Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПРІСНЕННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Запольський А. К. 
Водопостачання, водовідведення та якість води : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / А. К. Запольський. - К. : Вищ. шк., 2005. - 671 c. - укp.

Висвітлено актуальні питання раціонального використання та охорони водних ресурсів у промисловому та комунальному водопостачанні та сільському господарстві. Охарактеризовано хімічні та фізико-хімічні властивості води, розглянуто процеси водопідготовки та очистки стічних вод у різних галузях економіки. Проаналізовано сучасний стан водних ресурсів у світі та в Україні. Наведено характеристику мікробіологічних і біологічних забрудників води. Розглянуто спеціальні технології очистки та підготовки питної води - дегазації, знефторення, знезалізнення, деманганації, десиліціювання, зм'якшення, опріснення, знесолення. Висвітлено теоретичні та практичні питання водопостачання та водовідведення, встановлено критерії якості природної та очищуваної води, наведено методику розрахунків розмірів збитків, заподіяних внаслідок забруднення природних вод.

Освещены актуальные вопросы рациональнго использования и охраны водных ресурсов в промышленном и коммунальном водоснабжении и сельском хоязйстве. Показаны химические и физико-химические свойства воды, рассмотрены процессы водоподготовки и очищения сточных вод в различных отраслях экономики. Проанализировано современное состояние водных ресурсов в мире и в Украине. Охарактеризованы микробиологические и биологические загрязнители воды. Рассмотрены специальные технологии очищения и подготовки питьевой воды - дегазация, обесфтороивание, удаление железа и солей, деманганация, десилицирование, смягчение, опреснение. Освещены теоретические и практические вопросы водоснабжения и водоотведения, установлены критерии качества природной и очищенной воды, приведена методика расчета размеров убытков, полученных вследствие загрязнения природных вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рудобашта С. П. 
Опреснение морской воды энергосберегающим методом мембранной дистилляции / С. П. Рудобашта, М. Сухер // Пром. теплотехника. - 2003. - 25, № 6. - С. 75-83. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Надано результати експериментальних досліджень опріснення води Середземного моря за допомогою методу мембранної дистиляції з використанням російських плівкових композитних мембран типу "Владипор". Наведено математичну модель процесу, що враховує ефекти температурної та концентраційної поляризації, наявності мінеральних речовин у розчині, показано придатність моделі для інженерних розрахунків. Запропоновано дві енергоощадні схеми установок опріснення морської води з сонячним колектором для холодного та гарячого водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Евграшкина Г. П. 
Пруд-накопитель сбросных шахтных вод "Свидовок" в Западном Донбассе и его экологические проблемы / Г. П. Евграшкина // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2003. - № 5. - С. 48-53. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто ставок Свідовок як локальне джерело забруднення підземних вод, що акумулює скидні мінералізовані води чотирьох шахт. Для запобігання фільтраційним витратам збудовано колоїдно-сольовий екран. На підставі аналізу результатів теоретичних і натурних досліджень доведено його неефективність з причин високої мінералізації та несприятливого хімічного складу шахтних вод. Але екран є ідеальним фільтром. Протягом 5 років біля ставка спостерігався підйом рівня підземних вод без збільшення їх мінералізації, і якщо періодично поновлювати екран, то можна запобігти забрудненню водоносних горизонтів. Без захисних заходів, згідно з прогнозними розрахунками, довжина зони забруднення в 2015 р. становитиме 800 м. Зазначено, що необхідно акумулювати високо- та слабомінералізовані скиди у різних ставках. Слабомінералізовані шахтні води придатні для зрошення. Питома вага високомінералізованих вод у загальному скиді невелика, тому економічні затрати на їх опріснення можна порівняти з екологічним ефектом.


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Євдокимова О. О. 
Обгрунтування режимних характеристик виморожуючих установок для опріснення та очищення природної і промислової вод : автореф. дис... канд. техн. наук / О. О. Євдокимова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Наведено результати математичного й експериментального моделювання теплофізичних властивостей і кріоскопічної різниці температур сольових розчинів, а також процесів тепло- та масопереносу під час блочного виморожування води з них за умов природної та вимушеної конвекції. Висвітлено дані, одержані внаслідок експериментальних досліджень щодо полів температур і концентрацій у блочному виморожувачі, кінетики процесу сепарування, зміни хімічного складу природних і промислових вод до та після блочного виморожування. Наведено результати узагальнення експериментальних досліджень як рівняння для розрахунку кріоскопічної різниці температур для морської води Чорного моря та промислових стоків, а також рівняння для розрахунку густини промислових стоків, критеріальних рівнянь для розрахунку коефіцієнтів тепло- та масовіддачі у разі блочного виморожування води з розчинів за умов природної конвекції та механічного перемішування розчину. Наведено методики розрахунку кінетичних, конструктивних і техніко-економічних параметрів блочного виморожувача, обгрунтовано режими його роботи під час опріснення та очищення природних і промислових вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.6

Шифр НБУВ: РА354592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Даценко Л. М. 
Пізньокайнозойські Viviparoidea південного заходу Східно-Європейської платформи : автореф. дис... д-ра геол. наук / Л. М. Даценко; НАН України. Ін-т геол. наук. - К., 2008. - 40 c. - укp.

Проведено фауно-систематичне, еволюційно-морфологічне та стратиграфічне вивчення Viviparoidea пізнього кайнозою південного заходу Східно-Європейської платформи. Охарактеризовано біорізноманіття групи в регіоні, наведено монографічний опис 76-ти видів з трьох родин. Обгрунтовано доцільність використання мікроморфології (насамперед, скульптури протоконха) та мікроструктури черепашки Viviparoidea з метою уточення системи та реконструкції філогенії цих молюсків. Уточнено уявлення щодо неодноразового вселення сільного (морського) предка вівіпароідей у континентальні водойми в різних частинах океану Тетис. Кілька разів і незалежно у вівіпароідей протягом мезозою-кайнозою виявлено сплески видоутворення та розвиток скульптурованої черепашки. З'ясовано, що скульптуровані Viviparoidea є мешканцями водойм озерного типу, нескульптуровані - річок. Доведно, що відновлення озерних умов надає можливість повторного формування втрачених скульптурних елементів. За перебудовами систематичного та зоогеографічного складу, а також зміною домінантів у розвитку вівіпароідей у пізньому кайнозої виділено чотири великі межі. У просторовій еволюції вівіпароідей визначено три історико-зоогеографічні центри - північноамериканський, європейський та азійський, між якими існував суттєвий фауністичний обмін. Встановлено, що широкі міграції молюсків групи були приурочені до регресій морських басейнів і фаз їх опріснення. Виділено ряд фауністичних комплексів, які відображають еволюційні та міграційні зміни фауни Viviparoidea. Виявлено, що великі перебудови у фауні досліджених молюсків приурочені до суттєвих кліматичних флуктуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116"07"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тюрін В. І. 
Удосконалювання робочих процесів і характеристик суднових електромембранних опріснювальних апаратів із криволінійними каналами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.04.15 / В. І. Тюрін; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. С.О.Макарова. - Миколаїв, 1999. - 18 c. - укp.

Проведено математичне моделювання процесів, що протікають в комірках з чергуванням криволінійних і прямолінійних ділянок. З використанням чисельних методів розроблено алгоритм розрахунку тривимірної стаціонарної течії нестисливої рідини в таких комірках. Шляхом розрахунків показано, що в криволінійних ділянках відбувається генерація вторинних течій у вигляді парних вихорів. У діапазоні швидкостей потоку, що використовуються в електромембранних опріснювачах, досліджено зміни характеру течії від витрат. Побудовано алгоритм вирішення рівняння конвективної дифузії для апаратів із такими каналами. Показано, що макровихори збільшують масоперенос. Розглянуто питання можливості використання апаратів даного типу в системі очищення води. Проведено аналіз режимів роботи і вироблено критерій вибору параметрів для забезпечення стійкої роботи системи. Розроблені методики розрахунків дозволяють провести детальне дослідження процесу опріснення в комірках електромембранних апаратів із макровихоровими течіями і вибрати найбільш раціональні параметри комірки і робочі режими при проектуванні систем опріснення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.411-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Біосфера XXI століття : матеріали ІV всеукр. конф. молодих вчен., асп., магістрантів та студ., 2 - 5 квіт. 2012 р., Севастополь / ред.: О. Н. Одинцов; МОНМС України, Севастоп. нац. техн. ун-т. - Севастополь, 2012. - 211 c. - укp. - рус.

Наведено результати досліджень з актуальних питань безпеки життєдіяльності, екологічної безпеки, охорони навколишнього середовища й охорони праці. Вивчено можливості використання сорбційних матеріалів для ліквідації екологічних наслідків аварій з метанолом. Проаналізовано вплив субстрату на процес утворення біогазу. Запропоновано методику оцінювання професійного ризику у ковальсько-процесових цехах. Показано перспективи використання технології мікробного паливного елемента у системах опріснення води. Наведено результати контролю якості атмосферного повітря у м. Черкаси. Проведено еколого-географічний аналіз водних об'єктів автомагістралі Львів - Краковець. Визначено вплив забруднення нафтопродуктами на чисельність мікроорганізмів і фітотоксичні властивості темно-сірого опідзоленого грунту. Зроблено фітотест-оцінку екологічного стану грунтів м. Геніченськ. Охарактеризовано структуру природно-заповідного фонду Харківської області. Розглянуто непридатні та заборенені пестициди як джерело небезпеки для навколишнього середовища. Досліджено перебіг мікробіологічних процесів у перелогах різної тривалості. Визначено екологічно небезпечні фактори забруднення природних вод України. Обгрунтовано організаційні засади функціонування державної системи моніторингу довкілля в контексті євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Геліоенергетика : навч. посіб. / уклад.: О. Г. Грушка, З. М. Грушка; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2009. - 80 c. - укp.

Висвітлено фізичні засади перетворення сонячної енергії в інші види енергії. Розглянуто сучасні технології використання енергії сонячного випромінювання у системах теплопостачання, одержання холоду, механічної роботи, очищення й опріснення води. Описано будову, принцип дії й основні параметри геліосистем різного призначення (сонячних колекторів і дистиляторів, акумуляторів тепла, оборотних теплових машин, холодильних установок з газовим і паровими циклами, сонячних систем теплопостачання, теплових насосів, адсорбційного генератора прісної води й абсорбційного холодильника). Розкрито особливості роботи комбінованих систем теплова машина - колектор, показано перспективи використання теплових насосів у геліотехніці.

Раскрыты физические основы преобразования солнечной энергии в другие виды энергии. Рассмотрены современные технологии использования энергии солнечного излучения в системах теплоснабжения, получения холода, механической работы, очищения и опреснивания воды. Описаны строение, принцип действия и основные параметры гелиосистем различного назначения (солнечных коллекторов и дистилляторов, аккумуляторов тепла, оборотных тепловых машин, холодильных установок с газовым и паровым циклами, солнечных систем теплоснабжения, тепловых насосов, адсорбционного генератора пресной воды и абсорбционного холодильника). Раскрыты особенности работы комбинированных систем тепловая машина - коллектор, показаны перспективы использования тепловых насосов в гелиотехнике.


Індекс рубрикатора НБУВ: З63 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шурова Н. М. 
Структурно-функціональна організація популяції мідій Mytilus galloprovincialis Чорного моря : автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Н. М. Шурова; Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. - Севастополь, 2009. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.16*804(922.8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Щербатюк М. О. 
Обессоливание минерализованных шахтных вод с помощью обратноосмотического метода / М. О. Щербатюк, В. Г. Львов, А. И. Сердюк // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2009. - № 1. - С. 430-435. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Зазначено, що однією з проблем є засолення поверхневих і підземних водних джерел. Запобігання цьому можна досягти за комплексної переробки мінералізованих стічних вод. Із відомих методів опріснення-концентрування: випарювання, электродіаліз, зворотній осмос, найбільше екологічно й економічно вигідним є зворотний осмос. Досліджено та вивчено опріснення-концентрування розчинів, які імітують оброблені реагентами стічні шахтні води, на стендовій зворотноосмотичній установці.


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-13 + Н761.220.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Васильев А. Н. 
Об условиях образования бугловских отложений среднего миоцена Волыно-Подолии по данным палеобиогеохимических исследований / А. Н. Васильев // Геол. журн.. - 2003. - № 1. - С. 110-115. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На підставі палеобіогеохімічних досліджень черепашок бівальвій оцінено деякі риси палеогеографії басейнів Волино-Поділля на рубежі середнього та пізнього міоцену. Встановлено просторовий збіг зони припливу річкових вод у підгірський і тернопільський час та вже однозначно опрісненого басейну в буалівський час. Це підтверджує точку зору про те, що буглівські верстви є прибережною фацією верхнього баденію, яка сформувалася за умов різного за інтенсивністю опріснення в зоні припливу річкових вод. Очевидно, фаціальні аналоги буглівських верств дійсно можуть бути поширені у середньому міоцені (до таких можна віднести веселянські верстви конкського регіоярусу), але їх точна синхронність один з одним зовсім не обов'язкова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.712.1-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кушнір С. 
Форми руху зв'язаної води в морських глинистих осадах і глинистих породах / С. Кушнір // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2010. - № 3/4. - С. 113-124. - Бібліогр.: с. 123-124 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Коваленко І. В. 
Розробка технології водопідготовки для виробництва напоїв для спортсменів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / І. В. Коваленко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий показник екологічної безпеки способів опріснення води для технологій водопідготовки у виробництві напоїв. Встановлено закономірності розподілу компонентів природної мінеральної лікувально-столової хлоридної натрієвої води в системі виморожена тверда фаза - концентрований розчин в залежності від впливу різних факторів процесу виморожування (температурного режиму, вмісту вуглекислого газу, pH води, початкової температури та загальної мінералізації вихідної води, тривалості процесу з сепарування). Розглянуто новий спосіб опріснення природної мінеральної лікувально-столової хлоридної натрієвої води способом виморожування, характерними ознаками якого є насичення вуглекислим газом води перед опрісненням, виморожування води на зовнішній поверхні кристалізаторів за змінної в процесі температури холодоносія та відсутність сепарування твердої фази перед її плавленням. Обгрунтовано раціональні технологічні режими опріснення води виморожуванням. Висвітлено основи регулювання мінерального складу опрісненої води шляхом використання нових способів та технологічних режимів обробки води виморожуванням, які дозволяють одержувати воду необхідної якості. Охарактеризовано методологію оцінювання екологічної безпеки способів та технологій водопідготовки для харчової промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л880.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевченко В. В. 
Теоретичний аналіз електродіалізного процесу опріснення та вибір математичної моделі / В. В. Шевченко, О. М. Філіпщук, В. В. Покорний // Наук. вісн. ХДМА. - 2013. - № 1. - С. 295-301. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі теоретичного аналізу електродіалізного процесу опріснення води запропоновано математичну модель масопереносу в електродіалізному осередку опріснювача з урахуванням прийнятих припущень.


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.411 + Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Макаренко І. М. 
Електрохімічне знесолення розчинів, що містять іони жорсткості / І. М. Макаренко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 4/6. - С. 48-53. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено процеси електрохімічного опріснення розчинів з високим вмістом іонів жорсткості в трикамерному електролізері з двома аніонними мембранами. Показано, що ефективне знесолення розчину сульфату магнію, який знаходиться між аніонними мембранами, відбувається за рахунок дифузії сульфат-аніонів в анодну область і гідролізу іонів магнію за рахунок дифузії гідроксид-аніонів з катодної камери в робочу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гомеля М. Д. 
Оцінка ефективності зворотноосмотичного опріснення води після її пом'якшення на слабкокислотному катіоніті / М. Д. Гомеля, І. М. Трус, В. М. Радовенчик // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2014. - № 3. - С. 32-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено оцінку ефективності опріснення слабкомінералізованих вод на зворотноосмотичній мембрані Filmtec TW 30-1812-50 в залежності від характеристик води. Визначено вплив стабілізаційної обробки води на слабкокислотному катіоніті в кислій формі на основі характеристики мембрани. Показано, що підкислення води під час обробки на слабкокислотному катіоніті призводить до зниження селективності мембрани по хлоридах за високої селективності по сульфатах та іонах жорсткості. Під час очищення слабкокислих розчинів на мембрані pH середовища в перміаті та концентраті приблизно рівні, а під час фільтрування вихідного модельного розчину pH середовища в концентраті підвищується до 9, а в перміаті знижується до 7, що зумовлено меншою селективністю мембрани по гідрокарбонатах, в порівнянні з іонами жорсткості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Макаренко І. М. 
Стабілізаційна обробка морської води у процесі її зворотньоосмотичного опріснення / І. М. Макаренко // Экология и пром-ть. - 2014. - № 4. - С. 60-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Іванько О. М. 
Сучасні підходи до очищення стічних вод / О. М. Іванько // Лікар. справа. - 2013. - № 3. - С. 102-105. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан і перспективи використання нових методів очищення природних і стічних вод за мембранним розподілом, які набувають дедалі більшого поширення. Наведено приклади використання даної технології для очищення поверхневих і підземних природних вод, опріснення морської води та очищення стічних вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стоян А. А. 
О распределении солености воды возле берега Черного моря летом 2013 года / А. А. Стоян // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Сер. Геогр. та геол. науки. - 2013. - 18, вип. 2. - С. 88-92. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Во время выпадения сильных дождей на северо-западном побережье Черного моря и в бассейнах рек Днестр, Южный Буг и Днепр морские воды оказались сильно опреснены. Пробы воды отбирались на 5-ти участках возле берега, на глубинах 1,0 - 1,5 м на поверхности и у дна, во время слабых ветров из открытого моря на берег (2 - 4 м/с). Вдоль морского берега работы были выполнены в море на 4-х участках и в Днестровском лимане на одном возле пересыпи лимана. В итоге вблизи берега, под влиянием прижимания пресной воды к берегу, на малых глубинах минимальной была соленость в лимане (около 1,0 ‰) по всей толще воды. Вдоль берега моря соленость составила от 2,86 до 7,93 ‰. Значения плотности воды были равны от 1, 003 до 1,0 048 г/см³.

Протягом випадіння сильних дощів, злив на північно-західному узбережжі Чорного моря та на площі басейнів річок Дніпро, Південний Буг, Дністер морські води зазнали глибокого опріснення. Взірці для дослідження вилучались на 5-ти ділянках біля берегу, на глибинах 1,0 - 1,5 м, на поверхні та біля дна, під час слабких східних вітрів (2 - 4 м/с). На 4-х ділянках взірцювання було виконане уздовж берега моря, а п'ятий розташований в Дністровському лимані. Мінімальною солоність виявилася в лимані, 1,0 ‰ у всьому шарі. Уздовж морського берега солоність дорівнювала від 2,86 до 7,93 ‰. Значення щільності становили від 1, 003 до 1,0 048 г/см³.

During intensive raining on North-Western part of the Black Sea and within basins of Dnestr, Southern Bug and Dnieper rivers the marine shallow waters were strongly fresh¬ened. Water tests were selected on 5 sites nearest coast, on depths of 1,0 - 1,5 m, on a surface and at a bottom, during weak winds from the opened sea on shore (2 - 4 m/s). Along sea shoreline of work have been executed in the sea on 4 sites and in Dnestrovsky liman on one nearest an beach-barrier. As a result near to coast, under theinfluence of fresh water pressing to shoreline, on shellow depths salinity in the liman (about 1,0 ‰) on all of water layer was minimum. Along seashore concentration of salinity consist from 2,86 to 7,93 ‰. Values of water density were equal from 1, 003 to 1,0 048 g/sm³.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659:Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Денисов Ю. П. 
Газогідратна установка для вироблення електроенергії і опріснення морської води / Ю. П. Денисов, В. В. Клименко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2016. - № 3. - С. 65-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З273 + Н761.104.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського