Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (83)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБЛІКОВИЙ$<.>+<.>K=РЕГІСТР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 428
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ковальчук Л. В. 
Krip: високошвидкісний апаратно-орієнтований потоковий шифр, побудований на основі неавтономного нелінійного регістру зсуву / Л. В. Ковальчук, І. В. Коряков, А. М. Олексійчук // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 1. - С. 21-32. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
2.

Порсюрова І. П. 
Удосконалення організації обліку основних засобів торговельного підприємства / І. П. Порсюрова // Бізнес Інформ. - 2023. - № 4. - С. 117-123. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - визначення існуючих облікових проблем торговельного підприємства та надання рекомендацій щодо вдосконалення організації обліку основних засобів суб'єкта господарювання. Визначено, що рух вхідних документів на підприємстві є організованим скоординованим процесом пересування документів від однієї відповідальної особи до іншої згідно з розробленим і затвердженим на підприємстві графіком документообігу. Досліджено етапи організації документообігу на підприємстві, дотримання яких попереджує втрату інформації про здійснені господарські операції. На базі аналізу існуючих проблем і помилок в обліку підприємства ТОВ "Дезега Холдінг Україна" запропоновано проводити регулярні внутрішні або аудиторські перевірки з обліку основних засобів, завданнями яких є аналіз і контроль операцій з обліку основних засобів. Визначено, що для поліпшення технічного стану основних засобів торговельному підприємству рекомендується проводити реконструкцію, модернізацію наявних основних засобів. Установлено, що важливим заходом, який сприяє здійсненню операцій, зокрема руху основних засобів, є внутрішній контроль та аналіз, для чого на підприємстві запроваджено посаду внутрішнього аудитора, до функцій якого входить контроль та аналіз: правильності віднесення матеріальних активів до основних засобів, їх оцінки, правильності нарахування амортизації, своєчасності та правильності документального оформлення та відображення в облікових регістрах надходження та вибуття основних засобів та інше. Запропоновано для вдосконалення обліку основних засобів створити на підставі рахунку 131 "Знос основних засобів" нові аналітичні субрахунки і для виділення нарахованої амортизації відповідно до груп основних засобів, які використовуються на підприємстві. Досліджено етапи комп'ютеризації облікового процесу. На базі проведеного аналізу ІТ-ринку комп'ютерних технологій і систем визначено альтернативні вітчизняні та зарубіжні програмні продукти (сервіси), які ефективно забезпечують облік та електронний документообіг замість програмного продукту, що використовує торговельне підприємство. При виборі програмного продукту ТОВ "Дезега Холдінг Україна" має звернути увагу на наявність технічних налаштувань щодо обробки значних інформаційних масивів даних під галузеві можливості підприємства. Розроблено модель електронного документообігу з організації обліку основних засобів у підсистемі управління торговельного підприємства, яка демонструє модулі альтернативного програмного продукту, що включає організацію електронного документообігу за здійсненими операціями з обліку основних засобів. Надані пропозиції та рекомендації сприятимуть ефективній організації обліку основних засобів та прийняттю управлінських рішення, які приведуть до більш позитивного фінансового результату діяльності торговельного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-145.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Загнітко А. П. 
Лінгвістика тексту. Теорія і практикум : наук.-навч. посіб. / А. П. Загнітко; Донецький національний університет імені Василя Стуса. - Вид. 3-тє, перероб., доопрац. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 279 c. - Бібліогр.: с. 259-276 - укp.

Розглянуто основні теоретичні і практичні питання лінгвістики тексту, проаналізовано проблеми лінгвопоетичної і лінгвопрозової стилістики, простежено напрями і закономірності внутрішньотекстової актуалізації, окреслено нові і новітні процеси в сучасному текстовому синтаксисі. Запропоновано матеріали для практичного розгляду проблем тексту і дискурсу, комунікативних регістрів і мовленнєвих жанрів, виявлено специфіку мовленнєвого клішування, з’ясовано особливості креолізованого тексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 я73-1 + Ш407 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Костін О. М. 
Рекомендації щодо випробувань зварюваності при сертифікації виробництва суднобудівних сталей / О. М. Костін // Автомат. зварювання. - 2023. - № 2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Сформульовано рекомендації щодо вибору зварювальних матеріалів для випробувань зварюваності при сертифікації виробництва листового прокату з суднобудівних сталей підвищеної міцності. Показано, що сертифіковані зварювальні матеріали не забезпечують заявлені категорійні показники ударної в'язкості металу шва при збільшенні погонної енергії зварювання до 5,0 кДж/мм, що пов'язане з критичним, залежним від термічного впливу, ростом дендритів. У цьому зв'язку, для отримання гарантованого позитивного результату, контрольні зварні з'єднання слід розглядати як особливо відповідальні конструкції, що надає можливість, відповідно до Правил Класифікаційних Товариств (Регістр Ллойда - LR, Бюро Верітас - BV тощо), призначати до використання комбінації зварювальних матеріалів, які мають на одну категорією вище оптимальної, наприклад, 4Y замість 3Y або 5Y40 замість 4Y40.



Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Grudanov O. M. 
Stability parameters of register file bit cell with low power consumption priority = Параметри стабільності комірки регістрового файлу із пріоритетом низького енергоспоживання / O. M. Grudanov // Electronics and Control Systems. - 2023. - № 3. - С. 40-46. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження методу визначення розмірів транзисторів 8-транзисторної комірки регістрового файлу статичної пам'яті для створення двопортових регістрових файлів і двопортової статичної оперативної пам'яті зі зниженою напругою живлення для зменшення споживаної потужності. Цей метод можна застосовувати і для 6-транзисторних комірок однопортових статичних оперативно-запам'ятовуючих пристроїв. Метод засновано на аналізі так званих батерфляй кривих і пошуку таких значень розмірів транзисторів і розкиду їх порогових напруг, за яких, для заданої критичної мінімальної напруги живлення, досягається умова існування одного перетину та одного дотику її батерфляй кривих. Проведено порівняння отриманих зразків пам'яті у кремнії та її критичної напруги з результатами моделювання схеми в режимі запису та читання залежно від напруги живлення. Експериментальні зразки пам'яті успішно пройшли тестування за напруги 0,7 - 1,8 В.



Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування і консалтингу в Україні : монографія / М. Р. Павлич, Я. М. Поп, Г. С. Кесарчук, Я. В. Белей, М. В. Яцко, Г. М. Колісник, Р. С. Шулла, В. Є. Слюсаренко, В. О. Ганусич, О. Ю. Йолтуховська, Я. В. Шеверя, В. В. Левкулич, К. М. Кудак; ред.: Г. М. Колісник; Ужгородський національний університет, державний вищий навчальний заклад. - Ужгород : Говерла, 2023. - 283 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 7 1.1. Організація обліку діяльності суб'єктів підприємницької діяльності підприємств туристично-рекреаційного бізнесу 7 Список використаних джерел 25 1.2. Активи підприємства в системі управління ризиками: обліково-аналітичні аспекти 28 Список використаних джерел 39 1.3. Сучасні тенденції організації обліку та облікових процесів на макрорівні 40 Список використаних джерел 60 1.4. Інформаційне забезпечення консалтингу при розробці облікової політики підприємства в сучасних умовах господарювання 61 Список використаних джерел 93 1.5. Використання сучасних інформаційних технологій в професійній діяльності обліку та оподаткуванні в умовах діджиталізації економіки 95 Список використаних джерел 108 РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ, ОБЛІКОВОГО ТА ПОДАТКОВОГО КОНСАЛТИНГУ, КОНТРОЛЮ І АУДИТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 109 2.1. Методичні підходи щодо ідентифікації управлінського аудиту в системі аудиторсько-консалтингових послуг 109 Список використаних джерел 124 2.2. Концептуальні основи бізнес-консультування: проблема адаптації загальної теорії консалтингу для сфери обліку і оподаткування та шляхи її вирішення 127 Список використаних джерел 163 2.3. Обліковий консалтинг в сфері управлінського обліку як інструмент підвищення ефективності управління прибутком на підприємствах з виробництва світлотехнічної ІЛЮ-продукції 165 Список використаних джерел 175 2.4. Тенденції розвитку аудиту як явища 177 Список використаних джерел 199 РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ПОДАТКОВОЇ І ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ТА АНАЛІЗУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УКРАЇНІ 201 3.1. Аналіз ролі інфраструктури в інституційному середовищі 201 Список використаних джерел 225 3.2. Аспекти обліково-інформаційного забезпечення та відображення у звітності суб'єкта господарювання виплат працівникам 227 Список використаних джерел 244 3.3. Удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення прийняття управлінських рішень відповідно до актуальних вимог користувачів 245 Список використаних джерел 267 3.4. Аналіз та оцінка соціально-економічного потенціалу особистих селянських господарств у сфері сільського зеленого туризму 269 Список використаних джерел 278 ВИСНОВКИ 279 ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ 281 ПЕРЕДМОВА Трансформаційні процеси в умовах кризи, зумовленої воєнними подіями в Україні, вимагають на сьогоднішній день генерування і розробку сучасних науково-обґрунтованих підходів щодо реформування всіх інституційних підвалин економічної системи України. В цих умовах процес реформування інституційного середовища та реалізація стратегії з вдосконалення обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу мають взаємодоповнюючий характер. Колектив науковців кафедри обліку і аудиту Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» (ДВНЗ «УжНУ») з січня 2019 року по грудень 2023 року працює над виконанням ініціативної кафедральної теми: «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності і оподаткування в умовах євроінтеграції» (код теми: прикладна; індекс УДК: 657:517:336.221; державний реєстраційний номер теми: 01191Л00735). Мета кафедрального дослідження полягає в обґрунтуванні шляхів з удосконалення фундаментальних та прикладних положень теорії обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу, а також розробці практично орієнтованих рекомендацій для зазначених сфер в сучасних умовах господарювання в Україні. До основних завдань дослідження належать: - розробка рекомендацій з удосконалення законодавчої бази, організаційних та методичних підходів в сфері обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу, що є передумовою для їх ефективного реформування у відповідності зі світовими стандартами; - формування передумов для гармонізації та узгодження вітчизняного законодавства в сфері обліку, аудиту, оподаткування та консалтингу в сучасних умовах господарювання; - удосконалення інституційних підходів для реалізації функцій обліку, аудиту, аналізу та консалтингу в практиці діяльності вітчизняних суб‘єктів бізнесу в сучасних умовах господарювання в Україні; - окреслення концептуальних напрямів розвитку теорії обліку, аналізу, аудиту та консалтингу в сучасних умовах господарювання в Україні. Хід виконання кафедрального наукового дослідження постійно відстежується, аналізується та обговорюється вченими-економістами, практиками. До основних наукових результатів, які знайшли своє відображення в колективній монографії, відносяться наукові дослідження, присвячені проблемам удосконалення обліку, аналізу, аудиту, оподаткування, консалтингу та звітності. В подібному напрямі пропонується колективна кафедральна монографія «Сучасний стан та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування і консалтингу в Україні», до підготовки якої, крім науковців нашої кафедри, залучені були студенти-магістранти та студенти бакалаврського рівня спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (спеціалізації «Облік і оподаткування» та «бізнес-консалтинг»). До монографії, сформованої з трьох розділів, включені 13 параграфів за авторства 14 вітчизняних науковців-економістів, які намагалися зробити посильний внесок у розвиток економічної науки в сфері обліку, аналізу, аудиту, звітності, оподаткування та консалтингу. Серед авторів монографії 1 доктор економічних наук, 9 кандидатів економічних наук, 2 студентки (магістерського рівня освіти) та 1 студентка (бакалаврського рівня освіти). Монографія складається із передмови, трьох розділів та висновків


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-21 + У052.9(4УКР)829 + У053.9(4УКР)29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Машини для тваринництва та заготівлі кормів : [колект.] монографія / В. І. Смоляр, С. В. Халін, С. С. Постельга, Т. Л. Бабинець, В. В. Погорілий, М. Л. Новохацький, О. В. Литовченко, С. В. Загородній; Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого. - Дослідницьке : УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, 2022. - 229, [1] c. - (Сільськогосподарська техніка - XXI: моніторинг, випробування, прогнозування). - Бібліогр.: с. 220-229 - укp.

У монографії детально викладені результати досліджень УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого за проблема¬тикою стану ринку та прогнозування технічного забезпечення АПК України машинами для тваринництва та заготівлі кормів. Насамперед, розглянуто заходи державної регуляторної політики щодо розвитку тва¬ринництва в Україні. Презентовано новинки техніки для тваринництва за ексклюзивними матеріалами всесвітньої виставки «Euro Tier 2021». У книзі автори особливу увагу приділили технологічним вимогам з урахуванням нормативів Євро¬пейського Союзу до механізації скотарства, свинарства, вівчарства, птахівництва та заготівлі сіна, сінажу, силосу. Родзинкою видання є огляд систематизації технічних засобів як фрагмента регістру. Ретельно до¬сліджений вплив зміни структури господарств у контексті наповнення ринку технікою, зокрема і з погляду прогнозу технічного забезпечення АПК України машинами для тваринництва і заготівлі кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Маренич Т. Г. 
Системний підхід до сутності професійного судження бухгалтера / Т. Г. Маренич, Т. В. Ковальова // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 132-144. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Досліджено сутність поняття "професійне судження бухгалтера" та сферу його застосування на основі використання системного підходу. Наголошено на важливій ролі професійного судження бухгалтера у відображенні достовірного уявлення про фінансовий стан і результати діяльності підприємства, рух грошових коштів, забезпеченні корисною фінансовою інформацією внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів. Проаналізовано положення діючих нормативно-правових актів щодо відображення в обліку та фінансовій звітності об'єктів, фактів і подій, які вимагають застосування професійного судження бухгалтера. Доведено, що в міжнародних облікових стандартах професійному судженню бухгалтера приділено більше уваги, проте в них часто не деталізується для конкретного випадку порядок оцінки або визнання об'єкта обліку. Визначено мету професійного судження бухгалтера, яка полягає в забезпеченні функціонування бухгалтерського обліку як цілісної системи, сприяння формуванню повної, достовірної, доречної інформації про діяльність підприємства для різнопланових користувачів відповідно до їх інформаційних запитів. Зроблено висновок, що професійне судження бухгалтера застосовується на всіх етапах ведення бухгалтерського (фінансового, податкового, управлінського) обліку та складання відповідних звітних форм, при розробці та внесенні змін до облікової політики та спрямовано на дотримання принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, обгрунтування безперервності діяльності, суттєвості та відповідності бухгалтерської інформації конкретним фактам та обставинам, які відбуваються в бізнес-середовищі та діяльності підприємства, задоволення інформаційних потреб стейкхолдерів. До основних елементів професійного судження бухгалтера віднесено: знання, професійні зобов'язання, орієнтація на клієнта, досвід, етичні принципи та особисті якості. Визначено основні підходи до розкриття сутності професійного судження бухгалтера: у вузькому розумінні професійне судження - це основа формування бухгалтерської інформації у фінансовій звітності; у широкому розумінні і інструмент формування мінімально необхідної облікової інформації різноплановим користувачам. Запропоновані етапи формування професійного судження забезпечать винесення правильної та відповідальної професійної думки бухгалтера, що підвищить надійність бухгалтерської інформації. Запропоновано авторське визначення поняття "професійне судження бухгалтера" як професійної думки фахівця (фахівців) з метою формування якісної характеристики інформації про обліковий об'єкт чи статтю звітності, яка грунтується на специфіці діяльності суб'єкта господарювання, правовій та економічній ситуації, якості систем бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Луцький М. 
Матричний помножувач за модулем для криптографічних перетворень / М. Луцький, С. Тинимбаєв, С. Гнатюк, Р. Бердібаєв, Ю. Поліщук // Захист інформації. - 2022. - 24, № 3. - С. 143-148. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Сьогодні для шифрування даних найбільш широко застосовують три види шифраторів: апаратні, програмно-апаратні і програмні. Їх основна відмінність полягає не лише у способі реалізації шифрування та ступеня надійності захисту даних, але й ціною, що часто стає для користувачів визначальним чинником. Незважаючи на те, що ціна апаратних шифраторів істотно вища, ніж програмних, різниця в ціні не співставна із значним підвищенням якості захисту інформації. Апаратне шифрування має низку вагомих переваг перед програмним шифруванням, одна з яких - більш висока швидкодія. Апаратна реалізація гарантує цілісність процесу шифрування. При цьому генерування і збереження ключів, а також шифрування, здійснюється у самій платі шифратора, а не в операційній пам'яті комп'ютера. З огляду на це, розробка швидкодіючих операційних блоків апаратних процесорів для асиметричного шифрування, не дивлячись на їх високу вартість, є актуальною науковою та прикладною задачею. Проведено аналіз сучасних підходів до множення чисел за модулем, виділено їх сильні та слабкі сторони. Досліджено алгоритм множення з покроковим формуванням часткових і проміжних залишків, що в свою чергу, не потребує ви-конання попередніх обчислень, а всі обчислення не виходять за діапазон розрядної сітки модуля. Як результат, розроблено синхронний матричний помножувач, який містить n блоків схем I, n-1 FPR і єдиний FIR з регістром проміжного залишку, що буде корисним для криптографічних перетворень в системах з підвищеними вимогами до швидкодії та рівня інформаційної безпеки (наприклад, в критичній інформаційній інфраструктурі).


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Чорноус О. В. 
Варіювання української антропонімної формули / О. В. Чорноус // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 29. - С. 137-148. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Узагальнені та доповнені ключові відомості про сучасну українську офіційну антропонімну формулу в аспекті варіювання кількості та послідовності її компонентів, а також їх графічного оформлення. Для реалізації поставленої мети було виконано низку завдань: виявлено та описано випадки зміни кількісного складу української офіційної антропонімної формули в тих документальних джерелах, де важливою є ідентифікація особи; охарактеризовано виявлені варіації української офіційної антропонімної формули у сфері документування управлінської інформації; простежено зміни послідовності лексем у межах антропонімної формули; зроблено висновки про повну та відносну самостійність компонентів української антропонімної формули; окреслено варіанти графічного оформлення антропонімної формули в документах. Об'єкт дослідження - сучасна українська офіційна антропонімна формула; предмет дослідження - варіювання кількості та послідовності лексем, їх графічного оформлення у межах української антропонімної формули. У науковій праці послуговуємося насамперед описовим та порівняльним методами. У результаті дослідження було виявлено, що вищий ступінь офіційності документа (наприклад, державні реєстри та списки), то ширше застосування трилексемної антропонімної формули. Однак навіть найбільш консервативна сфера, де метою є якнайточніша ідентифікація особи, поступово зазнає впливу глобалізаційних процесів, внаслідок яких сучасна антропонімна формула усе частіше репрезентується двома лексемами без імені по батькові (як-от паспорт громадянина України для виїзду за кордон). У сфері документування управлінської інформації має місце елімінація імені по батькові в низці реквізитів організаційно-розпорядчих документів, спостерігається трансформації антропонімної формули у звертаннях, що контрастує з практикою усного спілкування. Попри вільний порядок розташування компонентів у межах антропонімної формули фіксуємо обмеження щодо інверсійного використання імені та по батькові. Усі компоненти української антропонімної формули можуть вживатися з повною та відносною самостійністю залежно від дискурсу. У роботі окреслено теорію Строумена, зауважено про варіювання регістру літер залежно від типу документа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Романов С. 
Синтагматика зв'язків герой-автор у творчості Лесі Українки та Василя Стефаника / С. Романов // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 16. - С. 63-73. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Творчість Л. Українки та В. Стефаника розглянуто крізь призму зв'язків поміж героєм та автором. Вказані зв'язки у дослідженні взято за основу розбудови художнього тексту, специфіки його функціонування у системі письменник - критик - читач. Мета роботи - постає виявлення особливостей поетики чільних українських митців порубіжної епохи, зокрема визначальної у модернізмі сюжето- та сенсотвірної самопроєкції творчої особистості. До результатів наукових пошукувань в заявлених напрямках належить: зіставне окреслення способів роботи митців із фактологічним матеріалом (фольклор, міфологія, історія, реалії авторової доби тощо); виявлення особливостей стилю та художньої манери драматургині та новеліста; визначення провідних для обох митців ідейно-сюжетних моделей; аналіз механізмів розбудови та функціонування персонажної сфери; оприявлення алгоритмів упливу тексту на читача. До здобутків практичного значення у роботі можна зарахувати апробацію індивідуальної пошукової стратегії в науці про Л. Українку та стефаникознавстві, реалізовану в площинах літературознавчих, філософських і психологічних дискурсів. Під цим оглядом цікавим може видатися й фронтальне застосування методів компаративістики для дослідження художніх явищ мононаціонального регістру. У вимірах наукової новизни робота так само вирізняється насамперед способом дослідження психобіографій і творчих шляхів письменників-сучасників, який полягає у зіставленні ідентичностей митців, пов'язаних явищем, тенденцією та особистими взаєминами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Стефаник В. 45 + Ш5(4УКР)5-4 Українка Леся 45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гаврилюк Б. В. 
Розробка програмного забезпечення зберігання та захисту даних для приватного та корпоративного застосування / Б. В. Гаврилюк, В. В. Зоріло, Н. І. Кушніренко, О. Р. Осколкова // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2022. - 12, № 1/2. - С. 15-22. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що найкращий менеджер паролів - це наш мозок. У цьому твердженні є сенс, але іноді наш мозок не справляється, доводиться задіяти зовнішні ресурси. Кількість паролів на одного користувача зростає з кожним роком: нові соціальні мережі, нові банківські рахунки, нові реєстрації в різних сервісах, акаунти на різних сервісах (телевізійних, музичних, послуги інтернет-провайдерів тощо). За правилами інформаційної безпеки користуватись одним паролем для різних клієнтських сервісів не є раціональним, тому що якщо зловмисники зможуть, наприклад, підібрати пароль до вашої електронної пошти, вони спробують застосувати його і до інших ваших застосунків на кшталт інтернет-банкінг та інше. Сучасна людина розуміє, що для кожного сервісу потрібен свій унікальний пароль. Пароль має бути надійним, містити певну кількість символів, де серед цифр та літер надійність пароля підвищують спеціальні символи та зміни регістрів. Запам'ятати все це важко. Але запам'ятати один пароль - цілком під силу більшості з нас. Вибрати зручний та надійний менеджер паролів - непросте завдання. Ви маєте дійсно довіряти сервісу. Зрештою, саме він зберігатиме ваші секретні дані. Протестовано два десятки менеджерів паролів і вибрано одинадцять, які є найкращими з погляду функціональності, безпеки та зручності. Проте кожен з відомих менеджерів не враховує індивідуальні особливості користувачів і потребує доповнень згідно їх потреб. Тому створення програмного забезпечення для зберігання паролів у зашифрованому вигляді є актуальним. Доступ до зашифрованих паролів може відбуватися через той один пароль, який необхідно запам'ятати. Такі програмні за стосунки було створено у даній роботі з урахуванням потреб корпоративного та приватного користування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гладун О. М. 
Генезис демографічного реєстру в Україні / О. М. Гладун, М. В. Пугачова // Демографія та соц. економіка. - 2022. - № 3. - С. 3-25. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Держава не може функціонувати без точної і надійної інформації про чисельність своїх мешканців, статеву, вікову структуру населення та його розміщення на території країни. Протягом багатьох десятиліть таку інформацію отримували з переписів населення, а у міжпереписний період - з різних додаткових джерел. Пізніше у розвинених країнах створили так звані електронні демографічні реєстри, що дало змогу оперативно актуалізувати необхідну інформацію про населення, зберігати її й швидко обробляти. Наприкінці минулого століття у багатьох розвинених країнах демографічні реєстри стали головним джерелом інформації для проведення традиційних переписів населення, а пізніше - навіть частково або повністю їх замінили. Україна на теперішній час через різні обставини не має повноцінного демографічного реєстру і тільки проходить складний шлях до його становлення. Мета статті - дослідження процесу створення демографічного реєстру в Україні в історичному аспекті. А її новизна полягає у тому, що вперше висвітлено, 4 ISSN 2072-9480. Demography and social economy. 2022, N 3 (49) О. М. Гладун, М. В. Пугачова проаналізовано та оцінено три спроби розроблення національного демографічного реєстру. Дослідження грунтується на застосуванні системного аналізу для оцінки усіх спроб створення українського демографічного реєстру; використання методів дослідження складних систем (аналізу і синтезу) дало можливість докладно проаналізувати компоненти усіх реєстрів і на основі компаративного аналізу визначити сильні та слабкі сторони кожної версії реєстру. Застосування конкретно-історичного підходу допомогло вивченню процесів проєктування і створення реєстрів з урахуванням конкретних історичних умов, в яких вони відбувались, і з'ясуванню їх впливу на ці процеси. Для досягнення поставленої мети досліджено проєкти демографічних реєстрів, розроблені в різні часи: автоматизованого банку даних "Населення" і Державного регістру населення України. Проаналізовано причини, через які ці електронні інформаційні ресурси так і не були побудовані. Досліджено мету створення і можливості запровадженого Єдиного державного демографічного реєстру. Виявлено переваги і недоліки, продемонстровано його зв'язок з іншими електронними реєстрами, що функціонують в органах влади й місцевого самоврядування. Представлено порівняння складу демографічних ознак двох згаданих вище проєктів і реєстру, що на сьогодні функціонує. З точки зору саме демографічної спрямованості та технологічного поєднання з іншими інформаційними системами найбільш досконалим був проєкт Автоматизованого банку даних "Населення". Проєкт структури наступного реєстру був перенасичений усією можливою інформацією щодо населення, яка з погляду демографічних потреб не була необхідною. Єдиний державний демографічний реєстр був створений з метою забезпечення населення документами нового зразка, але не був спрямований на повноцінне виконання ролі демографічного реєстру.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-23 + Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мартинюк Т. Б. 
Особливості блока керування для кореляційного оброблення зображень / Т. Б. Мартинюк, Л. В. Крупельницький, М. В. Микитюк, М. О. Зайцев // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Широке запровадження мобільних роботів у різних сферах діяльності людини потребує подальшого їх вдосконалення та модернізації базових систем у їх складі. Найширше задіяні у цьому випадку засоби технічного зору у складі бортових систем мобільних роботів, а також пов'язані з ними блоки керування. Під час функціонування мобільного робота в автоматичному режимі необхідно врахувати низку особливостей та обмежень, зумовлених характером виконуваних практичних задач. Для блока керування насамперед - це забезпечення швидкодії спрацювання та компактності реалізації з орієнтацією на технології ПЛІС. У роботі ці аспекти побудови блока керування розглянуто з погляду реалізації кореляційної обробки статичних цифрових (бінарних) зображень. Як конкретний приклад вибрано оптоелектронну систему з кореляційною бінарною матрицею та матрицею світлодіодів для візуалізації сформованого оптичного кореляційного рельєфу. Такі системи найчастіше входять до складу бортових систем керування мобільних роботів і призначенні для виявлення та ідентифікації об'єктів. Запропоновано структуру блока керування з урахуванням особливостей кореляційного оброблення в оптоелектронній системі. Блок керування містить три лічильника: лічильник тактів, лічильник адреси для зчитування з пам'яті еталонів, лічильник адреси для зсуву у кореляційній матриці, а також пристрій керування. Побудовано пристрій керування у складі блока керування як мікропрограмний автомат (МПА) з використанням особливостей синтезу R-автомата. Особливістю R-автомата є реалізація його запам'ятовувальної частини на зсувному регістрі на відміну від паралельних регістрів та лічильників. Такий підхід дозволяє спростити комбінаційну частину МПА з можливістю нарощування його регулярної запам'ятовувальної частини на базі зсувного регістра. Це дозволяє ефективно реалізувати такі структури в одній мікросхемі ПЛІС архітектури FPGA.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941 + З970.644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Sergiyenko A. 
Design of Data Buffers in Field Programmable Gate Arrays = Розробка буферів даних на програмованих логічних інтегральних схемах / A. Sergiyenko, I. Mozghovyi, A. Molchanova, P. Serhiienko // Information, Computing and Intelligent System. - 2022. - № 3. - С. 4-16. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Вирішено задачу проєктування схем буферів даних. Розглянуто різні відомі методи побудови буферних схем. Серед них відмічені як перспективні методи відображення графу синхронних потоків даних (ГСПД) у буферну схему та методи побудови систолічних процесорів шляхом відображення графу потоку даних представленого у багатовимірному просторі. Запропоновано новий метод синтезу буферних схем на основі відображення ГСПД представленого у багатовимірному просторі, тобто, просторового ГСПД. На першому кроці методу будується ГСПД у трьохвимірному просторі з координатами номеру процесорного елементу (ПЕ), типу операції і номеру такту виконання операції. На другому етапі ГСПД урівноважується шляхом додавання вершин затримки у дуги, після чого він оптимізується перестановкою вершин у просторі з додержанням відповідних евристик. На третьому етапі ГСПД описується мовою VHDL. При цьому вершини затримки відображаються у ПЕ типу регістр. В результаті, одержується опис пристрою з буфером на основі ОЗП або конвеєра з регістрів в залежності від прийнятої евристики оптимізації. Окремо розглянута евристика, результатом застосування якої є використання таких апаратних примітивів у ПЛІС, як SRL16. Застосування методу показано на прикладі проєктування буферної схеми для процесора дискретного косинусного перетворення, результатом якого виявились проєкти буферів на базі примітивів SRL16 з екстремально малими апаратними витратами. Запропонований метод вбудовано в експериментальний фреймворк SDFCAD, призначений для синтезу конвеєрних операційних пристроїв для ПЛІС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Sergiyenko A. M. 
Image buffering in application specific processors = Буферизація зображень при їх обробці у спеціалізованих процесорах / A. M. Sergiyenko, V. O. Romankevich, P. A. Serhiienko // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2022. - 5, № 3. - С. 228-239. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

У багатьох застосунках для цифрової обробки зображень, які реалізовані у програмованих логічних інтегральних схемах, кадри зображення, що обробляються, зберігаються у зовнішній динамічній пам'яті. Продуктивність такого застосунку залежить від швидкодії динамічної пам'яті та необхідної кількості звертань до неї під час виконання алгоритму. Ця продуктивність оптимізується завдяки використанню буферної пам'яті, яка реалізована у програмованих логічних інтегральних схемах. Але не існує загального методу, який би надав змогу формально синтезувати буферну пам'ять з заданими пропускною здатністю, порядком слідування вхідних і вихідних даних і мінімізованими апаратними витратами. Розглянуто особливості вводу й обробки зображень у спеціалізованих процесорах на базі програмованих логічних інтегральних схемах. Проаналізовано методи побудови буферних схем у програмованих логічних інтегральних схемах, завдяки яким зменшується інтенсивність обмінів даними з зовнішньою пам'яттю. Наведено метод синтезу конвеєрних схем із заданими характеристиками продуктивності та порядком слідування даних, який базується на відображенні просторового графу синхронних потоків даних у структуру, що реалізована в програмованих логічних інтегральних схемах. Запропонований метод проектування буферних схем, який заснований на відображенні просторового графу синхронних потоків даних у локальну пам'ять у вигляді ланцюжків конвеєрних регістрів. Метод надає змогу організувати потік вхідних даних на вхід вбудованих конвеєрних блоків обробки зображень, в якому дані слідують у заданому порядку, а також мінімізувати об'єм буферної пам'яті. Метод забезпечує використання в програмованих логічних інтегральних схемах вбудованих динамічно регульованих регістрових затримок, що підвищує ефективність буферизації. Метод перевірено при розробці інтелектуальної відеокамери, яка виконує алгоритм стиснення відеозображення з широким динамічним діапазоном за алгоритмом Retinex і одночасно виділяє характерні точки у зображенні для подальшого розпізнавання образів. При цьому виконується багатократна децимація кадра. Завдяки багатократній буферизації зображення у програмованих логічних інтегральних схемах, вдалось уникнути застосування зовнішньої динамічної пам'яті.



Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Hahanova A. V. 
Developing method of vector synthesis deductive logic for computer systems fault analysis = Розробка векторного синтезу дедуктивної логіки для аналізу несправностей комп'ютерних систем / A. V. Hahanova // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2022. - 5, № 2. - С. 102-112. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Shefer O. 
Cyber protection of ENERGOIL enterprises = Кіберзахист підприємства ENERGOIL / O. Shefer, E. Nikitchenko // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 4. - С. 122-126. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Розглянуто забезпечення комплексного захисту компанії по переробці та дистрибуції нафти ENERGOIL. Захист включає в себе такі компоненти, як шифрування, антивірусне програмне забезпечення та матриці доступу користувачів. У системі розмежування доступу обов'язково використовується диспетчер, який здійснює розмежування доступу. Запит на доступ співробітника до конкретного комп'ютера надсилається до підрозділу управління базами даних та реєстрації подій. Повноваження співробітника і характеристики об'єкта аналізуються співробітником служби безпеки. Першим основним кроком для організації роботи комп'ютерів на підприємстві буде створення облікових записів користувачів. Для цього створюється свій обліковий запис для кожного комп'ютера. Для підприємства "ЕНЕРГОІЛ" розроблена матриця доступу користувачів, розділена на інформаційні підрозділи. Це необхідно для того, щоб чітко розуміти, які користувачі до чого мають доступ. Для шифрування було використано алгоритм TripleDES. Суть алгоритму полягає у використанні опублікованого Національним бюро Стандартів США (NBS) стандарту шифрування даних Data Encryption Standard, простіше кажучи DES. Спочатку дані шифруються за допомогою першого ключа, розшифровуються назад другим ключем та зашифровуються повторно третім. Оскільки використовуються аж три ключі, фактично їх сумарна довжина 3 * 56 = 168 біт. Швидкість шифрування також менша ніж у алгоритму DES, зате надійність не залишає ніяких сумнівів. Для взлому такого шифрування необхідно в мільярд разів більше спроб, ніж для простого DES. Для захисту від шкідливого програмного забезпечення було використано антивіруси Avastта Microsoft Windows Defender, а а для розмежування доступу на робочих комп'ютерах, було створено матрицю доступу з аккаунтами користувачів та їх дозволами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мудра І. 
TikTok як перспективний канал популяризації ЗМІ / І. Мудра // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Журналістика. - 2022. - № 1. - С. 67-73. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Соціальна мережа TikTok дуже швидко завойовує популярність. Ще 2 роки тому її не сприймали серйозно, вважали платформою для підлітків, де немає нічого окрім танців і флешмобів. Але зараз ситуація кардинально змінилася. TikTok швидкими темпами збільшує аудиторію, контент також змінюється. Нині там вже активно ведуть і розвивають свої облікові записи не лише музиканти, а й лікарі, депутати, адвокати, рекламісти, автомобілісти та представники інших професій. Відповідно й ставлення до цієї соціальної мережі також змінилося. Нині це вже не лише додаток з танцями та піснями, а платформа, де можна легко, доступно та оригінально подати інформацію, навіть нудну та нецікаву, але таку потрібну та корисну. Масмедіа також стежать за швидкою популярністю TikTok і змінами у контенті. А там, де є аудиторія, є перспективи для популяризації ЗМІ. Тому все більше медіа приходять у цей додаток. Але роблять це двома способами. Перший: підлаштовуються під формат платформи, навіть серйозні ЗМІ публікують смішні відео, використовують популярну музику та кривляються на камеру. Другий: публікують контент, який вже був розміщений в інших соцмережах, ігнорують формат TikTok, також викладають уривки з шоу, випуски новини, тому часто не отримують достатньої уваги від аудиторії. Адже TikTok відрізняється від інших соціальних мереж, тому контент, який підходить для Facebook, Instagram, Youtube, на цій платформі не набирає переглядів. Адже кожна соцмережа має свій формат створення та подачі контенту, тому для кожної платформи для спілкування повинен бути зроблений індивідуальний контент. Масмедіа не завжди дотримуються цього правила, тому часто розчаровуються у TikTokTikTok і не розвивають у ньому свій обліковий запис. Досліджено, які українські масмедіа і як поширюють свій контент у TikTokTikTok. З'ясовано, чи є перспективною ця соціальна мережа для популяризації ЗМІ та її продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Журн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Аверіна С. А. 
Облік і звітність в бюджетних установах : навч. посіб. / С. А. Аверіна, О. О. Комліченко, Н. В. Дулеба. - Херсон : Олді плюс, 2022. - 217 c. - Бібліогр. в кінці тем. - укp.

Розкрито основні питання теорії та методики організації і ведення бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Подана характеристика та особливості складання фінансової звітності бюджетних установ. За допомогою рисунків, схем, таблиць відображений основний зміст дисципліни "Облік і звітність в бюджетних установах". Викладено засади побудови обліку в бюджетних установах, сучасна практика організації і ведення обліку необоротних активів, запасів бюджетних установ, їх доходів та видатків, фінансово-розрахункових операцій тощо. Відображено методику складання бюджетними установами форм фінансової звітності. Розміщено в кожній темі містиця теоретичний матеріал, перелік первісних документів, характеристики рахунків і типові бухгалтерські проводки, порядок відображення інформації в облікових регістрах та звітності. Призначено для здобувачів освіти, що навчаються за спеціальностями галузей знань 05 "Соціальні та поведінкові науки" і 07 "Управління та адміністрування", викладачів, бухгалтерів-практиків та керівників підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.11-151 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського