Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=КУРСОУТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лютий І. О. 
Валютна політика та перспективи входження України в міжнародне економічне співтовариство / І. О. Лютий. - К. : Курс, 2000. - 58 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто ключові аспекти валютної політики Національного банку України та механізм курсоутворення у державі. Досліджено процеси співпраці України з міжнародними фінансово-кредитними організаціями, а також проблеми залучення іноземних інвестицій у вітчизняну економіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ющенко В. А. 
Гроші: розвиток попиту та пропозиції в Україні / В. А. Ющенко, В. І. Лисицький. - 2-ге вид., переробл. та доп. - К. : Вид. дім "Скарби", 2000. - 336 c. - (Добробут нації). - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасної економіки України крізь призму монетарної (грошово-кредитної) політики, яка проводиться в державі. Проаналізовано один з основних результатів ефективного монетаризму - стабільність цін, що забезпечується гнучким регулюванням попиту на гроші та їх пропозиції. На підставі вивчення проблеми заборгованості підприємств доведено її негрошову природу та запропоновано шляхи подолання. Досліджено розвиток пропозиції грошей та його вплив на демонетизацію економіки, а також курсоутворення та його вплив на "наповнення" економіки грішми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ющенко В. А. 
Деньги: развитие спроса и предложения в Украине / В. А. Ющенко, В. И. Лисицкий. - 2-е изд., испр. и доп. - К. : Издат. дом "Скарбы", 2000. - 336 c. - (Благосостояние нации). - рус.

Розглянуто актуальні проблеми сучасної економіки України крізь призму монетарної (грошово-кредитної) політики, яка проводиться у державі. Проаналізовано один з основних результатів ефективного монетаризму - стабільність цін, яка забезпечується насамперед гнучким регулюванням попиту на гроші та їх пропозиції. На основі вивчення проблеми заборгованості підприємств доведено її негрошову природу та запропоновано шляхи подолання. Досліджено розвиток пропозиції грошей та його вплив на демонетизацію економіки, а також курсоутворення та його вплив на наповнення економіки грішми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романенко Л. Ф. 
Банківський маркетинг / Л. Ф. Романенко. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2001. - 483 c. - Бібліогр.: 360 назв. - укp.

Описано теорію та практику маркетингових технологій на підставі зарубіжного та вітчизняного досвіду. Наведено результати маркетингових досліджень за умов гуманізації виробництва, новітніх технологій та глобалізації науково-технічних інформаційних технологій. Запропоновано напрямки розвитку маркетингу як науки у соціально орієнтованій економіці. На базі програми економічного та соціального розвитку України, нормативних актів Національного банку України з грошово-кредитної політики висвітлено методологію маркетингової діяльності у банках України, спрямовану на досягнення західноєвропейського рівня інтеграції та регіоналізації банківської діяльності. Розглянуто модель маркетингового процесу, класифікацію банківського продукту, його створення та реалізацію у системі комерційних банків України під час вирішення проблем монетарного та регулятивного характеру, політики курсоутворення та валютного регулювання, вдосконалення платіжно-кредитної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322 + У9(4УКР)262.10-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Белінська Я. В. 
Валютний курс та інфляція у трансформаційний економіці / Я. В. Белінська; Ін-т економіки НАН України. - К., 2002. - 182 c. - укp.

Висвітлено закономірності формування обмінного курсу, механізми його впливу на інфляцію та економічний розвиток України. Розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення, залежність між темпами зміни валютного курсу та інфляції. Значну увагу приділено актуальним проблемам валютної політики на сучасному етапі для стимулювання економічного розвитку та структурної перебудови економіки.

Освещены закономерности формирования обменного курса, механизмы его влияния на инфляцию иэкономическое развитие Украины. Раскрыты макроэкономический аспект процесса курсообразования, зависимость между темпами изменения валютного курса и инфляции. Значительное внимание уделено актуальным проблемам валютной политики на современном этапе для стимулирования экономического развития и структурной перестройки экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 + У010.295.325.61 + У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Русинов С. О. 
Що потрібно Україні: "сильна" гривня чи "сильний" долар? / С. О. Русинов, В. В. Захаров // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 575-580. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто механізм впливу курсоутворення в Україні на економічний стан держави. Актуальність проблеми визначається значною залежністю України від світової економіки, сильної доларизації, а також прив'язкою національної валюти до долара. Визначено вплив змін валютного курсу на основні макроекономічні показники. Особливу увагу приділено аналізові впливу курсоутворення на платіжний баланс країни. В результаті за допомогою математичних методів розраховано найбільш оптимальний курс на данний момент, і подано рекомендації для визначення валютного курсу на майбутнє.

The proposed paper gives the analysis of the mechanism of the currency rate setting influence on the economical condition of the Ukraine. Vitality of the question is defined by a serious dependence of the Ukraine from the world economical conditions, essential dollarization as well as grivna's tying to dollar. The influence of changing of the currency rate on the macroeconomics indicators has been defined either. A special attention has been paid to the analysis of influence of the currency rate setting on the balance of payments. As a result with the use of mathematical instruments the most optimal currency rate for the current period has been counted. Recommendation for defining the currency rate in the long-term period has been given as well.


Ключ. слова: валютний курс, платіжний баланс, ревальвація, девальвація, інфляція.
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вчені записки Університету економіки та права "КРОК". Вип. 12. Економіка / ред.: І. Ф. Радіонова. - К., 2005. - 154 с. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок соціальної та економічної трансформації українського суспільства. Висвітлено конкурентоспроможність української економіки на сучасному етапі її трансформації, теоретичні аспекти взаємозв'язку капіталу і права. Визначено стратегію інноваційного розвитку України. Розкрито теоретичні основи моделювання грошового ринку, взаємозв'язку інвестиційної політики та інвестиційного процесу, застосування сучасного інструментарію податкової політики. Описано модель курсоутворення національної грошової одиниці.

Проанализирована взаимосвязь социальной и экономической трансформации украинского общества. Освещены конкурентоспособность украинской экономики на современном этапе её трансформации, теоретические аспекты взаимосвязи капитала и права. Определена стратегия инновационного развития Украины. Раскрыты теоретические основы моделирования денежного рынка, взаимосвязи инвестиционной политики и инвестиционного процесса, применения современного инструментария налоговой политики. Представлена модель курсообразования национальной денежной единицы.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72088/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вахненко Т. П. 
Зовнішні боргові зобов'язання у системі світових фінансово-економічних відносин : Моногр. / Т. П. Вахненко; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. - К. : Фенікс, 2006. - 536 c. - Бібліогр.: с. 519-535. - укp.

Наведено результати дослідження соціально-економічних передумов і наслідків формування зовнішньоборгових зобов'язань у системі світових фінансово-економічних відносин. Розвинено теоретичну концепцію функціонування зовнішньоборгових механізмів у країнах із низьким і середнім рівнем доходів. Наведено структурно-функціональну модель взаємовідносин між розвиненими країнами і країнами, що розвиваються у сферах зовнішньоекономічного обміну, валютного курсоутворення та міжнародного кредитування. Виявлено фактори низхідної динаміки цін на сировинні та промислові товари, експортовані країнами з невисоким рівнем доходів. Розкрито роль зовнішньоборгових процесів у становленні міжнародної системи валютних диспаритетів, обчислено кількісний вплив зовнішньоборгового навантаження на рівень обмінних курсів. Розроблено концептуальні засади управління зовнішнім національним боргом для забезпечення довгострокової фінансової стабільності та розширення інвестиційного потенціалу реального сектору економіки в Україні.

Приведены результаты исследования социально-экономических предпосылок и последствий формирования внешнедолговых обязательств в системе мировых финансово-экономических отношений. Развита теоретическая концепция функционирования внешнедолговых механизмов в странах с низким и среднем уровнем доходов. Приведена структурно-функциональная модель взаимоотношений между развитыми странами и развивающимися странами в сферах внешнеэкономического обмена, валютного курсообразования и международного кредитования. Выявлены факторы низходящей динамики цен на сырьевые и промышленные товары, експортируемые странами с невысоким уровнем доходов. Раскрыта роль внешнедолговых процессов в становлении международной системы валютных диспаритетов и определено количественное влияние внешнедолговой нагрузки на уровень обменных курсов. Разработаны концептуальные основы управления внешним национальным долгом для обеспечения долгосрочной финансовой стабильности и расширения инвестиционного потенциала реального сектора экономики в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.161 + У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Наукові доробки молоді - вирішенню проблем європейської інтеграції : зб. наук. ст.: В 2-х т. Т. 1 / ред.: О. В. Васюренко; Нац. банк України, Ун-т банк. справи, Харк. ін-т банк. справи. - Х. : Константа, 2007. - 231 c. - укp.

Розглянуто історію розвитку бухгалтерського обліку, проблеми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Розкрито роль екологізації виробництва продукції, перспективи розвитку фінансового ринку та державного регулювання валютного курсоутворення в Україні, вплив глобалізаційних процесів на структурування зайнятості населення. Охарактеризовано методи обліку операцій з банківськими металами, безготівкових рахунків, нематеріальних активів, виробничих запасів, собівартості продукції. Висвітлено проблеми та перспективи використання новітніх методів забезпечення конфіденційності інформації, розробки інформаційної системи кредитування та системи протоколів генерації та видачі ключів у криптосистемах на базі ідентифікаторів.

Рассмотрены история развития бухгалтерского учета, проблемы адаптации законодательства Украины к законодательству Европейского Союза. Раскрыты роль экологизации производства продукции, перспективы развития финансового рынка и государственного регулирования валютного курсообразования в Украине, влияние глобализационных процессов на структурирование занятости населения. Охарактеризованы методы учета операций с банковскими металлами, безналичных счетов, нематериальных активов, производственных запасов, себестоимости продукции. Освещены проблемы и перспективы использования новейших методов обеспечения конфиденциальности информации, разработки информационной системы кредитования и системы протоколов генерации и выдачи ключей в криптосистемах на базе индентификаторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я43(4УКР) + Ч214(4УКР)73я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350073/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Формування ринкових відносин в Україні : Зб. наук. пр. Вип. 4(71) / ред.: І. К. Бондар; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К., 2007. - 188 с. - укp.

Проаналізовано напрями використання маркетингу в системі управління персоналом підприємств. Розкрито роль Державної іпотечної установи в організації системи іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто питання правового регулювання посередницьких операцій у зовнішньоекономічній діяльності. Висвітлено теоретичні аспекти формування маркетингової товарної політики підприємств. Викладено маркетинговий підхід та сучасні концепції управління комерційними банками. Описано механізми взаємозв'язку економічного зростання з продуктивністю, функції контролю бухгалтерського обліку за умов автоматизації. Розкрито зміст та передумови формування суверенітету грошово-кредитної політики у відкритій економіці, організаційно-методичні засади формування раціональної структури видатків бюджету, стратегічні засади моніторингу інвестиційної діяльності. Розглянуто проблеми валютної політики та курсоутворення в державі. Визначено вплив транснаціональних корпорацій на глобалізацію інноваційних процесів.

Проанализированы направления использования маркетинга в системе управления персоналом предприятий. Раскрыта роль Государственного ипотечного учреждения в организации системы ипотечного кредитования в Украине. Рассмотрены вопросы правового регулирования посреднических операций во внешнеэкономической деятельности. Освещены теоретические аспекты формирования маркетинговой товарной политики предприятий. Изложены маркетинговый подход и современные концепции управления коммерческими банками. Описаны механизмы взаимосвязи экономического роста с продуктивностью, функции контроля бухгалтерского учёта в условиях автоматизации. Раскрыты содержание и предпосылки формирования суверенитета денежно-кредитной политики в открытой экономике, организационно-методические основы формирования рациональной структуры расходов бюджета, стратегические основы мониторинга инвестиционной деятельности. Рассмотрены проблемы валютной политики и курсообразования в государстве. Определено влияние транснациональных корпораций на глобализацию инновационных процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-17я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Науковий вісник Буковинської державної фінансової академії / ред.: В. В. Прядко. - Чернівці : Технодрук, 2009. - 492 с. - (Екон. науки; Вип. 1(14)). - укp.

Проаналізовано роль міжнародного кредиту для економічного розвитку України, депозитної політики у розвитку та удосконаленні процесу залучення та акумулювання ресурсів банківських установ, фактори валютного курсоутворення. Вивчено вплив глобалізації на результати діяльності вітчизняних банків, інфляції на рівень добробуту українського суспільства. Описано фінансово-економічні методи діяльності благодійних організацій щодо соціального захисту населення за умов економічної кризи. Висвітлено проблеми та перспективи розвитку системи соціального страхування. Обгрунтовано доцільність використання лізингових операцій за фінансування санації підприємств. Наведено порівняльну характеристику вітчизняної та зарубіжної методології оцінки кредитоспроможності підприємств, розкрито теоретичні аспекти їх цінової політики за сучасних умов. Проведено оцінку економічної ефективності застосування спрощеної системи оподаткування суб'єктами малих та середніх форм бізнесу.

Проанализированы роль международного кредита для экономического развития Украины, депозитной политики в развитии и усовершенствовании процесса привлечения и акумулирования ресурсов банковских учреждений, факторы валютного курсообразования. Изучены влияние глобализации на результаты деятельности отечественных банков, инфляции на уровень благосостояния украинского общества. Описаны финансово-экономические методы деятельности благотворительных организаций по социальной защите населения в условиях экономического кризиса. Освещены проблемы и перспективы развития системы социального страхования. Обоснована целесообразность использования лизинговых операций при финансировании санации предприятий. Дана сравнительная характеристика отечественной и зарубежной методологии оценки кредитоспособности предприятий, раскрыты теоретические аспекты их ценовой политики в современных условиях. Проведена оценка экономической эффективности применения упрощенной системы налогообложения субъектами малых и средних форм бизнеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70766/Ек.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наукові записки Національного університету "Острозька академія" / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2008. - 476 с. - (Економіка; Вип. 10, ч. 3). - укp.

Розглянуто питання використання інструментарію грошово-кредитного регулювання для стимулювання зростання економіки. Наведено класифікацію небанківських фінансово-кредитних установ у системі взаємодоповнюючого соціального захисту. Розкрито концептуальні засади банківського кредиту, теоретичні засади створення єдиної класифікації вкладів фізичних та юридичних осіб, економічні основи розширення інвестиційної діяльності банківських установ. Проаналізовано сучасний стан іпотечного кредитування в Україні. Висвітлено проблеми реалізації режиму гнучкого курсоутворення в державі. Визначено пріоритетні напрямки розвитку системи кредитних спілок, напрямки удосконалення страхового менеджменту в країні. Викладено інституціональні підходи до дослідження грошово-кредитної сфери ринкової економічної системи, теоретичні підходи до побудови методики діагностики фінансової безпеки банків. Проведено оцінку динаміки розвитку цінних паперів на сучасному етапі. Описано трансформаційні процеси в діяльності банківських структур за умов глобалізації, механізм впливу глобалізаційних процесів на розвиток фінансового ринку України, особливості банківської конкуренції на сучасному етапі.

Рассмотрены вопросы использования инструментария денежно-кредитного регулирования для стимулирования роста экономики. Приведена классификация небанковских финансово-кредитных учреждений в системе взаимодополняющей социальной защиты. Раскрыты концептуальные основы банковского кредита, теоретические основы создания единой классификации вкладов физических и юридических лиц, экономические основы расширения инвестиционной деятельности банковских учреждений. Проанализировано современное состояние ипотечного кредитования в Украине. Освещены проблемы реализации режима гибкого курсообразования в государстве. Определены приоритетные направления развития системы кредитных союзов, направления усовершенствования страхового менеджмента в стране. Изложены институциональные подходы к исследованию денежно-кредитной сферы рыночной экономической системы, теоретические подходы к построению методики диагностики финансовой безопасности банков. Проведена оценка динамики развития ценных бумаг на современном этапе. Описаны трансформационные процессы в деятельности банковских структур в условиях глобализации, механизм влияния глобализационных процессов на развитие финансового рынка Украины, особенности банковской конкуренции на современном этапе.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : зб. наук. пр. Вип. 24 / ред.: А. О. Єпіфанов; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". - Суми, 2009. - 386 с. - укp.

Проаналізовано напрямки розвитку інфляційного таргетування, перспективи розвитку кредитної кооперації в Україні, зарубіжний досвід мікрокредитування. Описано механізм управління прибутком у банках з розгалуженою мережею філій, особливості сучасного розвитку ринку банківських послуг. Висвітлено проблеми та рівні територіальної організації банківської системи, захисту прав акціонерів у процесі реалізації ефективної політики корпоративного управління. Розглянуто питання розвитку банківського нагляду за умов конкуренції міжнародних фінансових ринків, трансфертного ціноутворення в системі ризик-менеджменту банків. Визначено наслідки гнучкого режиму курсоутворення гривні для банківського сектору та населення, шляхи подолання банківської кризи в Україні. Розкрито роль інститутів спільного інвестування у довгостроковому розвитку вітчизняної економіки.

Проанализированы направления развития инфляционного таргетирования, перспективы развития кредитной кооперации в Украине, зарубежный опыт микрокредитования. Описаны механизм управления прибылью в банках с разветвленной сетью филий, особенности современного развития рынка банковских услуг. Освещены проблемы и уровни территориальной организации банковской системы, защиты прав акционеров в процессе реализации эффективной политики корпоративного управления. Рассмотрены вопросы развития банковского надзора в условиях конкуренции международных финансовых рынков, трансфертного ценообразования в системе риск-менеджмента банков. Определены последствия гибкого режима курсообразования гривни для банковского сектора и населения, пути преодоления банковского кризиса в Украине. Раскрыта роль институтов общего инвестирования в долгосрочном развитии отечественной экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вахненко Т. П. 
Теоретичні засади валютного курсоутворення: концепції та моделі / Т. П. Вахненко // Економіка і прогнозування. - 2004. - № 2. - С. 21-30. - укp.

Надано огляд теоретичних концепцій і моделей з питань визначальних факторів курсоутворення у період нестабільних обмінних курсів. Проаналізовано адекватність монетаристських моделей обмінного курсу, моделей загальної рівноваги й ліквідності, моделей портфельних балансів і валютних очікувань, а також теорії ринкової мікроструктури з огляду на реалістичність їх припущень та підтвердження їх висновків на практиці. Зроблено висновок про можливість застосування цих моделей лише як теоретико-методологічної основи, що потребує подальшого доопрацьовування у процесі короткострокового та середньострокового прогнозування динаміки обмінних курсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пасічник О. В. 
Валютно-курсова політика та механізм її реалізації в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.02.03 / О. В. Пасічник; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Визначено суть, зміст, цілі, методи та інструменти валютно-курсової політики, розроблено методологію прогнозування валютного курсу в Україні. Проведено грунтовний аналіз динаміки та визначено вплив основних чинників на формування валютного курсу гривні. Розроблено та апробовано модель його прогнозування, яка враховує вплив макроекономічних чинників курсоутворення. Доведено необхідність переходу від установлення індикаторних показників на базі розробки сценарних прогнозів до таргетування курсу гривні, що дасть змогу підвищити ефективність валютно-курсової політики за умов стабільного економічного розвитку України. Визначено основні принципи встановлення цільового орієнтиру валютного курсу, а також розроблено й апробовано методику визначення темпів приросту грошової маси, яка узгоджується з цільовими показниками валютного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Барсєгян А. Г. 
Валютно-курсова політика України в системі макроекономічного регулювання : автореф. дис... канд. екон. наук / А. Г. Барсєгян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено загальні та специфічні закономірності функціонування валютно-курсових процесів в Україні. Розглянуто основні сучасні теорії валютного курсу, їх види, методи визначеня рівноважного валютного курсу. Наведено визначення основних понять, що характеризують досліджені процеси. Проведено аналіз становлення та еволюції валютної системи України та розглянуто сучасну практику валютного регулювання. Установлено основні закономірності взаємовпливу валютного курсу й основних макроекономічних показників в Україні. Побудовано модель курсоутворення в Україні, яка враховує основні макроекономічні особливості формування валютного курсу. Визначено основні напрями оптимізації механізмів валютно-курсової політики та розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи валютного регулювання в Україні. Розроблено методику створення системи підтримки прийняття рішень у валютно-курсовому регулюванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковальчук І. М. 
Валютні паритети в сучасному господарському механізмі світової економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І. М. Ковальчук; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

Удосконалено концепцію паритетів купівельної спроможності валют. Досліджено основні режими валютних курсів у відповідності з об'єктивними історичними етапами розвитку міжнародної валютної системи. Визначено монетарний механізм курсоутворення. Здійснено порівняльний аналіз макроекономічних проблем за умов вибору певного варіанта політики курсоутворення, що дало змогу зробити конкретні висновки та рекомендації стосовно країн з малою відкритою економікою. Обгрунтовано мету та засоби впливу валютної політики держави на динаміку валютних курсів. Вперше визначено основні принципи, форми та інструменти валютного регулювання щодо транзитивних економік, а також запропоновано новий концептуальний підхід до реформування валютно-курсової політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кабанець О. І. 
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / О. І. Кабанець; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи системи валютного регулювання, етапи її формування в Україні, проблеми курсоутворення. Визначено провідну роль валютного контролю в цій системі та висвітлено методи його організації за кордоном. Здійснено аналіз валютних операцій суб'єктів підприємницької діяльності України та надано оцінку ефективності валютного контролю з боку державних органів. На підставі проведеного аналізу сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань валютного регулювання та контролю, запропоновано нову організаційну структуру контролюючих органів. Розроблено комплексну методику здійснення контрольно-перевірочної роботи з питань дотримання вимог валютного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Белінська Я. В. 
Взаємодія валютного курсу та інфляції в перехідній економіці України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / Я. В. Белінська; НАН України. Ін-т економіки. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Визначено закономірності формування обмінного курсу, механізми його взаємодії з інфляцією та вплив на економічний розвиток України. На базі теорії паритету купівельної спроможності (ПКС) розкрито макроекономічний аспект процесу курсоутворення та зворотного впливу валютного курсу на народногосподарські процеси. Виявлено залежність між темпами зміни валютного курсу і темпами інфляції, яка полягає в більшій мінливості валютних курсів у порівнянні з темпами інфляції, особливо під час фінансово-економічних потрясінь. Встановлено, що стабілізація обмінного курсу української валюти є необхідним чинником уповільнення інфляційних процесів та економічного зростання. Доведено, що за умов значної заниженості курсу проти ПКС валютний курс спотворює господарчі рішення на різних рівнях їх прийняття, і тому одним із визначальних принципів під час розробки валютної політики в Україні повинна стати орієнтація на динаміку співвідношення обмінного курсу до рівня ПКС для запобігання значним розбіжностям між номінальним та реальним курсами валюти. Обгрунтовано, що вирішальне значення на даному етапі розвитку національної економіки для зміцнення української валюти мають заходи щодо стимулювання економічного розвитку та структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.681

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дорошенко Г. О. 
Грошово-кредитне регулювання у фінансово-банківській системі : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г. О. Дорошенко; Харк. держ. ун-т. - Х., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Зроблено висновки щодо сутності та функцій грошей, виходячи з їх здатності скорочувати трансакційні витрати. Проведено аналіз можливостей грошово-кредитного регулювання на різних часових інтервалах і в порівнянні з дієвістю фіскальної політики. Запропоновано оптимальний зв'язок між існуючими проміжними та тактичними цілями, який доцільно використовувати в практиці здійснення грошово-кредитної політики. Доведено необхідність проведення змін при використанні таких інструментів грошово-кредитного регулювання, як зміни норм обов'язкових резервів, політика рефінансування, операції з державними цінними паперами на відкритому ринку, валютна політика та політика курсоутворення, а також при формуванні Міжбанківського фонду страхування вкладів фізичних осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.2 + У9(4Укр)262.181.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301622 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського