Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРАЛЕЛОГР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Шандрук П. П. 
Стержневі конструкції змінного перерізу. Теорія розрахунків / П. П. Шандрук; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 127 c. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

Уперше виведено формули для безпосереднього визначення моментів інерції складених профілів типу тавра, двотавра та інших профілів, які можна звести до них, або для усіх профілів, які складено з прямокутників або паралелограмів. Це дало змогу застосувати сформовані матриці жорсткості та піддатливості для більшості профілів, які зустрічаються у будівництві. У розрахунках стрижневих конструкцій змінного перерізу здійснено точне інтегрування відомого наближеного рівняння зігнутої осі повнотілих стрижнів простих профілів: прямокутника, квадрата, багатокутника, круга, еліпса. Розроблено матриці жорсткості та піддатливості даних стрижнів з урахуванням усіх членів формули Мора для переміщень, а також скручування та зсуву. Значну увагу приділено наближеним формулам безпосереднього визначення критичних сил і частот вільних коливань стрижнів деяких профілів. Проаналізовано характерні особливості під час визначення міцності та деформативності залізобетонних балок змінного перерізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун О. М. 
Конструювання дискретних точкових каркасів квазіканалових поверхонь за наперед заданими умовами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.01.01 / О. М. Ковтун; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено засіб формування та алгоритм керування формою дискретно представлених кривих ліній (ДПК), що обмежує задану площу. Наведено графоаналітичне визначення центра ДПК, що обмежує задану площу та алгоритм вписування її у довільний опуклий чотирикутник. Запропоновано узагальнений засіб вписування ДПК певної площі у задані окремі чотирикутники (квадрат, прямокутник, ромб, паралелограм). Визначено екстремальні межі варіювання площі, що обмежує ДПК у разі вписування її у квадрат заданої площі. Розроблено спосіб дискретної одновимірної інтерполяції точок на площині псевдоспіральними кривими (логарифмічна спіраль, клотоїда, евольвента кола) із ІІ порядком гладкості на стиках. Проведено параметричний аналіз умов стикування простих дуг плоскої складеної ДПК за різним сполученням вихідних даних. Розроблено засоби керування кривиною напрямної осі та параметрами перерізів для уникнення самоперетину квазіканалових поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мачнєв О. М. 
Синтез цифрових панорамних зображень в системах магнітооптичної візуалізації : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О. М. Мачнєв; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Встановлено, що застосування магнітооптичної візуалізації дозволяє виконувати експертно-криміналістичні дослідження, які не можна виконати іншими засобами, наприклад, одержати магнітну карту банкноти, вивчати ушкоджені та неформатні магнітні записи, знаходити сліди фальсифікації на номерних площадках авто. З'ясовано, що можливості таких досліджень обмежені розмірами магнітооптичного кристалу, що обумовлює актуальність задачі програмно-алгоритмічної корекції спотворень і синтезу панорамних зображень. На базі байєсівського підходу й теорії кореляційно-екстремальних методів розроблено оптимальний алгоритм спільної оцінки яскравості та зсуву зображення. Одержано залежності точності позиціювання від відношення сигнал/шум, величини амплітудних і координатних спотворень. Запропоновано алгоритми для корекції амплітудної модуляції, оптичної дисторсії, локальних дефектів магнітооптичного кристалу. Для симетричної дисторсії розроблено алгоритм, що не потребує наявності еталонного сигналу для оцінки параметрів дисторсії. Встановлено, що статистичний аналіз вертикального зсуву кадрів дозволяє оцінити кут нахилу телекамери та виключити з обробки неінформативні фрагменти зображення. Для синтезу великих зображень, якщо параметри позиціювання, обчислені за двома зонами, не співпадають, запропоновано спосіб деформації типу "паралелограм", який узгоджує параметри позиціювання. У дану методику включено внутрішньокадрову та міжкадрову обробку, на першому етапі виправляються спотворення окремих кадрів, а на другому - синтезується панорамне зображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маслюченко В. К. 
Лекції з функціонального аналізу : навч. посіб. Ч. 3. Гільбертові простори / В. К. Маслюченко; МОНМС України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2011. - 71 c. - Бібліогр.: с. 67-71. - укp.

Увагу приділено просторам зі скалярним добутком. Описано нерівність Шварца та норму на передгільбертовому просторі. Розглянуто ортогональні елементи та теорему Піфагора. Надано визначення тотожності паралелограма й охарактеризовано передгільбертові простори. Розкрито означення та приклади гільбертових просторів. Увагу приділено непреривності скалярного добутку й ортогональному доповненню, елементу найкращого наближення й ортогональності. Описано проксимінальність опуклої замкненої множини у гільбертовому просторі та теорему про проекцію. Наведено теорему Рісса про опис спряженого з гільбертовим простором. Увагу приділено слабкій топології та збіжності на гільбертовому просторі. Наведено означення та приклади ортогональних та ортонормованих систем. Описано коефіцієнти Фур'є, їх екстемальну властивість і тотожність, нерівність Бесселя, а також ряди Фур'є, ортонормовані базиси, тотальні та замкнені ортонормовані системи. Розглянуто теорему Рісса - Фішера й ізоморфізм гільбертових просторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В162 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353416/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Shcherba A. I. 
On stability of a unit ball in Minkowski space with respect to self-area = Про стійкість одиничної кулі простору Мінковського відносно власної площі поверхні / A. I. Shcherba // Журн. мат. физики, анализа, геометрии. - 2011. - 7, № 2. - С. 158-175. - Библиогр.: 11 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.163

Шифр НБУВ: Ж14648 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Цуканова Ю. Б. 
Проблема ілюзій сприймання у психологічній науці / Ю. Б. Цуканова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2013. - 18, вип. 23. - С. 301-308. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Теоретично проаналізовано проблему вивчення ілюзій Muler - Lyer та паралелограму Зандера у світовій та вітчизняній науці. Описано теоретичні підходи щодо пояснення походження обох ілюзій і супутні фактори, які впливають на їх виразність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бондаревський С. Л. 
Методи аналізу локальних і приведених магнітних властивостей двоякоперіодичних структур зі складними геометричними та фізичними параметрами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.05 / С. Л. Бондаревський; НАН України, Ін-т електродинаміки. - К., 2014. - 20 c. - укp.

Уперше наведено метод визначення тензора приведеної магнітної проникності, вільний від обмежень на геометричні та магнітні характеристики безперервної та дискретної фаз. Для визначення головних осей тензорного еліпсоїда одержано явні формули, які грунтуються на розрахунку векторів приведеної намагніченості елементів основного паралелограма періодів для двох взаємно-ортогональних напрямів напруженості однорідного зовнішнього поля. Розвинено метод інтегральних рівнянь щодо вектора намагніченості феромагнітних компонентів гетерогенного середовища (ГС), зокрема, одержано аналітичні вирази для розрахунку поля однорідно намагнічених базових елементів дискретизації трикутної форми. Для підвищення точності моделювання процесів руху магнітних часток в неоднорідному магнітному полі уперше запропоновано комбіновану модель магнітного стану матеріалу, коли в слабких полях приймається припущення про постійність магнітної проникності, а в сильних - постійність намагніченості часток. Уперше для упорядкованих ГС розроблено універсальну класифікацію, яка грунтується на різноманітності геометричних і фізичних параметрів компонентів, а також сформульовано універсальну умову двоякоперіодичності багатокомпонентної ГС та методику визначення параметрів основного паралелограма періодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3 в641,022 + З211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Gavrylyuk V. P. 
The calculation of optimum light collection condition in fine-crystal ZnSe(Te) based detector / V. P. Gavrylyuk, L. P. Galchinetsky, B. V. Grinyov, K. A. Katrunov, V. D. Ryzhikov // Functional Materials. - 1999. - 6, № 4. - С. 796-800. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Розглянуто способи підвищення світлового виходу сцинтиляційного детектора на основі ZnSe(Te), який складається з зернин сцинтилятора, занурених у прозору клейову композицію, розташовану на світлочутливій поверхні фотодіода. Проведено розрахунок коефіцієнта світлозбирання у формах зерен: паралелограм, паралелограм із опуклістю однієї з сторін, 4-гранна піраміда, півсфера, 2- та 6-гранні призми. Показано, що найкращим варіантом для застосування в детекторі є 4-гранна піраміда з кутом нахилу сторін до основи 60 °. Вивчено вплив системи розташування зерен у композиції на світловий вихід детектора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цуканова Ю. Б. 
Психологічні особливості сприймання зорових ілюзій в залежності від власної одиниці часу : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю. Б. Цуканова; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2013. - 18 c. - укp.

Досліджено індивідуальні відмінності у виразності оптико-геометричних ілюзій Muller - Lyer та паралелограму Зандера у різних тау-типів. З'ясовано, що найменш стійкі до ілюзій представники групи "поспішаючих", чия власна одиниця часу менше 1,0 сек. У "точних" індивідів, з власної одиницею часу близькою до значення 1,0 сек., спостерігалася виражена стійкість до ефекту ілюзій. Виявлено, що ілюзія Muller - Lyer може бути "зворотною" та в цій формі вона властива індивідам "повільним", чия власна одиниця часу більше 1,0 сек. Встановлено, що лише "чистий" меланхолік, носій власної одиниці часу, яка дорівнює 1,0 сек., здатен точно виокремлювати з навколишнього світу таке співвідношення величин, яке має назву "золотої пропорції". Подібна операція, вимагає високої точності у вимірюванні розмірів об'єкту, в оцінці довжини та може мати вроджені передумови, які пов'язані з швидкістю плину часу, який безпосередньо переживається. Визначено, що природа помилки під час сприймання просторових характеристик має зв'язок з помилкою у сприйманні часу. Обговорено зв'язок між індивідуальними рисами та естетичними вподобаннями особистості на матеріалі дослідження вибору найбільш привабливого прямокутника. Розкрито відсутність зв'язків між, з одного боку, рівнем інтелекту та освіти людини, та стійкістю до ілюзій сприймання, та похибками у процесі поділу прямої за правилом "золотого розтину", з другого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Смаль М. В. 
Обгрунтування параметрів робочих органів гичкозбиральних машин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / М. В. Смаль; Вінниц. нац. аграр. ун-т. - Вінниця, 2015. - 20 c. - укp.

Вирішено наукове завдання підвищення показників якості видалення гички цукрових буряків шляхом обгрунтування параметрів і режимів роботи гичкозбиральної машини (ГМ), виконаної у вигляді послідовно встановлених на рамі роторного гичкоріза та дообрізчиків залишків гички типу "пасивний копір-пасивний ніж". Роторний гичкоріз виконано у вигляді горизонтального барабана, на якому по гвинтовий лінії шарнірно встановлено Г-подібні ножі, між секціями яких закріплено ділильні диски. Кожний дообрізчик являє собою паралелограмну шарнірну підвіску, на стояку якої встановлено гребінчастий копір і підпружинений ніж, виконаний у вигляді двоплечового важеля, який встановлено шарнірно на своєму вертикальному пальці. Поворот ножа у горизонтальній площині обмежений упором. На основі проведених теоретичних та експериментальних досліджень обгрунтовано основні раціональні параметри робочих органів ГМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Chkhartishvili L. 
Estimation of atomic charges in boron nitrides / L. Chkhartishvili, Sh. Dekanosidze, N. Maisuradze, M. Beridze, R. Esiava // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 3/5. - С. 50-57. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Для бінарних сполук виведено вираз ефективних зарядів, що залежать від числа молекул в елементарній паралелограмі, площі його перетину поперек зовнішньому полю, модуля Юнга і діелектричної проникності. Для нітридів бору одержано наступні напівемпіричні оцінки: h-BN - 0,35 і 0,09, c-BN - 0,49, і w-BN - 0,76 і 0,50.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.4 + В376

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Григоренко А. Я. 
Решение задач о напряженно-деформированном состоянии пластин сложной формы в уточненной постановке / А. Я. Григоренко, С. А. Панкратьев, С. Н. Яремченко // Приклад. механика. - 2017. - 53, № 3. - С. 104-112. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Запропоновано числово-аналітичний підхід для розв'язування задач про напружено-деформований стан чотирикутних пластин складної форми. Розв'язуючу систему рівнянь записано в нових ортогональних координатах на основі перетворень, які враховують геометрію пласгини. Одержана двовимірна крайова задача для системи диференційних рівнянь в частинних похідних за допомогою сплайн-колокації зведена до одновимірної, яка розв'язується за допомогою стійкого числового методу дискретної ортогоналізації. Проведено порівняння числових даних з результатами розрахунків напружено-деформованого стану пластин у формі трапеції та паралелограма, виконаних на основі інших методів. Запропонований підхід також надає змогу проводити розрахунки прогинів чотирикутних пластин складної форми, виготовлених із анізотропних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Науменко М. М. 
Побудова математичної моделі процесу взаємодії дисково-анкерного сошника з грунтом при динамічних навантаженнях / М. М. Науменко, Д. О. Макаренко, О. Д. Деркач // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 181. - С. 267-274. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель динамічної взаємодії дисково-анкерного сошника посівного комплексу Агро-Союз Turbosem II 19-60 з мікрорельєфом поля. Виведено диференціальні рівняння руху окремих елементів паралелограмного механізму заи копіювання нерівностей поля. Наведені рівняння надають змогу визначити сили, які виникають в з'єднаннях механізму, що може бути використано під час його удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Прасолов Є. Я. 
Дослідження безприводного ротаційного органу адаптера до сівалки просапних культур / Є. Я. Прасолов, С. А. Бєловол, Б. С. Черненко, А. В. Ужищенко, А. В. Шеметюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 3. - С. 153-160. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Погребняк Р. П. 
Повторювані зв'язки у схемах стрижньового повзунно-шатунного механізму захоплювального пристрою / Р. П. Погребняк // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2018. - № 4. - С. 81-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - провести структурний аналіз захоплювального пристрою, який є механізмом змінної структури із зовнішніми неутримуючими зв'язками, а також визначити кількість повторюваних зв'язків у внутрішніх і зовнішніх контурах схеми механізму та з'ясувати способи їх зменшення. Досягнення поставленої мети здійснюється засобами теорії механізмів і машин за допомогою універсальної структурної теорії Озолса для аналізу механізму захвату як механізму із внутрішніми і зовнішніми зв'язками. Проектування схем механічних захватних пристроїв рідко передбачає етап структурного аналізу і синтезу механізму. Надано перевагу обов'язковим кінематичному та кінетостатичному розрахункам, компоновці та конструюванню. Якщо структурний аналіз і виконується, то найчастіше він обмежується обчислюванням числа ступенів свободи механізму. Десятиланковий стрижньовий механізм захвату побудовано на основі спареного паралелограмного кривошипно-повзунного механізму з ведучим повзуном. Ведучий повзун впливає на шатуни, що з'єднані коромислами зі станиною. На продовженні шатунів шарнірно закріплені ланки, що містять затискні елементи захвата. Додані діади утворюють паралелограм і забезпечують плоскопаралельний рух затискних елементів захвату. Структурний аналіз виконувався за схемами для двох станів механізму: до затиску об'єкта і в стані затиснутого об'єкта. Основні внутрішні структурні параметри кінематичної схеми: число ланок - 10, число з'єднань - 13, число контурів - 4, рухомість - 1, кількість внутрішніх повторюваних зв'язків - 11. Число зовнішніх зв'язків - 12, фактична рухомість механізму - 1, робоча рухомість механізму - 0, число втрачених рухомостей зовнішніх тіл від дії зовнішніх зв'язків - 6, кількість зовнішніх повторюваних зв'язків - 5. Вперше проведено структурний аналіз спареного повзунно-шатунного механізму захоплювального пристрою як механізму змінної структури з внутрішніми та зовнішніми зв'язками. Виконано поконтурний пошук, аналіз та усунення шкідливих повторюваних зв'язків у внутрішніх і зовнішньому контурах механізму. Запропоновано практичні рекомендації щодо зміни рухливостей кінематичних пар для зменшення кількості повторюваних зв'язків у внутрішніх контурах та введення розвантажувального з'єднання у зовнішній контур механізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: О91-046

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Янчевський І. В. 
Контактна задача для кривошипно-планетарного редуктора / І. В. Янчевський, П. Комада, Н. В. Стельмах, Д. М. Литвиненко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 1. - С. 73-80. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - розробка методики розрахунку контактної сили в паралелограмному механізмі залежно від кута повороту ексцентрикового вала редуктора і встановлення максимального її значення. Максимальне значення сили визначає максимальні напруження деталей механізму, а отже, і міцність редуктора в цілому. На першому етапі на основі формул аналітичної геометрії контактні пари паралелограмного механізму класифіковано на ведучі (активні) та пасивні. На другому етапі наведено методику розрахунку контактної сили в активних контактних парах, яка побудована на засадах принципу можливих переміщень у рамках припущення про квазістатичний режим роботи кривошипно-планетарного редуктора. При обчисленні максимальних напружень у контактних парах застосовна класична формула для циліндричних поверхонь. Виведено формулу, яка дає змогу встановити номери ведучих контактних пар при заданому положенні ексцентикового вала кривошипно-планетарного редуктора. Отримано циклограму контактної сили в кожній контактній парі. Представлено формулу для визначення наближеного максимального значення контактної сили в контактних парах, яка справедлива для редукторів із кількістю таких пар від 3 до 10. Висновки: надано результати розробленої методики розрахунку редукторів із пралелограмним механізмом зняття обертового руху із сателітів. З'ясовано, що при проектуванні редукторів із пралелограмним механізмом зняття обертального руху із сателітів актуальними є питання забезпечення динамічної міцності його деталей. При перевірці контактної міцності або міцності при згинанні в зубчастому зачепленні застосовні класичні методи розрахунку. У той же час при оцінці міцності сателіта в місці контакту з цівками вихідної ланки редуктора може бути застосована формула Герца.


Індекс рубрикатора НБУВ: К446.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Погребняк Р. П. 
Кінематичний синтез кривошипно-повзункового механізму захоплювального пристрою за енергетичним індексом передачі руху / Р. П. Погребняк, М. Р. Погребняк // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2019. - № 1. - С. 117-127. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - виконати кінематичний синтез схем кривошипно-повзункового захоплювального пристрою за критерієм сталості потужності приводу механізму з обмеженнями щодо припустимих кутів тиску в кінематичних парах. Досягнення поставленої мети було здійснено з застосуванням засобів теорії механізмів і машин за допомогою аналітичного методу трикутників Озолса кінематики пласких стрижньових механізмів і математичного моделювання руху ланок. Десятиланковий стрижневий механізм захоплювача побудований на основі спареного паралелограмного кривошипно-повзункового механізму (КПМ) з ведучим повзуном. Для захоплювача, побудованого на основі стрижньової схеми, доцільно оптимальне проектування з використанням критеріїв передавання руху, або індексів передачі. Для забезпечення постійного зусилля затискання для об'єктів різної товщини бажано, щоб потужність приводу була сталою, а енергетичні витрати мінімальними. За критерій оптимізації взято відношення швидкості ведучої ланки механізму до проекції вектора швидкості точки веденої ланки на напрям вектора сили затискання (енергетичний трансмісійний індекс). Найменші енергетичні витрати мають місце, коли індекс близький до одиниці. Одержано аналітичні залежності для визначення швидкісних функцій центрального й дезаксіального КПМ захоплювача, які зручні для аналізу й моделювання. На їх основі виконано енергетичний синтез геометричних параметрів механізму захоплювального пристрою за критерієм найменшого відхилення від одиниці енергетичного трансмісійного індексу. З'ясовано, що практичне використання захоплювача на основі центрального КПМ за даним критерієм украй обмежене. Розширює можливості захоплювача використання в його схемі дезаксіального КПМ, а найкращі результати можуть бути одержані в схемі, де дезаксіал менший за кривошип. Визначено конкретні значення відносних параметрів довжин ланок і діапазони повороту кривошипа центрального й дезаксіального КПМ захоплювача, що найкраще відповідають критерію оптимізації та задовольняють обмеженням за кутами тиску. Уперше введено новий критерій передавання руху - енергетичний трансмісійний індекс. За цим критерієм проведено кінематичний синтез захоплювального пристрою, побудованого на основі спареного КПМ. Запропоновано практичні рекомендації щодо відносних розмірів і розташування ланок механізму для центрального й дезаксіального КПМ захоплювача, які реалізують вимоги критерію оптимізації та обмеження щодо припустимих кутів тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.520.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шакери Мобараке П. 
Изгибные колебания биморфных пьезокерамических пластин неканонической формы / П. Шакери Мобараке, В. Т. Гринченко, Б. Солтанниа // Приклад. механика. - 2019. - 55, № 3. - С. 120-132. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

На основі методу суперпозиції розроблено ефективний метод аналітичного розв'язання задачі про гармонічні згинні коливання біморфних п'єзокерамічних пластини у вигляді паралелограма. Редукція нескінченних рядів, що використовуються, дозволяє здійснити перехід до скінченновимірної системи алгебраїчних рівнянь, яка отримується на основі вимог задоволення заданих граничних умов за допомогою методу мінімізації середньоквадратичного відхилення та методу колокації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.350.112

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Люлька О. М. 
Аналітичне визначення геометричних параметрів робочої частини ножа кенігсфельдського типу / О. М. Люлька, М. Л. Нікольський, І. А. Фабричнікова // Інженерія природокористування. - 2019. - № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Доведено переваги використання фрезерованих ножів кенігсфельдського (зигзагоподібного) типу. Названо найвідоміших вітчизняних та зарубіжних виробників різального обладнання бурякоцукрової промисловості. Описано сучасні напрями використання різального обладнання у бурякоцукровій промисловості та закладах ресторанного господарства. Описано види та основні технічні характеристики ножів. Охарактеризовано операції процесу відновлення робочої частини ножів кенігсфельдського типу. Представлено проекції робочої частини ножа кенігсфельдського типу з визначенням всіх основних складових, які дають об'ємне уявлення про її властивості. Наведено аналітичні залежності, які дають змогу визначити: геометричні параметри бокової ріжучої кромки та її проекцій після торцювання, потоншення та короткого заточування; всі геометричні розміри і площу паралелограма ріжучої фаски, утвореної за допомогою короткого заточування пера ножа; кут потоншення товщини пера при довгому заточування; кут між сусідніми ріжучими кромками. Запропоновано рівняння для визначення сумарної площі ріжучих кромок пер ножа кенігсфельдського типу. Взаємодія об'єкта, який нарізають, із зигзагоподібною кромкою ножа кенігсфельдського типу приводить до відділення стружин, проте контакт між стружиною та об'єктом зберігається протягом всього процесу відрізання. Ступінь деформації стружин залежить від форми та розмірів поверхонь контакту (внутрішньої поверхні пер ножа), для визначення яких приведені аналітичні залежності. Цінність представлених результатів досліджень полягає у можливості їх практичного застосування для: визначення загального опору та питомої роботи різання; розрахунку складової потужності бурякорізального обладнання, яка витрачається на подрібнення коренеплодів; розрахунку кількості витратних матеріалів під час локального зміцнення робочої частини ножа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шакери Мобараке П. 
Изгибные колебания биморфных пьезокерамических пластин неканонической формы / П. Шакери Мобараке, В. Т. Гринченко, Б. Солтанниа // Приклад. механика. - 2019. - 55, № 3. - С. 120-132. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

На основі методу суперпозиції розроблено ефективний метод аналітичного розв'язання задачі про гармонічні згинні коливання біморфних п'єзокерамічних пластини у вигляді паралелограма. Редукція нескінченних рядів, що використовуються, дозволяє здійснити перехід до скінченновимірної системи алгебраїчних рівнянь, яка отримується на основі вимог задоволення заданих граничних умов за допомогою методу мінімізації середньоквадратичного відхилення та методу колокації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.350.112

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського