Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКЗОТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Черевченко Є. А. 
Таємниці поведінки людини / Є. А. Черевченко. - К. : Наук. світ, 2003. - 59 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано специфіку поведінки людини і таємниці її почуттів, секрети мистецтва і краси, романтики подорожей та екзотики, головну функцію мозку і психіки людини.

Описаны специфика поведения человека и загадки его чувств, секреты искусства и красоты, романтики путешествий и экзотики, главная функция мозга и психики человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мурейко А.  
Етнічна екзотика як засіб естетичного ефекту в новелах Проспера Меріме та Михайла Коцюбинського / А. Мурейко // Вісн. Прикарпат. ун-ту. Сер. Філологія. - 2005. - Вип. 9-10. - С. 317-325. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На порівняльно-типологічному рівні розглянуто проблему використання етнічної екзотики у новелах П.Меріме "Матео Фальконе" та М.Коцюбинського "На камені" як засобу творення естетичного ефекту.


Ключ. слова: екзотика, естетика, психологізм, традиції, цивілізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА) + Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932/Філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левкович У. 
Відмінність між міським та сільським туризмом в умовах розвитку рекреаційної індустрії / У. Левкович // Молодь і ринок. - 2011. - № 6. - С. 157-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано спільні та відмінні риси міського та сільського туризму за умов розвитку рекреаційної індустрії. Приділено увагу перспективній конкуренції між міським та сільським туризмом, що поширена в рекреаційних районах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.113.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гасанова А. 
Фортифікація пастильних виробів йодом / А. Гасанова, О. Соколовська, В. Корзун // Товари і ринки. - 2015. - № 1. - С. 98-105. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обгрунтовано вибір раціонального методу визначення йоду в харчових продуктах. Встановлено вміст йоду в пастильних виробах зі стевією та еламіном "Екзотика" і "Смакота" на етапах виробництва та зберігання. Грунтуючись на проведених дослідженнях, встановлено належність розроблених пастильних виробів до групи функціональних харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Останіна Г. 
Схід очима Агатангела Кримського / Г. Останіна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2012. - № 38. - С. 32-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Охарактеризовано екзотичний дискурс в оригінальній прозовій творчості та епістолярній спадщині А. Кримського. З'ясовано, що одним із провідних шляхів формування українського орієнталізму є довготривалий живий та безпосередній контакт Агатангела Кримського із народами Сходу, де найважливішим виявилось готовність та бажання дослідника пізнати чужий світ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 Кримський А.534 + Ш050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бобловський О. Ю. 
Розвиток спеціальних видів туризму в Україні / О. Ю. Бобловський // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 182. - С. 278-287. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано роль спеціалізованих видів туризму в розвитку національної туристичної галузі України. Встановлено, що туризм має великий вплив на такі ключові галузі економіки як транспорт, зв'язок, будівництво, сільське господарство, оскільки виступає своєрідним каталізатором соціально-економічного розвитку країни. На теперішній час найбільш поширеними у світі є рекреаційний та пізнавальний туризм. При цьому останнім часом з'явилися і користуються попитом нові види туризму: екотуризм, агротуризм, екзотико-пригодницький та екстремальний. Україна, з метою покращання ситуації в туристичній галузі, без сумніву має більш активно використовувати багатий досвід зарубіжних країн у розвитку цієї сфери на власних теренах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поліщук Я. 
Поезія Бориса Нечерди: невписуваність у літературний канон / Я. Поліщук // Слово і Час. - 2017. - № 10. - С. 31-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто доробок одеського поета Б. Нечерди (1939 - 1998), одного з найбільш оригінальних майстрів із покоління шістдесятників. У його творчості проявилися й фольклорні джерела, й урбаністичні мотиви, і культурна екзотика. Автор зумів утриматись у літературі свого часу, незважаючи на задушливі умови суспільної стагнації. Він обирав численні маски, аби приховати власну ідентичність і не стати лояльним провладним поетом. Проте у збірці "Остання книга" (1998) гранична сповідальність поета розкрилася на повну силу. На жаль, творчість Б. Нечерди, незважаючи на високі оцінки критиків, не увійшла до літературного канону XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Нечерда Б. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вирський Д. 
Початковий дискурс про козаків: творення образу українського козацтва в Речі Посполитій 1560 - 1570-х рр. / Д. Вирський // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 2. - С. 20-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано "початковий" дискурс (формування наративного образу) про українське козацтво, творчість у цьому напрямі інтелектуалів покоління Люблінської унії 1569 р. та пізніше. Розглянуто характеристики козаків із тогочасних творів. Зауважено інтеграцію образів подільського (легкокінно-татаризованого) та запорізького (піхотно-піратського й уходницького) козацтва, як і загальний оптимізм міркувань про козаччину авторів 1560 - 1570-х рр. Загалом цілий "козацький сюжет" початково був здебільшого прив'язаний до Поділля, і надалі ця подільська призма стала дуже важливою для сприйняття-освоєння образу козаччини історіографією Речі Посполитої (наприклад, перенесення на Запоріжжя русько-подільського образу "військової школи" чи сприйняття козацтва як явища відносно невеликого формату). Були навіть вагання щодо поширення терміна "козаки" на запорожців-"низовців". Узагалі поняття "за-порогу" та "низу" підходили для акцентування на маргінальності козаччини в річпосполитському суспільстві й на ваганнях Вітчизни щодо визнання, спорідненості з цими своїми занадто орієнталізованими, "потатареними" дітьми. Тож автори, які почали вдивлятися в деталі, були схильні шукати "екзотику" - і знайшли її передусім у козацькому море- та річкоплавстві. Козак-пірат - це нова риска образу низовця з кінця 1570-х рр. (причому вельми респектабельна для європейця доби Великих географічних відкриттів і морських мандрівок). Вона акцентувала на новизні феномену (козаки - це "відповідь" Сигізмунда Августа на турецьких берберів-піратів Сулеймана Пишного). Утім "великолитовська реакція" (М. Стрийковський та ін.) лобіювала представлення козацтва як явища "одвічного" для литовсько-руського суспільства (козаки - це рід легкоозброєного вояцтва, органічна частина збройних сил Великого князівства Литовського).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)510

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сокол Г. Р. 
Психологізм та стильові особливості новели Галини Журби "Солов'ї" / Г. Р. Сокол // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2018. - № 4. - С. 205-210. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На прикладі новели "Катруся" проаналізовано схильність Г. Журби до психологічної екзотики - стану людської психіки в межових ситуаціях, що виявляється на стильовому рівні у поєднанні елементів поетики символізму з органічним для авторки "ліричним імпресіонізмом". Відзначено також тяжіння письменниці до імпресіоністичної образності та суголосність мініатюр Г. Журби з монументальним письмом В. Стефаника. Простежено типологічні точки дотику новел "Катруся" В. Стефаника та "Солов'ї" Г. Журби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.4)6-4 Журба Г. 534 + Ш5(411.4=7СПО)6-4 Журба Г. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Tkachenko A. 
Development of formulations for sponge cakes made from organic raw materials using the principles of a food products safety management system / A. Tkachenko, I. Syrokhman, T. Lozova, N. Ofilenko, E. Goryachova, Y. Hmelnitska, I. Shurduk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/11. - С. 60-70. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

З метою управління безпечністю розроблених бісквітів з органічної сировини за принципами системи НАССР, створено дві рецептури бісквітів "Зимова насолода" та "Екзотик". Для приготування бісквітного напівфабрикату "Зимова насолода" використано борошно гречане органічне, імбир молотий органічний, цукор кленовий органічний, яйця органічні, есенція м'яти органічна. Для приготування бісквітного напівфабрикату "Екзотик" використано борошно зі спельти органічне, конопляне борошно органічне, порошок шипшини органічний, цукор кокосовий органічний, яйця органічні, есенція на основі лимону органічного. Встановлено, що розроблені продукти мають високі органолептичні властивості. З фізико-хімічних показників визначено вологість у обох виробах, яка складала 25 +- 2 % для напівфабрикату "Зимова насолода" та 24 +- 2 % для напівфабрикату "Екзотик". Визначено харчову та енергетичну цінність виробів. Кількість білків складала для бісквіту "Зимова насолода" - 14,4 г/100 г; "Екзотик" - 15 г/100 г, кількість жирів - 4,40 і 3,80 г/100 г, кількість вуглеводів - 50,41 і 55,40 г/100 г, енергетична цінність - 298,84 і 315,80 ккал/100 г відповідно. Розроблений план НАССР для виробництва бісквітів надає змогу виготовити безпечний продукт: проаналізовано небезпечні фактори на кожному етапі виробничого процесу та встановлено 4 критичних точки контролю. Встановлено, що найвищий ступінь ризику мають біологічні фактори, які можуть вплинути на безпечність готового продукту. Встановлено критичні точки контролю, критичні межі та розроблено план НАССР. Визначені мікробіологічні та токсикологічні показники безпечності готових виробів, не перевищують допустимих меж. Ці результати вказують на те, що використання альтернативних рецептур бісквітних напівфабрикатів створювати безпечні продукти з підвищеною харчовою цінністю. Отримані результати можуть використовувати підприємства кондитерської промисловості для розширення асортименту органічних виробів. Також, враховуючи необхідність впровадження системи НАССР всіма операторами ринку харчових продуктів, результати щодо розроблення плану НАССР також можуть бути використані виробниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лю Кетін 
Сучасна фортепіанна школа Тайваню в аналогіях до європейського мистецтва XX століття : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Лю Кетін; Одес. нац. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. - Одеса, 2017. - 18 c. - Бібліогр.: с. 15 - укp.

Простежено дієвість ідеї регіоналізму як культурної якості в мистецтві Китаю стосовно музично-художнього життя Тайваню, осмислену в її історичному передуванні, яке являє творча історія і Китаю, і Європи. "Провінціалізм" як актуальну стильову якість висунуто як протовластивість того, що в XX ст. визначається як регіоналізм, особливий рід політичного прояву нації-етносу, що автономізується культурно-творчо, але що не претендує на державно-політичне протиставлення базовій державній структурі. Зазначено, що регіоналізм тайваньського мистецького життя в середині XX ст. був визначений історико-політичним розкладом у Китаї, - і проявився в жанровій абсолютизації пісенної і фортепіанної творчості, що становить опозицію до материкового Китаю, в якому система театру направляє основні тенденції художніх тяжінь. Він характеризується принципово камерним характером інтелігентського музичного спілкування, яке по суті мистецьких подій, що відбуваються в ньому, тяжіє до європейської салонної лірики продебюссістського імпресіоністсько-символістського типу, в тому числі і в концертно-фестивальному прояві в творчості Ма Шулонга. Європейські паралелі до тайваньської музики показові в обсязі розглянутої творчості Д. Мійо з його провансальськими "провінціалізмами". Останні в нього органічно поєднуються з "екзотикою Бразилії". Українські аналогії музичного регіоналізму - музика Одеси в розкладі України, що тяжіє до салонно-професійних форм у фортепіанному відбитті. І це засвідчено аналізом циклів фортепіанних мініатюр К. Данькевича, Є. Орфеєва, Т. Малюкової-Сидоренко, О. Красотова 1950 - 1960-х рр. у хронологічній паралелі до класика тайванської музики Шу Лонгма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пупурс І. В. 
Схід у дзеркалі романтизму (імагологічна парадигма романтичного орієнталізму: на матеріалі західно- й східноєвропейських літератур кінця XVIII–XIX ст.) : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05, 10.01.04 / І. В. Пупурс; НАН України, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Досліджено національні (англійський, російський, український, із вибірковим залученням – французького, польського, німецького) варіанти романтичного орієнталізму як типологічно-подібні та водночас оригінальні літературні явища, сформовані за ідентичними складниками імагологічної парадигми. Описано чотири види імагопозиції щодо Східного та відповідні моделі орієнталізації – паломницька, мандрівна, наукова, невільницька. Виявлені ключові імагеми таких різновидів геокультурного імаго Романтизованого Східного, як Єгипетське, Індійське, Кримське, Степове. Проаналізовані прийоми декорування Східного, які стали засадничими для наступних форм декораційного імаго – "умовної", "казково-міфологічної", "алегорично-символічної", "інтерпретаційної". З’ясовані особливості романтизації типово орієнтальних перцепцій: "Схід – екзотика", "Схід – Своє", "Схід – Прасвоє", "Схід – небезпека". Висвітлено специфіку етнографічно-антропологічних імагем "єгипетського характеру" та "кримськотатарського характеру", етнотипів "Клеопатра" й "хан Гірей", фемінних імагем Гаремного ("невільниця", "фаворитка"), провідних релігійних імагем Мусульманського ("Аллах", "Магомет")


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського