Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕПІГРАФІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Прохненко І. А. 
Історія військової справи даків І ст. до н.е. - початку ІІ ст. н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. А. Прохненко; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2002. - 17 c. - укp.

Джерельною основою наукового дослідження є свідчення античних авторів, епіграфіка, зображення римської скульптури (колона та трофей Трояна), нумізматичні та речові матеріали, а також військово-оборонні пам'ятки. Розглянуто історичну ситуацію в Карпато-Дунайському ареалі та викладено у хронологічній послідовності події протистояння даків і римлян, кельтських племен бойїв і таврисків та населення міст - полісів Західного та Північно-Західного Понту, сарматських племінних об'єднань язигів і роксолан. На підставі аналізу предметів озброєння встановлено особливість екіпірування та складу дакійського війська. За результатами дослідження реконструйовано зразки військового зодчества. Розглянуто місцеві традиції зброярства, військового будівництва й виділення елементів, запозичених внаслідок контактів з кельтами, греками, римлянами та сарматами. З метою з'ясування місця дакійського війська серед озброєних формувань варварського й античного світу проаналізовано здобутки військового навчання римлян, сарматів і германців. Зроблено висновок, що військова справа даків відповідала рівню своєї епохи, а дакійське військо може бути віднесеним до найбільш боєздатних формувань варварського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.453 + Ц35(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

XVII Сходознавчі читання А. Кримського. Тюркський світ у цивілізаційних просторах Євразії : тези доп. міжнар. наук. конф., 16 - 18 жовт. 2013 р., Київ / НАН України, Ін-т сходознав. ім. А.Ю. Кримського. - К., 2013. - 95 c. - укp. - рус. - англ. - tur.

Досліджено еволюційний розвиток сирійсько-турецьких відносин, їх вплив на спричинену так званою "Арабською весною" громадянську війну в САР. Надано відомості про джерела з історії дипломатичних відносин Кримського ханства XVII - XVIII, знайдені в каталогах Державного архіву Швеції. Наведено підсумки та перспективи вивчення археологічних джерел тюркологічних досліджень в Україні. Представлено результати дослідження археологічною експедицією музею м. Чанаккале в 1998 р. розграбованого підкурганного склепу VI ст. до н. е. з мармуровим саркофагом, стінки якого декоровані рельєфами. Наведено текст і переклад українською мовою до цього часу не перекладених зразків епіграфіки турецькою мовою грецьким письмом (могильний камінь з мармуру, виточний для поховання Марії Грігоріу, що зберігається в обласному краєзнавчому музеї турецького м. Нігде, а також епіграфіка з добре збереженої церкви християнского села Курдонос. За матеріалами державних архівів України вивчено загальні положення щодо становища турецьких підданих в Росії в цілому, поглиблено знання про етнічних турків і представників інших народів у цьому регіоні. Розглянуто історію перших територіальних надбань Птоломея Філадельфа на півдні Малої Азаї, історію української діаспори в контексті розвитку сучасної історіографії Узбекистану (1990-ті рр. - початок XIX ст.). Подано бачення політичної ролі держави в трактаті Юсуфа Баласагуні "Кудалагу Біліг". Надано відомості про релігійне періодичне видання мусульман Криму "Асрій мусульманлик". З'ясовано історичну долю торків Південної Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(5) я431 + Т3(0) я431 + Ш063 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кукоба Л. І. 
Афінські амфіктіони на Делосі у IV ст. до Р. Х. / Л. І. Кукоба // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 40. - С. 5-14. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто інститут афінських магістратів амфіктіонів на Делосі у IV ст. до Р. Х. та їх діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.91 А/Я + Х2(0)321.4-620.612.192.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Звонська Л. Л. 
Грецька епіграфіка і палеографія : підручник / Л. Л. Звонська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 310 c. - укp.

Висвітлено історію грецької рукописної справи. Наведено типи грецького письма й оформлення тексту в різні історичні періоди (крито-мікенський, архаїчний, класичний, елліністичний, візантійський) та на різних видах матеріалу (камінь, кераміка, метал, вощені таблички, папірус, пергамент, папір). Викладено основи критики та герменевтики написів. Розглянуто діалектні особливості написів і алфавітів. Увагу приділено історії та теорії тексто-, папіро- та кодикології. Книга ілюстрована відомими та показовими в навчальному аспекті епіграфічними та палеографічними джерелами, таблицями графіки грецького унціалу та мінускула різних періодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т229 я73-1 + Т223.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Безверха В. М. 
Васил Златарський (1866 - 1935 рр.) - представник болгарської національної історіографії : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. М. Безверха; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. - Переяслав-Хмельницький, 2019. - 18 c. - укp.

Дослідження є першою комплексною спробою осягнення в українській історіографії постаті та наукової спадщини представника болгарської національної історіографії – Васила Николова Златарського (1866 - 1935). Здійснено класифікацію джерельної бази та проаналізовано стан розробки теми в історичній науці. Охарактеризовано обставини та середовище, в яких відбувалось формування особистих та наукових поглядів історика. Розроблено та подано власну періодизацію наукової роботи дослідника. Здійснено історіографічний аналіз наукової спадщини В. Златарського. Виділено основні напрямки дослідницьких інтересів вченого: історія державотворення, етногенез болгар, болгаро-візантійські відносини, християнізація, історія церкви, нумізматика, археологія, епіграфіка, історія культури болгар. Підкреслено, що у творах науковця велика увага приділялась значенню діяльності окремих осіб в історії Болгарії. Проаналізовано внесок В. Златарського у розвиток болгарської історичної науки. Окремо охарактеризовано викладацьку та науково-громадську діяльність вченого. Доведено, що В. Златарський став основоположником болгарської національної історіографії. Виділено основні концептуальні лінії у працях вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4БОЛ)51/61-8 Златарський, В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440110 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського