Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДІОЧАСТОТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Вольвач А. Е. 
Эволюция потоков и парсековой структуры компактных внегалактических радиоисточников по результатам мониторинга на частотах 4,8 - 36,8 ГГц и картографирования по геодезическим РСДБ-наблюдениям / А. Е. Вольвач, А. Б. Пушкарев, Л. Н. Вольвач, Х. Д. Аллер, М. Ф. Аллер // Косм. наука і технологія. - 2009. - 15, № 4. - С. 33-57. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Представлено результати досліджень змінності радіоджерел за даними регулярного моніторингу в діапазоні частот 4,8 - 36,8 ГГц, що проводиться в НДІ "Кримська астрофізична обсерваторія" (Україна) і Радіоастрономічній обсерваторії Мічиганського університету (США), а також спостережень у межах міжнародних геодезичних РНДБ-програм на частотах 2 і 8 ГГц. Спільний аналіз варіацій інтегральних потоків і структур на мілісекундних масштабах, виконаний для 32 джерел, показав, що для частини об'єктів спалах на високих радіочастотах не супроводжується появою нового РНДБ-компонента, але для ряду джерел зміни потоків на різних радіочастотах відбуваються одночасно, а посилення потоку супроводжується появою нового РНДБ-компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вольвач О. Є. 
Нестаціонарне випромінювання позагалактичних джерел за спостереженнями у мікрохвильовому діапазоні : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. Є. Вольвач; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Визначено об'єкти, що складаються з двох тісних надмасивних чорних дир і центрального акреційного диска. Одержано параметри орбіт компаньйонів подвійних систем, періоди прецесії центральних тіл і час життя до злиття активних ядер галактики (АЯГ). Розглянуто динаміку могутнього спалаху випромінювання в об'єкті 3С454.3 в 2005 - 2006 рр. Одержано детальну кореляцію тривалості та часового профілю спалаху на часових масштабах від декількох днів до року, що дозволило зробити важливий висновок про єдиний механізм випромінювання в джерелі під час спалаху у всьому діапазоні частот - від радіо до оптики. Висвітлено, що для частини об'єктів спалах на високих радіочастотах не супроводжується появою нового РНДБ-компонента, але для ряду джерел зміни потоків на різних радіочастотах відбуваються одночасно, а посилення потоку супроводжується появою нового РНДБ-компонента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.92,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марковський Ю. Є. 
Радіочастотний метод та засіб вимірювального контролю концентрації мінеральних речовин у воді : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Ю. Є. Марковський; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2013. - 22 c. - укp.

Наукове значення роботи полягає, насамперед, в постановці нової проблеми - вивченні поведінки водних розчинів на радіочастотах та створенні методу та засобу вимірювального контролю концентрації мінеральних речовин у воді та водних розчинах, а також методики визначення компонентного складу питної води. Вперше в широкому інтервалі концентрацій (0,1-10 моль/л) проведено систематичне дослідження радіочастотних характеристик (уявної діелектричної проникності та резонансної частоти вимірювальної комірки) для водних розчинів солей, вміст яких в питній воді є найбільш вагомим, що дозволило встановити емпіричні залежності вказаних характеристик від концентрації відповідних солей та розробити метод вимірювального контролю концентрації мінеральних речовин у воді та водних розчинах. Вперше розроблено та досліджено радіочастотний метод вимірювального контролю загальної концентрації мінеральних речовин у воді та жорсткості води, який відрізняється від існуючих тим, що дослідження базується на вимірюванні радіочастотних характеристик води в діапазоні радіочастот (30 - 600 кГц), що дозволило підвищити вірогідність контролю до D = 0,96. Теоретично досліджено, встановлено та експериментально підтверджено зв'язок резонансної частоти вимірювальної комірки (ємнісного датчику) із загальною концентрацією мінеральних речовин у розчині, який досліджується за допомогою розробленого радіочастотного методу вимірювального контролю параметрів якості води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.06-1 с3

Шифр НБУВ: РА401071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бубнов І. М. 
Широкосмугове космічне радіовипромінювання та його реєстрація на низьких частотах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / І. М. Бубнов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 18 c. - укp.

Досліджено широкосмугове космічне випромінювання інтенсивних джерел в метровому та декаметровому діапазоні довжин хвиль, які виконані за допомогою радіотелескопів УТР-2, УРАН-2 і нових решіток гігантського українського радіотелескопу (ГУРТ). Описано результати розробки ефективного широкосмугового активного антенного елемента і антеної решітки з 25-ти таких елементів. Наведено результати вимірювань відношення густин потоків залишку наднової Кассіопеї А і радіогалактики Лебідь А в інтервалі часу 1959.5 - 2009.4 p.p. на радіочастотах 12.6, 14.7, 16.7, 20 і 25 МГц. Показано, що в декаметровом діапазоні хвиль спостерігаються сильні варіації густини потоку Кассіопеї А. Вперше експериментальним шляхом визначено частоту перетину спектрів радіоджерел декаметрового та метрового діапазонів Кассіопея А та Лебідь А на епоху 2014. Підтверджено середнє значення швидкості вікового зменшення густини потоку Кассіопеї А на частотах нижче 40 МГц на рівні 0.81 ± 0.04 % за рік. Показано, що 25-елементна субрешітка ГУРТ може використовуватися для реєстрації спорадичного радіовипромінювання Сонця з інтенсивністю в кілька десятків сонячних одиниць. Зареєстрований за допомогою неї динамічний спектр U-сплеску має значне запізнювання першої гармоніки щодо другої. За допомогою радіотелескопів УТР-2, УРАН-2 і нової широкосмугової апаратури вперше проведено широкосмугові спостереження міжпланетних мерехтінь на декаметрових хвилях.


Індекс рубрикатора НБУВ: В64 с0,022 + В642.2 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Подпрятов С. С. 
Вплив перетворень у стінці тонкої кишки при створенні електрозварних анастомозів різного типу на розривну міцність з'єднання / С. С. Подпрятов, С. Є. Подпрятов, С. Г. Гичка, В. Г. Гетьман, А. В. Макаров, Г. С. Маринський, В. А. Ткаченко, С. В. Ткаченко, О. В. Чернець, Д. В. Тарнавський // Хірургія України. - 2018. - № 3. - С. 57-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського