Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (52)Автореферати дисертацій (91)Книжкові видання та компакт-диски (464)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=КНИЖКОВ$<.>+<.>K=ІЛЮСТРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3223
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Левченко О. М 
Microsoft Word для Windows: від текстового процесора до видавничої системи / О. М Левченко. - Л. : Бак, 1998. - 107 c. - (Порадник користувача ПК). - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описані практично всі основні прийоми роботи з популярним текстовим процесором Microsoft Word для Windows версій 6.0 (російської та англійської) та 7.0 (російської). Розглянуто функції Word'у власне як текстового процесора, його можливості як видавничої системи, налаштування основних параметрів. Текст супроводжується ілюстраціями, корисними порадами та описом можливих курйозних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62-018.1 я78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тищенко Г. В. 
V Міжнародна науково-практична конференція "Україна - Греція: архівна та книжкова спадщина греків України" / Г. В. Тищенко // Укр. іст. журн. - 1999. - № 4. - С. 153-156. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Паранчук Я. С. 
Бейсик: програмування в середовищах QBasic, Turbo Basic, Power Basic : Навч. посіб. / Я. С. Паранчук, Я. М. Глинський, В. І. Мороз; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - К., 1998. - 298 c. - Бібліогр.: 24 назв. - у.

Вивчається мова програмування Бейсик в інтегрованому середовищі Microsoft QBasic. Описуються принципи роботи з текстовим редактором, системою налагодження й виконання програм та інформаційно-довідковою системою середовища. Розглядаються синтакис і семантика сучасної версії мови Бейсик, яка дає змогу складати програми розв'язування різноманітних задач з дотриманням правил структурного програмування і не має недоліків ранніх версій мови. Матеріал супроводжується ілюстраціями режимів функціонування середовища, зразками та прикладами програм і результатами їх виконання. Наводиться добірка задач, яка може слугувати основою для формування завдань для практичних і лабораторних занять. Для користувачів середовищами Turbo та Power Basic даються описи як середовищ, так і можливостей мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.2 basic я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яременко М.  
Бібліотека Київського Пустинно-Миколаївського монастиря XVIII ст.: "життя" книг / М. Яременко // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 119-142. - Бібліогр.: 113 назв. - укp.

Наведено відомості про бібліотеку обителі, книжковий фонд, шляхи поповнення книгозбірні. Зроблено спробу простежити читаність книг чернецтвом монастиря, яка базується на дослідженні маргіналій і фізичного стану книг. Встановлено, що відсоток читачів монастирської книгозбірні був відносно низьким, хоча 2/3 братії були грамотними.


Ключ. слова: книгозбірня, маргіналії, книжний репертуар.
Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Ч734(4Укр)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бібліотека. Інформація. Суспільство : Зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф., 20-22 жовт. 1998 р. / ред.: В. Бабич; Укр. бібл. асоц. - К., 1998. - 283 c. - укp.

Розкриваються історичні аспекти розвитку книжкової та бібліотечної справи в Україні. Висвітлюються питання підготовки, підвищення кваліфікації, безперервної освіти працівників бібліотечно-інформаційної сфери. Наведені результати наукових досліджень (зарубіжних та вітчизняних) у галузі бібліотекознавства, проаналізована їх роль у поліпшенні діяльності бібліотек. Розглянута законодавча база бібліотечно-інформаційної діяльності України, роль бібліотек у соціально-комунікативній структурі та інформатизації суспільства. Окреслено перспективи реалізації принципу загальнодоступності інформаційних ресурсів держави, інтелектуальної свободи, а також міжнародної інтеграції як засобу підвищення якості інформаційно-бібліотечного обслуговування громадян України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч75 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Володимир Качкан - вчений, письменник, педагог : Бібліогр. покажч. / уклад.: М. Романюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. Н.-д. центр періодики. - Л., 2000. - 110 c. - укp.

Наведено дані про окремі видання, публікації у колективних монографіях, збірниках, інших книжкових виданнях, у газетно-журнальній періодиці, а також матеріали про наукову, письменницьку та суспільно-культурну діяльність В.А.Качкана - відомого українського письменника та вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6д Качкан В. я1 + Ч612.3(4УКР)6-8 Качкан В. + Ш5(4УКР)6-4 Качкан В. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Львівської академії мистецтв. Вип. 9 / ред.: Е. Мисько. - Л., 1998. - 270 с. - рус.

Висвітлюються загальні питання історії, духовності, національного виховання, зокрема, методи класифікації наук та трактування культури у філософії Френсиса Бекона, український національний рух у Галичині. Розглядаються характерні особливості українського іконопису і релігійної картини, структура внутрішнього простору Храму в контексті літургії. Описується графіка українських періодичних видань 20-30-х рр. ХХ ст., художні особливості поясного вбрання жінок Бойківщини в ХІХ - на початку ХХ ст., а також декоративно-ужиткове мистецтво в пам'ятках оборонного будівництва. Досліджується питання підготовки спеціалістів з художнього в'язання, проблематика та стилістика книжкової гравюри Галичини XVI-XVIII ст. Особливу увагу приділено таким мистецьким постатям, як О.Кравченку, Г.Круку, М.Бойчуку та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10я54(4УКР-2ЛВО)

Шифр НБУВ: Ж68127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сищенко С. В. 
Еволюція уявлень про книгознавство як наукову дисципліну / С. В. Сищенко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 106-110. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто систему визначень книгознавства, починаючи з трьохчленної формули книгознавства, розробленої М.М.Лісовським (1884), до моделі книжкової справи, запропонованої М.А.Низовим (1992), що є методологічною основою для подальшого розвитку книгознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611в

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Законодавство в світі книги: шляхи реалізації в Україні рекомендацій Ради Європи : Матеріали міжнар. конф., 21-22 квіт. 1997, Київ / Укр. асоц. вид. - К. : Кн. палата України, 1998. - 119 c. - укp.

Висвітлюється реальний стан книговидавничої справи в Україні від автора до споживача книжкової продукції. Аналізується українська законодавча і нормативна база з питань, що стосуються книги та її долі в державі, а також відповідність цієї бази зобов'язанням, взятим на себе Україною, як членом ООН і Ради Європи. Представлено рекомендації для органів законодавчої і виконавчої влади України для вироблення ними рішень по виходу українського книговидання і книгорозповсюдження з кризового стану та виконання міжнародних зобов'язань України в цій сфері. Розглядається книжкове законодавство в Європі та світі, шляхи і засоби захисту авторських прав у Західній та Східній Європі, Флорентійська угода і її реалізація в Європі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)34-3 я431 + Х839(4УКР)3 я431 + Х915.232.4-9(4УКР) я431 + Ч610 я431 + Ч610.4(4УКР)я431 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Квалілогія книги : Зб. наук. пр. Вип. 3 / ред.: С. М. Гунько; Укр. акад. друкарства. - Л., 2000. - 300 с. - рус.

Наведено результати теоретичних розвідок і практичних досліджень, пов'язаних з проблемами видавничо-книгознавчої оцінки книги, впливу технологій, матеріалів, обладнання на якість книжкової продукції та її техніко-економічні показники. Висвітлено актуальні квалілогічні аспекти книгознавчої та видавничої оцінки видань, зокрема, специфічні ризики операцій з цінними паперами, теоретичні та практичні основи роботи художника-дизайнера поліграфічної продукції у видавничій системі додрукарської підготовки оригінал-макету. Розглянуто проблеми якості підготовки фахівців поліграфічного профілю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вакарчук І. О. 
Квантова механіка : Підруч. для студ. фіз. спец. вузів / І. О. Вакарчук; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : ЛДУ ім. І.Франка, 1998. - 615 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Подано послідовний виклад фізичних основ і математичного апарату квантової механіки та її застосування до різних задач. Особливу увагу приділено численним ілюстраціям зв'язку фізичних явищ із фундаментальною величиною - хвильовою функцією та її фазою, принципові суперпозиції та філософському трактуванню ймовірнісної концепції квантової механіки. Нарис творення квантової механіки та історичні екскурси, що супроводжують основний матеріал, містять знання, які є необхідним елементом культури фізика. Подано цікаві задачі, часом, може, несподівані, наведено аналогії з класичної механіки, музики, мистецтва... Мета цього - звернути увагу читача на зв'язки між різними явищами, що охоплюють і людську діяльність, та продемонструвати силу й універсальність математики в їх аналізі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сенченко Н. М. 
Книжкова палата України 1919-1999: Становлення державної бібліографії / Н. М. Сенченко. - К. : Кн. палата України, 1999. - 114 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлюється процес становлення державної бібліографії, планомірний її розвиток. Розкриваються передумови започаткування бібліографічної роботи в Україні, а також створення головного органу державної бібліографії - Української книжкової палати України, аналізується її міжнародна діяльність. Відображаються наукові дослідження і основні напрями підготовки кадрів у галузі державної бібліографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч754(4УКР)761 + Ч755.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сенченко М. І. 
Книжкова палата України 1919-1999: історія і сьогодення / М. І. Сенченко. - К. : Кн. палата України, 1999. - 159 c. - укp.

Коротко розглядається історія становлення Книжкової палати України, будівництво нового корпусу в Києві, еволюція структури Палати та її філії у Харкові. Висвітлюються функції відділів (централізованої каталогізації, книгознавства, аналізу інформації і державної статистики, інформаційних систем, аналізу періодичних видань, реферування інформації, обов'язкових примірників та інших), питання перспективного розвитку, а також основні напрями діяльності Палати - видавничої, бібліографічної, наукової. Намічено стратегічний план інформатизації Книжкової палати України до 2005 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч754(4УКР)761

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Комп'ютерні технології друкарства : Зб. наук. пр. N 4 / ред.: С. М. Гунько; Укр. акад. друкарства. - Л., 2000. - 385 с. - рус.

Наведено результати досліджень, пов'язаних з розробкою систем автоматизованого керування, алгоритмів і моделей інформаційних технологій, проблем опрацювання сигналів, ідентифікації та розпізнавання, зокрема, в поліграфії та видавничій справі. Досліджено вплив структури паперу на показники визначення його вологості під час лазерного зондування, роль теплофізичних явищ у процесі склеювання корінців книжкових блоків. Наведено алгоритми уточнення зображення рукописних символів, методи оптимізації алгоритмів-секвенцій, метод асинхронно-згорткового кодування даних з високим рівнем завадозахищеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8я43(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гавенко С.  
Конструкція книги : Навч. посіб. для студ. полігр. спец. вищ. навч. закл. / С. Гавенко, Л. Кулік, М. Мартинюк; Укр. акад. друкарства. - Л.; Фенікс, 1999. - 134 c. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Розглянуто книжкові конструкції, елементи композиції видань: книжкових блоків, форзаців, обкладинок, палітурок тощо. Описано матеріали, устаткування та особливості технології виготовлення книг. Подано методику розрахунків конструктивних елементів книги та витратних матеріалів для проектування брошурувально-палітурних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.62 я73 + М88 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сенченко М. І. 
Національна бібліографія. Проблеми і перспективи / М. І. Сенченко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 13-21. - укp.

Розглянуто історію та сучасні напрями діяльності Книжкової палати України як центру національної бібліографії, визначаються перспективи її розвитку в умовах впровадження нових інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч754(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Німці в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. 1917-1941 рр. / уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 1998. - 178 c. - (Етноси України). - укp.

Запропонований бібліографічний покажчик охоплює видання 1917-1941 рр. Це актуальне видання з погляду реабілітації німців, що постраждали в ці роки в Україні і в Криму. Воно необхідне для етно-соціального відродження і розвитку культури німецької спільноти. Вперше в Україні на відміну від попередніх бібліографічних посібників покажчик включає книжкові та періодичні видання, в яких висвітлено проблеми історії та культури німців в Україні, інформує про видавничу діяльність німецьких колоністів різних регіонів України, наукові праці української еміграції в Німеччині та знайомить з німецькими джерелами про Україну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Хоню В. В. 
Організаційно-методичні засади роботи українських видавців кінця XIX - початку XX ст. (На прикладі київського видавництва "Вік") / В. В. Хоню; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2000. - 48 c. - Бібліогр.: 81 назв. - укp.

Розглянуто засади діяльності українських видавців, зокрема, колективу видавництва "Вік" (1894 - 1919 рр.), загальну мету й усвідомлення безпосередніх поточних завдань, новаторські ідеї, розподіл службових обов'язків між співробітниками. Досліджено принципи формування книжкового репертуару та читацької аудиторії. Висвітлено проблеми книгопоширення і шляхи їх вирішення, а також налагодження системи надання інформації про видання. Діяльність видавництва "Вік" проаналізовано з погляду становлення видавничої галузі в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.4(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Здіорук С. І. 
Покажчик публікацій про діяльність ОУН та УПА (1945-1998 рр.) / С. І. Здіорук, Л. В. Гриневич, О. І. Здіорук; Ін-т історії України НАН України. Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 1999. - 173 c. - укp.

Подається бібліографія публікацій за 1945-1998 роки про діяльність ОУН та УПА. Вони згруповані за характером видань (книжкові, журнальні, газетні тощо) та хронологічно. Покажчик дає уяву про різні наукові школи, джерела і підходи до проблеми діяльності ОУН та УПА, оскільки охоплює літературу, видану як за радянських часів, так і в новітній період після здобуття Україною незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сміт (молодший) Д. К. 
Посібник книговидавця / Д. К. Сміт (молодший); Пер.: В. Звиняцьковський. - К. : Любіть Україну, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: с.186-188. - укp.

Розглядаються всі етапи книжкової справи: редакційна підготовка, друк, створення сприятливих умов для продажу та розповсюдження продукції. Автор досліджує стосунки видавця з авторами, друкарями, книгопродавцями, бібліотекарями, освітянами. Окремо висвітлюються проблеми видання підручників і дитячої літератури, а також аналізуються як суто видавничі, так і економічні складнощі видання перекладів. Спеціальні розділи присвячено книжковим клубам і вивченню масового попиту, книгопродажу у роздріб, бухгалтерському обліку у видавництві, правовим аспектам при укладанні контрактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617 я7 + Ч618 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587713 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського