Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (15)Автореферати дисертацій (137)Книжкові видання та компакт-диски (329)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1684
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лучковский И. Я. 
Взаимодействие конструкций с основанием. Т. 3 / И. Я. Лучковский. - Х., 2000. - 264 c. - (Б-ка журн. "Інтегр. технології та енергозбереження"). - Библиогр.: 263 назв. - рус.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень роботи будівельних конструкцій, що спираються на грунт, або підтримують його від обвалювання. Розроблено нові моделі основи та методи визначення напружено-деформованого стану залізобетонних конструкцій та грунтового середовища. Враховано реальні властивості матеріалів конструкції та основи: тріщиноутворення, повзучість, нелінійність деформування. Досліджено вплив місцевих навантажень на характер розподілу горизонтального тиску на підземні інженерні споруди. Запропоновано практичні рекомендації для розрахунку фундаментів на природній та штучній основах (фундаменти на палях), підпірних стін, опускних колодязів тощо, які можна використовувати під час проектування споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соловей О. І. 
Від виробництва до ефективного споживання енергії : Посіб. для вчителів / О. І. Соловей, А. В. Праховник, Є. М. Іншеков, Г. М. Васильченко, А. Є. Конеченков, В. І. Дешко; ред.: А. В. Праховник; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Київ. нот. ф-ка, 1999. - 400 c. - (Енергозбереження; Кн.2). - укp.

Проаналізовано енергетичний потенціал України. На основі представленої системи виробництва, розподілу та споживання енергоносіїв розглянуто поняття питомих витрат енергоносіїв, їх економії, енергозбереження загалом. Доведено, що сучасні засоби отримання і використання енергоносіїв обумовлені забрудненням навколишнього середовища, тому необхідно поширювати застосування нетрадиційних та поновлюваних джерел енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 я721

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галузеве машинобудування, будівництво : Зб. наук. пр. Вип. 5 / ред.: О. Г. Онищенко; Полтав. держ. техн. ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 2000. - 274 с. - рус.

Наведено результати досліджень у галузі механізації будівельних робіт, удосконалення будівельних конструкцій. Розглянуто питання енергозбереження у будівництві та промисловості, математичну модель вібропристрою для вібраційного ущільнення бетонних сумішей і переміщення виробів, напружено-деформований стан поперечного перерізу залізобетонних елементів, що згінаються, у змінному режимі навантаження. Наведено конструктивні методи зменшення тепловтрат вікон існуючих житлових будинків, методику вибору типу системи оборотного водопостачання, статистичні характеристики швидкості вітру та вітрового навантаження, конструктивні рішення збірно-розбірного каркаса для тентового покриття залу універсального призначення, що трансформується, тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К7я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білонога Ю. Л. 
До питання енергозбереження на підприємствах хімічної та харчової промисловості / Ю. Л. Білонога // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 12-14. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано основні фізичні процеси, що протікають в апаратурі хімічних і харчових виробництв з точки зору оптимальності та енергозбереження. Показано, що найбільш дієвою характеристикою, яку можна змінювати в процесі переробки без заміни дорогого обладнання, є в'язкість і поверхнева енергія рідкофазної сировини. На прикладі ламінарного і перехідного режимів руху рідини в кожухотрубному теплообміннику показано можливість підвищення коефіцієнта теплопередачі. Запропоновано підхід до розгляду основних фізичних процесів хімічної та харчової промисловості з урахуванням поверхневої енергії фаз, що контактують в процесі їх переробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-420.7 + Л80-420.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зеркалов Д. В. 
Екологізація енергоспоживання / Д. В. Зеркалов. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 273 c. - укp.

Монографія присвячена теоретичним, методологічним і прикладним проблемам енергоспоживання та енергозбереження в Україні за сучасних умов. Розвивається новий напрямок, що грунтується на концепції ефективного еколого-економічного регулювання енергоспоживання при обмежених паливно-енергетичних ресурсах. Розроблено методологію та методику оцінки резервів економії електроенергії, твердого, рідкого та газоподібного палива за різних умов енергоспоживання. Систематизовано й обгрунтовано комплекс організаційних, технологічних і технічних заходів, що забезпечують підвищення ефективності використання енергоресурсів, у тому числі й за рахунок застосування альтернативних видів палива. Дано оцінку забруднення навколишнього середовища викидами шкідливих речовин при спалюванні палива в котельних установках і двигунах внутрішнього згоряння.


Індекс рубрикатора НБУВ: З19(4УКР) + У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-554.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Васенко О. Г. 
Екологічні основи водоохоронної діяльності в теплоенергетиці. Т. 1 / О. Г. Васенко. - Х., 2000. - 242 c. - (Б-ка журн. "Інтегр. технології та енергозбереження"). - Библиогр.: 212 назв. - укp.

Узагальнено підходи щодо вирішення еколого-водогосподарських проблем у теплоенергетиці, висвітлено їх нормативно-правові, організаційні та водоохоронні особливості, наведено результати досліджень у галузі охорони та раціонального використання водних ресурсів. Розглянуто умови функціонування екосистем водоймищ-охолоджувачів, запропоновано конкретні заходи щодо забезпечення їх екологічної стійкості та обгрунтовано можливість створення енерго-біологічних комплексів з метою використання низькопотенційного тепла, яке відводиться від агрегатів теплових електростанцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: з370.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ратушняк Г. С. 
Експлуатація систем теплопостачання та вентиляції : Навч. посіб. для студ. спец. "Теплогазопостачання та вентиляція" / Г. С. Ратушняк, Г. С. Попова; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2000. - 122 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Викладено сучасні проблеми експлуатації технологічного обладнання систем теплопостачання, опалення, вентиляції та кондиціювання повітря. Висвітлено питання енергозбереження у процесі експлуатації систем теплопостачання та вентиляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38 я73-1 + Н762 я73-1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА600427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Праховник А. В. 
Енергетичний менеджмент : Навч. посіб. / А. В. Праховник, В. П. Розен, О. В. Разумовський, О. І. Соловей, Є. М. Іншеков, А. Є. Конеченков, В. І. Дешко, В. М. Мамалига; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Київ. нот. ф-ка, 1999. - 184 c. - (Енергозбереження; Кн.3). - рус.

Проаналізовано стратегію енергозбереження в Україні. Визначено пріоритетні напрями та розглянуто перешкоди на шляху до ефективного енерговикористання. Запропоновано заходи енергозбереження у різних галузях промисловості та в побутовій сфері. На підставі аналізу зроблено вибір раціонального енергоносія та висвітлено економічні аспекти енергозбереження. Викладено заходи щодо побудови системи енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, а також вимоги до енергоменеджера.


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 я721 + У9(4УКР)0-554-212.1 я721

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Малкін Е. С. 
Енергетичний стан в Україні та енергозбереження : Конспект лекцій / Е. С. Малкін, В. Є. Пісарев; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 16 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання енергетичної безпеки України, її енергетичного потенціалу. Висвітлено стан енерговикористання та енергоощадження в будівництві, промисловості будівельних матеріалів, у житлово-комунальному секторі, побуті. Висвітлдено основні положення про комплексної державної програми енергоощадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р90158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Корчемний М.  
Енергозбереження в агропромисловому комплексі / М. Корчемний, В. Федорейко, В. Щербань; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т. : Підруч. & посіб., 2001. - 974 c. - Бібліогр.: 253 назв. - укp.

Викладено основні тенденції розвитку світової та сучасної української енергетики. Описано структуру споживання первинних енергоресурсів, тенденції її зміни, питомі показники споживання палива і енергії. Розглянуто енергетичну політику розвинених країн світу й України, становлення в нашій державі організаційних структур і розвиток правового забезпечення енергоощадження. Висвітлено напрямки, організацію та методи оцінки ефективності енергоощадних заходів в АПК. Наведено класифікацію напрямків енергоощадження, їх характеристику та енергетичну ефективність процесів впровадження у виробництво. Особливу увагу приділено оцінці ефективності енергоощадних технологій. Відображено методи оцінки ефективності інноваційних проектів, рекомендовані для використання ООН та Світовим банком. Охарактеризовано засоби енергоощадження в теплових і електричних установках та системах. Визначено напрямки енергоощадження в технологічних процесах рослинництва шляхом використання агротехнічних заходів, оптимізації режимів роботи та агрегатування машинно-тракторного парку. Проаналізовано проблему використання альтернативних палив у машинно-тракторному парку, структуру витрат енергії та надано рекомендації щодо енергоощадження під час сушіння та зберігання сільськогосподарської продукції. Висвітлено питання енергоощадження в технологічних процесах тваринництва. На підставі аналізу існуючих систем та розрахунків описано способи підвищення енергетичної ефективності опалювальних систем, огороджуючих конструкцій будівель, економії електроенергії у комунально-побутовому і власному господарствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Огурцов А. П. 
Енергозбереження як один з основних засобів захисту довкілля / А. П. Огурцов, Л. М. Мамаєв, В. В. Заліщук // Систем. технології. - 2001. - № 3. - С. 151-164. - укp.

Проаналізовано екологічний стан України та Дніпропетровського регіону, витрачання енергоресурсів у галузях виробництва, їх непродуктивні втрати. Роглянуто шляхи економії енергоресурсів, які забезпечують скорочення викидів у навколишнє середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Попов В. М. 
Задачі та методи оперативного управління електроспоживанням на меліоративних системах / В. М. Попов // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 14-20. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено напрям енергозбереження на меліоративних системах за рахунок оперативного управління електроспоживанням на насосних станціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: П076.23,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Батыгин Ю. В. 
Импульсные магнитные поля для прогрессивных технологий. Т. 1 / Ю. В. Батыгин, В. И. Лавинский. - Х., 2001. - 272 c. - (Б-ка журн. "Інтегр. технології та енергозбереження"). - Библиогр.: 45 назв. - укp.

Висвітлено проблему використання енергії імпульсних електромагнітних полів у прогресивних технологіях, що відповідають вимогам сучасності: екології, енерго- і ресурсоощадженні. Особливу увагу приділено електродинамічним процесам в індукторних системах - інструментах магнітно-імпульсного методу. Запропоновано варіанти конструкцій індукторних систем для обробки масивних металів у режимі скін-ефекту і тонкостінних провідників у разі істотної дифузії поля. Розкрито аспекти міцності магнітно-імпульсного штампування тонкостінних заготівель за умов істотної дифузії поля. Обгрунтовано та практично апробовано магнітно-імпульсне штампування друкованих плат для електротехнічних пристроїв різного призначення. Наведено техніко-економічні показники даної прогресивної технології. Зроблено імовірнісні оцінки граничних напружень, обумовлених неоднорідністю оброблюваного металу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К571

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Карп И. Н. 
Институту газа Национальной академии наук Украины 50 лет / И. Н. Карп // Экотехнологии и ресурсосбережение_dEcotechnologies and Resourse Saving. - 1999. - № 3. - С. 3-10. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Інститут газу (до 1963 р. - Інститут використання газу в комунальному господарстві та промисловості) було засновано в системі Академії наук УРСР для вирішення проблеми раціонального та ефективного використання газу в народному господарстві. Зроблено огляд виконаних в Інституті фундаментальних та прикладних досліджень.


Ключ. слова: природний газ, газифікація, енергозбереження , ресурсозбереження, екологія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Геращенко М. А. 
Концепція, основні принципи та заходи енергозбереження в зв'язку / М. А. Геращенко, В. Л. Первак, О. І. Хоменко, В. В. Коробко; Укр. будинок екон. та наук.-техн. знань Т-ва "Знання" України. - К., 1997. - 39 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - рус.

Розглянуті актуальні питання енергозбереження та економії паливно-енергетичних ресурсів у галузі зв'язку України, наведені концепція і основні принципи енергозбереження, а також ряд конкретних заходів з реалізації енергозбереження та зменшення енергоспоживання підприємствами Укртелекому.


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7 + З88-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гнідий М. В. 
Методичний підхід до оцінки обсягів енергоспоживання для різних варіантів структури економіки / М. В. Гнідий // Пробл. заг. енергетики. - 1999. - № 1. - С. 52-57. - укp.

Наведено методичний підхід до визначення впливу структурного фактора на рівні енергоспоживання. Відзначено, що за рахунок впливу структурного фактора в Україні відбуваються постійні перевитрати енергоресурсів. Висвітлено комплекс розроблених імітаційних моделей, показано загальну схему розрахунків із використанням моделей, описано функціональні блоки.


Ключ. слова: енергозбереження, структура, економіка, імітаційна модель, рівень ієрархії, енергоспоживання
Індекс рубрикатора НБУВ: З29 + У9(4Укр)0-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Денисова А. Е. 
Модель комплексной альтернативной системы теплоснабжения / А. Е. Денисова, А. С. Мазуренко, Ю. К. Тодорцев // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 8-12. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Об'єктом моделювання є комплексна альтернативна система теплопостачання, яка використовує одночасно сонячну й грунтову енергії. Розроблено математичні моделі перебігу процесів теплообміну в елементах комплексної альтернативної системи теплопостачання.


Ключ. слова: геліосистема, грунтова система, тепловий насос, енергозбереження
Індекс рубрикатора НБУВ: З38с

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Опришко В. П. 
Напрямки політики енергозбереження на підприємствах галузей / В. П. Опришко // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 1998. - № 4. - С. 1-4. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ковалко М. П. 
Основні засади створення системи інформаційно-аналітичного забезпечення паливно-енергетичного комплексу України / М. П. Ковалко, С. П. Денисюк, Ю. І. Шульга, О. В. Дитиненко, І. А. Примаченко, О. В. Ковальов; НАН України. - К. : Укр. енциклопед. знання, 2000. - 106 c. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Передбачено створення автоматизованої інформаційної системи контролю за витратами паливно-енергетичних ресурсів, а також експертно-аналітичної системи з метою прийняття рішень щодо проблем ефективного енергопостачання й енерговикористання, енергозбереження та модернізації об'єктів паливно-енергетичного комплексу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч239.9:З + З35 + З19 + У9(4УКР)0-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Карп И. Н. 
Первичные энергоресурсы: пути обеспечения / И. Н. Карп // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 3-10. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Споживання котельно-пічного палива у 1997 р. склало 161.5 млн т, що не забезпечило потреби у ньому, яка оцінюється у 205 - 210 млн т. В цей час додаткове надходження палива мусить складати більше 50 млн т, в основному за рахунок імпорту. Вартість одиниці умовного палива в природному газі та вугіллі у ряді випадків сумірні. Неприпустимо використовувати природний газ у вугільних енергоблоках з низьким ККД. Потенціал вугільної галузі по видобутку вугілля складає 100 млн т, але він може бути реалізований лише при значних інвестиціях та впровадженні нової техніки. Основними джерелами газу є платня за транзит та імпорт. Необхiдно подолати кризу неплатежів, поліпшувати стан та підвищувати ефективність газотранспортної системи, а також враховувати інтереси основної країни-експортера - Росії, проводити активну зовнішню економічну політику, удосконалювати внутрішнє законодавство.


Ключ. слова: паливо, потреба, вугiлля, природний газ, цiна, ККД, видобуток, транзит, iмпорт, енергозбереження, експортний потенцiал, законодавство
Індекс рубрикатора НБУВ: З15 + У9(4Укр)0-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського