Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЖОВКВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жовква крізь століття. Вип. 6 / ред.: Ю. І. Бабунич, М. В. Бевз, Л. В. Войтович, В. П. Герич, М. Р. Литвин, Ю. В. Лукомський, О. В. Рибчинський; Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького. - Б.м., 2022. - 269 c. - Бібліогр. в кінці ст., в знесках - укp.

Зазначено, що розпланувальні принципи ренесансного "ідеального міста", реалізовані при закладенні Жовкви наприкінці XVI - на початку XVII століття. Описано каплицю Жовківського замку та деякі пам'ятки з історії. Розглянуто архітектурно-археологічні дослідження у частині приміщення арсеналу замку Жолкевського. Висвітлено музейний простір, досвід реставрації і музеєфікації великого палацу Золочівського замку. Розкрито реалізацію концепції побудови експозиції "Жовківський замок". Окреслено питання коректної атрибуції музейних памяток під час побудови нових експозицій (на прикладі експозиції відділу музей-заповідник "Жовківський замок").


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)0-22 Жовква я43 + Н82 г(4УКР-4ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353998/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Методологія збереження і реґенерації історичного міського середовища : колект. монографія / М. Бевз, В. Вечерський, В. Гайдар, І. Гнесь, Л. Гнесь, Ю. Диба, Ю. Івашко, Н. Лещенко, І. Литвинчук, Ю. Лукомський, З. Лукомська, Г. Лукомська, С. Михальченко, В. Петрик, О. Рибчинський, Н.-М. Рибчинський, Я. Тарас, В. Тарас, В. Товбич, Ю. Фролова, К. Черкасова, Б. Шмигін, М. Ясінський; ред.: М. Бевз; Національний університет "Львівська політехніка", Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей, Український національний комітет міжнародної ради з питань пам'яток та визначних місць. - Львів : Растр-7, 2022. - 356 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено результати наукових досліджень українських фахівців з проблем збереження і регенерації історичного міського середовища. Тема регенерації і відтворення втрачених історичних містобудівних комплексів постійно була актуальною в Україні ще від часу завершення Другої світової війни, коли руйнувань зазнали центральні частини багатьох українських міст і громадськість активно просувала ідеї про необхідність відтворення втраченого архітектурного середовища у Жовкві, Бережанах, Тернополі, Бучачі, Кременці, Кам'янці-Подільському та інших містах. Увагу приділено регенерації та ревіталізації просторово-функціональних комплексів середмість в історичних містах України. Зазначено, що сьогодні тема знову стала актуальною у зв'язку із навалою нової фашистської орди вже зі сходу, коли знову руйнуються будівлі у центрах міст, а десятки міст Сходу України взагалі стираються з лиця землі. Висвітлено історико-архітектурний опорний план та оцінено історичну містобудівну структуру міста, як основу для науково-проектних робіт з регенерації його заповідної території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Проскуряков В. 
Розвиток архітектури духовно-гуманітарних освітніх закладів в Україні (на прикладі наукової діяльності навчально-пошукового проєктування кафедри дизайну архітектурного середовища НУ "Львівська політехніка") / В. Проскуряков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2022. - 4, № 2. - С. 147-154. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

Висвітлено результати спеціальних наукових досліджень і навчально-пошукового проєктування кафедрою дизайну архітектурного середовища (ДАС) нового типу освітнього закладу - духовно-гуманітарного, який може стати пріоритетним у визначенні доктрини вищої освіти в Україні. Результати сформовані як з наукового та практичного досвіду провідних учених зазначеної галузі в Україні - Р. Стоцька, В. Проскурякова, О. Жовкви і ін., так і навчально-пошукового проєктування кафедрою ДАС Академії ПЦУ в Луцьку. Як комплексний підхід у проєктуванні духовно-гуманітарних закладів в Україні, що ще не відображено в національних нормативних документах.



Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Збірник матеріалів засідання Міжнародної реставраційної ради Місця Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Дерев'яні церкви Карпатського регіону Польщі та України" 15 - 17 листопада 2021 року / ред.: В. П. Герич; Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Національний інститут спадщини Міністерства культури та Національної спадщини Польщі, Фонд "Міжнародна співпраця для Жовкви". - Львів : Растр-7, 2021. - 214 c. - укp. - пол.

Зауважено, що у 2013 році в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було вписано групу дерев'яних церков польсько-українського прикордоння, як один з феноменів цього регіону, із яскраво вираженими архітектурними формами східної релігійної та культурної традиції. Зазначено, що загальне консультативне управління групи 16 церков здійснює Міжнародна реставраційна рада, яка складається з науковців та охоронців пам'яток обох сторін. Здійснено мистецтвознавчий аналіз настінних росписів Церкви Святої Трійці у Жовкві. Подано інформацію про скульптури Йоганна Георга Пінзеля у Львові. Розглянуто практику номінування об'єктів архітектури до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на прикладі Івано-Франківської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4ПОЛ5) я431(0) + Щ117.166.5(4УКР3) я431(0) + Щ117.160.83 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Садова-Мандюк О. Я. 
Монументальний церковний живопис Юліана Буцманюка першої половини XX століття : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.05 / О. Я. Садова-Мандюк; Нац. акад. образотвор. мистецтва і архітектури. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Охарактеризовано творчість видатного українського художника Ю. Буцманюка в сфері монументального малярства, зокрема розписи у церкві Прсв. Серця Христового у м. Жовква (Львівська обл.), які були виконані ним у першій половині ХХ ст. Розглянуто естетичні засади стилю модерн, його характерні риси та приклади прояву у сакральних спорудах європейських країн, його появу у монументальному мистецтві Галичини і зокрема в архітектурі та декорі жовківської церкви. Реконструйовано життєпис Ю. Буцманюка, укладено хронологію виконання ним монументальних робіт, систематизовано архівні матеріали пов'язані з перебудовою храму Прсв. Серця Христового, проведено іконографічний та іконологічний аналіз всіх композицій стінопису церкви. Розглянуто особливості авторської манери Ю. Буцманюка на тлі новітніх тенденцій, пошуків та впливів у сакральному монументальному малярстві Галичини в контексті загальноєвропейських ідейно-художніх процесів першої половини ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР)60/63-8 Буцманюк Ю.

Шифр НБУВ: РА444915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Школьна О. В. 
Великосвітські мануфактури князів Радзивіллів XVIII - XIX століть на теренах Східної Європи : монографія / О. В. Школьна; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ : Ліра-К, 2019. - 191 c. - Бібліогр.: с. 183-191 - укp.

Розглянуто старосвітські мануфактур XVIII - XIX ст. князів Радзивіллів на теренах Східної Європи (землі сучасних України, Білорусі та Польщі). Проаналізовано фарфоро-фаянсові підприємства у Жовкві, Глинсько, Бялій Подлясці, Свержені, Неборові; скляні, кришталеві, дзеркальні, самоцвітні - в Уріччі, Налібоках, Чуднові, Янковичах; ткацькі виробництва (тапісярні, персіярні), а також дотичні до них меблярні у Бялій Подлясці, Мирі, Альбі, Несвіжі, Кореличах, Слуцьку, Неборові, Лахві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)4/5-23 + Щ123(45)4/5 я656

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бевз М. В. 
Архітектурно-розпланувальні принципи ренесансного "ідеального міста", реалізовані при закладенні та розбудові Жовкви наприкінці XVI та у XVII столітті / М. В. Бевз // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2019. - 1, № 1. - С. 68-96. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

Місто Жовква (польською - Zolkiew) належить до пізніх ренесансних закладень приватних міст-резиденцій на території Галичини кінця XVI ст. Урбаністично-просторова структура міста була запроектована за взірцем ренесансного ідеального міста. Місто складалася з двох спряжених частин: замку власника та укріпленого середмістя. Поєднання цих двох частин мало специфічний характер - центральна площа середмістя була відкрита однією стороною до головного фасаду замкового комплексу. В'їхати до замку можна було лише з центральної міської площі. Ця функціонально-розпланувальна засада особливо підкреслювала ідейний ренесансний характер міського комплексу. Жовква належить до міст, яке має автора. Ним був італійський архітектор Паоло Кламенсі (відомий у Львові за іменем "Павло Щасливий"), член львівського цеху мулярів, який перейшов на службу до власника міста гетьмана С. Жулкевського. Побудова замку та міста стали для архітектора амбіційним проектом і пожиттєвою справою. На підставі аналізу історичних даних висунуто гіпотезу, що розплановуючи місто та замок, Павло Щасливий користувався опублікованими раніше італійськими теоретичними трактатами про архітектуру. Порівняння трактатів надало змогу стверджувати, що він використав одну зі схем ідеального міста, яка була опублікована у книзі П'єтро Катанео "Чотири книги про архітектуру" (видана у Венеції, 1567 р.). Отже, Жовква - це одне з міст, яке реалізоване на практиці за теоретичною моделлю П'єтро Катанео.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Пол)9.44 + Н82(4Пол)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Posatskyy B. 
Architectural image development in the cities of Western Ukraine (at the turn of the 20th and 21st century) = Еволюція архітектурного образу міст Західної України (на зламі XX - XXI ст.) / B. Posatskyy // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 259-268. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Архітектурний образ міста або міський пейзаж чи краєвид загалом формують такі складові: а) природний простір: б) містобудівна структура; в) архітектура будинків та їх комплексів. Еволюційні процеси у західноукраїнських містах набули значного прискорення у другій половині XX ст. і на початку XXI ст. під впливом радикальних політичних і суспільно-економічних перетворень. Можна виділити 3 характерні періоди: А. 1945 - 1955 рр. - період творчого освоєння класичної спадщини в радянській архітектурі в умовах тоталітарного суспільно-економічного ладу (ТСЕЛ); Б. 1955 - 1990 рр. - період індустріалізації будівництва та типізації та уніфікації архітектурних і містобудівних вирішень у радянській архітектурі в умовах обмеженої еволюції ТСЕЛ; В. 1991 - 2016 рр. - період плюралізму архітектурних і містобудівних форм в умовах розвитку ринкової економіки та парламентської демократії. Після 1945 р. для більшості міст Західної України були розроблені генеральні плани, згідно з якими у містах проектувалися великі центральні площі (для партійних мітингів і урядових демонстрацій) з монументальними громадськими будинками і регулярними кварталами житлової забудови в їх оточенні для надання західноукраїнським містам архітектурного образу "радянського міста". Сприятливі передумови для цього у 1945 р. склалися у Тернополі, Луцьку, Рівному. Водночас, у більшості центрів міст Західної України не існувало широких можливостей для їх перебудови, оскільки, формуючи просторову структуру міських центрів, пам'ятки містобудування та архітектури суттєво обмежували можливості створення нових ансамблів. Комплексний характер збереження планувальної та об'ємно-просторової структури центру у Чернівцях визначив основний напрямок його розвитку у перше післявоєнне десятиліття, схожа містобудівна ситуація склалася у центрах Ужгорода та Івано-Франківська. Перше післявоєнне десятиліття не внесло значних змін у архітектурний образ центру Львова, нові елементи планування і забудови еволюційнім шляхом доповнили існуючу містобудівну структуру. Автори проектів реконструкції малих міст у більшості випадків бачили перспективу розвитку історичних осередків цих міст у наданні їм ролі нових громадських центрів зі збереженням існуючої містобудівної структури. У кожному місті передбачалося створення головної площі для мітингів і демонстрацій у дні державних свят, забудові площі намагалися надати парадності тощо. Прикладами можуть слугувати проекти площ у Жовкві, Бродах, Винниках, Глинянах, Перемишлянах, Раві-Руській Соколі, Яворові. Свідченням нових перетворень повинні були стати нові міста Новововлинськ і Червоноград, які у просторових формах демонстрували тип "соціалістичного міста", в основу їх планування та забудови була покладена концепція "міста-саду". В урядових постановах 1954 р. і 1955 р. засуджувалося звертання до зразків класичної архітектурної спадщини, нове будівництво мало здійснюватися лише за типовими проектами та з використанням збірних залізобетонних конструкцій. Упродовж 1960 - 1980-х рр. значні території у містах Західної Україні були зайняті типовою промисловою і типовою багатоповерховою житловою забудовою. У великих містах сформувалися 2 різнохарактерні міські образи: образ історичного центру міста з пам'ятками архітектури; образ районів нової промислової і масової багатоповерхової житлової забудови. Прикладами описаної ситуації можуть слугувати Львів, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Дрогобич. Радикальні суспільно-політичні та економічні зміни що відбулися в Україні у 1991 р., суттєво змінили умови містобудівної діяльності. Зміна форм власності та відміна багатьох обмежень попередніх періодів обумовили своєрідний "вибух" індивідуальної житлової забудови у містах. На жаль, архітектурний образ міст західноукраїнського регіону загалом зазнав при цьому великих втрат. У великих містах регіону негативним чинником у формуванні міського ландшафту стала хаотична забудова вільних ділянок багатоповерховим житлом у центральних частинах міст. Прикладом може слугувати огляд панорам центру Львова зі східного напрямку, де сьогодні шпилі церков і костелів губляться на тлі кольорових масивних фасадів нових житлових багатоповерхівок. Це свідчить про деформування історичного міського культурного краєвиду у місті, де частина історичного центру вписана до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР3)6 + Щ110.22(4УКР3)6 + Н820.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Bevz M. 
Zhovkva - a town built at the end of the sixteenth century with the architectural and planning pattern based on the concept of the renaissance ideal city = Жовква - місто, закладене наприкінці XVI століття на архітектурно-розпланувальних засадах ренесансного "ідеального міста" / M. Bevz // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 137-147. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Висвітлено гіпотезу про те, що Жовква є унікальним прикладом пізньоренесансного містобудування і була побудована наприкінці XVI ст. як приватне місто-резиденція за функціонально-просторовою схемою "ідеального міста". Місто має частково збережену автентичну розпланувальну структуру доби ренесансу та низку архітектурних пам'яток, пов'язаних із нею. Теоретична реконструкція схеми первісного історичного розпланування середмістя і замку надає можливість висловити гіпотезу про її схожість з проектами міст, що опубліковані в трактаті італійського архітектора XVI ст. П. Катанео "Чотири книги про архітектуру".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ЛЬВ)4/6-390

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жовква крізь століття. Вип. 5 / упоряд.: Н. Р. П'єх; Держ. іст.-архітектур. заповідник у м. Жовкві. - Львів : Растр-7, 2018. - 157 c. - укp. - рус.

Наведено результати досліджень із таких питань, як: охорона культурної спадщини, історичні аспекти розвитку, дослідження та реставрація пам'яток архітектури. Подано інформацію про дослідження першого будівельного періоду Хотинського замку ХІІІ - ХІХ ст. Увагу приділено фортеці у Підзамочку - зразку мурованої фортифікації початку XVII ст. на Бучаччині - як прикладу оборонної архітектури Правобережної України, досліджено особливості гербової композиції та архітектури фортеці. Розглянуто наймасштабніші реставраційні проекти Національного заповідника "Замки Тернопілля" та перспективні напрями ревіталізації оборонних споруд регіону. Висвітлено діяльність Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовква.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)0-22 Жовква я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353998/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Bevz M. 
Zhovkva - a town built at the end of the sixteenth century with the architectural and planning pattern based on the concept of the renaissance ideal city = Жовква - місто, закладене наприкінці XVI століття на архітектурно-розпланувальних засадах ренесансного "ідеального міста" / M. Bevz // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 137-147. - Бібліогр.: 52 назв. - англ.

Висвітлено гіпотезу про те, що Жовква є унікальним прикладом пізньоренесансного містобудування і була побудована наприкінці XVI ст. як приватне місто-резиденція за функціонально-просторовою схемою "ідеального міста". Місто має частково збережену автентичну розпланувальну структуру доби ренесансу та низку архітектурних пам'яток, пов'язаних із нею. Теоретична реконструкція схеми первісного історичного розпланування середмістя і замку надає можливість висловити гіпотезу про її схожість з проектами міст, що опубліковані в трактаті італійського архітектора XVI ст. П. Катанео "Чотири книги про архітектуру".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ЛЬВ)4/6-390

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Posatskyy B. 
Architectural image development in the cities of Western Ukraine (at the turn of the 20th and 21st century) = Еволюція архітектурного образу міст Західної України (на зламі XX - XXI ст.) / B. Posatskyy // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 259-268. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Архітектурний образ міста або міський пейзаж чи краєвид загалом формують такі складові: а) природний простір: б) містобудівна структура; в) архітектура будинків та їх комплексів. Еволюційні процеси у західноукраїнських містах набули значного прискорення у другій половині XX ст. і на початку XXI ст. під впливом радикальних політичних і суспільно-економічних перетворень. Можна виділити 3 характерні періоди: А. 1945 - 1955 рр. - період творчого освоєння класичної спадщини в радянській архітектурі в умовах тоталітарного суспільно-економічного ладу (ТСЕЛ); Б. 1955 - 1990 рр. - період індустріалізації будівництва та типізації та уніфікації архітектурних і містобудівних вирішень у радянській архітектурі в умовах обмеженої еволюції ТСЕЛ; В. 1991 - 2016 рр. - період плюралізму архітектурних і містобудівних форм в умовах розвитку ринкової економіки та парламентської демократії. Після 1945 р. для більшості міст Західної України були розроблені генеральні плани, згідно з якими у містах проектувалися великі центральні площі (для партійних мітингів і урядових демонстрацій) з монументальними громадськими будинками і регулярними кварталами житлової забудови в їх оточенні для надання західноукраїнським містам архітектурного образу "радянського міста". Сприятливі передумови для цього у 1945 р. склалися у Тернополі, Луцьку, Рівному. Водночас, у більшості центрів міст Західної України не існувало широких можливостей для їх перебудови, оскільки, формуючи просторову структуру міських центрів, пам'ятки містобудування та архітектури суттєво обмежували можливості створення нових ансамблів. Комплексний характер збереження планувальної та об'ємно-просторової структури центру у Чернівцях визначив основний напрямок його розвитку у перше післявоєнне десятиліття, схожа містобудівна ситуація склалася у центрах Ужгорода та Івано-Франківська. Перше післявоєнне десятиліття не внесло значних змін у архітектурний образ центру Львова, нові елементи планування і забудови еволюційнім шляхом доповнили існуючу містобудівну структуру. Автори проектів реконструкції малих міст у більшості випадків бачили перспективу розвитку історичних осередків цих міст у наданні їм ролі нових громадських центрів зі збереженням існуючої містобудівної структури. У кожному місті передбачалося створення головної площі для мітингів і демонстрацій у дні державних свят, забудові площі намагалися надати парадності тощо. Прикладами можуть слугувати проекти площ у Жовкві, Бродах, Винниках, Глинянах, Перемишлянах, Раві-Руській Соколі, Яворові. Свідченням нових перетворень повинні були стати нові міста Новововлинськ і Червоноград, які у просторових формах демонстрували тип "соціалістичного міста", в основу їх планування та забудови була покладена концепція "міста-саду". В урядових постановах 1954 р. і 1955 р. засуджувалося звертання до зразків класичної архітектурної спадщини, нове будівництво мало здійснюватися лише за типовими проектами та з використанням збірних залізобетонних конструкцій. Упродовж 1960 - 1980-х рр. значні території у містах Західної Україні були зайняті типовою промисловою і типовою багатоповерховою житловою забудовою. У великих містах сформувалися 2 різнохарактерні міські образи: образ історичного центру міста з пам'ятками архітектури; образ районів нової промислової і масової багатоповерхової житлової забудови. Прикладами описаної ситуації можуть слугувати Львів, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Дрогобич. Радикальні суспільно-політичні та економічні зміни що відбулися в Україні у 1991 р., суттєво змінили умови містобудівної діяльності. Зміна форм власності та відміна багатьох обмежень попередніх періодів обумовили своєрідний "вибух" індивідуальної житлової забудови у містах. На жаль, архітектурний образ міст західноукраїнського регіону загалом зазнав при цьому великих втрат. У великих містах регіону негативним чинником у формуванні міського ландшафту стала хаотична забудова вільних ділянок багатоповерховим житлом у центральних частинах міст. Прикладом може слугувати огляд панорам центру Львова зі східного напрямку, де сьогодні шпилі церков і костелів губляться на тлі кольорових масивних фасадів нових житлових багатоповерхівок. Це свідчить про деформування історичного міського культурного краєвиду у місті, де частина історичного центру вписана до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР3)6 + Щ110.22(4УКР3)6 + Н820.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жовківські читання 2015 : зб. ст. 3-ої міжнар. наук. конф. "Музей в сучасному світі", 26 - 27 серп. 2015 р., Жовква / упоряд.: С. В. Каськун, М. С. Скіра; Львів. нац. галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького, Музей "Жовк. замок". - Львів : Растр-7, 2015. - 259 c. - укp.

Досліджено формування філателістичної колекції Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав" поштовими марками України 2011 - 2014 рр. Висвітлено проблеми експонування обрядового глиняного посуду в сучасній музейній практиці. Викладено мистецтвознавчі аспекти графічної реконструкції на прикладі реставрації ікони "Зішестя у пекло" кінця ХІХ ст. Приділено увагу історичним зображенням монастиря та костелу Успіння Пресвятої Діви Марії і Воздвиження святого Хреста у Підкамені. Проаналізовано перспективні і втрачені можливості музейного використання пам'яток архітектури в Києві. Висвітлено нові матеріали дослідження Чортківського замку XVII ст. Описано інноваційні підходи в дизайні середовища музею компанії BMW. Розкрито особливості музейної роботи в Національному заповіднику "Замки Тернопілля". Акцентовано увагу на маловідомих сторінках історії Жовківського замку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Жовква крізь століття. Вип. 3 / ред.: В. С. Александрович, М. В. Бевз, О. Я. Боднар, Л. В. Войтович, В. П. Герич; Держ. іст.-архітектур. заповідник у м. Жовкві. - Львів, 2014. - 341 c. - укp. - пол.

Досліджено проблеми захисту пам'яток у контексті Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". Висвітлено хронологію генези укріплень м. Жовква. Подано результати архітектурно-археологічних досліджень у західній замковій башті Жовківського замку в 2013 р. Охарактеризовано жіночі постаті в історії Жовкви. Вивчено історію та перспективи регенерації замкового парку в Жовкві. Досліджено історію будівництва, перебудови і втрати, сучасний стан палацу у с. Нова Скварява Жовківського району. Наведено уривок заповіту С. Жолкевського від 22 травня 1617 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)-22 Жовква я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353998/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пелех М. І. 
Іконостас Успенської церкви у Львові як чинник еволюції художньо-образної системи сакрального мистецтва Галичини XVII ст. : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.05 / М. І. Пелех; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено розвиток провідних тенденцій і явищ сакрального мистецтва Галичини в XVII ст. в контексті образної системи іконостаса Успенської церкви у Львові (1620 - 1638). Зібрано та систематизовано значну кількість як уже відомих, так і недосліджених пам'яток цього періоду. Іконостас львівської іконописної школи проаналізовано в аспекті еволюції іконографічних, символічних і конструктивно-типологічних особливостей. Зазначено, що опрацьована у львівському середовищі основа нового стилю розвинулася і в інших мистецьких центрах Галичини - Кам'янці-Бузькій, Рогатині, Судовій Вишні та Жовкві. Доведено, що львівський іконостас є пам'яткою, в якій найвиразніше проступають нові тенденції, що розвивалися та були актуальними впродовж XVII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-575.1 + Щ146.563(4УКР) + Щ143(4УКР)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жовківські читання 2011 : зб. ст. I наук. конф. "Музей в сучасному світі", 26 - 27 серп. 2011 р., м. Жовква, Львів. обл. / упоряд.: С. Каськун; Львів. галерея мистец. - Л. : РАСТР-7, 2011. - 223 c. - укp.

Висвітлено особливості формування колекції декоративного розпису та концептуальні засади її використання в експозиційній і виставковій діяльності національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав". Розглянуто шедеври світового живопису у Вишневецькому палаці на Волині та особистий архів І. Деркача як джерело вивчення персоналій. Охарактеризовано національний центр народної культури, "Музей Івана Гончара", як осередок збереження та відродження української народної культури. Висвітлено діяльність музею в університеті та реалії сучасного життя. Визначено виховну й освітню роль музею на прикладі державного музею Майданек. Викладено теоретичні основи музейної екскурсії. Розглянуто архітектурні розточчя в дослідженнях В. Січинського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Оконченко О. М. 
Планувальна структура ранніх бастіонних фортифікацій замків Західної України / О. М. Оконченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 716. - С. 198-209. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Проаналізовано причини застосування ранніх бастіонних фортифікацій під час уфортифікування замків у Жовкві, Збаражі, Золотому Потоці, Підзамочку. Визначено принципи та закономірності застосування планувальних вирішень перших фортифікацій цих замків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.21 г(4УКР3) + Щ117.161.2(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Інституту "Укрзахідпроектреставрація". Чис. 17 / ред.: О. Бойко. - Л., 2007. - 208 с. - укp.

Описано пам'ятку української монументальної дерев'яної архітектури Лівобережної України XVII - XVIII ст. - церкву Св.Миколи у Новому Ропську на Стародубщині. Проаналізовано особливості розпланування василіянських монастирських комплексів у містобудівній структурі Львова, архітектуру дерев'яних костелів кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. у Львові. Наведено проектні рекомендації щодо реставрації замку в Жовкві Львівської області.

Описана памятка украинской монументальной деревянной архитектуры Левобережной Украины XVII - XVIII ст. - церковь Св.Николая в Новом Ропске на Стародубщине. Проанализированы особенности распланирования василианских монастырских комплексов в градостроительной структуре Львова, архитектура деревянных костелов конца ХІХ - первой половины ХХ ст. во Львове. Приведены проектные реставрации относительно реставрации замка в Жовкве Львовской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83я54(4УКР)2 + Щ117.166.5(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лесик Д. 
Жовква в світлі археологічних досліджень / Д. Лесик // Вісн. Ін-ту археології. - 2007. - Вип. 2. - С. 155-163. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Місто Жовква є унікальним ренесансним містобудівельним комплексом України не тільки як єдина добре збережена реалізація "ідеального" міста-резиденції кінця ХVI ст., а й як надзвичайно рідкісний тип розпланування серед близько 200 збережених "ідеальних" міст Європи. До нашого часу місто зберегло планувальну структуру, в основі якої - всі храми міста і житлова забудова. Під час двох світових воєн ХХ ст. місто зазнало значних руйнувань. Унаслідок Другої світової війни зруйновано декілька житлових кварталів, втрачено квартал історичної забудови Ринкової площі, на місці якого в 1994 - 1995 рр. проведено архітектурно-археологічні розкопки. Після цього тривалий час досліджень у місті не вели. У 2001 р. Кабінет Міністрів України затвердив державну Комплексну програму збереження і відтворення історичного середовища міста Жовква на 2001 - 2020 рр. Цього ж року проведено археологічні дослідження замку 1594 р. під керівництвом Р. М. Чайки. У зв'язку зі святкуванням 400-ліття надання місту магдебурзького права археологічні дослідження проведено на площі для її подальшої реконструкції та додаткові розкопки в замку, які відкрили ще одну нову сторінку історії міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т492.5 + Т4(45УКР-4ЛВО)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. Вип. 10 / ред.: Я. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2006. - 351 с. - укp.

Висвітлено проблеми етнокультурної атрибуції пам'яток північно-західного Поділля, Волинської височини і прилеглого Полісся наприкінці середнього і пізнього періодів бронзової епохи. Розглянуто питання щодо зародження виробництва скла на Прикарпатті наприкінці І тис. до н.е. - першій половині І тис. н.е. Проаналізовано шляхи утворення слов'яно-руських міст X - XIV ст. у межиріччі Прута та Дністра. Наведено результати археологічно-архітектурних досліджень вулиці Руської у Львові, а також у Жовкві Львівської області. Описано вироби дрібної кам'яної пластики з давньоруських пам'яток Буковини, археологічні пам'ятки Волино-Подільського порубіжжя.

Освещены проблемы этно-культурной атрибуции памяток северо-западного Подолья, Волынского высокогорья и прилегающего Полесья конца среднего и позднего периодов бронзовой эпохи. Рассмотрен вопрос о зарождении производства стекла на Прикарпатье в конце І тыс. до н.э. - первой половине І тыс. н.э. Проанализированы пути образования славяно-русских городов X - XIV ст. в междуречье Прута и Днестра. Приведены результаты археологическо-архитектурных исследований улицы Русской во Львове, а также в Жовкве Львовской области. Представлены описания изделий мелкой каменной пластики из древнерусских памяток Буковины, археологических памяток Волыно-Подольского порубежья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР3)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського