Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЕМЛЕТРУС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 461
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Nesheiwat J.  
Scalable Performance Analysis for Parallel Scientific Computations / J. Nesheiwat, B. K. Szymanski // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 2. - С. 25-43. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Досліджено три компоненти аналізу продуктивності паралельних програм: вимірювання, візуалізацію та аналіз. Розглянуто підхід до використання баз даних для збору вимірювань і його вплив на розробку зазначених компонент. Наведено приклади аналізу продуктивності програми Spark98 для моделювання землетрусів та бібліотеки Pyramid для розрахунків за методом скінченних елементів, а також методологію вимірювань для паралельних об'єктно-орієнтованих програм.


Ключ. слова: parallel codes, performance analysis, object oriented prograns, database, visualization
Індекс рубрикатора НБУВ: Д217с18 + З970.828

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Буняк Б. Т. 
К вопросу негативного влияния разработки газовых и газоконденсатных месторождений на экологическую обстановку и недра / Б. Т. Буняк, М. Я. Малыхин, А. С. Тердовидов // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип. 27[2]. - С. 149-153. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Охорона надр під час розробки газових і газоконденсатних родовищ є однією з найважливіших задач екологічної безпеки. У деяких випадках у процесі розробки таких родовищ, особливо за умов чисто газового режиму роботи свердловини, провокуються локальні землетруси, які можуть завдати шкоди довкіллю. Наведено ряд конкретних прикладів, що свідчать про такий взаємообумовлений зв'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362н6

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мостовой С. В. 
Комплекс наземных сейсмопрогностических наблюдений, методов их обработки и анализа совместно с данными космических наблюдений / С. В. Мостовой, В. И. Старостенко, О.М. Харитонов // Косм. наука і технологія. - 1998. - 4, № 2/3. - С. 93-101. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Розглянута методика комплексування наземних та космiчних вимiрювань геофiзичних полiв з метою прогнозу землетрусiв. Значна увага придiлена обробцi та аналiзу тих полiв, в яких ранiше мали місце прояви передвiсникiв сейсмiчних подiй. Запропонована математична модель прогнозу землетрусу. Процес виявлення передвiсникiв розглядається як задача детектування сигналу передвiсника на тлi багатовимiрного випадкового процесу, який являють собою вимiрювання геофiзичних полiв в iоносферi Землi та на її поверхнi.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.18с1/8

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ладиков-Роев Ю. П. 
Математическое моделирование процесса формирования возмущенного геомагнитного поля как возможного предвестника землетрясений / Ю. П. Ладиков-Роев, В. И. Панчук, Г. А. Чечко // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 4. - С. 116-123. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Запропоновано математичну модель для дослідження можливого впливу пружних хвиль, які виникають в обмеженій тріщинуватій зоні, на магнітне поле Землі в період підготовки землетрусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.2с18

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Молодь третього тисячоліття: гуманітарні проблеми та шляхи їх розв'язання : Зб. наук. ст.: В 3 т. Т. 3, ч. 2. Економіка. Моделювання технічних та суспільних процесів. Інформаціологія. Екологія / ред.: В. М. Соколов; уклад.: А. В. Усов, В. М. Новіков; Одес. держ. політехн. ун-т. - О., 2000. - С. 137-368 c. - укp.

Досліджено проблеми автоматизації проектування сучасних комп'ютерних мереж, моделювання динамічних процесів за допомогою сучасних програмних засобів. Окремі розділи присвячено економіко-екологічному впливу дощових паводків на сільське та водне господарство у Карпатському регіоні та методам боротьби з ними, формуванню комплексної системи моніторингу і прогнозуванню надзвичайних ситуацій у береговій зоні Чорного та Азовського морів, космологічним законам та передовим космічним технологіям у моніторингу екологічних катастроф, а також глобальним геодинамічним причинам Турецького землетрусу 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Науково-практичні проблеми цивільної оборони в системі Міністерства надзвичайних ситуацій : Тези доп. 61-ї наук.-практ. конф., 24 - 27 квіт. 2000 р., Київ / ред.: К. О. Іконніков; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 42 c. - укp.

Висвітлено основні принципи організації матеріального забезпечення заходів за надзвичайних ситуацій. Описано систему захисту від вторинних факторів руйнівних землетрусів. Досліджено можливості автоматизації прогнозування наслідків хімічно небезпечних аварій. Викладено теоретичні основи прогнозування наслідків надзвичайних ситуацій. Запропоновано способи досягнення необхідних оптимальних параметрів і характеристик елементів конструкцій метрополітенів. Проаналізовано причини ушкодження будинків внаслідок дії землетрусів. Обговорено застосування аерокосмічних методів у картографуванні надзвичайних ситуацій природного характеру. Розглянуто концептуальні питання розвитку нейрокомп'ютерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц69,8 я431(4УКР) + Д,01 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гримальский В. В. 
Свойства пространственной и частотной фильтраций электромагнитного УНЧ-излучения в системе литосфера - атмосфера - ионосфера / В. В. Гримальский, И. А. Кременецкий, О. К. Черемных // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 2-3. - С. 41-52. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

У рамках моделі неперервного середовища з нахиленим геомагнітним полем і плавною зміною параметрів іоносфери розраховано проходження на супутникові висоти електромагнітного УНЧ-випромінювання від літосферного джерела струму, яке може виникати перед землетрусами. Вивчено зміни форми області з електромагнітним випромінюванням під час його розповсюдження з літосфери в іоносферу - властивості просторової дисперсії. Просторову дисперсію досліджено для різних конфігурацій об'ємного струму в літосфері. Отримано амплітудно-частотні характеристики, які визначають властивості частотної фільтрації електромагнітного УНЧ-випромінювання в системі літосфера - атмосфера - іоносфера, на різних висотах, за основних геофізичних умов та для різних глибин локалізації джерела. Проаналізовано основні втрати електромагнітного УНЧ-випромінювання під час його розповсюдження крізь систему літосфера - атмосфера - іоносфера та визначено тип хвиль, які можуть бути зареєстровані на супутниках. Зроблено висновок про можливість реєстрації електромагнітного УНЧ-випромінювання літосферної природи на супутниках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хорошун Л. П. 
Связанные упругие волны в однородных изотропных средах / Л. П. Хорошун // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 9. - С. 19-28. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто тип хвиль у нескінченному пружному середовищі, у яких на відміну від звичайних поздовжніх і поперечних амплітуда синусоїдально залежить від координат площини, поперечної до напрямку розповсюдження тобто, вони являють собою зв'язку біжучих і стоячих хвиль. Поздовжні хвилі такого типу завжди зв'язані з поперечними, а поперечні можуть бути зв'язані з поздовжніми, зв'язані між собою або існувати у вигляді одниєї хвилі як зв'язка біжучої і стоячої хвиль. Зв'язані хвилі мають дві фазові швидкості, що залежать від механічних властивостей середовища, частоти коливань і хвильових чисел стоячих хвиль. У пружному напівпросторі зв'язані поверхневі хвилі мають більш загальний характер у порівнянні з хвилями Релея, мають властивість дисперсії і дозволяють пояснити сейсмологічні спостереження землетрусів - повна відсутність у деяких випадках вертикального переміщення і часто фіксовані горизонтальні переміщення, паралельні фронту хвилі. Врахування зв'язаності пружних хвиль у шарі приводить до більш загального характеристичного рівняння у порівнянні з задачею Релея - Лемба.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ниник Л. Р. 
Цивільна оборона. Розділ: Стійкість роботи промислових об'єктів у надзвичайних ситуаціях : Навч. посіб. / Л. Р. Ниник; Укр. держ. акад. вод. госп-ва. Каф. охорони праці і екології в буд-ві. - Рівне, 1998. - 162 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено основи стійкості роботи промислових підприємств, вимоги норм проектування інженерно-технічних заходів цивільної оборони до планування і забудови міст, розміщення та побудови об'єктів народного господарства, будівництва комунально-енергетичних систем, а також територіальні вимоги до розвитку і розміщення потенційно небезпечних виробництв, шляхи і способи підвищення стійкості роботи. Особливу увагу приділено оцінці стійкості роботи підприємств водогосподарського та будівельного призначення за умов надзвичайних ситуацій, які викликано радіоактивним забрудненням території підприємств, землетрусом, вибухом газоповітряних сумішей, ядерним вибухом боєприпасів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц69,8(4УКР)-53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Черногор Л. Ф. 
Энергетика процессов на Земле, в атмосфере и околоземном космосе в свете проекта "Попередження" / Л. Ф. Черногор // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 1. - С. 38-47. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

В світлі проекту "Попередження" розглядається енергетика сонячних процесів, магнітосфери, іоносфери, атмосфери та Землі. Обчислена енергія (потужність) основних процесів та явищ, що можуть заважати виявленню передвісників землетрусів в навколоземному просторі. Хоча енергетика передвісників землетрусів звичайно набагато менша енергетики заважаючих факторів, перша є достатньо вагомою, щоб ставити та розв'язувати задачу селекції передвісників за спостереженнями варіацій параметрів навколоземного простору. Описані труднощі, що виникають при пошуку передвісників за варіаціями параметрів іоносфери та магнітосфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Федоренко А. К. 
Поведінка атмосферної емісії O I lambda 630,0 нм перед землетрусами / А. К. Федоренко, В. М. Івченко // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 2-3. - С. 35-40. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Грінченко. - К., 2004. - 116 с. - (Геологія; Вип. 29-30). - укp.

Розглянуто питання геофізичного моніторингу карстово-суфозійних процесів на території Рівненської АЕС. Описано природу сейсмічних границь земної кори кіровоградського блоку Українського кристалічного щита, геохімічну типізацію його гранітоїдних комплексів та особливості їх формування. Висвітлено еколого-економічні аспекти моніторингу мінерально-сировинних ресурсів країни. Викладено методику кількісної оцінки мінералогічного складу континентальної земної кори. Визначено параметри гіпоцентрів карпатських землетрусів з урахуванням глибинної будови літосфери регіону та усереднених кінематичних незв'язок сейсмічних хвиль.

Рассмотрены вопросы геофизического мониторинга карстово-суффозионных процессов на территории Ровенской АЭС. Описаны природа сейсмических границ земной коры кировоградского блока Украинского кристаллического щита, геохимическая типизация его гранитоидных комплексов и особенности их формирования. Освещены эколого-экономические аспекты мониторинга минерально-сырьевых ресурсов страны. Изложена методика количественной оценки минералогического состава континентальной земной коры. Определены параметры гипоцентров карпатских землетрясений с учётом глубинной структуры литосферы региона и усредненных кинематических несвязок сейсмических волн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Черняков Г. О. 
Землетруси. Характеристика, лікувально-евакуаційне забезпечення : Навч. посіб. / Г. О. Черняков, І. В. Кочін, П. І. Сидоренко, Л. М. Лєбєдєва, С. О. Бондарь; ред.: І. В. Кочін. - Кіровоград, 2004. - 316 c. - укp.

Охарактеризовано проблеми землетрусів та їх наслідки. Висвітлено основи організації та діяльності Державної служби медицини катастроф, а також структуру втрат населення у випадку землетрусів. Розглянуто види ураження, які потребують хірургічного, терапевтичного та психоневрологічного втручання, основи терапії у даних випадках. Викладено правила поведінки населення, способи ведення рятувальних і невідкладних аварійно-відбудовних робіт під час ліквідації наслідків землетрусів, а також заходи щодо підвищення стійкості населених пунктів і господарських об'єктів до впливу землетрусів.

Охарактеризованы проблемы землетрясений и их последствия. Освещены основы организации и деятельности Государственной службы медицины катастроф при землетрясениях, структура потерь населения в случае землетрясения. Рассмотрены вопросы поражения хирургического, терапевтического и психоневрологического профилей и основы терапии при них. Изложены правила поведения населения, способы ведения спасательных и неотложных аварийно-восстановительных работ во время ликвидации последствий землетрясений, а также меры по повышению стойкости населенных пунктов и хозяйственных объектов к влиянию землетрясений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23 я73 + Ц96-524.9 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проблеми охорони навколишнього середовища та техногенної безпеки : Зб. наук. пр. Вип. 25 / ред.: А. В. Гриценко; Укр. наук.-дослід. ін-т екол. пробл. - Х., 2001. - 245 с. - укp.

Висвітлено проблеми розвитку інтегрованого управління в галузі природокористування. Надано рекомендації щодо контролю рівня деяких радіонуклідів в об'єктах довкілля. Запропоновано систему управління техногенною безпекою урбосистеми у разі антропогенних землетрусів. Розглянуто методи рентгенофлуоресценції та біотестування для аналізу якості та складу води, а також сучасні методи очистки стічних вод підприємств харчової промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4Укр)я54(4Укр)3 + Б2(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гордиенко В. В. 
Современная активизация и изотопия гелия территории Украины / В. В. Гордиенко, В. Н. Тарасов; НАН Украины. Ин-т геофизики им. С.И.Субботина. - К. : О-во "Знание" Украины, 2001. - 101 c. - Библиогр.: с. 96-101 - рус.

На підставі геофізичних і геологічних даних охарактеризовано процес активізації на території України теплових, геоелектричних і сейсмологічних моделей надр, вивчено амплітуди рухів поверхні за останні 5 млн. років та місцеві землетруси. Визначено незначну інформативність геологічних ознак сучасної активізації та обгрунтовано необхідність застосування додаткових засобів її діагностування. Досліджено утворення ізотопів гелію на території України. Визначено перспективи розвитку методу діагностування сучасної актиації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.426(45УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Безпека життєдіяльності : Курс лекцій / уклад.: І. Г. Бондалетов; Харк. держ. акад. культури. Каф. фіз. культури і здоров'я. - Х. : ХДАК, 2003. - 120 c. - (Культура та освіта). - Бібліогр.: с. 119. - укp.

Висвітлено правові та організаційні засади безпеки життєдіяльності, визначено причини виникнення природних небезпек: землетрусів, виверження вулканів, злив, пожеж. Охарактеризовано небезпеки техногенного характеру. Наведено рекомендації щодо дій населення у надзвичайних ситуаціях, зокрема, під час аварії на хімічно-небезпечному об'єкті, пожежі, ожеледиці, природних джерел небезпеки.

Освещены правовые и организационные основы безопасности жизнедеятельности, определены причины возникновения природных опасных явлений: землетрясений, извержений вулканов, ливней, пожаров. Охарактеризованы опасные явления техногенного характера. Приведены рекомендации о действии населения в чрезвычайных ситуациях, в частности, при аварии на химически-опасном объекте, пожаре, оледенении.


Індекс рубрикатора НБУВ: А734 я73

Шифр НБУВ: ВА649008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. Ф. Грінченко. - К., 2003. - 125 с. - (Геологія; Вип. 26-27). - укp.

Висвітлено проблеми моніторингу небезпечних геологічних процесів та екологічного стану середовища, геофізики, гідро- та інженерної геології, надрокористування. Розглянуто питання сейсмоакустичного та електромагнітного моніторингу. Описано сучасні технології геофізичного моніторингу геодинамічних процесів, небезпечних об'єктів, територій міських агломерацій. Проаналізовано вплив електромагнітних хвиль на поведінку біоіндикаторів землетрусу, сучасний стан сейсмологічного моніторингу території України. Наведено оцінку кількісного мінералогічного складу геологічного розрізу Кіровоградської глибокої свердловини.

Освещены проблемы мониторинга опасных геологических процессов и экологического состояния среды, геофизики, гидро- и инженерной геологии, недропользования. Рассмотрены вопросы сейсмоакустического и электромагнитного мониторинга. Описаны современные технологии геофизического мониторинга геодинамических процессов, опасных объектов, территорий городских агломераций. Проанализированы влияние электромагнитных волн на поведение биоиндикаторов землетрясения, современное состояние сейсмологического мониторинга территории Украины. Приведена оценка количественного минералогического состава геологического разреза Кировоградской глубокой скважины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28079/геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. А. Михайлов. - К., 2005. - 104 с. - (Геологія; Вип. 34 - 35). - укp.

Висвітлено проблеми моніторингу небезпечних геологічних процесів та екології навколишнього середовища, геофізики, гідрогеології, інженерної геології. Розглянуто питання сейсмоакустичного та електромагнітного моніторингу. Описано сучасні технології геофізичного моніторингу геодинамічних процесів, небезпечних об'єктів, територій міських агломерацій, агрогеофізики. Викладено методику уточнення магнітуд за об'ємними хвилями землетрусів Карпатського регіону. Визначено магнітні властивості орного шару грунтів Лівобережжя України, особливості моделювання грунтових потоків для територій міських агломерацій. Проаналізовано механізм та динаміку зсувного процесу в центральній частині Києва на правобережному схилі Дніпра.

Освещены проблемы мониторинга опасных геологических процессов и экологии окружающей среды, геофизики, гидрогеологии, инженерной геологии. Рассмотрены вопросы сейсмоакустического и электромагнитного мониторинга. Представлены современные технологии геофизического мониторинга геодинамических процессов, опасных объектов, территорий городских агломераций, агрогеофизики. Изложена методика уточнения магнитуд по объемным волнам землетрясейний Карпатского региона. Определены магнитные свойства пахотного слоя почв Левобережья Украины, особенности моделирования почвенных потоков для территорий городских агломераций. Проанализированы механизм и динамика сдвижного процесса в центральной части Киева на правобережном склоне Днепра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0я54(4УКР)3 + П03я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : зб. наук. пр. Вип. 2(16) / ред.: І. С. Тревого; Зах. геодез. т-во Укр. т-ва геодез. та картогр. - Л. : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2008. - 165 с. - укp.

Наведено результати дослідження добової складової вертикальних рухів земної поверхні на основі екстензометричних спостережень. Проаналізовано просторово-часові варіації сейсмічного режиму Закарпаття для визначення зон підготовки очікуваних землетрусів. Викладено підхід до побудови тривимірних моделей складних просторових об'єктів за умов комплексного використання технології лазерного сканування та фотограмметрії. Розкрито основні аспекти утворення та застосування лазерних зображень у наземній фотограмметрії.

Приведены результаты исследования суточной слагаемой вертикальных движений земной поверхности на основе экстензометрических наблюдений. Проанализированы пространственно-временные вариации сейсмического режима Закарпатья для определения зон подготовки ожидаемых землетрясений. Изложен подход к построению трехмерных моделей сложных пространственных объектов в условиях комплексного использования технологии лазерного сканирования и фотограмметрии. Раскрыты основные аспекты образования и применения лазерных изображений в наземной фотограмметрии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1я54(4УКР)5

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва : зб. наук. пр. Вип. 2(16) / ред.: І. С. Тревого; Зах. геодез. т-во Укр. т-ва геодезії та картогр. - Л. : Нац. ун-т "Львів. політехніка", 2008. - 165 с. - укp.

Наведено класифікацію сучасних тектонічних рухів земної кори у контексті новітніх досягнень космічної геодезії. Висвітлено результати дослідження добової складової вертикальних рухів земної поверхні на основі екстензометричних спостережень, прогнозування сезонних гідротермічних вертикальних рухів земної поверхні. Проаналізовано просторово-часові варіації сейсмічного режиму Закарпаття для визначення зон підготовки очікуваних землетрусів. Проведено розрахунок потоків русла з керуючою гідроспорудою водозборів меліоративних систем затоплюваних земель Закарпаття.

Приведена классификация современных тектонических движений земной коры в контексте новейших достижений космической геодезии. Освещены результаты исследования суточной слагаемой вертикальных движений земной поверхности на основе экстензометрических наблюдений, прогнозирования сезонных гидротермических вертикальных движений земной поверхности. Проанализированы пространственно-временные вариации сейсмического режима Закарпатья для определения зон подготовки ожидаемых землетрясений. Проведен расчёт потоков русла с управляемым гидросооружением водосборов мелиоративных систем затопляемых земель Закарпатья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д39я54(4УКР)5

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського