Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МСФЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту. Вип. 20. Економічні науки / ред.: Н. М. Малюга. - Житомир, 2002. - 377 с. - укp.

Висвітлено процес реформування бухгалтерського обліку в Україні та проблеми, що виникають у ході його проведення, зокрема, переваги та недоліки впровадження МСФЗ, їх застосування в інших країнах світу. Розглянуто етапи проведення аудиту операцій зі статутним капіталом підприємства, а також в акціонерних товариствах. Проаналізовано погляди різних авторів щодо визначення особливостей будівництва, обгрунтовано основні організаційно-технологічні особливості будівельного виробництва, що впливають на організацію управлінського обліку. Розглянуто особливості проведення первинного, синтетичного й аналітичного обліку добрив на сільськогосподарських підприємствах, а також методики аудиту під час застосування комп'ютерних інформаційних технологій.

Освещены процесс реформирования бухгалтерского учета в Украине и проблемы, возникающие в результате его проведения, в частности, преимущества и недостатки внедрения МСФО, их применение в других странах мира. Рассмотрены этапы проведения аудита операций с уставным капиталом предприятия, а также в акционерных обществах. Проанализированы взгляды разных авторов относительно определения особенностей строительства, обоснованы основные организационно-технологические особенности строительного производства, влияющие на организацию управленческого учета. Рассмотрены особенности проведения первичного, синтетического и аналитического учета удобрений на сельскохозяйственных предприятиях, а также методики аудита в результате использования компьютерных инфоормационных технологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69027/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Schreiber S.  
Accounting for advertising costs - differences and similarities between the US GAAP, IAS / IFRS and the German commercial code = Порівняльне дослідження загальноприйнятих принципів бухгалтерського обліку США, міжнародних стандартів бухгалтерської та фінансової звітності і німецького комерційного кодексу в аспектах обліку витрат на рекламу / S. Schreiber // Журн. європ. економіки. - 2005. - 4, № 3. - С. 333-350. - Библиогр.: 40 назв. - англ.

Зазначено, що кошти на рекламу відіграють важливе значення, але їх облік залишається дискусійним питанням. Особливо гостро постає ця проблема у зв'язку з дилемою: вважати ці кошти активами балансу чи видатками, які відображають у звіті про доходи? Розглянуто особливості МСБЗ/МСФЗ, Німецького Комерційного Кодексу та американських стандартів, які, відповідно, пропонують декілька альтернативних варіантів обліку. Враховуючи різні цілі GAAP у США та МСБЗ/МСФЗ з одного боку, та Німецького Комерційного Кодексу - з іншого, передбачено використання принципів консерватизму та об'єктивності у бухгалтерському обліку коштів на рекламу, що грунтується на теорії агентських відносин.

Отмечено, что средства на рекламу играют важную роль, но их учет остается дискуссионным вопросом. Особенно остро возникает эта проблема в связи с дилеммой: считать эти средства активами баланса или расходами, которые отображают в отчете о доходах. Рассмотрены особенности МСБО/МСФО, Немецкого Коммерческого Кодекса и американских стандартов, которые, соответственно, предлагают несколько альтернативных вариантов учета. Учитывая различные цели GAAP в США и МСБО/МСФО, с одной стороны, и Немецкого Коммерческого Кодекса - с другой, предусмотрено использование принципов консерватизма и объективности в бухгалтерском учете средств на рекламу, который базируется на теории агентских отношений.

Advertising costs take on increasing importance. Nevertheless, accounting for these costs still involves many problems. Especially, one of the main problems is whether these costs should be treated as assets placed on the balance sheet, or as expensesappearing on the income statement. This paper reveals that in comparison with IAS/IFRS and German Commercial Code, US standards on accounting for advertising costs implicitly offer more alternative accounting treatments. Regardless of the different goalsof US GAAP and IAS/IFRS, on the one hand, and German financial reporting, on the other, this paper sets forth that accounting for advertising costs is always dominated by the principles of conservatism and objectivity. This result can be explained with the agency theory.


Ключ. слова: advertising costs, financial reporting, US GAAP, International Accounting Standards (IAS) / International Financial Reporting Standards (IFRS), German Commercial Code, agency theory
Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(7СПО)242.10-803.81-148.6 + У052.9(4НІМ)242.10-803.81-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Король С. Я. 
Забезпечення витрат і платежів підприємства в системі бухгалтерського обліку / С. Я. Король, В. В. Сопко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 577. - С. 169-174. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто забезпечення витрат і платежів з точки зору українського законодавства та МСФЗ. Проведено порівняльний аналіз забезпечень з зобов'язаннями, резервним капіталом, резервами сумнівних боргів. Наголошено на необхідності формування забезпечень для соціальних зобов'язань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бідюк О. О. 
Облік і аналіз діяльності спільних підприємств (на прикладі підприємств целюлозно-паперової промисловості) : Автореф. дис... канд. екон. наук / О. О. Бідюк; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання удосконалення методики обліку та економічного аналізу діяльності спільних підприємств (СП) у контексті структурованого подання інформації про фінансовий стан та розкриття у фінансовій звітності СП, згідно з вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), доречної інформації для широкого кола користувачів під час прийняття економічних рішень. Висвітлено особливості та передумови створення і діяльності СП як форми об'єднання інтересів засновників, проведено порівняльний аналіз та доведено розбіжності між МСФЗ та Господарським кодексом України під час класифікації форм об'єднання інтересів засновників СП, розкрито сутність СП та визначено обліково-аналітичні аспекти його діяльності відповідно до МСФЗ. Удосконалено методичні підходи щодо розкриття інформації про фінансовий стан, показники діяльності та зміни у фінансовому стані СП у консолідованій фінансовій звітності. Обгрунтовано нові підходи щодо забезпечення правдивого подання у фінансовій звітності додаткової інформації про ризики та непевності, що можуть вплинути на діяльність спільного підприємства у майбутньому. Запропоновано модель прогнозування тенденцій динаміки фінансового стану СП на основі методики аналізу часових рядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.616.52 + У053.9(4УКР)306.165.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шульга Н. В. 
Облік і аудит розрахунків з оплати праці та аналіз ефективності використання трудових ресурсів : автореф. дис... канд. екон. наук / Н. В. Шульга; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення методично-організаційних засад і практики обліку й аудиту розрахунків стосовно оплати праці, а також аналізу ефективності використання трудових ресурсів. Висвітлено суть категорії "розрахунки з оплати праці" як об'єкта обліку, аудиту, аналізу. Проаналізовано й уточнено сучасну структуру фонду оплати праці. Розкрито організаційний механізм оплати праці. Визначено вплив державного та договірного регулювання в ньому та значущість вибору форм і систем оплати й стимулювання праці на організацію і та облік розрахунків з її оплати. Висвітлено чинні положення методики й організації обліку розрахунків з оплати праці, витрат на неї та розроблено підходи до їх вдосконалення відповідно до уточнених норм П(С)БО, вимог переходу на МСФЗ, змін трудового та податкового законодавства, практики здійснення виплат працівникам на досліджених підприємствах. Охарактеризовано основні напрями підвищення ефективності надання послуг зовнішнього аудиту та розроблено організаційно-методичні підходи до внутрішнього аудиту розрахунків з оплати праці. Розвинуто технологію комплексного аналізу ефективності використання трудових ресурсів підприємств автотранспорту, яка передбачає здійснення розрахунку системи натуральних, трудових і вдосконалених вартісних показників ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-146.45 + У052.9(4УКР)20-146.45-218 + У053.9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пантелєєв В. П. 
Застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні : монографія / В. П. Пантелєєв; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 328 c. - Бібліогр.: 31 назв - укp.

Розкрито сутність, причини та передумови виникнення Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Висвітлено проблеми застосування МСФЗ в Україні. Розглянуто особливості підготовки та подання звітності з урахування МСФЗ. Подано інформацію про порядок обліку активів, капіталу, зобов'язань, доходів і витрат підприємств. Увагу приділено фінансовій звітності за умов гіперінфляції, особливостям обліку державних грантів і інвестицій в асоційовані компанії, а також застосуванню МСФЗ окремих галузях і сферах діяльності, зокрема в сільському господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жук В. М. 
Концепція розвитку бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки : монографія / В. М. Жук; ННЦ "Ін-т аграр. економіки" УААН. - К., 2009. - 648 c. - Бібліогр.: с. 592-642. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні й організаційні засади розвитку бухгалтерського обліку (БО) в аграрному секторі економіки. В контексті наукових доктрин інституціоналізму та концепції сталого розвитку визначено теоретичні засади розвитку Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) і національної облікової системи. Розроблено класифікацію та ієрархію складових інституціонального забезпечення розвитку БО, науково означено інституціональну теорію БО та парадигму БО економіки гармонійного (сталого) розвитку. Сформульовано наукові засади побудови аграрного сегменту теорії БО на базі фізіократичних доктрин і біологічної метафори. Запропоновано трирівневу модель побудови МСФЗ і національних стандартів БО. Визначено методологічні підходи до запровадження стандартів другого рівня з БО сільськогосподарської діяльності. Розкрито науково-організаційні засади та роль Концепції розвитку БО в аграрному секторі економіки України, її завдання та шляхи реалізації з урахуванням класифікації та ієрархії інституціонального забезпечення.

Раскрыты теоретико-методологические и организационные основы развития бухгалтерского учета (БУ) в аграрном секторе экономики. В контексте научных доктрин институционализма и концепции устойчивого развития определены теоретические основы развития Международных стандартов финансовой отчетности (МСФО) и национальной учетной системы. Разработаны классификация и иерархия слагаемых институционального обеспечения развития БУ, научно обозначены институциональная теория БУ и парадигма БУ экономики гармонического (устойчивого) развития. Сформулированы научные основы построения аграрного сегмента теории БУ на базе физиократических доктрин и биологической метафоры. Предложена трехуровневая модель построения МСФО и национальных стандартов БУ. Определены методологические подходы к внедрению стандартов второго уровня по БУ сельскохозяйственной деятельности. Раскрыты научно-организационные основы и роль Концепции развития БУ в аграрном секторе экономики Украины, ее задачи и пути реализации с учетом классификации и иерархии институционального обеспечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жук В. М. 
Розвиток бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки: теорія, методологія, практика : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / В. М. Жук; Ін-т аграр. економіки УААН України. - К., 2010. - 36 c. - укp.

Висвітлено стратегію і тактику запровадження в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), вирішено наукову проблему обмеженості теорії бухгалтерського обліку у розв'язанні сучасних економічних проблем через означення нової парадигми бухгалтерського обліку економіки сталого розвитку й інституціональної теорії бухгалтерського обліку, уточнення змісту та сутності системи бухгалтерського обліку, його предмета, об'єктів, методології та методик, побудову класифікації й ієрархії інституціонального забезпечення розвитку бухгалтерського обліку, означення розвитку обліку через галузеві аспекти його теорії та практики. Розроблено Концепцію розвитку бухгалтерського обліку в аграрному секторі економіки України, визначено шляхи й очікувані результати від її запровадження. Розроблено теоретико-методологічне забезпечення формування галузевих стандартів бухгалтерського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дубовая В. В. 
Застосування IFRS: мета, склад та якісні характеристики фінансових звітів / В. В. Дубовая // Економіка і регіон. - 2011. - № 4. - С. 192-197. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено розбіжності основних положень IFRS та МСФЗ, опублікованих на сайті Мінфіну України, щодо визначення мети фінансової звітності, складу фінансових звітів та якісних характеристик корисної фінансової інформації. Запропоновано застосування публічними акціонерними товариствами, банками, страховиками та іншими підприємствами міжнародних стандартів, що офіційно оприлюднені на веб-сайті IFRS, та термінове вирішення питання щодо обов'язкової сертифікації головних бухгалтерів зазначених суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сопко В.  
Фінансові звіти у системі управління: досвід Франції / В. Сопко, С. Андрос // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 690. - С. 720-725. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто вплив інформації фінансової звітності на прийняття управлінських рішень. Проаналізовано нормативну базу, що регулює систему бухгалтерського обліку та фінансову звітність у Франції. Встановлено характерні особливості організації національної облікової системи Франції та їх вплив на організацію обліку та звітності. Проаналізовано концептуальні принципи організації обліку та звітності у Франції з урахуванням вимог МСФЗ. Проаналізовано критерії визнання та оцінки статей Балансу і Звіту про прибутки та збитки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4ФРА)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Nozka A.  
Essence of hedging activities in the light of Polish balance law and IAS/IFRS / A. Nozka // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 721. - С. 31-35. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Зазначено, що сутність проблеми ризику в діяльності підприємства підвищує зацікавленість до інструментарію, який слугує його зниженню. Одним із таких засобів є похідні фінансові інструменти, які а відповідних умов можуть бути ефективним інструментом зниження ризику (хеджування). Представлено та порівняно основні принципи обліку хеджування відповідно до польського облікового законодавства та МСФЗ, використовуваних в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4ПОЛ)229.0-149.3 + Х999.81 + Х819(4ПОЛ)120.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кузіна Р. В. 
Гармонізація фінансової звітності: міжнародний досвід та українська практика / Р. В. Кузіна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 721. - С. 126-130. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено сутність поняття "гармонізація". Розглянуто етапи гармонізації фінансової звітності на регіональному та міжнародному рівні. Визначено недоліки в реформуванні чинної облікової системи в Україні. Надано пропозиції з удосконалення законодавчого регулювання процесів гармонізації звітності українських підприємств до МСФЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 + Х999.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кіндрацька Г. І. 
Сегментний аналіз: проблеми конвергенції підходів до сегментації ринку / Г. І. Кіндрацька, Ю. І. Кулиняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 722. - С. 93-98. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено проблеми та сферу застосування маркетингової, стратегічної та "бухгалтерської" сегментації ринку, здійснено їх порівняльний аналіз. Оцінено можливості використання даних звітності за сегментами, сформованої відповідно до вимог П(С)БО 29, МСБО 14 і МСФЗ 8, для сегментного аналізу з метою обгрунтування поточних і стратегічних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Небильцова О. В. 
Облік і звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / О. В. Небильцова, Р. С. Коршикова, Л. І. Лук'яненко, В. В. Ходзицька; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К. : КНЕУ, 2011. - 453 c. - Бібліогр.: с. 453. - укp.

Розкрито сутність Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та основні процедури їх впровадження. Наведено структуру, основні вимоги та елементи фінансових звітів транснаціональних компаній та учасників ринку цінних паперів. Пояснено підходи до визнання та оцінки фінансових звітів, стисло викладено основні вимоги до розкриття інформації, яка впливає на їх підготовку. Подано детальну інформацію про особливості обліку активів, зобов'язань, доходів і витрат, фінансових інструментів, інвестицій в пайові цінні папери, асоційовані компанії, спільні підприємства та інвестиційної нерухомості, а також обліку курсових різниць та впливу цінових змін. Акцентовано на питаннях об'єднання бізнесу та особливостях консолідованих фінансових звітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Обліково-аналітичне забезпечення стратегії сталого розвитку підприємства : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. / Крим. інж.-пед. ун-т, Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық університеті, Baki dövlət universiteti, Yalova universitesi, Львів. ун-т бізнесу та права. - Сімф. : ДІАЙПИ, 2013. - 114 c. - укp.

Проаналізовано концептуальні засади формування наскрізної системи економічного аналізу. Викладено методичні аспекти аудиторської перевірки розрахунків з оплати праці. Висвітлено особливості оцінювання продукції тваринництва за переходу на МСФЗ. Розглянуто структуру податкової декларації з податку на додану вартість. Проаналізовано сучасний стан і тенденції сільськогосподарського машинобудування в Україні. Вивчено напрями ефективності розвитку державного контролю в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)229 я431 + У052.9(4УКР)229 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ловінська Л. Г. 
Нормативно-методичне забезпечення бухгалтерського обліку в умовах застосування міжнародних стандартів фінансової звітності : [монографія] / Л. Г. Ловінська, О. О. Канцуров, В. Г. Швець, Б. А. Засадний, Т. Г. Мельник; ред.: Л. Г. Ловінська; Держ. навч.-наук. установа "Акад. фін. упр.". - К. : ДННУ "Акад. фін. упр.", 2013. - 293 c. - Бібліогр.: с. 217-228 - укp.

Розглянуто концептуальні підходи до розроблення та вдосконалення нормативно-методичного забезпечення бухгалтерського обліку і звітності в Україні за умов застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Проаналізовано міжнародний досвід застосування МСФЗ в аспекті оподаткування прибутку підприємств. Визначено роль та з'ясовано значення первинної документації та Плану рахунків бухгалтерського обліку за умов застосування МСФЗ. Обгрунтовано методологію розрахунку податкових різниць у контексті імплементації МСФЗ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)229.0-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бугай І. В. 
Основні аспекти впровадження МСФЗ в українську облікову практику / І. В. Бугай // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2011. - Вип. 1. - С. 62-68. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто соціальні питання застосування МСФЗ українськими підприємствами, а також питання, пов'язані з правильним розумінням термінологічних одиниць МСФЗ під час використання їх у практичній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Іванов М. М. 
Перехід українських компаній на МСФЗ згідно з IFRS 1 / М. М. Іванов, І. В. Бугай // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2012. - Вип. 4. - С. 102-110. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто й проаналізовано процес переходу на міжнародні стандарти МСФЗ відповідно до вимог стандарту IFRS 1 "Перше застосування МСФЗ", який набув чинності 01.01.2004 р. Він є обов'язковим для усіх компаній, які складають фінансову звітність по МСФЗ уперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жарікова О. О. 
Облік і контроль необоротних активів судноремонтних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Жарікова; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено розвитку теоретичних положень і розробці рекомендацій, спрямованих на вдосконалення бухгалтерського обліку та контролю необоротних активів підприємств, пов'язаних із наданням судноремонтних послуг. На основі дослідження галузевих особливостей діяльності судноремонтного підприємства обгрунтовано необхідність виокремлення нового об'єкта бухгалтерського обліку "основні засоби з неостаточно встановленим терміном експлуатації". Окреслено шляхи гармонізації чинного законодавства з питань обліку основних засобів і нематеріальних активів, зокрема з МСФЗ. Розроблено низку документів бухгалтерського оформлення. Доведено необхідність упровадження нових рахунків аналітичного обліку основних засобів і запропоновано підхід до обліку специфічних господарських операцій на судноремонтних підприємствах. Створено модель методики перевірки необоротних активів підприємств судноремонту у разі проведення державного фінансового контролю. Уточнено цілі, завдання, сформовано методику зовнішнього (незалежного) аудиту гідротехнічних суднопідйомних споруд. Запропоновано ризик-орієнтовану модель внутрішнього аудиту необоротних активів судноремонтних активів судноремонтних підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.454-145.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Малишкін О. І. 
Облік і аудит податків: теорія, методологія, розвиток : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / О. І. Малишкін; Держ. служба статистики України, Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Вирішено наукові проблеми відповідності наявних теоретичних і методологічних засад обліку й аудиту податків вимогам сучасного етапу інституційних відносин учасників податкового процесу в Україні. Вирішено завдання термінологічного забезпечення облікового та аудиторського процесів, визначення предмета, статусу, функцій податкового обліку. Проаналізовано досвід країн ЄС і Митного союзу з методик податкового обліку та звітності з податку на прибуток і податку на додану вартість. Запропоновано для вітчизняної практики певні моделі обліку та звітності з податку на прибуток, податку на додану вартість, інших податків (зборів). На підставі порівняльного підходу розроблено методологічні засади механізму податкових різниць з податку на прибуток та інструментарій його реалізації у форматі логічних та математичних таблиць, які поєднуються у п'ять моделей зв'язку даних фінансового (на базі МСФЗ) і податкового обліку з податку на прибуток (на підставі норм Податкового кодексу України). Запропоновано вдосконалити термінологічний апарат аудиту, у тому числі з податків. Розроблено методичні прийоми планування аудиту податків, дослідження внутрішнього контролю платника податків, визначено перелік, формат і зміст робочих документів аудитора, формат звіту аудитора про перевірену податкову звітність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 + У052.9(4УКР)826.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського