Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (222)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (93)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХІАТРИЧНЕ$<.>+<.>K=ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 689
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Наукові записки Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди / ред.: Л. Г. Фрізман. - Х., 1998. - 131 с. - (Літературознавство; Вип. 9(20)). - укp. - рус.

Рассмотрены особенности построения алогизмов в речи повествователя, а также образ стилизованного повествователя и поэтика фантастического в "Пестрых сказках" В.Ф.Одоевского. Анализируется повесть А.Белого "Серебряный голубь" в контексте историософской эпопеи "Восток или Запад", литературная репутация Пушкина в творческом наследии В.В.Розанова, а также показаны стилистические приемы создания образа персонажа в романе М.А.Булгакова "Белая гвардия". Описано своеобразие концепции поэтического творчества в лирике З.Н.Гиппиус 1911-1921 гг. и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69417/літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нові підходи до філології у вищій школі : Матеріали IV всеукр. наук. конф. 14-18 верес. 1998 р. : Зб. наук. пр. / ред.: А. М. Науменко; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 1998. - 144 c. - укp. - рус.

Збірник складається з рефератів-доповідей (або статей) на 4-й всеукраїнській науковій конференції, яка відбулася 14-18 вересня 1998 р. в Запоріжжі на базі кафедри німецької філології Запорізького держуніверситету. Головна тема - підвищення наукового і методичного рівня вивчення та викладання філологічних дисциплін у вузі. Висвітлено не тільки старі проблеми під новим кутом зору, а перш за все - нові фізіологічні явища, що виростають на межі різних наукових "грунтів", так що важко згрупувати ці розшуки до традиційних галузей: мовознавство, літературознавство тощо. Через це тут запропоновано нове тематичне упорядкування : "Слово" (вивчення лексичної семантики та граматичних категорій слова), "Текст" (аналіз мікро- та макровисловлювання), "Мови" (міжмовні зв'язки), "Навчання" (проблеми викладання філології).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я43 + Ш.р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наукові записки / Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 1998. - 288 с. - (Літературознавство; Вип. 2). - укp. - рус.

Представлено матеріали з літературознавства, які включають праці професорсько-викладацького складу й аспірантів кафедр Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, а також статті науковців тих вузів, з якими співпрацює університет. Висвітлено ряд питань з проблем: християнство і література; естопсихологія і рецептивна естетика; питання про наукову поезію; неоромантизм і міфологізм; історичний документ як об'єкт художнього осмислення; Бальзак і Тернопільщина; творчість І.Драча у дискусії 60-х років; еміграція, історія та міжкультурний діалог; історично-культурні виміри творчості письменників об'єднання "Логос"; трансформація обрядової весільної пісні у фольклорі порубіжжя Гуцульщини та Покуття та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету / ред.: Р. Гром'як. - Т., 1998. - 296 с. - (Літературознавство; Вип. 3). - укp. - рус.

Аналізується повість І.Франка "Великий шум" у відношенні до історичного часу і реального читача, тема України в ліриці В.Пачовського 20-х років, повість В.Мельника-Лімниченка "Верховинець" у контексті християнської літератури, а також жанрова специфіка кіноповісті О.Довженка "Поема про море". Простежується становлення української літературної критики в першій третині ХІХ ст., розглядаються особливості розвитку дидактичної словесності російського середньовіччя, соціодинаміка літературно-критичних жанрів у львівській періодиці 20-30-х років ХХ ст. Описується інтерпретація образу Христа в однойменній поемі В.Сосюри, релігійно-міфологічна форма мислення У.Самчука як своєрідний спосіб моделювання оточуючого світу у романі "Марія", а також рецептивна стратегія поетики малої епічної прози (оповідання І.Франка "Місія", "Чума") тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я54 + Ш5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Євшан М.  
Критика. Літературознавство. Естетика / М. Євшан; ред.: Н. Шумило; Пер.: Н. Шумило. - К. : Основи, 1998. - 658 c. - укp.

Міститься творчий доробок М.Євшана, провідного критика і культуролога початку XX століття, послідовника естетико-психологічного напряму в літературознавстві. Розглядаються проблеми творчості, суспільний і артистичний елемент у творчості, найновіша лірика Галицької України, козаччина в українській поезії, сучасна польська література і її вплив на нашу. Представлено літературні характеристики Т.Шевченка, Л.Українки, Б.Лепкого, О.Кобилянської, В.Стефаника, Л.Толстого, М.Конопніцької, С.Боттічеллі, Р.Кіплінга та ін. Публікуються полемічні нотатки та рецензії М.Євшана на творчі роботи Б.Грінченка, М.Рильського, Г.Хоткевича, В.Винниченка, А.Луначарського, І.Франка, А.Тесленка, Ф.Шіллера, М.Яцківа та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 я44 + Ш4 г(4УКР)5д Євшан + Ч111.156 + Ш5(4)-319 + Ш5(4УКР)5-3 я44 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

ПРО SIGMA PHI OMEGA NHMA : Іст. та філол. розвідки, присвяч. 60-річчю академіка Я.Ісаєвича / уклад.: Б. Якимович; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 752 с. - (Україна: культ. спадщина, нац. свідомість, державність: Зб. наук. пр.; Вип. 5). - рус.

Розглядаються основні проблеми раннього етапу лінгвістичної україністики в Галичині в 1772 - 1849 рр., головні етапи історії Волині у XIV - XV ст., еміграційне та діаспорне франкознавство, зокрема, критика, літературознавство, публіцистика. Показані методологічні пошуки в польській історіографії 50 - 60-х рр. ХХ ст., деякі аспекти українсько-польських літературних взаємин, а також динаміка етнічного самоусвідомлення українців. Висвітлюються еміграційний рух на Північній Буковині на початку ХХ ст., регіоналізми, мікронаціоналізми і проблеми прикордонної ідентичності Білорусії, Польщі та України. Підкреслюється роль "Слова о полку Ігоревім" в культурному житті в західних землях України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я434 + Ш041.4я434 + Ч611я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кочубей Ю. М. 
Україна і Схід. Культурні взаємозв'язки України з народами Близького Сходу 1917-1992 : Підруч. бібліогр. покажч. / Ю. М. Кочубей; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 1998. - 227 c. - укp.

Розглядаються видання українською, російською, іншими європейськими та східними мовами, що друкувалися у 1917-1992 роках і відображають культурні взаємозв'язки України з народами Близького та Середнього Сходу. Міститься перелік монографій, книг, статей, загальних праць, збірних видань, періодики та інших видань, в яких висвітлюються українсько-східні літературні та мистецькі зв'язки, турецьке та перське літературознавство, арабістика, афганська література, українсько-кримськотатарські культурні зв'язки, історичні художні твори та дослідження, пов'язані з Близьким Сходом, а також перелік перекладів з арабської, турецької та перської мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-6 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нямцу А. Є. 
Проблеми традиції та новаторства у світовій літературі / А. Є. Нямцу, В. І. Антофійчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1998. - 209 c. - Бібліогр.: 303 назв. - укp.

Узагальнено результати дослідження вітчизняним і зарубіжним літературознавством і мистецтвознавством теоретичних та історико-літературних аспектів функціонування традиційних структур легендарно-міфологічного, легендарно-церковного (євангельського) і літературного походження в кінці ХІХ-ХХ ст. Розглянуто еволюційну динаміку інтегральних характеристик класичного сюжетно-образного матеріалу, форми та способи його трансформації в різних національних літературах, розроблено й уточнено термінологічний апарат. Висвітлено основні проблеми і теоретичні напрямки функціонування легендарно-церковного матеріалу, домінантні поведінкові та аксіологічні мотивування варіантів євангельських колізій і персонажів в українській літературі (Ісус Христос, Іуда Іскаріот, Марія Магдалина, Понтій Пілат та ін.). Досліджено напрямки руйнування канонічних характеристик євангельського сюжетно-образного матеріалу в загальнокультурній свідомості сучасної доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(0)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Олійникова К. Г. 
Літературно-естетична еволюція журналу "Слово і час" : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / К. Г. Олійникова; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню досвіду журналу "Слово і час" у формуванні концепції історії української літератури з метою виокремлення сутнісних характеристик її творчої реалізації. Зроблено спробу висвітлити ще не досліджений, але принципово важливий аспект сучасної української літературної науки - закладання методологічних засад новаторської концепції історії української літератури, пошук її системності. Об'єктом дисертаційного дослідження стали публікації журналу "Слово і час" 1990 - 1998 рр., а також ряд попередніх публікацій журналу "Радянське літературознавство". Зроблено узагальнення набутків журналу "Слово і час", констатовано його еволюцію в соціокультурному контексті часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Література. Літературознавство. Життя : Зб. наук. пр. й матеріалів на пошану д-ра філол. наук, проф. Марка Веніаміновича Теплінського / ред.: І. В. Козлик; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай: ТзОВ "Поліскан", 1999. - 433 c. - укp.

Розглядаються питання історії й теорії літератури, суспільного й наукового життя колишньої радянської держави у другій половині XX століття. Особлива увага приділяється питанням історії російської літератури, літературної критики й журналістики, історії української літератури, російсько-українським і українсько-російським літературним взаєминам, історії української діаспори. Висвітлюються актуальні питання загального літературознавства, теорії словесно-художнього твору, теоретичні аспекти літературознавчої спадщини XX століття, проблеми методики викладання літератури у вузі та школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 я434 + Ш5(4РОС)5-3 я43 + Ш5(4УКР)5-3 я43 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Актуальні проблеми слов'янської філології : Міжвуз. зб. наук. ст.: "Лінгвістика і літературознавство" / ред.: Л. П. Іванова; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К. : Знання, 1999. - 124 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасного мовознавства і літературознавства, зокрема, у сфері лінгвістики ряд робіт присвячено факторам (мовна особистість, мова художньої літератури, писемна традиція, культура, політичні обставини, фольклор, релігія), які впливають на становлення функціонально-стилістичної системи літературних мов. Проаналізовано композиційно-семантичні і структурні особливості епіграфічного мовлення українських письменників ХІХ-ХХ ст. (Г.Сковороди, М.Некрасова, С.Черкасенка, К.Гриневичевої, Є.Плужника, О.Лятуринської), а також в етнокультурному аспекті подаються коментарі про назви одягу, їжі, напоїв, ужитих І.П.Котляревським у поемі "Енеїда". Досліджено семантичні зміни у структурі лексичних одиниць, процес запозичення слів з російської та англійської мов у зв'язку зі змінами у їх семантичній структурі; надано семантико-зіставну характеристику деяких фразеологізмів французької, німецької, російської та української мов, виявленням національної специфіки. Особливу увагу приділено питанням методики викладання української мови. Детально висвітлено проблему структурно-семантичної класифікації складнопідрядних речень та виявлено розбіжності під час її розгляду за вузівськими підручниками. Розкрито шляхи здійснення естетичного впливу на школярів засобами української мови та вдосконалення зв'язного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Вивчено побутову лексику літописів Самовидця, Г.Граб'янки, С.Величка у курсі історії української літературної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Галич О. А. 
Історія вітчизняного та світового літературознавства : Посіб. для філол. спец. Ч. 2 / О. А. Галич. - Луганськ : ЛДПУ ім. Т.Шевченка, 2000. - 144 c. - укp.

Висвітлено вітчизняне та зарубіжне літературознавство ХІХ ст. Охарактеризовано німецьку класичну філософію та її вплив на літературознавство. Визначено літературознавчі напрями першої половини ХІХ ст. та основні напрями зарубіжного літературознавства другої половини ХІХ ст. Проаналізовано реалізм та його вплив на розвиток літературознавства. Простежено особливості світової літературознавчої думки в ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4г(0)я7 + Ш4г(4УКР)я7

Шифр НБУВ: В343944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми сучасної філології. Літературознавство : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: Я. О. Поліщук; Рівнен. держ. пед. ін-т. - Рівне, 2000. - 179 с. - укp.

Розглянуто жанрово-стильові модифікації сучасної української новели. Значну увагу приділено міфологізмам поезії Празької школи, хорватському новоісторичному роману та постмодерністській традиції, есеїстичній прозі У.Самчука, архетипним темам в "Украденому щасті" І.Франка, а також проблемі "двоїстості" у Ф.Достоєвського і романістів "Південної школи".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка / ред.: Р. Гром'як. - Т., 2000. - 191 с. - (Літературознавство; Вип. 2(7)). - укp.

Досліджено особливості лірики П.Савченка в контексті українського символізму. Проаналізовано концепцію модернізму в літературно-критичних статтях Г.Чупринки. Висвітлено концепцію гуманізму особистості у драмах М.Куліша. Розглянуто символіку відродження як художнє втілення філософії життя в українській прозі у 1920-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-3я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Актуальні проблеми сучасної філології : Зб. наук. пр. / ред.: Л. Г. толомб; Рівн. держ. гуманіт. ун-т. - Рівне, 2000. - 240 с. - (Літературознавство; Вип. 8). - укp. - рус.

Розглянуто феномен карнавалізації у поезії Ю.Андруховича, рецептивні моделі творчості Т.Осьмачки, витоки сповідальності в німецькій літературі другої половини ХХ ст. Висвітлено художні функції пейзажу у малій прозі Б.Лепкого, мистецько-виражальні особливості в повісті "Поза межами болю" О.Турянського, роль гри як організуючого чинника постмодерністської культурної парадигми. Охарактеризовано творчість Н.Кибальчич у контексті української літератури кінця ХІХ - початку ХХ ст., психологію влади як проблему у творчості Ф.Достоєвського та письменників "Південної школи" американського роману, а також визначено уендерний аспект прози В.Підмогильного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Літературознавство : IV Міжнар. конгр. україністів, Одеса, 26 - 29 серп. 1999 р. Доп. та повідомл. Кн. 2 / ред.: О. В. Мишанич; Міжнар. асоц. україністів, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Міжнародний конгрес україністів (4; 1999; Одеса). - К. : Обереги, 2000. - 520 c. - укp.

Розглянуто питання української літератури ХХ ст., а також теорії літератури. Проаналізовано особливості інтерпретації християнського світовідчуття у "Легенді про смерть бога" В.Бобинського. Визначено риси барокової містерії у художній практиці українських модерністів, а також функції художньої літератури народів, яким не властива державність, і національних меншин. Розглянуто питання риторичної поетики Є.Маланюка.

Рассмотрены вопросы украинской литературы ХХ в., а также теории литературы. Проанализированы особенности интерпретации христианского мироощущения в "Легенде о смерти бога" В.Бобинского. Определены черты барокковой мистерии в художественной практике украинских модернистов, а также функции художественной литературы народов, которым не свойственна государственность, и национальных меньшинств. Рассмотрены вопросы риторической поэтики Е.Маланюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я431 + Ч610.3(4УКР)я431 + Ч73я431 + Ш5(4УКР)6-3я431 + Ш5(Ук=4/8)-3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Алексєєва Н. С. 
Р. Кіплінг у російській літературі (Рецензія. Переклади. Типологія) : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н. С. Алексєєва; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню контактно-генетичних зв'язків Р.Кіплінга з російською й частково українською літературами та дослідженню типологічних збігів у творчості англійського та російських письменників. Розглянуто критичну рецепцію творчості Кіплінга російським та українським літературознавством. Проаналізовано переклади поезій Кіплінга у компаративістському дискурсі. Досліджено кіплінгівські мотиви у творах М.Гумильова, Б.Пастернака, О.Островського та радянських поетів-неоромантиків 20 - 30-х років. Доведено, що Кіплінг увійшов у російську літературу здебільшого завдяки зовнішнім контактам. Зазначено, що уявлення про Кіплінга як "барда імперіалізму", яке сформувалося за радянських часів, стало перешкодою для розвитку контактів Кіплінга з російською та українською літературами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-318.3 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Кіплінг Р. 418.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка / ред.: Р. Гром'як. - Тернопіль, 2000. - 148 с. - (Літературознавство; Вип. 1(6)). - укp.

Висвітлено літературну творчість письменника У.Самчука, зокрема, розглянуто особливості часопросторової структури роману "Кулак". Проаналізовано публіцистичну діяльність митця. Описано засоби розкриття дитячої психології у романі "Куди тече та річка". Охарактеризовано образ світу у трилогії "Волинь".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7Кан)-4Самчук У.я54(4Укр)3 + Ш5(7Кан=ук)-4СамчукУ.4,

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Літ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Літературознавство : IV Міжнар. конгр. україністів, Одеса, 26 - 29 серп. 1999 р. Доп. та повідомл. Кн. 1 / ред.: О. В. Мишанич; Міжнар. асоц. україністів, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Міжнародний конгрес україністів (4; 1999; Одеса). - К. : Обереги, 2000. - 592 c. - укp.

Розглянуто питання давньої української літератури, а також літератури ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено деякі аспекти апокрифічного концепту святого Миколая, а також проблеми жанрової моделі українського полемічного памфлету кінця XVI - початку XVII ст. Розкрито головні світоглядно-філософські засади лірики Л.Українки. Охарактеризовано польську літературу як об'єкт літературно-критичних виступів М.Євшана.

Рассмотрены вопросы древней украинской литературы, а также литературы ХІХ - начала ХХ вв. Освещены некоторые аспекты апокрифического концепта святого Николая, а также проблемы жанровой модели украинского полемического памфлета конца XVI - начала XVII вв. Раскрыты главные мировоззренческо-философские основы лирики Л.Украинки. Охарактеризована польская литература как объект литературно-критических выступлений М.Евшана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 я431 + Ш5(4УКР)-3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Наукові записки Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди / ред.: Л. Г. Фрізман. - Х., 2000. - 229 с. - (Літературознавство; Вип. 3(27)). - укp. - рус.

Досліджено маловідомі антинігілістичні романи М.С.Лєскова "Нікуди" та "На ножах" у працях російських і українських літературознавців післяреволюційного періоду. Розглянуто особливості художнього методу А.Платонова у типологічному зіставленні з модерністськими концепціями. Детально проаналізовано біблійну герменевтику І.Галятовського, а також мотив швидкоплинності та марності людського життя у творах І.Левади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я54(4Укр)3 + Ш5(4Укр)-3я54(4Укр)3 + Ш5(4Укр)3-335я54 + Ш5(4Рос)-3я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69417/Літ Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського