Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВСТАНЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Bytniewski P. 
Kultura buntu. Wzory kulturowe oporu spolecznego = Культура бунту. Культурні зразки суспільного опору / P. Bytniewski // Humanitarian Vision. - 2018. - 4, № 2. - С. 51-55. - Бібліогр.: 55 назв. - пол.

Хосе Ортега і Гассет та Еліас Канетті - автори класичних творів про соціальні форми нонконформізму - вказують на соціальні та історичні витоки "масового бунту". Канетті цікавився явищем "вибуху" людської маси, маси, яка долає якісь критичні цінності заради стабільності суспільства. Він особливо цікавився особливостями організації ефемерного виду бунту. Ортега і Гассет наголошував на культурних змінах, в яких масовий бунт досягав свого найвищого прояву. У запропонованому значенні, культура бунту Модерності формує свій символічний зміст відповідно до вимог часу. Перш за все, культура бунту формується на основі свого ретроактивного відношення до минулого. Сучасні форми бунту виправдовують те, що не було здійснено в минулих бунтах. Тому культура бунту, в її відношенні до автентичності та самореалізації, виражає своє насильство щодо всіх форм символічної домінації, в яких вона вбачає власну хворобу та причину сорому. Знищення пам'ятників, заперечення емблем переслідувачів, є проявами символічного насильства, яким культура бунту відплачує актуальній, минулій владі. Такі прояви повторювалися з часу Французької революції всіма сучасними різновидами цієї культури. Тому виникають питання, чим відрізняється повстанець, бунтар, від людини, яка приймає соціальний лад, котрий вона чи він застає?; в чому полягає суть екзистенції людини, яка бунтує і яка схильна до радикальних дій, тобто дій, які спричиняють руйнування?; в чому полягає особливість специфічної тенденції ідентифікування бунтарів із символами, які були створені під впливом шаленства, запалу?; що таке культура бунту? Мета роботи - пошук відповідей на ці питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського