Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (102)Автореферати дисертацій (1916)Книжкові видання та компакт-диски (2618)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРИЧН$<.>+<.>K=ЛАНЦЮГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15788
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Raitchenko A. I. 
Alloy Concentration Fields Resulting on Dissolving of Solid Particle in the Surrounding Current-Carrying Liquid Metal = Концентрационные поля в сплаве, возникающие при растворении твердой частицы в окружающем токонесущем жидком металле / A. I. Raitchenko, A. V. Derevyanko, V. P. Popov // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 10. - С. 80-83. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Якщо електричний струм проходить крізь рідкий метал, який вміщує чужорідні частинки, то в ньому навколо даних частинок виникають електромагнітогідродинамічні течії. Рушійною силою подібної конвективної течії є об'ємна сила Лоренця. У випадку розчинності речовини включення в рідині має місце електроконвективна дифузія, величину якої можна описати за допомогою числа Шервуда Sh. Об'єктами для опису даного явища взято дві пари, які утворюють відповідні системи: Cu(тв.)-Al(рідк.) і Ni(тв.)-Al(рідк.); і проведено розрахунки, а також наведено експериментальні дані.


Ключ. слова: velocity, diffusion, concentration, copper, nickel, aluminium
Індекс рубрикатора НБУВ: К230.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Demidenko A. A. 
Amplification of localized acoustic waves by the electron drift in a quantum well = Підсилення конфайних акустичних хвиль електронами, що дрейфують в квантовій ямі / A. A. Demidenko, V. A. Kochelap // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 1. - С. 11-24. - Библиогр.: 32 назв. - англ.

Одержано рішення рівняння теорії пружності у вигляді локалізованих хвиль поблизу шару, в якому є електрони, а пружні властивості відрізняються від пружних властивостей оточуючого середовища. Для товщин шару, малих порівняно з довжиною хвилі звуку, одержано аналітичне рішення рівняння дисперсії. Для електронів в середині шару побудовано електронні стани для випадку, коли поздовжній рух квазікласичний, а поперечний квантується (квантова яма). Одержано рішення кінетичного рівняння Больцмана для двовимірних електронів при наявності поздовжнього електричного поля. Розв'язано одержану замкнену систему рівнянь при електрон-фононній взаємодії через деформаційний потенціал, одержано дисперсійне рівняння для змішаних локалізованих акусто-зарядних хвиль. Проаналізовано умови підсилення акустичної хвилі дрейфом електронів для квантової та класичної ями. В останньому випадку поперечний рух електронів розглядається як квазікласичний. Проведено порівняння з підсиленням об'ємних хвиль.


Ключ. слова: локалізація акустичних хвиль, підсилення акустичних хвиль, дрейф електронів.
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Babich I. L. 
Electric Arc Plasma in Copper Vapour = Плазма електричної дуги а парах міді / I. L. Babich, A. N. Veklich, V. A. Zhovtyansky // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 963-968. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Експериментально досліджено фізичні особливості плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, із застосуванням швидкісних засобів вимірювання та методик. Встановлено, що плазма електричної дуги, що вільно горить в парах міді, в приелектродних областях та на периферії розряду, на відміну від відомих стабілізованих стінками дуг, виявляє нерівноважні властивості. Порушення рівноваги в плазмі визначається наявністю різких градієнтів її параметрів та відповідно просторовою неоднорідністю її випромінювальних та поглинальних характеристик. Механізмом, що відповідає за порушення рівноваги, є перенесення резонансного випромінювання, внаслідок чого реалізується часткова локальна термодинамічна рівновага. В досліджених режимах існування плазми електричної дуги, що вільно горить в парах міді, уточнено значення параметрів штарківського уширення спектральних ліній атома міді Cul - 515,3 та 510,5 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Korogod S. M. 
Electrical bistability in a neuron model with monostable dendritic and axosomatic membranes = Електрична бістабільність у моделі нейрона з моностабільними дендритною та аксосоматичною мембранами / S. M. Korogod, I. B. Kulagina // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 2. - С. 98-101. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

На двокомпартментній математичній моделі вивчено причини та умови виникнення електричної бістабільності в нейроні, що складається з моностабільних частин. Один компартмент імітував дендрити з моностабільною (за умов високої деполяризації) мембраною, що мала N-подібну вольт-амперну характеристику завдяки вхідному синаптичному струмові крізь потенціалзалежні канали, чутливі до Н-метил-Д-аспартату (НМДА). Другий компартмент являв собою аксосоматичну область з позитивно нахиленою лінеаризованою вольт-амперною характеристикою мембрани; така область була моностабільною за потенціалом спокою. Бістабільність всієї клітини в цілому спостерігалася за умов докритичного рівня інтенсивності НМДА-активації. Причиною цього явища був струм, котрий мав напрямок від більш деполяризованої дендритної області до соматичної області, а необхідною умовою було те, що згаданий соматопетальний осьовий струм повинен був перевищувати "чистий" вхідний трансмембранний струм (останній є сумою вхідного синаптичного та вихідного пасивного екстрасинаптичного струмів) дендритного компартмента. Таке співвідношення суттєво залежало від розмірів дендритів.


Ключ. слова: neuron models, electrical bistability, NMDA conductance, electrical properties of dendrites
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*715.3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Shumlyansky I. I. 
Hydrogen atom in a strong uniform electric field: modified operator perturbation theory method = Атом водню в сильному однорідному електричному полі: модифікований метод теорії збурень / I. I. Shumlyansky, V. G. Shevchuk, V. M. Ignatenko, G. P. Prepelitsa // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 2. - С. 372-375. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

На базі модифікованої операторної теорії збурень розраховано енергії та ширини штарківських резонансів для атома водню в однорідному електричному полі. Досліджено вплив вибору форми модельної функції для електричного потенціалу в операторній теорії збурень на значення енергій та ширини резонансів. Показано, що використання асимптотично коректної, нової форми модельної функції для електричного потенціалу в операторній теорії збурень дає добре узгодження теорії з експериментом і суттєво не змінює остаточних результатів для характеристик резонансів. Наведено порівняння значень розрахованих зсувів та ширини штарківських резонансів з іншими теоретичними та експериментальним даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Yaroshchuk O. V. 
Influence of the Main-Chain Ordering on the Kinetics of Light-Induced Anisotropy in the Films of Comb-like Azopolymer = Вплив упорядкування головних ланцюгів на кінетику фотоіндукованої анізотропії в плівках гребнеподібних полімерів / O. V. Yaroshchuk, A. G. Tereshchenko, L. I. Shans'ky, V. Yu. Reshetnyak, G. A. Puchkovs'ka, L. Lindau // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 74-79. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Методами поляризаційної УФ- та ІЧ-спектроскопії, індукованого двопроменезаломлення досліджено кінетику наведення анізотропії та кінетику її релаксації в широкому температурному інтервалі. Виявлено залежність характеру релаксації анізотропії від умов опромінення. Результати інтерпретовано, виходячи з часткового впорядкування в опромінених плівках фрагментів макроланцюгів. Визначено енергію їх активації. Запропоновано теоретичну модель, що пояснює експериментальні результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Bressi G.  
Infrared emission induced by electrons moving in noble gases and liquids = Інфрачервоне випромінювання, індуковане рухом електронів у інертних газах та рідинах / G. Bressi, G. Carugno, E. Conti, C. Del Noce, D. Iannuzzi, A. F. Borghesani // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 1. - С. 21-27. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Наведено перші експериментальні результати щодо інфрачервоного випромінювання, індукованого проходженням іонізуючих частинок крізь помірно щільні інертні гази. Виявлено багату феноменологію, незалежну від природи падаючих частинок (протонів або електронів), а також два різні типи поведінки інфрачервоного випромінювання. Вважається, що перший тип спричинений процесами термалізації вторинних електронів за відсутності прикладеного ззовні електричного поля і пов'язаний зі сцинтиляційними явищами в ультрафіолетовій області. Другий тип - це інфрачервона емісія, що спостерігається під час дрейфу термалізованих електронів у газі під дією електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В349 + В365.553

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Glushchenko A.  
Memory of Filled Nematic Liquid Crystals = Пам'ять наповнених нематичних рідких кристалів / A. Glushchenko, H. Kresse, G. Puchkovs'ka, V. Reshetnyak, Yu. Reznikov, O. Yaroshchuk // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 143-148. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено особливості нереверсивного електрооптичного відгуку (ефект пам'яті) у суспензії нематичний рідкий кристал - аеросил. Виявлено, що пам'ять системи визначається концентрацією аеросилу, станом його поверхні, а також параметрами електричного поля. Експериментальні результати пояснено з використанням теоретичної моделі, в рамках якої наповнений рідкий кристал є системою агрегатів аеросилу в рідкокристалічній матриці, стабілізованій силами пружності рідкого кристала. Запропоновано можливі практичні застосування такої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Bliznyuk N. Yu. 
Numerical analysis of lossy circular microstrip antenna / N. Yu. Bliznyuk, A. I. Nosich // Радиофизика и электроника. - Х., 1999. - 4, № 3. - С. 66-70. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Розглянуто задачу числового моделювання параметрів і характеристик мікросмугастої антени з резистивним диском, збуджуваної вертикальним електричним диполем. Для розв'язання задачі використано метод аналітичної регуляризації разом з методом Гальоркіна, що дозволило одержати нескінченну систему лінійних алгебричних рівнянь Фредгольма другого роду. Аналітично оптимізовано обчислювальний процес; отримано й обговорено енергетичні характеристики антени, такі як потужність просторової та поверхневих хвиль, діаграми спрямованості, ККД випромінювання для різних величин резистивності диска.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Stepanov K. N. 
Parametric ion cyclotron and ion-sound turbulence = Параметрична іонно-циклотронна та іонно-звукова нестійкості / K. N. Stepanov // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 2. - С. 165-169. - Библиогр.: 24 назв. - англ.

Наведено результати вивчення аналітичної теорії та моделювання методом макрочастинок параметричної іонно-циклотронної нестійкості плазми в електричному полі швидкої магнітозвукової хвилі з частотою, близькою до циклотронної частоти іонів, із теорії кінетичної параметричної іонно-звукової нестійкості плазми в електричному полі гелікона. Обговорено експерименти з ВЧ-нагрівання та явищ переносу плазми в торсатроні "Ураган-3М" і в геліконних джерелах, в яких ці нестійкості можуть відігравати важливу роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Svechnikov S. V. 
Photosensitive porous silicon based structures = Фоточутливі структури на базі пористого кремнію / S. V. Svechnikov, E. B. Kaganovich, E. G. Manoilov // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 13-17. - Библиогр.: 32 назв. - англ.

Представлені результати електричних та фотоелектричних вимірювань двох типів Al/пористий кремній (ПК)/монокристалічний кремній (c-Si)/Al сендвич структур с тонкими та товстими шарами ПК, що одержані хімічним забарвлюючим травленням. Вольт-амперні характеристики та спектри фотовідгуків свідчать про те, що фоточутливість структур з тонкими шарами ПК переважно визначається гетеропереходом (ГП) ПК/c-Si, а з товстими - ПК шарами. Властивості ГП з'ясовані в рамках зонної діаграми ізотипного ГП з протилежними напрямками вигину зон по обидва боки переходу завдяки високій концентрації дефектів на межі розподілу. ПК шари - фоточутливі, з максимумом чутливості біля 400-500 нм. Результати порівнюються з такими для структур на основі шарів ПК, що одержані eлектрохімічним травленням.


Ключ. слова: porous silicon, photodiode, photoconduction, heterojunction
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Kashirina N. I. 
Theoretical approach to electrodiffusion of shallow donors in semiconductors: I. Stationary limit = Теоретичний підхід до електродифузії мілких донорів в напівпровідниках: I. Стаціонарний випадок / N. I. Kashirina, V. V. Kislyuk, M. K. Sheinkman // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 41-44. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Дається аналіз можливості розподілу рухомих точкових дефектів в напівпровіднику після дії на нього електричного поля до встановлення стаціонарних умов. Розглядаються два способи прикладання напруги: а) безпосередньо до зразка, б) до обкладинок конденсатора, між якими поміщається зразок. Модель також можна застосовувати для електричних полів будь-якої природи - як зовнішніх так і внутрішніх, що виникають, наприклад, на контакті метал-напівпровідник.


Ключ. слова: Electrodiffusion, CdS, mobile donors
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Pokutnyi S. I. 
Two-dimensional Wannier - Mott exciton in a uniform electric field = Двовимірний екситон Ванньє - Мотта в постійному електричному полі / S. I. Pokutnyi, M. H. Tyc, W. Salejda, J. Misiewicz // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 1. - С. 113-116. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Запропоновано нову трактовку задачі про двовимірний екситон Ванньє - Мотта в постійному електричному полі, побудовану на параболічних координатах. Систематизовано квазістаціонарний гамільтоніан і застосовано ефективні числові методи. Обчислено залежність енергії зв'язку екситону від електричного поля. У цьому випадку результати дуже близькі до результатів, одержаних з використанням теорії збурень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Vakulenko O. V. 
Varistor-like current-voltage characteristic of porous silicon = Вольт-амперні характеристики варісторного типу в поруватому кремнії / O. V. Vakulenko, S. V. Kondratenko, B. M. Shutov // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 2. - С. 88-89. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Досліджено вольт-амперну характеристику (ВАХ) у поруватому кремнії (ПК) при поздовжньому та поперечному напрямку прикладеного електричного поля. Одержана варісторна форма ВАХ. Крім практичного застосування вона цікава і тим, що підтвердила існування в ПК зеренної структури, вплив якої дискутується при аналізі механізму видимої люмінесценції поруватого кремнію.


Ключ. слова: varistor, current-voltage characteristic, porous silicon
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271 + З264.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Демченко О. Ф. 
Автоматика і комп'ютерні системи на станціях : Навч. посіб. Ч. 2. Датчики та виконавчі пристрої систем централізації / О. Ф. Демченко, Л. О. Ісаєв, В. Й. Поддубняк, В. І. Мойсеєнко, Т. І. Семікова, Ю. В. Соболєв. - Х. : ХФВ "Трансп. України", 1999. - 142 c. - (Б-ка з сучас. автоматики; Вип. 6). - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Наведено загальні відомості про систему централізації стрілок та сигналів, зокрема, маршрутизацію пересувань на станції, структуру електричної централізації, забезпечення надійності та безпеки. Розглянуто виконавчі пристрої та датчики електричної централізації - стрілочні приводи, станційні світлофори, рейкові кола. Запропоновано схеми управління виконавчими пристроями, а також проаналізовано відмови пристроїв централізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О275.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Автоматика, вимірювання та керування / ред.: В. Б. Дудикевич. - Л., 2000. - 184 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 389). - укp. - рус.

Розглянуто питання програмно-апаратної реалізації процесорів цифрових систем з мінімізацією затримки обчислень, ідентифікації внутрішніх параметрів обмоток електричних машин за допомогою теорії чутливості. Висвітлено особливості застосування цифрової фільтрації під час вимірювання частоти, метрологічні основи інформаційно-вимірювальних систем обліку енергоносіїв, структурні неоднорідності металізованих стекол. Описано пристрій для ділення, що працює у двох системах числення, систему автоматичної компенсації невимірюваної складової геомагнітного поля, логарифмічний аналого-цифровий перетворювач з накопиченням заряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2 я54(4УКР)3 + З8/9 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Казаков Є. О. 
Автоматичний ростомір для високорослих культур / Є. О. Казаков // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 6. - С. 474-476. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано ростомір для автоматичної реєстрації росту стебла та його міжвузлів такої високорослої рослини, як кукурудза. Ростомір містить блок вимірювання у вигляді ланцюгово-протяжного механізму з "датчиком росту" та блок реєстрації сигналів з їх обробкою за заданою програмою на мікрокалькуляторі БЗ-34.


Ключ. слова: лінійний ріст, стебло, кукурудза, ростомір, блоки вимірювання та реєстрації
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сарбей О. Г. 
Автосолітони в нерівноважній біполярній плазмі багатодолинного напівпровідника / О. Г. Сарбей, М. М. Винославський, А. В. Кравченко // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 190-196. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено вплив багатодолинної структури енергетичних зон напівпровідника на динаміку народження та еволюцію високопольових термодифузійних автосолітонів (АС) у нерівноважній електронно-дірковій плазмі (ЕДП) Ge. Вивчено різні типи АС: статичні, біжучі, пульсуючі, простої та складної форми, поодинокі та множинні, що виникають у зразках з різною кристалографічною орієнтацією. З рівняння балансу енергій визначено параметри плазми в гріючому електричному полі. Одержано добре узгодження експериментально спостережених параметрів АС та критеріїв їх виникнення з передбаченими загальною теорією АС.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271 + В333.272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Орленко А. А. 
Активная антенна-зонд для измерения параметров импульсных электрических полей наносекундной длительности / А. А. Орленко, П. В. Холод // Радиофизика и электроника. - 2000. - 5, № 2. - С. 128-133. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розроблено активну антену-зонд для вимірювання часових характеристик електричної складової нестаціонарного електромагнітного поля. Антена-зонд є широкосмуговим диполем, виконаним у вигляді ромбічної металевої пластини з розрізом уздовж малої діагоналі та навантаженим на широкосмуговий підсилювач з регульованим коефіцієнтом підсилення. Відносна смуга робочих частот досягає 0,93. Активна антена-зонд запропонованої конструкції здатна приймати відеоімпульсні сигнали тривалістю до 10 нс за умови тривалості фронтів (зрізів) не меншої, ніж 3 нс. Діапазон зміни коефіцієнта підсилення активного елемента антени лежить в межах від -40 до 9,5 дБ. Динамічний діапазон активної антени-зонда не менший, ніж 80 дБ. Чутливість до електричного компонента електромагнітного поля 4,75 мВ/(В/м).


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-045

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського