Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПРИШКІВСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Курчій Д.  
Образ Довбуша та розвиток гуцульських мотивів у драматичній творчості М.Ломацького, Б.-І.Антонича та Ю.Федьковича: порівняльний аспект / Д. Курчій // Київ. старовина. - 2007. - № 5. - С. 134-148. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено типологічний аналіз драматичних творів М.Ломацького, Б.-І.Антонича та Ю.Федьковича, поєднаних подібною тематикою про Гуцульщину й опришківство та провідним образом Довбуша. Зазначено, що їх твори оригінально трансформують жанрові особливості, висвітлюють тематико-ідейні тенденції, подають образ Довбуша та опришків, акцентують увагу на фольклорних концептах та інтерпретації історичних моментів.

Проведен типологический анализ драматических произведений М.Ломацкого, Б.-И.Антонича и Ю.Федьковича, объединенных похожей тематикой о Гуцульщине и опрышковстве и ведущим образом Довбуша. Указано, что их произведения оригинально трансформируют жанровые особенности, освещают тематико-идейные тенденции, преподносят образ Довбуша и опрышков, акцентируют внимание на фольклорных концептах и интерпретации исторических моментов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дячок В. В. 
Джерела про Устима Кармалюка та опришківство на Поділлі (1813 - 1835) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Дячок; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальну проблему історії подільського регіону. Вивчено специфічний соціальний феномен опришківства та з'ясовано роль його найвизначнішого представника - У.Кармалюка (Карманюка). Вперше на підставі аналізу репрезентативного корпусу документальних, наративних і фольклорних джерел, з наголосом на судово-слідчі документи здійснено комплексне вивчення теми. Досліджено хід подій та уточнено територіальну локалізацію. З'ясовано склад співучасників У.Кармалюка та потерпілих від них осіб, соціально-етнічну спрямованість дій опришків. Здійснено спробу визначити характер (сутнісну, формально-кількісну характеристики) діяльності У.Кармалюка та його спільників, простежено динаміку різних проявів опришківства протягом 1813 - 1835 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)47-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сокіл В. В. 
Історико-героїчні перекази українців: генеза, структура, поетика : Автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.01.07 / В. В. Сокіл; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 34 c. - укp.

Комплексно досліджено історико-героїчні перекази як цілісну систему. Зібрано й проаналізовано значний за обсягом матеріал, який нагромаджувався впродовж століть і становить національний фольклорний фонд. Уперше в українській фольклористиці висвітлено історію України від найдавніших часів до початку XX ст., а саме: княжі часи; боротьбу українців з монголо-татарськими та турецько-османськими поневолювачами; козацько-гетьманську добу; гайдамаччину та опришківство. На базі усних джерел з'ясовано роль та місце видатних осіб в історичному процесі. Висвітлено теоретичні питання щодо поетики жанру. Значну увагу приділено функціональній природі жанру, зокрема, ролі вимислу та його впливу на жанр, показано, яким чином формується фольклорна біографія героя, а також значення простору й часу. Розглянуто жанрову своєрідність естетичної категорії героїчного в історичних переказах. Значну увагу приділено системі художніх засобів вираження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-611

Шифр НБУВ: РА334801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пушик С. Г. 
Буж і Довбуш у світлі Карпатських легенд / С. Г. Пушик // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2010. - № 2. - С. 126-156. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Наведено уривок з нової книги автора, який досліджує Карпатське опришківство крізь систему фольклорно-міфологічних обрядів і сюжетів, зокрема, легенд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського