Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (181)Книжкові видання та компакт-диски (177)
Пошуковий запит: (<.>K=НІТРАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1188
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ткачук К. С. 
Активність іонотранспортних систем клітин коренів кукурудзи за різних умов азотного живлення на початку онтогенезу / К. С. Ткачук, С. М. Ковальчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 276-280. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час вирощування кукурудзи методом водної культури на 0,5 дози суміші Хогленда - Арнона (контроль) і варіюванні в ній вмісту азоту від 3,75 до 30 мМ встановлено, що у ході адаптації рослин до дворазового зниження і підвищення дози азоту спостерігається збільшення ацидофікуючої активності клітин коренів. Найбільш значне її зростання, що супроводжувалося більшими інтенсивністю поглинання азоту, нітратредуктазною активністю коренів і накопиченням в них Fe і Zn та наростанням маси надземних органів, відмічено у разі дворазового збільшення дози азоту. Подальше її підвищення, як і повне виключення азоту з поживної суміші, викликало пригнічення досліджуваних процесів. Виявлено, що дефіціт і надлишок азоту в поживній суміші негативно впливають на активність редокс-системи клітин коренів.


Ключ. слова: кукурудза, азот, нітратредуктаза, ацидофікуюча активність коренів, редокс-потенціал
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пономарьов П. Х. 
Безпека харчових продуктів та продовольчої сировини : Навч. посіб. / П. Х. Пономарьов, І. В. Сирохман. - К. : Лібра, 1999. - 271 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Наведено інформацію про джерела забруднення навколишнього середовища, харчових продуктів і продовольчої сировини нітратами, радіонуклідами, пестицидами, важкими металами, антибіотиками, гормонами, консервантами. Висвітлено питання утворення і попадання їх в продукти харчування, продовольчу сировину і організм людини. Надано рекомендації щодо зниження забрудненості сировини, харчових продуктів у виробництві, зберіганні, переробці, підготовці їх до споживання. Розглянуто питання збалансованого, повноцінного й адекватного харчування, норми споживання поживних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.1 я73 + Л80-9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Біологічні, сільськогосподарські та ветеринарні науки / ред.: В. П. Герасименко. - О., 2001. - 227 с. - (Аграр. вісн. Причорномор'я; Вип. 4(14)). - укp.

Досліджено вплив амніотичної рідини на активність біологічного окиснення в ендометрії корів за умов статевого циклу, тільності та функціональної патології яєчника. Детально розглянуто репродуктивні якості свиноматок асканійського типу української м'ясної породи за різних методів підбору. Значну увагу приділено особливостям росту внутрішніх органів ярок різних адаптаційних типів, імунотерапії стафілококових захворювань шкіри собак, застосуванню деяких антиоксидантів та ентеросорбентів з метою зниження рівня нітратів і нітритів у тканинах організму курей, профілактиці диспепсії у новонароджених телят. Наведено токсикологічну характеристику гідрохімічного режиму Тілігульського лиману.


Індекс рубрикатора НБУВ: П6я54(4Укр) + П5я54(4Укр) + П8я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малеваный С. М. 
Взаимодействие Ba и Ba,Sr - содержащих расплавов с оксидом титана / С. М. Малеваный, Э. В. Панов // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 3. - С. 18-21. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Вивчено взаємодію оксиду титану зі сполуками барію і стронцію в середовищі розплавлених нітратів та нітритів. Встановлено утворення метатитанатів і твердих розчинів на їх основі, яке залежить від стану оксиду титану. Швидкість і температура процесу визначаються кислотно-основними властивостями легкоплавкого медіума.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Созонтов В. Г. 
Взаємодія нітрату кальцію та фтороводню у водних розчинах азотної кислоти / В. Г. Созонтов // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 6. - С. 25-28. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Вивчено вплив вихідного співвідношення реагентів та концентрації води в системі на ступінь добування фтороводню з метою створення високоефективного технологічного процесу утилізації некондиційних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту, які містять інгібуючі домішки. Доведено, що швидкість добування фтороводню прямо пропорційна концентрації азотної кислоти та вихідному співвідношенню реагентів і обернено пропорційна вмісту ортофосфорної кислоти. Визначено оптимальні параметри процесу. На основі експериментальних даних одержано математичні залежності.


Ключ. слова: утилізація, азотна кислота, оксиди азоту, фтороводень
Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.09

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Созонтов В. Г. 
Видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту / В. Г. Созонтов, І. Г. Кармазін, О. П. Мітронов, С. О. Саломахіна // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати дослідження процесу видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту шляхом переведення його в нерозчинні сполуки з подальшою фільтрацією. Вивчено вплив різних параметрів на ступінь видалення йоду. Показано, що швидкість видалення підвищується з ростом вихідного співвідношення нітрату кальцію та калію до йоду та концентрації азотної кислоти. Одержані результати можуть бути використані під час розробки технології переробки некондиційних йодвмісних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.132

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Перетяжко Т. С. 
Вплив природи аніона на фізико-хімічні властивості водних розчинів солей Ni (II) / Т. С. Перетяжко, Г. Ю. Легкобит, В. П. Казіміров // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 9-10. - С. 67-71. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У широкому концентраційному інтервалі проведено дослідження в'язкості, електропровідності, pH та мольного об'єму водних розчинів сульфату, хлориду та нітрату Ni (II). З використанням програмного комплексу "FITEQL 3.2" здійснено розрахунок рівноважного складу розчинів у інтервалі концентрацій до ~ 0,11 моль/л. Показано, що характер отриманих залежностей значною мірою визначається природою аніона. Встановлено, що за ступенем асоційованості сульфатні розчини значно переважають розчини хлориду та нітрату Ni (II).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.402.2

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Львівського університету. Сер. Хімічна. Вип. 39 / ред.: Б. Котур. - Л., 2000. - 382 с. - укp. - англ.

Розглянуто взаємодію метилсульфату 10-метилакридинію з сульфуровмісними нуклеофільними реагентами, хемілюмінесцентну реакцію нітрату 9-ціано-10-метилакридинію з цистеїном, а також адсорбцію іонів кадмію на закарпатському морденіті. Вивчено взаємодію коричневого спирту з арилсульфохлоридами, основні аспекти електрохімічного окиснення ізомерів анізидину та застосування їх полімерів у магнієвих елементах, агрегативно-седиментаційну стабільність водних суспензій люмінофора на основі силікату ітрію тощо. Проаналізовано адсорбцію поверхнево-активних речовин на високодисперсних адсорбентах, а також вплив цинку на ефективність магнієвого анода в хімічних джерелах струму. Досліджено співполімеризацію піролу й аніліну за присутності трихлороцтової кислоти методом циклічної вольтамперометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергеева Л. Е. 
Изучение комплексной устойчивости ванадий- и вольфрамустойчивых клеточных линий табака / Л. Е. Сергеева // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 6. - С. 490-493. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Ванадій- і вольфрамостійкі клітинні лінії тютюну культивували (1 пасаж) на селективних середовищах, які містили токсичні концентрації альтернативних оксианіонів. Відібрані внаслідок клітинної селекції клони відзначались комплексною стійкістю до ванадату і вольфрамату. Стійкість клітин є пов'язаною з відбором стійкої, можливо, ванадійзалежної, нітратредуктази.


Ключ. слова: табак, клеточные линии, устойчивость, ванадий, вольфрам, нитратредуктаза
Індекс рубрикатора НБУВ: П218-275.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Картоплярство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 30 / ред.: В. В. Кононученко; УААН. Ін-т картоплярства. - К. : Нора-Прінт, 2000. - 247 с. - укp.

Розкрито стан і перспективи наукового забезпечення галузі картоплярства. Розглянуто проблему створення вихідного матеріалу, стійкого проти вірусів і вірусних хвороб. Наведено результати досліджень з селекції, насінництва й технології вирощування картоплі за різних грунтово-кліматичних умов. Визначено оптимальні умови зберігання свіжозібраних бульб до літнього садіння, строки літнього садіння свіжозібраних і бульб від двоврожайної культури минулого року. Зроблено технологічну оцінку картоплі на придатність до промислової переробки. Висвітлено біологічні основи технологій зберігання бульб картоплі. Проаналізовано вплив маси садівних бульб, площ та рівнів живлення на ріст і розвиток картоплі, застосування протруйників і регуляторів росту на врожайність і продовольчу якість картоплі, насіннєвого матеріалу картоплі на його продуктивність за умов репродукування, технологічної переробки та кулінарної обробки на вміст нітратів у бульбах картоплі, гербіцидів на забур'яненість посівів і урожай картоплі. Розглянуто складові генофонду картоплі за придатністю для вирощування з використанням ботанічного насіння. Вивчено вихідний матеріал для селекції картоплі на швидкостиглість. Наведено характеристику гібридних комбінацій у селекції картоплі за вмістом сухої речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1я54(4Укр)2

Шифр НБУВ: Ж62319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Остаркова Г. В. 
Контактное осаждение серебра на медном порошке / Г. В. Остаркова, И. Б. Мурашова, Н. О. Есина, А. А. Панкратов // Порошковая металлургия. - 1999. - № 7-8. - С. 22-29. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Поліпшення технологічних властивостей виробів з мідного порошку можна досягти легуванням його домішками срібла (до 0,2 %). Найбільш простим та економічним методом є нанесення срібла на частинки мідного порошку шляхом контактного обміну. Вивчено вплив електролітів різної природи (нітратного, пірофосфатного, сульфосаліцилатного, сульфітного, залізоціанистого, ціанистороданистого та роданистого) на кінетичні характеристики електродних процесів. Проведено структурні дослідження мідного порошку, легованого сріблом. Визначено насипну щільність порошків після цементації, а також густину, зсідання, електроопір і твердість зразків, виготовлених традиційним методом з легованих порошків. У більшості систем процес цементації протікає під час дифузійного контролю катодної реакції. Це, однак, не сприяє видимому утворенню нарощень та дендритів срібла на поверхні мідних частинок. Згідно з результатами рентгенофазового аналізу, у процесі цементації на поверхні частинок утворюється твердий розчин міді в сріблі. Після спікання сирих пресувань сплав гомогенізується з утворенням твердого розчину срібла в міді. Природа електроліту помітно впливає на властивості матеріалу Cu - Ag. У деяких випадках одночасно збільшуються твердість та електропровідність зразків. Ціанистороданистий електроліт вважається найкращим для легування мідного порошку сріблом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Літопис травматології та ортопедії / ред.: Є. Т. Скляренко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 112 с. - укp. - рус.

Розглянуто принципи лікування запальних та дегенеративно-дистрофічних уражень кісток та суглобів, зокрема, особливості перебудови кістково-хрящових трансплантатів за наявності заглибної алопластики суглобових кінців кісток, результати застосування біологічної артропластики кульшового суглоба у хворих на анкілозуючий спонділоартрит. Проаналізовано біологічні зміни в органічній основі кісткової тканини в експериментальних тварин під дією нітратів, питання діагностики і тактики лікування передньо-медіальної нестабільності колінного суглоба. Окрему увагу приділено проблемам дитячої ортопедії та травматології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458я54(4УКр)31

Шифр НБУВ: Ж70142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ракитянская О. Ф. 
Обеспечение экологической чистоты технологического процесса при синтезе никель-кобальтовой шпинели / О. Ф. Ракитянская, Р. Н. Ступиченко, Л. В. Трухтанова, В. К. Гаркун // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 2. - С. 43-46. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Вивчено можливість денітрації оксидів азоту, які виділяються при синтезі нікель-кобальтової шпінелі, гідролізом основної нітратвміщуючої солі та термічної взаємодії її з карбамідом. Проведено дослідження процесу термолізу. Знайдено оптимальні умови для повного знищення оксидів азоту в процесі отримання каталізатора. Розроблена технологія дає змогу забезпечити екологічну чистоту технологічного процесу.


Ключ. слова: гiдролiз, термiчне розкладання, шпінель, оксиди азота, карбамід, аммiак
Індекс рубрикатора НБУВ: Л292-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Болотських О. С. 
Овочівництво: екологічно адаптовані технології вирощування : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. зі спец. 7.130120 - "Агрономія" з спеціалізацією "Овочівництво" / О. С. Болотських; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х. : ХДАУ ім. В.В.Докучаєва, 1999. - 122 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено потреби людини у білках, жирах, вуглеводах і вміст їх в овочах, енергетичну цінність овочів, мінеральний склад, органічні кислоти, ефірні олії, а також норму споживання овочів. Викладено допускні кількості нітратів у овочах, особливості накопичення їх у рослинах. Наведено технологію застосування добрив, а також еколого-кліматичні фактори накопичення нітратів. Проаналізовано технологічні прийоми та кулінарну обробку, які знижують склад нітратів у овочах. Розглянуто антирадіаційні властивості овочів, зниження в них вмісту важких металів і допустимі рівні пестицидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П24-4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шаповалов В. В. 
Окисление циркония нитратом натрия / В. В. Шаповалов, Т. В. Андрийко, Г. К. Ежовский // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 9-10. - С. 64-67. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Досліджено процес окиснення металевого цирконію нітратом натрію за температур, що передують займанню цирконію. Встановлено, що окиснення цирконію починається після плавлення нітрату натрію і здійснюється киснем, що утворюється. Процес не лімітується кінетикою розкладу нітрату натрію, а визначається реакційною поверхнею цирконію. Запропоновано математичну модель процесу окиснення цирконію, що включає рівняння твердофазної кінетики й теплового балансу. Визначено кінетичні параметри процесу взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Колісник А. В. 
Особливості живлення рослин окисненою та відновленою формами азоту / А. В. Колісник, І. М. Сметанська, С. А. Шумік, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Проаналізовано відомості про поглинання рослинами окисненої та відновленої форм азоту, їх вплив на фотосинтез, вміст фітогормонів та стійкість до несприятливих температур.


Ключ. слова: нітрати, амоній
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.11 + П127.316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ткачук К. С. 
Поглинання і акумуляція азоту в органах рослин кукурудзи за різних умов фосфорного живлення / К. С. Ткачук, С. М. Ковальчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 358-362. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

При вирощуванні рослин кукурудзи методом водної культури на 0,5 дози поживної суміші Хогленда-Арнона і варіюванні в ній вмісту фосфору від 0,25 до 2 мМ встановлено, що дефіцит і надлишок фосфору негативніше впливають на поглинання, ніж на концентрацію і акумуляцію азоту в органах. Найбільш значна акумуляція азоту в органах спостерігалася за умов двократного зниження (до 0,25 мМ) і підвищення (до 1 мМ) дози фосфору в поживній суміші, коли рослини характеризувалися різким зростанням нітратвідновної активності коренів та інтенсивності наростання маси органів.


Ключ. слова: кукурудза, азот, фосфор, нітратредуктаза
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Волков С. В. 
Синтез в нітратно-нітритних розплавах нано-порошків складних оксидів титану і цирконію / С. В. Волков, С. М. Мальований, Е. В. Панов // Укр. хим. журн. - 2000. - 66, № 11-12. - С. 3-10. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто розплави нітратів і нітритів як реакційного середовища для отримання складних оксидів з використанням діоксидів цирконію та титану. Виявлено вплив кислотно-основних властивостей розплавів на швидкість і селективність протікання взаємодій, а також на рівень домішок катіонів середовища в кінцевих продуктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Малеваный С. М. 
Синтез диоксида циркония в расплавах солей / С. М. Малеваный, Э. В. Панов // Укр. хим. журн. - 1998. - 64, № 12. - С. 80-82. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

В розплавах нітратів із оксихлориду цирконію синтезовані кристалічні оксиди цирконію двох поліморфних модифікацій - моноклинної і тетрагональної; при введенні в розплав хлориду магнію одержано оксид тетрагональної форми. Реакція протікає в дві стадії і критично залежить від методики вилучення гідратної води з оксихлориду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мулярчук І. Ф. 
Твердофазні виробництва мінеральних солей / І. Ф. Мулярчук, М. П. Вовкотруб; Нац. аграр. ун-т України. Каф. заг. фіз. та колоїд. хімії. Пробл. н.-д. лаб. добрив. - К., 1998. - 235 c. - Бібліогр.: 137 назв. - укp.

Книга складена на основі робіт запропонованого авторами наукового напрямку з твердофазної технології базових неорганічних речовин, в основному мінеральних добрив, кормових і мийних фосфатів, коагулянтів, матеріалів для металургії та енергетики з використанням в твердофазних процесах таких реагентів як сульфат, фосфат, нітрат, фторид та хлорид амонію. Паралельно розглядаються й існуючі способи виробництва мінеральних солей. Пропонується організувати неорганічні хімічні виробництва за твердофазними процесами на хімічних підприємствах України. Вказуються технологічні, екологічні та економічні переваги цих процесів перед існуючими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л20/46

Шифр НБУВ: ВА587497 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського