Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (3057)Книжкові видання та компакт-диски (362)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЕФІЦІЄНТ$<.>+<.>K=ШУМУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21123
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Baryakhtar I. V. 
A motion equation for magnetization: dynamics and relaxation = Рівняння руху для намагнічування: динаміка та релаксація / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1433-1448. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Запропоновано загальний метод побудови динамічного та дисипативного членів у рівнянні руху магнетизації на основі кінетичних рівнянь Онзагера. Особливу увагу приділено явищам дисипації. Розвинено теорію дисипативної функції феромагнетиків, антиферомагнетиків та парамагнетиків. Показано, що ефективні магнітні поля, що відповідають магнетизації та магнітному моменту (або їхній лінійній комбінації) підрешітки, можуть бути визначальними змінними дисипативної функції. Метод побудови дисипативної функції складається з трьох етапів. По-перше, проводиться класифікація взаємодій в магнетиках, а саме розділення їх на обмінні та релятивістичні; по-друге, побудовано інваріанти ефективного магнітного поля відповідно до симетрії кристалів; по-третє, розглянуто мікроаспекти коефіцієнтів дисипації в магнетиках. При цьому враховуються найнижчі степені ефективного магнітного поля в розкладі дисипативної функції. Дисипативна функція кристала дозволяє знайти релаксаційні доданки в рівняннях магнітних моментів мігнітної підрешітки. З метою ілюстрації методу розглянуто затухання спінових хвиль, рухливість доменної стінки та ширини ліній магнітного та феромагнітного резонансів. Розглянуто також релаксаційні процеси динамічних солітонів у феромагнетиках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Morozov Е. М. 
An ultimate crack resistance concept = Концепція границі тріщиностійкості / Е. М. Morozov // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 97-100. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Обговорено двопараметричний параметр руйнування - межу тріщиностійкості. Концепція межі тріщиностійкості дозволяє оцінити матеріал і розрахувати деталі машин та тріщиностійкість під час крихкого, перехідного та в'язкого руйнування, зберігаючи в розрахункових співвідношеннях коефіцієнти інтенсивності напружень, але ускладнюючи при цьому відповідну характеристику матеріалу.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.604 + Ж4-028.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Galkiewicz J.  
Analysis of the stress field in front of a notch = Аналіз поля напружень перед вирізом / J. Galkiewicz, A. Neimitz // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 101-107. - Библиогр.: 2 назв. - англ.

Запропоновано аналітичний, числовий та експериментальний аналізи поля напружень попереду гострого вирізу, щоб знайти критерій руйнування для прогнозу початку поширення тріщини від вирізу. Переглянуто підхід Уільямса до аналізу загальної структури поля напруження. Методом скінченних елементів обчислено коефіцієнти інтенсивності напружень. Каустичним методом отримано нові рівняння для розрахунку напружень попереду вирізу. На підставі експериментальних даних встановлено критерій руйнування.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
4.

Kasahara S.  
Analysis of Waiting Time of M/G/1/K System under Random Scheduling and LCFS / S. Kasahara, Y. Takahashi, T. Hasegawa // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 4. - С. 60-73. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Розглянуто систему черг M/G/1 з кінцевим буфером за випадкового розкладу та LCFS дисципліни обслуговування. Наведено деякі числові результати середнього часу очікування і коефіцієнти варіацій часу очікування за таких дисциплін обслуговування: "першим прибув - першим обслуговано" (FCFS), випадковий розклад, "останнім прибув - першим обслуговано" (LCFS). Показано, що варіації часу очікування за FCFS є найменшими, а за LCFS - найбільшими.


Ключ. слова: queueing system, finite buffer, random scheduling, waiting time
Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121 + З970.13-01 с11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Maslennikov O.  
Approaches to Designing and Examples of Digital Circuits Based on the Current-Mode Gates = Підходи до проектування та приклади цифрових пристроїв, що побудовані на токових логічних елементах / O. Maslennikov // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2001. - 3, № 2. - С. 84-98. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Висвітлено проблему проектування цифрових пристроїв на базі токових елементів - нових КМОП логічних елементів, що споживають однаковий струм як у станах логічного "0" чи "1", так і в момент переходу з одного стану в інший. Завдяки таким властивостям, токові елементи не генерують перешкод (так званого цифрового шуму), і тому можуть бути розмішені на одному кристалі з аналоговими пристроями, що утворює разом однокристальну аналого-цифрову СБИС-систему (англ. System On Chip). Досліджено логічні властивості токових елементів. Показано, що "алгебра" токових елементів відрізняється від алгебри Буля, і крім того, є багатозначною. Запропоновано способи мінімізації логічних функцій в "алгебрі" токових елементів. Наведено приклади "токових прототипів" деяких стандартних цифрових пристроїв: суматорів, тригерів, комутаторів та ін. Отримані пристрої мають меншу кількість логічних елементів (до 35 %) у порівнянні з їх аналогами, побудованими на звичайних логічних елементах КМОП.


Ключ. слова: mixed analog-digital system, switching noise, current-mode gate, current-mode logic (algebra), logical function minimization, combinatorial circuit, adder
Індекс рубрикатора НБУВ: З972-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Cheng Lixin. Lixin 
Characteristics of upward flow boiling heat transfer and frictional pressure drop in a vertically internally ribbed tube = Теплоотдача и гидравлическое сопротивление в восходящем потоке кипящей жидкости в вертикальной трубе с внутренним оребрением / Lixin. Lixin Cheng, Tingkuan. Tingkuan Chen // Пром. теплотехника. - 2000. - 22, № 3. - С. 9-16. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Експериментально досліджено тепловіддачу та гідравлічний опір під час руху двофазного середовища у гладкостінних трубах і трубах із внутрішнім оребренням. Встановлено, що коефіцієнт тепловіддачі в оребреній трубі в 1,4 - 2,0 рази більше, ніж у гладкостінній, а втрати на тертя - в 1,6 - 2,0 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Adeleke J.  
Determination of interfacial heat transfer coefficient from measured temperature profiles in sand-casting process = Определение коэффициента теплоотдачи между отливкой и песочной изложницей на основе измеренных температур / J. Adeleke // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 3. - С. 5-10. - Библиогр.: 23 назв. - англ.

Розроблено модель, яка використовується для визначення температур теплових потоків і коефіцієнтів тепловіддачі на межі відливок- ливарна форма. Модель перевірено на ливарній формі з AlSi12 та пісного піску. Змодельовані й експериментально визначені розподіли температур у відливці та ливарній формі узгоджуються задовільно.


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Kocanda D.  
Deterministic and probabilistic description of fatigue short crack growth in notched members = Детерміністичний та ймовірнісний опис росту втомних коротких тріщин в елементах із вирізами / D. Kocanda, S. Kocanda, H. Tomaszek // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 61-68. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Запропоновано детерміністичний та ймовірнісний методи для прогнозування росту тріщин в елементах конструкцій з вирізами. Методи враховують закономірності росту коротких тріщин і спрощують процедуру прогнозування. У детерміністичному підході прийнято експоненціальний закон зниження коефіцієнта концентрації напружень з віддаленням від вершини вирізу в напрямку поширення короткої тріщини. Рівняння для опису поширення тріщини по поверхні і в глибину матеріалу одержано на підставі формули Паріса. Імовірнісний підхід базується на лінійній механіці руйнування й передбачає стохастичну природу росту втомної тріщини. Обидва методи встановлюють вирази, що дозволяють оцінити втомну довговічність коротких та довгих тріщин. Правомірність підходів підтверджена для середньовуглецевої сталі.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104.018-01 + Ж4-028.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Chumak A. A. 
Diffusion of Adatoms with Strong Repulsive Interaction = Дифузія адатомів із сильною відштовхувальною взаємодією / A. A. Chumak, C. Uebing // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 180-189. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів хімічної і стрибкової дифузії, а також для дифузії "мічених" атомів для випадку сильного відштовхування найближчих сусідніх адатомів, коли їх концентрація близька до половини моношару. Використовуючи важливу властивість саме такої системи, яка полягає в тому, що внесок у потік частинок дають тільки сильно скорельовані стрибки адатомів, ми змогли описати явища переносу в рамках кінетики майже ідеального газу дефектів. Пояснено природу глибокого мінімуму в концентраційній залежності коефіцієнта стрибкової дифузії, а також різні значення коефіцієнтів стрибкової дифузії і дифузії "мічених" атомів, які спостерігаються для покриттів більших, ніж половина моношару. Висновки нашої теорії порівнюються з результатами моделювання методом Монте-Карло на комп'ютері Cray T3E (LC672-128), причому алгоритм забезпечував повністю паралельний режим його роботи. Обидва підходи дають близькі результати, які істотно відрізняються від одержаних з використанням теорії, що нехтує кореляцією стрибків адатомів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6 + Г131.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Chumak O. O. 
Diffusion of Adatoms with Strong Repulsive Interaction = Диффузия адатомов с сильным отталкивательным взаимодействием / O. O. Chumak, C. Uebing // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 76-80. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів хімічної і стрибкової дифузії, а також для дифузії "мічених" атомів у випадку, коли має місце сильне відштовхування найближчих сусідніх адатомів, а їх концентрація близька до половини моношару. Використовуючи важливу властивість саме такої системи, коли вклад в потік частинок дають тільки сильно скорельовані стрибки адатомів, ми змогли описати явища масопереносу в рамках кінетики розрідженого газу дефектів. Дано пояснення природи глибокого мінімуму в концентраційній залежності коефіцієнта стрибкової дифузії і дифузії "мічених" атомів, яка має місце при покриттях більших, ніж половина моношару. Досліджено вклад димірних конфігурацій в явища переносу адатомів. Димірний процес домінує при високих концентраціях адатомів. Теорія порівнюється з результатами моделювання методом Монте-Карло на комп'ютері Cray T3E (LC672-128), робота якого в повністю паралельному режимі забезпечувалась відповідним алгоритмом. Обидва підходи дають близькі результати, які в той же час істотно відрізняються від одержаних з використанням існуючої теорії, яка нехтує кореляцію стрибків адатомів.


Ключ. слова: adatoms, diffusion and migration, nonequilibrium kinetics, surface diffusion, models of surface kinetics
Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Virchenko Yu. P. 
Distribution of destruction time in percolation picture of material ageing = Розподіл часу руйнування у перколяційній моделі старіння матеріалів / Yu. P. Virchenko, O. I. Sheremet // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 6. - С. 731-737. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

У межах імовірнісно-феноменологічного підходу розглянуто перколяційний механізм руйнування матеріалів. Досліджено розподіл часу руйнування під дією на матеріал випадкового процесу типу дробового шуму. Обчислено асимптотичний розподіл імовірностей для випадку, коли енергетичний поріг руйнування є великим, у порівнянні з інтенсивністю процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Blayo E.  
Dynamic Load Balancing for Adaptive Mesh Ocean Circulation Model / E. Blayo, L. Debreu, G. Mounie, D. Trystram // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 2. - С. 8-24. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Наведено метод паралельної реалізації подрібнення адаптивної сітки в скінченнорізницевій моделі циркуляції океану. Метод грунтується на моделі "податливих задач" із коефіцієнтом неефективності, що дозволяє отримати прості вирази для різних рівнів паралелізму. Цей підхід перевірено за реальних умов, для чого розроблено стратегію компенсації навантажень, що будується на добре відомому порівневому відбитті. Наведено результати попередніх експериментів.


Ключ. слова: load balancing, "Malleable Tasks", adaptive mesh refinement, ocean modelling
Індекс рубрикатора НБУВ: Д221с18

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Datsyuk V. V. 
Effects of the mutual influence of electronic and vibrational relaxations in the excimer kinetics = Ефекти взаємного впливу електронної і коливальної релаксацій в кінетиці ексимерних молекул / V. V. Datsyuk, I. A. Izmailov, V. A. Kochelap // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 5. - С. 550-557. - Библиогр.: 40 назв. - англ.

Вивчено взаємний вплив електронної і коливальної релаксацій ексимерних молекул. Обговорюється прояв цієї кінетичної кореляції під час вимірювання кінетичних параметрів. Досліджено явища відхилення коливальних розподілів від больцманівського типу, кінетику імпульсної люмінесценції, динаміку наносекундного відновлення коефіцієнта підсилення світла в імпульсному лазері, вплив коливальної релаксації на константи швидкості гасіння люмінесценції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Zaporozhets T. V. 
Fokker - Plank Approach to the Microscopic Diffusion Theory = Подход Фоккера - Планка к микроскопической теории диффузии / T. V. Zaporozhets, A. M. Gusak // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 2. - С. 3-7. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Запропоновано узагальнення підходу Фоккера-Планка до опису дифузії на двомірний випадок. Вираз для коефіцієнта дифузії у "закріпленому" періодичному потенціалі модифіковано з врахуванням крутості бар'єру, а також його висоти. На відміну від одномірного випадку, ніякого строгого аналітичного розв'язку рівняння Фоккера-Планка в двомірному випадку немає. Запропоновано апроксимацію больцманівського типу для потоків в сідловій площині. Чисельний розв'язок показав, що така апроксимація має силу.


Ключ. слова: diffusion in solid, random walks, potential barrier
Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Zubov V. I. 
Higher transcendental functions in statistical theory of strongly anharmonic solids = Высшие трансцендентные функции в статистической теории сильно ангармонических кристаллов / V. I. Zubov, J. N. Teixeira Rabelo, N. P. Tretiakov, I. V. Zubov // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 10. - С. 50-55. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Розв'язано систему трансцендентних рівнянь, яка виникає в кореляційній теорії несиметризованого самоузгодженого поля для дуже ангармонічних кристалів. Розв'язками цих рівнянь у випадку парних сил є декілька вищих трансцендентних функцій розмірність гратки, а X - безрозмірна комбінація температури та силових коефіцієнтів другого і четвертого порядків. Описано відповідні рівняння для випадку з багаточастинковими взаємодіями, відповідну трансцендентну функцію v(X, X'). Фізичний зміст цих функцій полягає в тому, що вони описують ступінь ангармонізму системи, а їх значення можуть бути використані як вихідні дані для обчислювання структурних, динамічних та термодинамічних властивостей твердих тіл із сильним ангармонізмом.


Ключ. слова: higher transcendental functions, strong anharmonicity, theory of solids
Індекс рубрикатора НБУВ: В371 + В372.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Klad'ko V. P. 
Influence of absorption level on mechanisms of Bragg-diffracted x-ray beam formation in real silicon crystals = Вплив рівня поглинання на механізми формування брег-дифрагованого пучка рентгенівських променів в реальних кристалах кремнію / V. P. Klad'ko, D. O. Grigoriev, L. I. Datsenko, V. F. Machulin, I. V. Prokopenko // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 1. - С. 157-162. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Методом чисельного моделювання за формулами динамічної теорії розсіювання випромінювань реальними кристалами та за допомогою розв'язку рівнянь Такагі- Топена вивчені основні закономірності брег-дифракції рентгенівських променів в умовах сильного та слабкого поглинання. Встановлені механізми формування профілів просторового розподілу інтенсивності дифрагованих пучків в залежності від енергії випромінювання та структурної досконалості кристалів. Запропоновані формули для аналітичного опису профілів розподілу інтенсивностей, які враховують динамічні поправки (коефіцієнти екстинкції) для когерентної і некогерентної складових дифрагованої інтенсивності.


Ключ. слова: пучки рентгенiвських променiв, брег-дифракцiя, коефiцiєнт вiдбивання , довжини поглинання та екстинкцiї, динамiчна теорiя розсiювання, структурнi дефекти, кластери
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Grabias М.  
Influence of damage on stress concentration factors = Вплив пошкоджень на коефіцієнти концентрації напружень / М. Grabias, М. Chrzanowski // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 91-96. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Запропоновано враховувати пошкодження матеріалу під час визначення коефіцієнтів концентрації напружень. Розглянуто релаксацію напружень внаслідок нагромадження пошкоджень у матеріалі. На прикладі розтягу пластини з центральним отвором показано, що коефіцієнт концентрації напружень такого матеріалу є нижчим, ніж недеградованого.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109.018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Alexeev O. A. 
Interdiffusion in Alloys of Light Actinides with Zirconium = Взаимная диффузия в сплавах легких актинидов с цирконием / O. A. Alexeev, V. S. Kurilo, A. A. Shmakov, E. A. Smirnov // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 61-64. - Библиогр.: 23 назв. - англ.

В рамках теорії незворотних процесів запропоновано метод розрахунку та отримано оцінки коефіцієнтів взаємної дифузії (КВД) в бінарних та потрійних ОЦК-сплавах легких актинідів (Th, U, Pu, Np) з цирконієм. Результати розрахунків співставлено з літературними даними. Приведено результати власного експериментального дослідження процесів взаємної дифузії в системі Zr - Np. Встановлено, що присутність в структурі зразків навіть незначних слідів вторинних фаз може призводити до суттєво занижених значень експериментальних КВД. Виходячи з результатів роботи показано принципову можливість розрахунку характеристик взаємної дифузії в системах легких актинідів з цирконієм без проведення тривалих та дорогих експериментів.


Ключ. слова: actinides, interdiffusion, thermodynamics, zirconium, zirconium - neptunium system
Індекс рубрикатора НБУВ: К235.170

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Devia F.  
Investigation of natural convection heat transfer from a horizontal isothermal plate by schlieren tomography = Исследование теплоотдачи естественной конвекцией горизонтальной изотермической пластины методом шлирен томографии / F. Devia, G. Tanda // Пром. теплотехника. - 1999. - 21, № 2-3. - С. 12-18. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Досліджено тепловіддачу при природній конвекції від прямокутної горизонтальної ізотермічної пластини методом шлірен томографії. Температурні поля повітряного потоку, що омивають пластину, виявилися трьохмірними. За отриманими у різних перерізах потоку даними обчислено локальні коефіцієнти тепловіддачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Baryakhtar I. V. 
Kinetic and Transport Equations for Localized Excitations in the Sine-Gordon Equation = Кінетичні властивості локалізованих збуджень у моделі синус - Гордона / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar, E. N. Economou // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 8. - С. 1040-1052. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Запропоновано метод дослідження кінетичних властивостей локалізованих збуджень (солітонів, бризерів і фононів) у моделі синус - Гордона. Розглянуто двочастинкові зіткнення і побудовано вирази для ймовірностей відповідних процесів. Показано, що ці вирази для ймовірностей є сумою двох доданків, що описують перенормування швидкості збудження і перемішування станів збудження. Сформульовано новий принцип детальної рівноваги, який дає можливість побудувати інтеграли зіткнень та вивести кінетичні рівняння. Доведено, що зростання ентропії в системі локалізованих збуджень можливе тільки у випадку неоднорідного розподілу збуджень у просторі координат і/або фаз. З використанням стандартного підходу виведено транспортні рівняння для щільностей, температур і середніх швидкостей солітонів та бризерів. Це означає наявність інших кінетичних коефіцієнтів, крім коефіцієнта дифузії. Для прикладу розраховано коефіцієнти дифузії для солітонів і бризерів у координатному і фазовому просторах. Показано, що коефіцієнт дифузії бризерів у координатному просторі набагато більший, ніж у просторі фаз.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського