Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Наукова електронна бібліотека (92)Автореферати дисертацій (1037)Книжкові видання та компакт-диски (842)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРЕНТН$<.>+<.>K=СПРОМОЖНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7216
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Snopok B. A. 
A biosensor approach to probe the structure and function of the adsorbed proteins: fibrinogen at the gold surface = Біосенсорний підхід до вивчення структури та функціонування адсорбованих білків: фібриноген на золотій поверхні / B. A. Snopok, K. V. Kostyukevych, O. V. Rengevych, Y. M. Shirshov, E. F. Venger, I. N. Kolesnikova, E. V. Lugovskoi // Фізика напівпровідників, квантова та оптоелектроніка. - 1998. - 1, № 1. - С. 121-133. - Библиогр.: 50 назв. - англ.

Просторовий розподіл та переважна орієнтація молекул білків у моношарі досліджена з застосуванням кінетики поверхневого плазмонного резонансу (ППР) та мікроскопії атомних сил (МАС) підчас адсорбції фібриногену людини на поверхню золота. У роботі проведена серія специфічних імунних реакцій щоб проаналізувати адсорбційно-конформаційний стан плівок фібриногену. Отримані результати демонструють прямий зв'язок кінетичних параметрів реакції антиген-антитіло з конформацією фібриногену на межі розподілу. Застосування МАС і ППР аналізів дало можливість визначити одно-, двох- та трьох молекулярні структурні сполуки фібриногену на межі розподілу. Адсорбція фібриногену на поверхню полікристалічного золота - це складний процес, що містить: розгортання, стимульоване поверхнею, само-збирання та адсорбцію, які відбуваються конкурентно у часі. Цей результат підтверджує перспективу запропонованого підходу у біосенсорній техніці для визначення просторового розподілу та біофункціональних властивостей специфічних білків, які адсорбуються з біологічних рідин.


Ключ. слова: surface plasmon resonance, adsorbed proteins, fibrinogen, DD-fragment, E-fragment, monoclonal antibodies, AFM, film , chemistry control, polycrystalline gold films
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Shevchenko V. B. 
Evidence for photochemical transformations in porous silicon = Свідчення про фотохімічні перетворення в поруватому кремнії / V. B. Shevchenko, V. A. Makara, O. V. Vakulenko, O. I. Dacenko, O. V. Rudenko // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 2. - С. 50-53. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

В роботі досліджувалася динаміка зміни інтенсивності фотолюмінесценції (ІФЛ) зразків поруватого кремнію (ПК), які під час їх старіння на повітрі зазнають дії лазерного опромінення (337 нм, 3.7 мВт). З'ясувалося, що під впливом УФ-опромінення ІФЛ швидко зростає і через кілька годин досягає "плато". Подальше опромінення призводить до спадання інтенсивності, що пояснюється ефектом втоми люмінесценції. В той же час для зразка, що не опромінювався, ІФЛ майже не змінюється за час експерименту. Виявилося, що на етапі початкового монотонного наростання ІФЛ після короткочасного (1-2 хвилини) припинення освітлення зразка лазером на кривій еволюції ІФЛ спостерігається аномалія у вигляді невеликого сплеску вниз, тоді як на ділянках монотонного спадання кривої ІФЛ ця аномалія являє собою сплеск угору. У випадку довготривалого (десятки годин) припинення освітлення аномалія була однотипною для всіх ділянок кривої ІФЛ. Описані результати пояснюються впливом двох конкурентних факторів: втоми люмінесценції та формування під дією світла нестабільних (молекулярних) хімічних зв'язків, які можуть перетворюватися на стабільні атомні.


Ключ. слова: porous silicon, nanostructure, laser irradiation, luminescence fatigue
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + Г116.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соколенко С.  
Авиация ускоряет глобализацию / С. Соколенко // Экономика Украины. - 2001. - № 2. - С. 66-74. - рус.

Досліджено трансформацію світової аерокосмічної та авіаційної промисловості, консолідацію її галузей. Висвітлено розвиток ринку літаків, конкурентну боротьбу між літакобудівними компаніями, впровадження у виробництво нових технологій. Охарактеризовано нагальні проблеми світової авіатранспортної індустрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.585.152.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Янкив М.  
Агромаркетинг как фактор рыночной трансформации АПК Украины / М. Янкив // Экономика Украины. - 2000. - № 4. - С. 55-58. - рус.

Охарактеризовано значення агромаркетингу для інтеграції сільськогосподарських виробників, забезпечення продажу продукції, посилення конкурентних позицій України на товарних ринках. Висвітлено роль ринкової інфраструктури у функціонуванні каналів реалізації. Здійснюючи концепцію маркетингу, держава може проводити політику захисту національного виробника.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хаджинов В. В. 
Аналітичні та програмні засоби оптимізації організаційних структур органів державного управління / В. В. Хаджинов, Ю. В. Архипчук // Перша міжнар. наук.-практ. конф. з програмув. УкрПРОГ'98 / НАН України. - 1998. - С. 533-539. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладені результати розробки наукових основ та практичних методів оцінки якісних показників апарату управління державних органів відносно його функцій. Для цього передбачалася розробка інформаційних моделей, математичних методів, та програмних засобів, що дозволяють оцінити якість організаційної структури, її спроможність виконувати існуючі функції; сформувати необхідні рекомендації по функціональному розподіленню елементів організаційної структури; здійснити декомпозицію функцій та задач; здійснити імітаційне моделювання організаційної структури. Запропонована методика визначення чисельності апарату управління за функціями, що повинні виконуватись; кількості ієрархічних рівнів організаційної структури окремих підрозділів; методика визначення ступеня завантаженості працівників апарату управління та витрат на утримання апарату управління.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)

Рубрики:


      
Категорія:    
6.

Семенова Л. Н. 
Антимонопольне і конкурентне право : Курс лекцій / Л. Н. Семенова; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. - К., 1999. - 133 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто основні теоретичні засади конкурентної політики та її роль у перехідній до ринкових умов економіці України. Висвітлено питання антимонопольної політики України щодо захисту конкуренції, зокрема, законодавче та нормативне забезпечення, провадження цієї політики в таких важливих напрямах, як: попередження монополізації ринків, припинення порушень антимонопольного законодавства, захист від недобросовісної конкуренції, конкурентні вимоги до реклами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.2 я73 + Х839(4УКР)013.26 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кучеренко В.  
Антимонопольное регулирование деятельности предприятий водоснабжения / В. Кучеренко, С. Дзезик // Экономика Украины. - 2001. - № 3. - С. 39-43. - рус.

Проаналізовано вплив антимонопольного законодавства України на діяльність підприємства з водопостачання та водовідведення м. Одеси - ЗАТ "Одесводоканал", та зроблено висновок, що окремі дії щодо демонополізації та формування конкурентного середовища в цій галузі можуть призвести до зниження рівня суспільного благополуччя. Запропоновано внести деякі зміни та доповнення до Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції в підприємницькій діяльності".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.352.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кіндрацька Л. М. 
Бухгалтерський облік у комерційних банках України : Навч. посіб. / Л. М. Кіндрацька; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 1999. - 432 c. - Бібліогр.: с. 360-362. - укp.

Викладено теоретичні та практичні основи фінансового обліку в комерційних банках і наведено докладну методику обліку господарських операцій: депозитних, кредитних, із цінними паперами, обмінних в іноземній валюті, з основними засобами та нематеріальними активами, лізингових. Висвітлено всі зміни, що сталися в обліковій політиці комерційних банків з 1 січня 1999 року, зокрема, щодо господарських операцій і діючого плану рахунків. Підкреслюється, що адекватне відображення господарських операцій у системі бухгалтерського обліку та звітності, правильне визначення їх фінансових результатів, повна і достовірна інформація щодо шляхів формування прибутків і видатків - неодмінні умови успішного керівництва й управління банком, запорука ефективної його діяльності в конкурентному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Нікіфоренко О. Л. 
Біологічні й анатомо-морфологічні особливості сортів вишні та черешні в умовах північного Лісостепу України / О. Л. Нікіфоренко, Н. В. Мойсейченко // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 164-174. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати досліджень характеру росту сортів черешні та вишні, анатомо-морфологічних показників перспективних сортів цих культур, за якими можна дати відносну характеристику їх біологічних особливостей. За допомогою анатомічних досліджень листків черешні виявлено потенційну спроможність цих культур переносити посуху та визначено ступінь їх ксероморфності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-36(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Високі технології в машинобудуванні: тенденції розвитку, менеджмент, маркетинг : Пр. VII міжнар. наук.-техн. семінару, 24-28 верес. 1997 р. / Ін-т надтвердих матеріалів НАН України. - Х.; Алушта, 1997. - 290 c. - укp.

Представлены материалы семинара по проблемам разработки высоких технологий в машиностроении, менеджмента и маркетинга как важных условий стимулирования их создания и успешной реализации. Рассмотрены комбинированные способы механической обработки высокопрочных покрытий деталей, а также проведено обоснование в эксплуатации оптимального уровня безотказности и долговечности режущего инструмента. Дан анализ международной оценки эффективности инновационных проектов, технологического маркетинга как фактора конкурентного преимущества, а также маркетинга в системе Вооруженных сил Украины и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: К6 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мешков А. А 
Влияние агрессивных сред на трещиностойкость и долговечность конструкционных сталей / А. А Мешков, А. Ф Дащенко // Тр. Одес. политехн. ун-та. - 1999. - Вып. 1(7). - С. 15-18. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено аналіз конкурентних можливостей сталей. Зроблено кореляцію між параметрами тріщиностійкості та довговічності сталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білоус О.І.  
Вплив зносу барабана конвеєра на тягову спроможність стрічки / О.І. Білоус // Систем. технології. - Д., 2000. - Вип. 1(9). - С. 90-93. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Разработана математическая модель напряженно-деформированного состояния конвейерной ленты деформированной на поверхности изношенного барабана. Установлено, что износ барабана влияет на напряженное состояние конвейерной ленты. Деформации растяжения волокон (тросов) сердечника конвейерной ленты, практически, линейно зависят только от величины относительного износа барабана. Величины касательных напряжений в резиновом слое между волокнами (тросами) зависят от параметров ленты и износа рабочей поверхности барабана. Деформации растяжения могут приводить к разорению ленты.


Індекс рубрикатора НБУВ: О931.11-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стонер Д. А.Ф. 
Вступ у бізнес : Пер. з англ. / Д. А.Ф. Стонер, Е. Г. Долан; ред.: Й. С. Завадський. - К. : Вид-во Європ. ун-ту фінансів, інформ систем, менеджменту і бізнесу, 2000. - 750 c. - укp.

Всебічно висвітлено основоположні ідеї підприємницької діяльності в конкурентному середовищі, роль бізнесу та його організаційні форми, менеджмент та інформаційні комп'ютерні системи, маркетинг, банківську та фінансову системи, ринок цінних паперів, міжнародний бізнес, майбутнє бізнесу. Значну увагу приділено зовнішньому економічному середовищу з його складністю (кількістю чинників, на які організація має реагувати), рухомістю (швидкістю змін у середовищі) та невизначеністю. Детально розглянуто всі основні типи бізнесорганізацій: індивідуальні приватні підприємства, партнерські компанії (товариства), корпорації, орієнтовані на інвесторів та корпорації-кооперативи. Досліджено методологію і практику американського менеджменту, процеси організації, поділу праці, департаменталізації, особливості вертикальної та горизонтальної координацій, делегування повноважень, централізації та автоматизації. Розкрито основні інструменти маркетингу: товар, розподіл (продаж), реклама, ціна, стратегія планування реклами. Надано характеристику різних видів рекламних оголошень, засобів масової інформації та інструментів рекламування, розкрито суть законодавчих та моральних обмежень. Детально проаналізовано питання управління фінансами, роль бухгалтерського обліку у фінансовій системі країни, організацію банківської діяльності та функціонування фондових бірж, методи ризикового менеджменту і страхування бізнесу. Розглянуто основні питання державного регулювання бізнесу, правові, етичні аспекти бізнесу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.34 я73 + У50-131 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Щолоков А. В. 
Вільні економічні зони як чинник активізації інвестиційного процесу / А. В. Щолоков // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 320-324. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто досвід створення вільних економічних зон (ВЕЗ) у країнах СНД і за кордоном. Проаналізовано стан законодавчого регулювання ВЕЗ в Україні. Досліджено фактори, що впливають на створення і розвиток ВЕЗ. Охарактеризовано переваги та недоліки їх функціонування в Україні. Зроблено висновки про необхідність створення дерегуляційного, конкурентного середовища як чинника удосконалення функціонування ВЕЗ.


Ключ. слова: вільні економічні зони (ВЕЗ), законодавче регулювання, конкурентне середовище, функції ВЕЗ
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКр)81 + Х912.44(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гладких Д.  
Государственное регулирование экономики при помощи ценообразующих факторов / Д. Гладких // Экономика Украины. - 2001. - № 1. - С. 47-52. - рус.

Механізм державного регулювання факторів ціноутворення в Україні працює в цілому незадовільно. Встановлено, що вектор формування існуючого механізму має бути спрямований у напрямі використання методів опосередкованої форми державного регулювання, що передбачають обмеження монопольної поведінки підприємств і створення для них конкурентних умов, стимулювання платоспроможного попиту за рахунок зростання доходів населення, запровадження системи стимулюючого оподаткування та застосування інших опосередкованих методів впливу на формування ціни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Громадське харчування і туристична індустрія у ринкових умовах : Зб. наук. пр. / ред.: М. І. Пересічний; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2001. - 237 c. - укp.

Досліджено актуальні проблеми розвитку громадського харчування, готельного господарства та туризму. Розглянуто питання удосконалення стратегічного розвитку підприємств за умов конкурентного середовища. Висвітлено сучасні питання використання нових технологій приготування харчової продукції, удосконалення споживчої цінності страв і виробів. Визначено шляхи використання досягнень науково-технічного прогресу працівниками підприємств туристичної індустрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424я43 + У9(4УКР)49:Ч518я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гончарук Т. І. 
Доходи населення у структурі факторів конкурентоспроможності / Т. І. Гончарук // Вісн. Укр. акад. банк. справи. - 2001. - № 1. - С. 6-9. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання формування доходів населення за умов переходу до ринку у контексті необхідності підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва. Проаналізовано особливості кризового стану політики доходів, напрямків удосконалення з точки зору впливу на механізм реалізації конкурентних переваг на мікрорівні. Запропоновано рекомендації щодо стимулювання попиту як важливого фактора реалізації конкурентних переваг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пивовар Н. Г. 
Дренаж с волокнистыми фильтрами для защиты территорий от подтопления = Drainage with the fibrous filters for the protection of territories from underflooding / Н. Г. Пивовар, Н. Г. Бугай, В. Л. Фридрихсон, А. И. Кривоног, В. В. Кривоног; НАН Украины. Ин-т гидромеханики. - К., 2000. - 332 c. - (Гидродинам. пробл. экологии окружающей среды). - Библиогр.: 146 назв. - рус.

Наведено результати досліджень фізико-механічних, фільтраційних і захисних властивостей волокнистих матеріалів із мінеральних і полімерних волокон, що використовуються в якості захисних фільтрів горизонтальних і вертикальних дренажів, призначених для захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь, населених пунктів та окремих об'єктів. Досліджено водоприймальну спроможність дренажу в залежності від конструкції дрени, засобів будівництва дренажу і властивостей дренованих грунтів. Запропоновано розрахункові формули, графіки і рекомендації, які необхідні для проектування дренажу. Наведено обсяги впровадження і результати багаторічних натурних досліджень, що підтверджують працездатність нових конструкцій дренажів, їх технічну та економічну ефективність. Наведено результати експериментальних досліджень щодо очищення від зависі та знезалізнювання води за допомогою фільтрів із поліетиленових волокон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мазаракі А. А. 
Економіка торговельного підприємства : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / А. А. Мазаракі, Л. О. Лігоненко, Н. М. Ушакова; ред.: Н. М. Ушакова. - К. : Хрещатик, 1999. - 798 c. - Бібліогр.: 145 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання функціонування торговельного підприємства за ринкових умов господарювання, зокрема, місце підприємства у системі економічних відносин, організаційно-економічні умови його діяльності, стратегію діяльності, конкурентний статус, стратегічний потенціал і конкурентоспроможність, управління ресурсами, витратами і результатами діяльності підприємства з позиції оптимізації прибутку та ризику. Викладено методику організації фінансового менеджменту торговельного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.121 я73 + У9(4УКР)293 73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Економіка. Менеджмент. Підприємництво : Зб. наук. пр. Т 3 / ред.: Г. В. Козаченко; Східноукр. нац. ун-т. - Луганськ, 2000. - 269 с. - укp. - рус.

Досліджено економічний аспект проблем екології в Україні, проблеми планування собівартості промислової продукції. Висвітлено роль інтелектуальної власності у соціально-економічному розвитку України. Розглянуто використання методів математичних досліджень для прогнозування ринку продовольчих товарів. Розкрито особливості становлення конкурентоздатного виробництва за умов модернізації промислових підприємств України. Представлено комплексну систему управління прибутками спільного підприємства, ефективний механізм мотивації в організації. Визначено перспективи розвитку акціонерних товариств як основної форми організації підприємництва в Україні. Класифіковано стратегію підприємств. Зроблено аналіз та визначено шляхи регулювання кризових ситуацій на підприємстві. Охарактеризовано особливості становлення підприємництва в процесі реформування економіки. Визначено конкурентний статус фірми та стратегічної зони господарювання як інструменту сталого функціонування промислового підприємства за умов трансформаційної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70482 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського