істотних відмінностей у їх реалізації на всій території Російської імперії. Виявлено, що ринок цінних паперів в українських губерніях у розглядувану добу розвивався повільнішими темпами, ніж у Російській імперії, зокрема в Санкт-Петербурзі, де відбувалася основна торгівля ними. Доведено, що обіг державних цінних паперів був пов'язаний з відтворювальним процесом у реальному секторі економіки й визначався підтримкою виробництва в державі шляхом будівництва державних підприємств і залізниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-623.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дружкова І. С. 
Кредитно-банківські установи на Півдні України в XIX - на початку XX ст. (історичний аспект) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. С. Дружкова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2004. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання історії розвитку кредитно-банківських установ на Півдні України XIX - початку XX ст. На підставі вивчення широкого кола джерел (переважно архівних) доведено, що Херсонська губернія за кількістю та інтенсивністю діяльності даних закладів була одним з лідерів не тільки в Наддніпрянщині, але й у Російській імперії в цілому. Висвітлено особистий внесок окремих громадських діячів регіону (у першу чергу Херсонської губернії) у справу створення і розвитку розгалуженої мережі кредитних установ. Досліджено вплив представників купецтва, дворянства та чиновництва на процес становлення кредитного законодавства в Російській імперії другої половини XIX ст., що регламентувало сферу діяльності кредитно-банківських установ різних форм власності, розглянуто питання його унікальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-2 + У9(4УКР7)262.10-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Любар М. Г. 
Кадрове забезпечення органів загальної та політичної поліції Російської імперії у кінці XVIII - на початку XX ст.: історико-правове дослідження (на матеріалах українських губерній) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М. Г. Любар; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено організаційно-правові засади кадрового забезпечення органів загальної та політичної поліції Російської імперії в Україні у кінці XVIII - на початку XX ст. та особливості їх практичної реалізації. Проаналізовано специфіку нормативно-правового регулювання проходження служби різними чинами загальної поліції та жандармерії, досліджено організацію та зміст їх професійної підготовки, розглянуто систему матеріального та соціального забезпечення. Визначено основні тенденції кадрової політики в органах загальної та політичної поліції Російської імперії в українських губерніях у досліджуваний період. Оцінено ефективність державних заходів щодо кадрового забезпечення діяльності поліцейського апарату царату в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-621.112.011 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванов І. В. 
Повітове земство в українських губерніях (друга половина XIX - початок XX століття) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І. В. Іванов; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Проаналізовано стан наукової розробки історії повітового земства в українських губерніях другої половини XIX - на початку XX ст. Визначено напрямки земської діяльності та її головні проблеми у певні періоди її вивчення, у контексті конкретно-історичних умов узагальнено найбільш характерні риси оцінок ученими соціально-політичної суті повітових земств. Висвітлено особливості формування повітових органів земського самоврядування та їх соціальний склад. Здійснено аналіз процесу запровадження Положень про земські установи 1864 та 1890 рр. у повітах українських губерній Російської імперії. На підставі аналізу комплексу нормативно-правових актів досліджено компетенцію повітових земств, її співвідношення з компетенцією губернських земств, органів самоврядування міст, розташованих на території повітів. З'ясовано особливості нормотворчої та організаційно-розпорядчої діяльності повітових органів земського самоврядування. Досліджено їх взаємовідносини з місцевими органами державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-621.8 + Т3(4УКР)5-536.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Десятніков І. В. 
Наймана праця у сільському господарстві України в кінці XIX - на початку XX ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І. В. Десятніков; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. - Черкаси, 2004. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено використання найманої праці в цілому в українських губерніях у складі Російської імперії, структуру наймитства, чисельність найманих сільськогосподарських робітників. На підставі аналізу історичних документів і матеріалів висвітлено характер і особливості використання найманої праці у сільському господарстві України наприкінці XIX - на початку XX ст. Розглянуто рівень життя різних верств українського селянства. За результатами дослідження зроблено висновок, що експлуатація наймитства з урахуванням тогочасного розвитку агрокультури та виробничої техніки не була надмірною, як стверджували дослідники радянського періоду розвитку вітчизняної історичної науки. Доведено, що умови найму-продажу робочої сили у сільському господарстві України у даний період мали закономірний характер, зумовлений рівнем розвитку галузі та станом ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-28/29

Шифр НБУВ: РА333076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Маркевич А. І. 
Таврійська губернія під час Кримської війни / А. І. Маркевич. - К. : Україна, 2004. - 270 c. - Бібліогр.: с. 261-268. - укp.

Наведено відомості про життєвий шлях і наукову діяльність відомого українського краєзнавця А.І.Маркевича. Представлено результати дослідження основних етапів Східної (Кримської) війни 1854 - 1856 рр. Наведено маловідомі факти про перебіг воєнних дій та становище населення Таврійської губернії. Висвітлено діяльність Хрестовоздвиженської громади сестер милосердця та вдів-жалібниць, досліджено процес евакуації хворих і поранених з Сімферополя та показано значний внесок М.Пирогова у розвиток лікарської справи.

Приведены сведения о жизни и научной деятельности известного украинского краеведа А.И.Марковича. Представлены результаты исследования основных этапов Восточной (Крымской) войны 1854 - 1856 гг. Приведены малоизвестные факты о ходе военных действий и состоянии населения Таврийской губернии. Освещена деятельность Крестовоздвиженской общины сестер милосердия и скорбящих вдов, исследован процесс эвакуации больных и раненых из Севастополя и показан значительный вклад М.Пирогова в развитие врачебного дела.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рубан Н. М. 
Розвиток земської медицини в Україні (1865 - 1914 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. М. Рубан; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 20 c. - укp.

Комплексно розглянуто процеси становлення, розвитку та вдосконалення земської медицини на прикладі шести губерній України у 1865 - 1914 рр. Висвітлено основні проблеми становлення земських установ з урахуванням специфіки такої діяльності в українських губерніях. Досліджено реалізацію ними функцій органів місцевого самоврядування, проаналізовано діяльність земств відносно місцевих потреб, зважаючи на можливості кожної губернії та повіту. Вивчено динаміку структурної розбудови земських медичних установ, на підставі історичних документів розглянуто взаємовідносини між лікарями та земськими діячами, висвітлено питання, з приводу яких виникали конфліктні ситуації. Узагальнено практичні досягнення земств вказаних губерній щодо організації медицини, а також охарактеризовано недоліки у даній сфері. Проаналізовано діяльність земств України у напрямку надання медичної допомоги та розвитку охорони здоров'я. До наукового обігу введено низку рідкісних земських видань та архівних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(28)79

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського