Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОБЕЗПЕК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кобевнік В. Ф. 
Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. для студ. усіх спец. Ч. 1 / В. Ф. Кобевнік, Л. І. Северин, В. П. Половинчук, І. В. Васильківський; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1998. - 118 c. - Библиогр.: 28 назв. - укp.

Розглядаються основні теоретичні положення дисципліни "Безпека життєдіяльності", нормативно-технічна документація, Закон України "Про охорону праці", законодавчі акти по охороні навколишнього середовища. Приведено матеріали про закони, які діють у біосфері, про взаємозв'язок і взаємодію між явищами і об'єктами у природі, які необхідно враховувати при будь-якій діяльності людини. Аналізуються екологічний стан у регіонах України, проблеми захисту біосфери від забруднюючих викидів і відходів, боротьби з шумом, вібрацією, шкідливим і небезпечним випромінюванням. Важливе значення приділяється питанням електробезпеки, пожежної безпеки на виробництві і у побуті. Наведено рекомендації по застосуванню прогресивних методів і засобів при практичних рішеннях екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: А734 я7

Шифр НБУВ: В342594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кобевнік В. Ф. 
Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. для студ. усіх спец. Ч. 2 / В. Ф. Кобевнік, Л. І. Северин, В. П. Половинчук, І. В. Васильківський; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1999. - 167 c. - Библиогр.: 30 назв. - укp.

Розглядаються основні теоретичні питання безпеки життєдіяльності щодо проблем електробезпеки, пожежної безпеки, травматизму як в умовах виробництва, так і у побутовому середовищі. Висвітлено питання забезпечення безпеки життєдіяльності робітників, службовців і населення при надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу (аваріях, катастрофах, стихійному лихові, застосування ядерної, хімічної та біологічної зброї масового ураження під час воєнних дій). Наведено рекомендації по наданню першої долікарської допомоги потерпілим в екстремальних ситуаціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: А734 я73

Шифр НБУВ: В342594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гажаман В. І. 
Електробезпека на виробництві : Навч. посіб. / В. І. Гажаман. - К. : Охорона праці, 1998. - 266 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Навчальний посібник містить необхідну інформацію для забезпечення умов праці під час експлуатації електроустановок. Розглянуто дію електричного струму на організм людини і фактори, що впливають на наслідок ураження струмом, наведено відомості про застосування заземлень та інших захисних засобів від ураження електричним струмом, а також заходи по наданню першої долікарської допомоги. При укладанні посібника використані чинні в Україні нормативні документи: "Правила устройства электроустановок", "Правила технической эксплуатации электроустановок потребителей", "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів", а також дані, які є в літературі з питань електробезпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5н65 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Купчик М. П. 
Основи охорони праці : Підруч. для студ. вищ. закл. освіти харч. пром-сті / М. П. Купчик, М. П. Гандзюк, І. Ф. Степанець, В. Н. Вендичанський, А. М. Литвиненко, О. В. Іваненко; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2000. - 409 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто правові основи та організаційні положення з охорони праці, методологію розслідування та обліку виробничого травматизму, питання соціального та економічного значення охорони праці. Висвітлено основи санітарної підготовки й організації виробничої гігієни, санітарно-гігієнічні вимоги до території підприємств і виробничих приміщень, нормування та визначення шкідливих факторів у повітрі робочої зони, вентиляційні й аспіраційні системи, освітлення виробничих приміщень, застосування високих і низьких температур на підприємствах харчової промисловості, захист від іонізуючого і радіаційного випромінювання, шуму та вібрацій. Викладено основи електробезпеки, головні положення техніки безпеки під час роботи зі шкідливими та небезпечними рідинами і сполуками, проведення вантажно-розвантажувальних робіт і застосування вантажопідйомної техніки, роботи з посудинами та апаратами, що працюють під тиском, виконання робіт підвищеної небезпеки, а також вимоги безпеки до влаштування та експлуатації виробничого обладнання та надання першої долікарської допомоги у разі нещасних випадків у екстремальних ситуаціях. Висвітлено основні поняття про горіння та пожежну небезпеку речовин і матеріалів, загальні правила пожежної безпеки, засоби виявлення та гасіння пожеж, правила організації пожежної охорони на харчових підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-648 + Л80 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кобилянський О. В. 
Охорона праці в робочій професії : Навч. посіб. для студ. електротехн. спец. / О. В. Кобилянський; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2001. - 127 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Викладено основні аспекти законодавства про охорону праці в Україні. Висвітлено організаційні та технічні заходи, засоби електробезпеки та пожежної безпеки, правила надання першої допомоги у разі нещасних випадків. Наведено рекомендації щодо оснащення об'єктів первинними засобами пожежогасіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24 я73 + Ж.н6 я73 + У9(4УКР)248 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клименко М. А. 
Охорона праці для робочої професії : Навч. посіб. / М. А. Клименко; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 1998. - 65 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В посібнику розглядаються терміни, аналіз умов ураження електричним струмом, захисні заходи електробезпеки, техніка безпеки під час користування інструментом, виконанні будівельно-монтажних робіт, виробнича санітарія, пожежна безпека. Докладно розглядаються всі фактори, які впливають на ураження, і пропонуються відповідні захисні заходи. Для полегшення вибору необхідних заходів, з урахуванням дії тих чи інших факторів, захисні заходи поділяються на 3 класи: технічні, що запобігають дотику людини до струмоведучих частин; технічні, що знижують ступінь ураження при дотику; організаційні заходи. Специфіка виконання різних робіт та праця з інструментом вимагає вивчення конкретних вимог щодо техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5н6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тлумачний російсько-українсько-англійський словник з енергетики : Основ. терміни: понад 3500 термінів / ред.: А. А. Руднік; уклад.: М. Д. Гінзбург; Укр. нафтогаз. акад. Від-ня "Автоматизація технол. процесів та виробн.-госп. діяльності". - Х., 1999. - 752 c. - Бібліогр.: 343 назв. - укp.

Подано узгоджену та достатньо повну термінологічну систему з основних і суміжних питань з урахуванням специфіки нафтогазової галузі: з електро- і теплотехніки, водопостачання, електробезпеки, енергоощадності, енергобалансів. Включено необхідні для фахівців-енергетиків загальнонаукові та загальнотехнічні терміни, а також спеціальні терміни з суміжних галузей знань (фізики, вимірювальної техніки, хімії, математики, геології тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: З2 я21 + Ш141.2-434:З2 + Ш141.4-434:З2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Григоровський Є. П. 
Електротехніка, електроніка і мікропроцесорна техніка : Підруч. для студ. вищ. навч. закл.: В 3 ч. Ч. 3. Магнітні кола змінного струму, електромагнітні пристрої і апарати та електричні машини / Є. П. Григоровський, В. О. Лемешко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2003. - 356 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Викладено основи теорії магнітних кіл та електромагнітних пристроїв. Проаналізовано вплив оберненого зв'язку на коефіцієнт підсилення магнітних підсилювачів. Описано трансформатори, електричні машини постійного струму, асинхронні та синхронні машини, електричний привід, структуру мікропроцесора та його системи. Наведено загальні відомості про заходи щодо обслуговування електрообладнання, електробезпеки, класифікацію приміщень за ступенем небезпеки ураження людей електричним струмом, вимоги до заземлень в електроустановках.

Изложены основы теории магнитных колец и электромагнитных устройств. Проанализировано влияние обратной связи на коэффициент усиления магнитных усилителей. Описаны трансформаторы, электрические машины постоянного тока, асинхронные и синхронные машины, электрический привод, структура микропроцессора и его системы. Приведены общие сведения о мероприятиях по обслуживанию электрооборудования, электробезопасности, классификация помещений по степени опасности поражения людей электрическим током, требования к заземлениям в электроустановках.


Індекс рубрикатора НБУВ: З2я73-1

Шифр НБУВ: В347193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Геврик Є. О. 
Охорона праці : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Є. О. Геврик. - К. : Ельга: Ніка-Центр, 2003. - 280 c. - Бібліогр.: с. 277-279. - укp.

Розглянуто основні соціально-економічні, правові та організаційні питання охорони праці на виробництві. Наведено сучасні вимоги виробничої санітарії та навколишнього середовища, техніки безпеки, а також способи та засоби пожежогасіння. Описано методи економічної оцінки народно-господарських соціальних результатів покращання умов та охорони праці. Запропоновано класифікацію виробничих приміщень за рівнем електробезпеки.

Рассмотрены основные социально-экономичные, правовые и организационные вопросы охраны труда на производстве. Приведены современные требования производственной санитарии и окружающей среды, техники безопасности, а также способы и средства пожаротушения. Описаны методы экономической оценки народно-хозяйственных социальных результатов улучшения условий и охраны труда. Предложена классификация производственных помещений по критерию электробезопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)248я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Воронов І. О. 
Основи охорони праці : Навч. посіб. / І. О. Воронов, І. Д. Коваленко, П. В. Афанасьєв, Т. В. Булгач. - К. : Генеза, 2004. - 263 c. - Бібліогр.: с. 260-261. - укp.

Проаналізовано законодавство України з охорони праці та її організації, наведено вимоги виробничої санітарії. Розкрито засади електро- та пожежної безпеки, викладено правила та способи надання першої невідкладної долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків. Охарактеризовано кваліфікаційні групи електробезпеки за ступенем доступності, проаналізовано особливості організації захисту від електростатичних зарядів.

Проанализировано законодательство Украины по охране труда и ее организации, приведены требования производственной санитарии. Раскрыты основы электро- и пожарной безопасности, изложены правила и способы оказания первой неотложной доврачебной помощи от несчасных случаев. Охарактеризованы квалификационные группы электробезопасности по степени доступности, проанализированы особенности организации защиты от электростатических зарядов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24 я73 + У9(4УКР)248 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Батлук В. А. 
Охорона праці в галузі телекомунікацій : Навч. посіб. / В. А. Батлук, Г. Г. Гогіташвілі, Р. В. Уваров, Т. А Смердова; Нац. ун-т "Львів. політехніка", Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. - Л. : Афіша, 2003. - 320 c. - укp.

Розглянуто сучасні методи та способи вирішення інженерних завдань з техніки безпеки, гігієни праці та виробничої санітарії, пожежної безпеки. Визначено травмонебезпечні виробничі фактори та стан виробничого травматизму в галузі телекомунікацій. Розглянуто загальні питання електробезпеки, а також механізм ураження людини електричним струмом. Проаналізовано особливості розрахунку природного та штучного освітлення.

Рассмотрены современные методы и способы решения инженерных задач по технике безопасности, гигиене труда и производственной санитарии, пожарной безопасности. Определены травмоопасные производственные факторы производственного травматизма в отрасли телекоммуникаций. Рассмотрены общие вопросы электробезопасности, а также механизм поражения человека электрическим током. Проанализированы особенности расчета природного и искусственного освещения.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.0-648 я73 + З88 н6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рябенко І. С. 
Безпечне використання електроенергії в геотехнічних виробництвах : навч. посіб. / І. С. Рябенко, С. П. Шевчук; НТУ "Київ. політехн. ін-т". - К., 2007. - 284 c. - Бібліогр.: с. 270-272. - укp.

Висвітлено проблеми експлуатації електрообладнання та систем електропостання на підприємствах геотехнічних виробництв. Описано комплексну систему заходів і засобів електробезпеки, розкрито вимоги до надійності електропостачання. Визначено умови електробезпеки за різних режимів нейтралі джерела живленння та проблеми захисту електроустановок в аварійних режимах перевантаження. Наведено класифікацію вибухо- та пожежонебезпечних середовищ, охарактеризовано засоби запобігання пожежам і вибухам, рівні та види вибухозахисту електрообладнання.

Освещены проблемы эксплуатации электрооборудования и систем електроснабжения на предприятиях геотехнических производств. Описана комплексная система мер и средств электробезопасности, раскрыты требования к надежности электроснабжения. Определены условия электробезопасности при разных режимах нейтрали источника питания и проблемы защиты электроустановок в аварийных режимах перегрузок. Дана классификация взрыво- и пожароопасных сред, охарактеризованы средства предупреждения пожаров и взрывов, уровни и виды взрывозащиты электрооборудования.


Індекс рубрикатора НБУВ: И-42н6я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кухровський П. П. 
Електробезпека на виробництві та в побуті : Навч. посіб. / П. П. Кухровський. - Хмельницький, 2005. - 238 c. - Бібліогр.: с. 233-234. - укp.

З'ясовано обставини та основні причини ураження електричним струмом, розглянуто схеми електромереж та наведено правила безпечної експлуатації промислового електрообладнання та побутових електроприладів, розроблені на основі положень державних нормативних документів з питань електробезпеки. Показано дію електричного струму, статичної електрики, електромагнітних полів на організм людини, наведено загальну характеристику місцевих електротравм та електричних ударів. Визначено особливості травмування електричним струмом, встановлено фактори, що впливають на наслідки ураження. Наведено заходи та засоби зхисту від статичної електрики. Представлено основні методи надання першої допомоги потерпілим від дії електричного струму. Встановлено вимоги щодо конструкції (влаштування) електроустановок і розглянуто питання їх безпечної експлуатації. Розроблено класифікацію електроінструменту за способом захисту від ураження електричним струмом і запропоновано відповідні заходи безпеки.

Рассмотрены обстоятельства и установлены основные причины поражения электрическим током, приведены схемы электросетей и правила безопасной эксплуатации промышленного электрооборудования и бытовых электроприборов, разработанные на основе положений государственных нормативных документов по вопросам электробезопасности. Показано действие электрического тока, статической электрики, электромагнитных полей на человеческий организм, приведена общая характеристика местных электротравм и электрических ударов. Определены осоебнности травмирования электрическим током, установлны факторы, влияющие на последствия поражения. Приведены основные методы оказания первой помощи потерпевшим от действия электрического тока. Установлены требования к конструкции (устройству) электроустановок и рассмотрены вопросы их безопасной эксплуатации. Разработана классификация электроинструмента по способу защиты от поражения электрическим током и предложены соответствующие средства безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5 н65 я7 + З293-5 н65 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кухровський П. П. 
Електробезпека на виробництві та в побуті : Навч. посіб. / П. П. Кухровський. - 2-е вид., допов. і переробл. - Хмельниц., 2007. - 240 c. - Бібліогр.: с. 233-234. - укp.

На засадах положень державних нормативних документів з питань електробезпеки подано необхідну інформацію для створення безпечних умов експлуатації промислового електрообладнання та безпечної експлуатації побутових електроприймачів. Розглянуто дію електричного струму, статичної електрики й електромагнітних полів на організм людини. Висвітлено особливості дії та основні причини ураження електричним струмом, засоби та способи захисту від нього. Наведено методи надання першої долікарської допомоги потерпілим від ураження струмом.

На основании положений государственных нормативных документов по вопросам электробезопасности приведена необходимая информация для создания безопасных условий эксплуатации промышленного электрооборудования и безопасной эксплуатации бытовых электроприемников. Рассмотрено действие электрического тока, статической электрики и электромагнитных полей на организм человека. Освещены особенности действия и основные причины поражения электрическим током, средства и способы защиты от него. Приведены методы оказания первой доврачебной помощи потерпевшим от поражения током.


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5н65я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мота Я. В. 
Основи охорони праці : Навч. посіб. для студ. дистанц. форми навч. / Я. В. Мота, О. Є. Федевич; Нац. ун-т "Львів. політехніка". Ін-т дистанц. навчання. - Л., 2005. - 199 c. - (Дистанц. навчання; N 36). - укp.

Наведено основні відомості з законодавчих, правових і організаційних питань охорони праці, виробничої санітарії, техніки безпеки (електробезпеки) та пожежної безпеки. Проаналізовано основні причини нещасних випадків, виробничого травматизму і професійної захворюваності. Розкрито вплив шкідливих речовин на організм людини. Описано методи розрахунку штучного освітлення. Визначено дію електричного струму на організм людини, фактори, що впливають на наслідки ураження людини електричним струмом, показники пожежовибухонебезпечності речовин і матеріалів.

Приведены основные сведения по законодательным, правовым и организационным вопросам охраны труда, производственной санитарии, техники безопасности (электробезопасности) и пожарной безопасности. Проанализированы основные причины несчастных случаев, производственного травматизма и профессиональной заболеваемости. Раскрыто влияние вредных веществ на организм человека. Представлены методы расчёта искусственного освещения. Определены действие электрического тока на организм человека, факторы влияния на последствия поражения человека электрическим током, показатели пожаровзрывоопасности веществ и материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)248я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Маліновський А. А. 
Теорія та практика електробезпеки : Навч. посіб. для студ. / А. А. Маліновський, Л. О. Никонець, В. Г. Гапанович; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 244 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан електробезпеки як науки, показано її суперечності. Наведено результати експериментальних досліджень електричних властивостей організму людини (ОЛ) з метою поглиблення знань про механізм ураження ОЛ електричним струмом, створення основ для математичного моделювання тіла людини та первинного критерію електробезпеки за умов відсутності електричної травми. Здійснено математичне моделювання взаємодії ОЛ з електроустановками постійного та змінного струму, запропоновано сучасну міжнародну класифікацію мереж низької напруги.

Проанализировано современное состояние электробезопасности как науки, показаны ее противоречия. Приведены результаты экспериментальных исследований электрических свойств организма человека (ОЧ) для дальнейшего изучения механизма поражения ОЧ электрическим током, создания основ математического моделирования тела человека и первичного критерия электробезопасности при условии отсутствия электрической травмы. Осуществлено математическое моделирование взаимодействия ОЧ с электроустановками постоянного и переменного тока, предложена современная международная классификация сетей низкого напряжения.


Індекс рубрикатора НБУВ: З29н6я73-1 + Р124.431.21я73-1

Шифр НБУВ: ВА672243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванов В. М. 
Посібник з охорони праці для підприємств, організацій та фірм / В. М. Іванов, Б. М. Коржик, М. Б. Смирнитська, С. Л. Дмитрієв. - Х. : Форт, 2008. - 328 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми організації охорони праці, запобігання аваріям і нещасним випадкам на підприємстві, соціального захисту працівників. Викладено питання виробничої санітарії, пожежної та електробезпеки. Розкрито порядок дій безпосереднього керівника робіт у випадках нештатних виробничих ситуацій, а також послідовність дій роботодавця під час розслідування нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. Увагу приділено питанням безпечної експлуатації потенційно небезпечних об'єктів (вантажопідйомних кранів, ліфтів, котлів, трубопроводів, резервуарів) і особливостям експлуатації цього обладнання після закінчення терміну експлуатації.

Освещены актуальные проблемы организации охраны труда, предупреждения аварий и несчастных случаев на предприятии, социальной защиты работников. Изложены вопросы производственной санитарии, пожарной и электробезопасаности. Раскрыты порядок действий непосредственного руководителя работ в случаях нештатных производственных ситуаций, а также последовательность действий работодателя при расследовании несчастных случаев, связанных с производством. Уделено внимание вопросам безопасной эксплуатации потенциально опасных объектов (грузоподъемных кранов, лифтов, котлов, трубопроводов, резервуаров) и особенностям експлуатации этого оборудования после окончания срока эксплуатации.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА704802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мазаракі А. А. 
Проектування закладів ресторанного господарства : навч. посіб. / А. А. Мазаракі, М. І. Пересічний, С. Л. Шаповал, С. І. Бай, І. О. Чаюн, Р. А. Расулов; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2008. - 307 c. - Бібліогр.: с. 305-306. - укp.

Наведено методичні та практичні рекомендації з проектування закладів ресторанного господарства, що враховують сучасні інженерно-технічнічні можливості, технологічні інновації та нормативно-правове забезпечення. Розкрито принципи розміщення закладів ресторанного господарства, особливості проектування процесу виробництва готової кулінарної продукції, будівельно-технічні показники проекту, засоби та заходи електробезпеки під час експлуатації устаткування. Увагу приділено визначенню та обгрунтуванню організаційно-правового статусу закладу, розвитку й економічній частині проекту, зокрема, плануванню операційних активів, операційних витрат і прибутку, обгрунтуванню планової собівартості реалізованих товарів, оцінці ефективності капітальних вкладень, окупності проекту закладу ресторанного господарства.

Приведены методические и практические рекомендации по проектированию заведений ресторанного хозяйства, учитывающие современные инженерно-технические возможности, технологические инновации и нормативно-правовое обеспечение. Раскрыты принципы размещения заведений ресторанного хозяйства, особенности проектирования процесса производства готовой кулинарной продукции, строительно-технические показатели проекта, средства и меры электробезопасности при эксплуатации оборудования. Уделено внимание определению и обоснованию организационно-правового статуса учреждения, развитию и экономической части проекта, в частности, планированию операционных активов, операционных расходов и прибыли, обоснованию плановой себестоимости реализованных товаров, оценке эффективности капитальных вложений, окупаемости проекта заведения ресторанного хозяйства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.14я73 + Н712.523-02я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сухарьков О. В. 
Акустические характеристики осесимметричных прямоточных гидродинамических излучателей / О. В. Сухарьков // Наук. пр. ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2005. - № 2. - С. 60-65. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Для забезпечення дальності дії гідроакустичних систем підводного зв'язку потрібно розробляти та досліджувати низькочастотні випромінювачі. З точки зору електробезпеки, маси та габаритів, надійності та простоти в експлуатації для вирішення задач підводного зв'язку запропоновано вісесиметричні гідродинамічні випромінювачі. Наведено результати експериментальних досліджень акустичних характеристик прямоточних гідродинамічних випромінювачів з кільцевим соплом (КС) і східчастою перешкодою. Встановлено, що ці випромінювачі є потужними генераторами акустичних хвиль в області звукових частот (350 - 1 550 Гц). Доведено, що на амплітудні та частотні характеристики випромінювачів істотний вплив чинить середній діаметр КС. Установлено, що частота основної гармоніки акустичних хвиль зворотньо пропорційна середньому діаметру сопла. В цьому випадку одержано не тільки якісне, але й кількісне співвідношення між теоретичними та експериментальними даними. Незначний вплив ширини щілини КС на гідродинамічну потужність струменя, амплітуду та частоту сигналу, що генерується за оптимального режиму, дозволяє живити даний тип випромінювачів від насосів різної виробності.


Ключ. слова: підводний зв'язок, гідродинамічні випромінювачі, акустичні характеристики
Індекс рубрикатора НБУВ: З882.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Радченко В. М. 
Визначення розрахункової ємності комунально-побутової електричної мережі для розробки схем з підвищеним рівнем електробезпеки / В. М. Радченко, Ю. Л. Шелех // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 587. - С. 80-88. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено експериментальні дослідження значень ємностей побутових електроприладів та квартирної електропроводки відносно "землі". Визначено розрахункові ємності квартир. Одержані дані необхідно використовувати під час формулювання технічних вимог для створення комунально-побутової електромережі з підвищеним рівнем електричної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З293-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського