Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕРОТИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Кладов М. Н. 
Похоть Набокова [Електронний ресурс] / М. Н. Кладов // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2007. - № 3. - С. 176-182. - Библиогр.: 10 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2007/

Рассмотрены мотивы похоти, как разновидности эротизма в англоязычных произведениях В.Набокова.

Розглянуто мотиви хіті, як різновиду еротизму в англомовних творах В.Набокова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=Р)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Астапова-Вязьміна О. І. 
Філософсько-естетична рефлексія творчості М.В.Гоголя в контексті естетичної проблематики : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / О. І. Астапова-Вязьміна; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2004. - 16 c. - укp.

Досліджено суть філософсько-естетичної рефлексії М.Гоголя та розкрито динаміку її становлення у контексті західноєвропейського романтизму. Проаналізовано духовну спорідненість мислителя та німецьких романтиків. З'ясовано багатоаспектність романтичної естетики М.Гоголя на різних етапах його творчості. На підставі аналізу ранніх творів письменника виявлено елемент еротичної чутливості в естетичній парадигмі М.В.Гоголя. Висвітлено оригінальне трактування естетичного й охарактеризовано інверсійну орієнтацію його творчості. Упорядковано антиномії естетичної концепції письменника й визначено специфічні аспекти "мертвого еротизму" як вияву апофатичності екзистенційно-художнього характеру філософського пошуку мислителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(4РОС)50 + Ю811.11 + Ш5(4РОС)-4 Гоголь, М.В. 3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніколич Й. 
Модерністські елементи в романі "Нечиста кров" Борисава Станковича / Й. Ніколич // Проблеми слов'янознавства : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 66. - С. 125-132. - Бібліогр.: 130 назв. - укp.

Висвітлено модерністські елементи в найвідомішому романі Б. Станковича "Нечиста кров". Увагу приділено новому типу героїні - не лише психологічно "освітленому", а й такому, що відіграє роль "рефлектора". Завдяки вираженому опису характерів героїв через тіло, розкрито особливу роль тіла в романі. Наголошено на домінуючих еротичних елементах, які можна проаналізувати з точки зору психоаналітичної теорії. Наголошено й на питанні форми (традиціоналістська форма порушена модерністським змістом, що підтверджено негативними судженнями сучасників і критиків). Мета статті - виділити інновації, якими Б. Станкович збагачує сербський роман як з точки зору тематики, так і щодо способу, яким він описує характери своїх героїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СЕР)6-4 Станкович Б.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стирнік Н. С. 
Новелістика Д. Г. Лоренса: мотивно-тематичний комплекс і жанрові стратегії : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Н. С. Стирнік; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2021. - 16 c. - укp.

Досліджено новелістику Д. Г. Лоренса, визначено співвіднесеність традиційного та новаторського в ній, уточнено роль письменника в літературному процесі межі століть. Проаналізовано збірки Д. Г. Лоренса "The Prussian Officer and Other Stories" (1914), "England, My England and Other Stories" (1922), "The Woman Who Rode Away and Other Stories" (1928), що репрезентують ранній, зрілий і пізній періоди творчості митця, визначено провідні теми, мотиви та художні особливості їх реалізації. Докладно проаналізовано маловивчені новели, що яскраво маркують той чи інший період ("Запах хризантем", "Прусський офіцер", "Спокусниця", "Сутінки весни", "Жених про запас", "Англіє, моя Англіє", "Макака в хакі", "Межа", "Зникла жінка", "Сонце", "Зимовий павич", "Закохані", "Новомодна Єва і старомодний Адам", "Переможець на дерев'яному конику", "Мила леді", "Самсон і Даліла"). Встановлено, що на різних етапах творчості, яка розвивалася в рамках модернізму, Д. Г. Лоренс синтезував творчі принципи, характерні для імпресіонізму, експресіонізму, натуралізму та реалізму. Підкреслено, що в його новелах об'єктом художнього осмислення є підсвідомість персонажів, що проявляється незалежно від волі останнього, та пробудження якої може спричинити як трагедію ("Слабак", "Прусський офіцер"), так і надати нового сенсу життю героїв ("Дочка баришника", "Жених про запас"). Акцентовано, що оригінальність автора оприявнилася через прийоми художнього відтворення внутрішнього світу, підсвідомості героїв, а також тонкий психологізм, витонченість у зображенні почуттів, чуттєвість стосунків між чоловіком і жінкою, а також елементи еротизму, що було нетиповим для тогочасної англійської літератури загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Лоренс Д.Г. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вознюк Г. А. 
Поетична спадщина Йосано Акіко: проблеми традиції та новаторства : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Г. А. Вознюк; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 23 c. - укp.

Представлено комплексний аналіз традиції та новаторства в спадщині видатної японської поетеси Йосано Акіко (1878-1942). Досліджено дебютну збірку поезії жанру танка ''Скуйовджене волосся'' (''Мідареґамі'', 1901 р.).

Проаналізовано творчість Йосано Акіко та розкрито виняткову роль поетеси в процесі реформування та оновлення класичного японського поетичного жанру танка наприкінці XIX - на початку XX ст., а також продемонструє нерозривний зв'язок її творчості з романтичною течією. Простежено з метою визначення ролі традиції в поетичній творчості Йосано Акіко аспекти, в яких японська поетична традиція була нею дотримана: було встановлено зв'язок поезії Йосано Акіко з традиційною естетичною концепцією ''югєну'' продемонстровано наявність у творчості поетеси традиційної тематики та художньо-стилістичних прийомів; розглянуто систему кольорів-символів, доведено суттєвий влив роману Мурасакі Шікібу ''Повість про принца Генджі'' на поетичну спадщину Йосано Акіко, проведено розвідку головних джерел низки релігійних мотивів у творчості поетеси. Встановлено й описано головні ознаки новаторського підходу Йосано Акіко до поетичної творчості. Зокрема, було визначено основні джерела еротизму збірки, естетичні риси цього еротизму та проаналізовано окремі еротичні образи; розкрито романтичну сутність ключового образу збірки - ''країни весни'', виділено особливості образу ліричної героїні. Значну увагу приділено аналізу ідіостилю поетеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ЯПО)6-4 Акіко Й. 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452074 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського