Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (64)Книжкові видання та компакт-диски (197)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗОРЯН$<.>+<.>K=СКУПЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 441
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бунін С. Г. 
Аматорський зв'язок і високочастотна безпека / С. Г. Бунін // Радіоаматор. - 1998. - № 7. - С. 20-22. - укp.

Спираючись на норми США, наведені максимально припустимі рівні випромінювання та відстані від антен передавачів різних діапазонів аматорського зв'язку, безпечні для здоров'я людини. Пропонуються такі заходи безпеки: обмежена потужність, підняття антен і віднесення їх від скупчення людей, екранування вузлів передавачів, робота по черзі на прийом і передачу, вимірювання потужності випромінювання власних передавачів і дотримання безпечних рівнів. Додається коментар фахівця з гігієни електромагнітного випромінювання Думанського Ю.Д., за яким норми в Україні більш жорсткі, ніж американські.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Берцик П. П. 
Аналіз алгоритму моделювання зореутворення в гідродинамічному коді SPH / П. П. Берцик, М. І. Петров // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 3. - С. 213-222. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Досліджено хімічну та фотометричну еволюцію дискових галактик з зореутворенням. Моделювання складних газодинамічних течій базується на власному коді хіміко-динамічної згладжуваної гідродинаміки частинок (CD-SPH - Chemo-Dynamіcal Smoothed Partіcle Hydrodynamіcs) з включенням процесів зореутворення. Під час розрахунків проведено розширене тестування запропонованого нового критерію зореутворення. Доведено, що отримані результати з різним числом "газових" і "зоряних" частинок є не тільки якісно, але і кількісно подібними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В687в641.8

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лобода П. И. 
Влияние пористости исходного материала на совершенство структуры выращенных монокристаллов / П. И. Лобода // Пробл. спец. электрометаллургии. - 1998. - № 4. - С. 49-57. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Експериментально встановлено вплив умов проведення безтигельної зонної плавки пористих заготовок на характер розподілу домішок у вихідній заготовці та кристалі, пористість фронту плавлення, стабільність розмірів та форми зони розплаву, структурну та хімічну досконалість кристалів. Показано, що формування пористого фронту плавлення та сегрегація домішок в окремі скупчення в порах і по границях зерен вихідної заготовки відбувається в процесі спікання заготовки у полі температурного градієнта в умовах безперервного нагріву перед зоною розплаву.


Ключ. слова: зонная плавка, газонасыщенность расплава, монокристаллы, дислокационная структура, бориды редкоземельных и переходных металлов
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гадун А. С. 
Двумерные модели атмосферы карлика гало с низким содержанием металлов. I. Анализ моделей / А. С. Гадун, С. Р.О. Плонер // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 3-16. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Аналізується двовимірне радіаційно-гідродинамічне моделювання грануляції в умовах низькометалічних зоряних атмосфер ([M/H] = - 2) в порівнянні з аналогічними розрахунками для Сонця. Встановлено, що зменшення вмісту металів відбивається на властивостях поверхневих шарів, що відіграють роль термічної межі. В результаті збільшується температурний грануляційний контраст в нижній фотосфері, в середній - більш активно охолоджуються гарячі конвективні потоки, що піднімаються, а у верхніх шарах фотосфери створюються умови для розвитку значних температурних варіацій. Також підсилюються атмосферні осциляції, а розподіл штучних гранул за їхніми розмірами асиметрично зміщується в бік малих масштабів. При цьому фотосферна проникаюча конвекція значнo впливає на енергетичний баланс нижньої фотосфери з чітко домінуючим проявом гaрячих конвективних потоків, що піднімаються.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Миколаївська астрономічна обсерваторія. Зоряний шлях довжиною в 175 років, 1821-1996 = Николаевская астрономическая обсерватория. Звездный путь длиною в 175 лет / ред.: Г. І. Пінігін. - Миколаїв, 1998. - 299 c. - укp.

Впервые в полном объеме освещена история создания астрономической обсерватории в г.Николаеве, ее последующее развитие, главные достижения в области позиционной астрометрии и астрометрического приборостроения. Рассмотрены вопросы организации службы эталонного времени, фотографической астрометрии, исследования рефракции в Николаевской астрономической обсерватории и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 г(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Халявина Л. Я. 
О систематических деформациях альмукантарата в наблюдениях с призменной астролябией Полтавской гравиметрической обсерватории / Л. Я. Халявина // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 2. - С. 177-188. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Розглянуто систематичні похибки типу деформацій видимого альмукантарата, які характерні для інструментів рівних висот. Показано, що у випадку спостережень на призмовій астролябії в Полтаві домінуючим джерелом деформацій є похибки механічної системи, яка приводить в рух мікрометр астролябії. Виконане моделювання відхилень швидкості мікрометра, що пояснює результати лабораторних досліджень синусоїдального механізму. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень компенсації похибок швидкості мікрометра з боку спостерігача: величина похибки, блиск та колір зірки, особисті якості спостерігача. Зроблено спробу побудувати найбільш ймовірну модель емпіричних поправок для врахування деформацій альмукантарата в період спостережень 1983-1984 рр. Встановлено, що середньостатистична модель емпіричних поправок задовільно пояснює систематичні відхилення широти в цей період та деформації альмукантарата для окремих груп зірок. Результати досліджень свідчать про необхідність змін в процедурах первинної обробки результатів спостережень: критеріїв відбраковки спостережень окремих зірок, врахування особистого характеру величин, які визначаються, врахування впливу кольору і зоряної величини зірок. Методика досліджень характеру деформацій дозволяє виявляти зміни інструментальної системи на різних інтервалах широтного ряду. Ми маємо намір врахувати це при ревізії 35-річного ряду спостережень на призмовій астролябії в Полтаві.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Богатов С. А. 
Повышение радиационной безопасности объекта "Укрытие" путем расширения системы пылеподавления / С. А. Богатов, А. С. Евстратенко, И. Я. Симановская // Пробл. Чорнобиля. - 2001. - Вип. 8. - С. 35-38. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто пропозиції стосовно внесення конструктивних і технологічних змін до існуючої схеми системи пилозаглушення, призначеної для обмеження поширення радіоактивних речовин, що знаходяться у центральному залі у вигляді пилу, шляхом розпилення в місцях їх скупчення складів, що зв'язують пил. Відзначено, що запропонована реконструкція дозволить більш ефективно експлуатувати систему пилозаглушення з метою зменшення пиловиносу у процесі поточної експлуатації та превентивних заходів у разі можливих обрушень будівельних конструкцій об'єкта. Проведення даних заходів сприятиме поліпшенню умов праці на об'єкті "Укриття", підвищенню його радіаційної й екологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федоров П. Н. 
Предварительные результаты астрометрических ПЗС-наблюдений внегалактических источников на рефлекторе АЗТ-8 Харьковской обсерватории / П. Н. Федоров, Ф. П. Величко, В. С. Филоненко // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 6. - С. 570-573. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Наведено перші результати астрометричних ПЗЗ-спостережень оптичних компонентів позагалактичних радіоджерел списку ERS. Подано точностні характеристики спостережень у системі координат матриці залежно від зоряної величини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В677

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вавілова І. Б. 
Про визначення орієнтації скупчення галактик / І. Б. Вавілова // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 93-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано методику визначення орієнтації скупчення галактик в термінах сферичної геометрії. Орієнтація визначається за дугою, яка проходить через центр скупчення таким чином, що сума кутових відстаней від кожної з галактик скупчення до цієї дуги є мінімальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волосевич П. Ю. 
Рекристаллизация в условиях изменяющейся скорости и локальности нагрева / П. Ю. Волосевич // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 3. - С. 353-366. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

З використанням аналізу результатів досліджень і літературних даних про особливості розвитку процесів рекристалізації за умов різних деформацій і швидкостей нагрівання запропоновано два її механізми. До основи роботи першого за умов малих швидкостей нагрівання закладено особливості змін структури меж усіх рівнів дезорієнтації, які виражено в моделі вузлів збігання через різницю в кількості останніх для відпаленого (рівноважного) та деформованих станів. За умов локальних нагрівань з високою швидкістю зародки рекристалізації утворюються безпосередньою перебудовою грат у місцях її викривлення - на окремих дислокаціях і групових її скупченнях. Розглянуто роль та особливості участі дислокацій у розвитку процесів рекристалізації за різних умов нагрівання.


Ключ. слова: зарождение, механизм рекристаллизации, дислокации, ячейки
Індекс рубрикатора НБУВ: В375.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Захожай В. А. 
Функции масс звезд Галактики / В. А. Захожай // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 2. - С. 153-168. - Библиогр.: 99 назв. - рус.

Обговорено функції мас зірок Галактики, які належать скупченням, галактичному полю та навколосонячному оточенню, запропоновано їх класифікацію на чотири групи: апроксимовані степеневою функцією; модифіковані; апроксимовані нормально-логарифмічною залежністю; ті, що враховують залежність від часу. Показано, що зараз ще не одержано аналітичну функцію, яка б адекватно описувала початкові функції мас регіонів Галактики. Є тенденція залежності функції мас зірок від часу і віку скупчень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В675

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гадун А. С. 
Двумерные модели атмосферы карлика гало с низким содержанием металлов. II. ЛТР-содержание железа и лития / А. С. Гадун, С. Р.О. Плонер // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 1. - С. 17-24. - Библиогр.: 25 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Янків-Вітковська Л. М. 
Дослідження постійної загасання фраунгоферових ліній атмосфери Сонця / Л. М. Янків-Вітковська // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 4. - С. 365-371. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Андрук В. М. 
Каталог положень та величин в системі iR/i Джонсона 700 зірок в Гіадах. Вимірювання, астрометрична та фотометрична обробка фотоплатівок / В. М. Андрук, В. Г. Парусімов, Т. Б. Дудник, Д. Ю. Островський // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 6. - С. 489-500. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В614

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Рыбка С. П. 
Координатное и фотометрическое дополнение к сводному каталогу GPM собственных движений звезд относительно галактик / С. П. Рыбка // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 60-66. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В66я263.1

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Гуревич А. В. 
О влиянии дислокационных скоплений на критическую температуру высокотемпературных сверхпроводников / А. В. Гуревич, Э. А. Пашицкий // Физика низ. температур. - 1998. - 24, № 11. - С. 1058-1062. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Ходячих М. Ф. 
Обнаружение движущихся скоплений методом кинематических пар / М. Ф. Ходячих, E. А. Романовский // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 1. - С. 20-31. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В676.2

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Дремова Г. Н. 
Определение возраста компонентов затменных переменных звезд по моделям Мэдера и Мейнета / Г. Н. Дремова, М. А. Свечников // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 2. - С. 169-180. - Библиогр.: 44 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В662.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Дремова Г. Н. 
Оценка шкал перехода разделенных двойных систем в контактные типа ~ KW и KW / Г. Н. Дремова, М. А. Свечников // Кинематика и физика небес. тел. - 2001. - 17, № 2. - С. 121-133. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Оцінено шкали часу переходу розділених подвійних систем у межах головної послідовності (РГП-систем) у контактні подвійні системи типів ~ KW, KW. Характерний час, необхідний для переходів виду РГП -> ~ KW, РГП -> KW та ~ KW -> KW, розраховано у шкалі втрат орбітального кутового моменту через гальмування зоряним тепловим магнітним вітром за умови синхронізації осьового та орбітального обертання, що призводить до наближення компонентів подвійної системи. На базі отриманої статистики складено рівняння, в яких описано взаємні зміни кількості систем, що брали участь у переходах. Зроблено оцінку відносної швидкості зореутворення РГП-систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В662

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гопка В. Ф. 
Про вмiст важких елементiв в атмосферi fat gamma Тельця / В. Ф. Гопка, О.В. Ющенко // Кинематика и физика небес. тел. - 1998. - 14, № 5. - С. 435-442. - Библиогр.: 38 назв. - укp.

В результатi порiвняння спектральних атласiв зiрки gamma Тельця, що належить молодому скупченню Гiади, з синтетичним спектром цiєї зiрки ототожненi лiнiї поглинання залiза та важких елементiв. Методами моделей атмосфер i синтетичного спектру визначено вмiст залiза i 20 хiмiчних елементiв з атомними номерами Z >= 29 в її атмосферi з метою пошуку можливого надлишку вмiсту елементiв в атмосферах зiрок молодих скупчень. Обчислення проводились з урахуванням молекулярних лiнiй, для деяких елементiв бралася до уваги надтонка та iзотопна структура спектральних лiнiй. Всi значення вмiсту хiмiчних елементiв в атмосферi gamma Teльця добре узгоджуються iз значеннями їх вмiсту в сонячнiй фотосферi.


Індекс рубрикатора НБУВ: В682

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського