Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕМУЛЯЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Винокурова О. А. 
Прогнозування та емуляція нестаціонарних послідовностей за допомогою штучних вейвлет-нейронних мереж : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.23 / О. А. Винокурова; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Уперше запропоновано архітектуру вейвлет-нейрона й оптимальний за швидкодією градієнтний метод навчання, який забезпечує настроювання в реальному часі синаптичних ваг, а також параметрів розтягнення та зсуву, дочірніх вейвлетів. Відзначено, що даний метод має слідкуючі та згладжувальні властивості, що дозволяє ефективно використовувати вейвлет-нейрони самостійно та у складі штучних нейронних мереж для розв'язання задач емуляції та прогнозування нестаціонарних послідовностей довільної природи, що збурені завадами, за умов апріорної та поточної невизначеності. Уперше запропоновано метод навчання на точках повороту вейвлет-нейрона на базі оптимізації гібридного критерію якості, який дозволяє не тільки мінімізувати квадратичну похибку прогнозу, а і ефект зсуву, що є істотним у розв'язанні задач прогнозування нестаціонарних послідовностей. Запропоновано генератори аналітичних вейвлетів, що передбачає здійснення аналізу відомих вейвлет-функцій за допомогою адаптичної нейронної мережі Фур'є, що дозволяє генерувати широкий клас активаційних функцій та настроювати їх параметри у процесі навчання нейронних мереж. Удосконалено архітектуру гібридної вейвлет-радіально-базисної нейронної мережі та рекурентні методи начання, призначені для роботи у реальному часі з метою розв'язання задачі емуляції та прогнозування нестаціонарних послідовностей за умов апріорної та поточної невизначеності, які відрізняються високою швидкістю збіжності й обчислювальною простотою. Удосконалено метод навчання вейвлет-нейрона, що базується на еволюційних процедурах оптимізації, орієнтованих на розв'язання задач мінімізації багатоекстремальних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З813.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каплун В. А. 
Захист програмного забезпечення : навч. посіб. Ч. 2 / В. А. Каплун, О. В. Дмитришин, Ю. В. Баришев; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2016. - 105 c. - Бібліогр.: с. 99 - укp.

Подано теоретичні відомості щодо методів захисту програмного забезпечення від несанкціонованого дослідження - як від статичного, так і від динамічного. Детально розглянуто такі методи захисту, як обфускація програмного коду, ускладнення логіки, емуляція, антидемпінгові прийоми, маніпулювання заголовками виконуваних файлів. Викладено методи захисту від інтерактивних та автоматичних дизасемблерів, від налагоджувачів реального та захищеного режимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356370/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ноженко В. Ю. 
Аспекти емуляції технологічних об'єктів при функціональних випробуваннях електромеханічних систем / В. Ю. Ноженко, С. С. Старостін // Техн. електродинаміка. - 2018. - № 5. - С. 104-107. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто підходи до врахування властивостей - емуляції технологічних об'єктів при випробуваннях електро-механічних систем. Функції об'єктів можуть бути реалізовані за допомогою апаратно-програмних засобів у різній конфігурації залежно від задач випробувань. Основу емуляції складають дискретні математичні моделі об'єктів, які отримують, як правило, на базі неперервних прототипів. Акцентовано на необхідності обов'язкової перевірки моделей на стійкість. Відзначено важливість врахування інерційності впливу на випробувану електромеханічну систему. На прикладі вібраційної машини розглянуто динамічні властивості формування механічного навантаження в процесі емуляції технологічного об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
4.

Petik Ia. 
Message-based logic semantics and intentional linguistic semantics of Paul Grice = Логічна семантика на основі повідомлень та інтенціональна лінгвістична семантика Пауля Грайса / Ia. Petik // Humanitarian Vision. - 2022. - 8, № 1. - С. 19-24. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Розглянуто нову логічну семантику для класичної пропозиційної логіки, яка постулює, що пропозиційна формула покликається на особливу структуру, а саме: дерево повідомлень. Воно визначає істиннісні значення елементів пропозиційної формули. Для створення концепції такої семантики використано філософсько-лінгвістичну теорію Г. П. Грайса. Грайс висунув гіпотезу, згідно з якою значення акту мовлення більшою мірою визначає інтенцію мовця, ніж "словникове" значення виразів. Мовець може мати певні приховані цілі щодо свого акту мовлення. Наприклад, він може маніпулювати своєю аудиторією для досягнення політичної чи економічної мети. Таким чином, справжнє значення виразів, які він використовує, може суперечити буквальним, "словниковим" значенням. Отож, щоб зрозуміти семантику його виразів, необхідно брати до уваги його справжні інтенції. Повідомлення - це текстове вираження відповідних інтенції. Стверджується, що повідомлення можуть виражати різноманітні мета-правила, які стосуються пропозиційної формули на яке покликається їхнє "дерево". Повідомлення можуть взаємодіяти як між собою, так і з повідомленнями інших дерев, утворюючи специфічні "алгебри". Специфікуючи дані "алгебри", можна на основі описаної семантики створювати інші види пропозиційних логік. Інтерпретуючи повідомлення та відповідним чином модифікуючи істиннісні значення пропозиційного виразу, можна емулювати ситуацію описану Грайсом. Проте, варто визнати, що ідея такої логічної семантики є значно ширшою, ніж просто емуляція однієї окремої лінгвістичної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В121 + Ю41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського