Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕПАТРІАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Саржан А. О. 
Репатріація: повернення жителів Донбасу з німецької неволі (друга половина 40-х - початок 50-х років) / А. О. Саржан // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 1. - С. 121-126. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)624-299 + Х911.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Пастушенко Т. В. 
Остарбайтери з України: вербування, примусова праця, репатріація (історико-соціальний аналіз на матеріалах Київщини) : автореф. дис... канд. іст. наук / Т. В. Пастушенко; Ін-т історії України НАН України. - К., 2007. - 20 c. - укp.

На прикладі жителів Києва та Київщини проведено комплексне історико-соціальне дослідження окремої спільноти громадян України, які в роки Другої світової війни перебували на примусовій праці в нацистській Німеччині та належали до категорії остарбайтерів. Визначено передумови створення системи примусової праці іноземців у нацистській Німеччині, встановлено причини та обставини залучення в економіку Третього рейху трудових ресурсів з України. Розкрито особливості нацистської окупаційної політики та функціонування радянської репатріаційної системи на Київщині. Здійснено перевірку існуючих статистичних даних щодо завербованих та репатрійованих жителів Київщини. Розглянуто зміни в соціальній структурі, правовому статусі, життєвих циклах, настроях, поведінковій стратегії остарбайтерів у часовому проміжку від вивезення на територію Третього рейху до повернення й початкового етапу соціальної адаптації на батьківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Т3(4УКР-4КИЕ)622.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Карпов В. В. 
Полонення та репатріація Квантунської армії (1945 - 1956 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 20.02.22 / В. В. Карпов; Нац. акад. оборони України. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Досліджено особливості капітуляції, полонення та інтернування Квантунської армії у 1945 р. Розглянуто специфіку трудового використання японських військовополонених та їх репатріації протягом 1946 - 1956 рр. Висвітлено зміст ідеологічного перевиховання у таборах для військовополонених Міністерства внутрішніх справ СРСР та окремих робочих батальйонах Міністерства оборони СРСР. Вперше в Україні здійснено систематизацію наявної історіографічної та джерельної бази дослідження. Встановлено залежність становища японської армії від завдань економічного та військового зміцнення далекосхідного регіону СРСР за наявності протистояння між Радянським Союзом і США у повоєнний період. У хронологічній послідовності висвітлено процес репатріації військовополонених Квантунської армії до Японії та проаналізовано причини, що перешкоджали його здійсненню. Узагальнено досвід політичної роботи серед військовополонених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)627.7 + Т3(2)622.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куницький М. П. 
Примусова репатріація радянських громадян до СРСР після Другої світової війни (український вектор) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. П. Куницький; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2008. - 20 c. - укp.

Висвітлено наслідки примусової репатріації радянських громадян і політичного іміджу СРСР у світі. Визначено та проаналізовано політичні, соціально-економічні, національні та релігійні причини, що призвели до небажання повертатися в СРСР частини радянських осіб. Український вектор репатріації обгрунтовано тим, що саме УРСР прийняла й пропустила через свою територію основний потік повоєнних репатріантів. Охарактеризовано методи та механізми здійснення репатріації, особливості перевірки та фільтрації репатріантів. Спростовано міф, створений радянською історіографією, про добровільне повернення усіх без виключення радянських громадян до СРСР. Зазначено, що більшість примусових репатріантів після повернення в СРСР тривалий час піддавалася дискримінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-299 + Х911.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шипік Н. Ф. 
Соціально-демографічні процеси в Донбасі в 1943 - 1955 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук / Н. Ф. Шипік; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2005. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження соціально-демографічних процесів у Донбасі в 1943 - 1955 рр. На підставі аналізу даних поточної статистики населення регіону та України загалом, матеріалів опублікованих статистичних збірок і результатів найближчих переписів населення (1939, 1959 рр.) показано зміни в чисельності населення регіону на час визволення від окупації у порівнянні з довоєнним періодом. Відзначено високу інтенсивність заселення Донбасу, досліджено міграційну специфіку регіону. На підставі вивчення статистичних джерел і відповідних документів партійних і радянських органів розглянуто міграційні потоки не лише за місцем виходу, прибуття, а й сформованих під впливом державних механізмів - трудові та учбові мобілізації, оргнабір, сільськогосподарські переселення, демобілізація, репатріація. Показано позитивний вплив міграції на прискорення процесів відбудови промисловості та сільського господарства. Охарактеризовано роль таких найбільш характерних для післявоєнного періоду міграцій як демобілізація та репатріація, що суттєво поповнили населення Донбасу та його трудовий потенціал. Проаналізовано особливості воєнного та повоєнного заселення регіону у контексті вивчення найсуттєвіших відбудовчих процесів, за грандіозними успіхами яких часто ігнорувались людські інтереси та доля окремих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-2 + С73(4УКР55)-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Апселямова А. І. 
Міжетнічні комунікації народів Криму (політичний і соціокультурний аспекти) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. І. Апселямова; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. - О., 2011. - 17 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження етнополітичних процесів, які є в АР Крим у контексті теорій міжетнічних комунікацій, визначено специфіку міжетнічних комунікацій народів регіону в політичному та соціокультурному аспектах. Визначено параметри, форми та фактори міжетнічних комунікацій, що спостерігаються в республіці. Обгрунтовано положення про те, що репатріація депортованих народів Криму є специфічним макросоціальним суперечливим процесом, що має свої суб'єкти, особливості, динаміку. Розкрито розуміння національного руху кримських татар як соціокультурного феномену, з властивим йому комплексом ознак: обгрунтовано значення національного руху як основи формування сучасної етнічної еліти. Уточнено взаємозв'язок макрополітичних і макросоціальних процесів з внутрішньоетнічними та внутрішньогруповими; специфічність етнічних інститутів з притаманними їм технологіями участі та мобілізації своїх етнічних груп. Систематизовано підходи та версії інтегративних моделей, запропонованих кримському соціуму політичними й етнічними елітами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРИ)

Шифр НБУВ: РА381078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пастушенко Т. В. 
Остарбайтери з Київщини: вербування, примусова праця, репатріація (1942 - 1953) : монографія / Т. В. Пастушенко; Ін-т історії України НАН України. - К., 2009. - 282 c. - Бібліогр.: с. 213-265. - укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, спогадів очевидців висвітлено долі мільйонів громадян України, які в роки Другої світової війни примусово працювали в нацистській Німеччині. Розглянуто історію їх повернення та повоєнної ресоціалізації. Увагу приділено правовому статусу остарбайтерів у системі примусової праці Третього рейху, соціальній структурі депортованого населення, системі радянських репатриаційний органів і їх діяльності на Київщині.

На основе анализа архивных материалов, воспоминаний очевидцев освещены судьбы миллионов граждан Украины, которые в годы Второй мировой войны принудительно работали в нацистской Германии. Рассмотрена история их возвращения и послевоенной ресоциализации. Уделено внимание правовому статусу остарбайтеров в системе принудительного труда Третьего рейха, социальной структуре депортированного населения, системе советских репатриационных органов и их деятельности в Киевской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)622.8 + Т3(0)628.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гальчак С. Д. 
Репатріація "східних робітників" союзниками по антигітлерівській коаліції: економічні, організаційні проблеми та політичні дискусії / С. Д. Гальчак // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2003. - Вип. 22-23. - С. 156-165. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 22-23 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Очеретяний В. В. 
Арешт та слідство над М. А. Славинським (серпень - листопад 1945 року) / В. В. Очеретяний // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 42. - С. 172-174. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено останні шість місяців життя видатного українського історика, етнолога, літератора, перекладача, публіциста, поета і дипломата М. А. Славинського (1868 - 1945), які він провів як арештант, спочатку в Празі, а потім в слідчій частині тюрми № 1 УНКВС Київської області, очікуючи суду за свою політичну та дипломатичну діяльність в еміграції. Зроблено спробу узагальнюючого підходу до вивчення найбільш трагічної сторінки життя відомого українського громадсько-політичного діяча.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-498

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ширай В. В. 
Діяльність органів державної влади України щодо правового забезпечення репатріації кримських татар у 1991 - 2004 рр. / В. В. Ширай // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 42. - С. 218-221. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На основі документальних джерел і досягнень історіографії здійснено аналіз та систематизацію форм і методів діяльності органів державної влади України з репатріації кримськотатарського народу. Розглянуто механізми створення нормативно-правової бази України щодо вирішення проблем облаштування депортованих громадян на території Автономної Республіки Крим. Показано проблеми, що виникали в результаті взаємодії офіційного Києва та влади автономії. Досліджено зусилля Української держави у забезпеченні діалогу з органами самоврядування кримських татар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64-56 + Х819(4УКР-6КРМ)011.2-97:Х803.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лисенко О. Є. 
Важкий шлях до миру: українське суспільство та влада у середині 1940 - на початку 1950-х рр. / О. Є. Лисенко // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 5. - С. 19-42. - укp.

Розглянуто комплекс проблем, пов'язаних з основними тенденціями останнього етапу Другої світової війни і переходом українського суспільства до мирних умов існування. Розкрито заходи радянського керівництва у соціально-економічній та етноконфесійній сферах, у руслі кримінального переслідування справжніх та уявних колабораціоністів, комеморативній політиці. Проаналізовано характер взаємовідносин та ієрархію усередині механізму влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 + Т3(4УКР)624-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жванко Л. М. 
Головна Українська комісія у справах полонених та біженців: умови та нормативно-правові засади створення (1919 р.) / Л. М. Жванко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 44. - С. 143-148. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

На переважно невідомих широкому науковому загалу історичних документах, проведено аналіз військово-політичних умов та правових актів, регулюючих засади створення, принципи та напрямки діяльності Головної Української комісії у справах полонених і біженців - центрального відомства УСРР у розв'язанні комплексу проблем, пов'язаних з колишніми біженцями та військовополоненими Першої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)524-119 + Х2(4УКР)611-620.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Молчанова О. В. 
Репатріація полонених та інтернованих вояків-українців з Німеччини у 1919 - 1920 рр.: досягнення чи невдача дипломатії УНР? / О. В. Молчанова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 44. - С. 159-163. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Йдеться про процес репатріації полонених та інтернованих вояків-українців з Німеччини до України, який здійснювався Військово-санітарною місією УНР у 1919 - 1920 рр. Проаналізовано труднощі його налагодження, окреслено ставлення німецької влади до проблеми репатріації, встановлено абсолютні кількості репатрійованих. З'ясовано, що внаслідок несприятливої військово-політичної ситуації в Україні, українським дипломатам не вдалось репатріювати значну частину полонених українців, що викликало у них відчуття зневіри та відчаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-299 + Т3(4НІМ)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Потильчак О. В. 
Відділи у справах репатріації виконкомів обласних рад Української РСР (1945 - 1953 рр.): організація, функції, діяльність / О. В. Потильчак, Н. Б. Мелешко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2013. - № 9. - С. 114-122. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Здійснено спробу історичної реконструкції обласної управлінської ланки системи радянських органів репатріації переміщених осіб. Проаналізовано питання організації, кадрового забезпечення, функціональної діяльності, фінансування відділів у справах репатріації виконкомів обласних рад Української РСР у 1945 - 1953 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)623-621.110.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Моторна І. В. 
Політика румунської адміністрації щодо етнічних груп на території Трансністрії (1941 - 1944 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Моторна; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса, 2016. - 15 c. - укp.

Вперше з’ясовано сутність проблеми політики румунського уряду в роки війни щодо етнічних груп на території Трансністрії. Проаналізовано форми та методи проведення депортаційної та репатріаційної політики стосовно етнічних груп. Доведено, що ставлення адміністрації до єврейської та ромської громад мало репресивний характер і включало її до загальної політики союзників Німеччини. Встановлено, що репатріація молдовського населення проводилась для розширення етнічних і в подальшому політичних кордонів Румунії. Обгрунтовано, що окупаційна влада проводила політику асиміляції і румунізації слов’янського населення, що складали більшість мешканців в регіоні. У науковий обіг залучено масив нових і маловідомих джерел українських архівів і матеріалів, які доповнюють картину депортаційної політики та розкривають суть репатріації румунського населення в зазначеному регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622.8-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Стрельченко Н. М. 
Прибуток спільних підприємств у виробничій сфері / Н. М. Стрельченко, І. М. Фурсевич // Стратегія розвитку України. - 2013. - № 1. - С. 222-228. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено різні визначення прибутку щодо формування сучасної економічної думки, і при цьому акцентовано увагу саме на прибутку спільного підприємства: його формуванню, його розподілу, його репатріації до країни походження інвестицій та особливості перетину кордону України. Приділено увагу рівню ризиковості країн для фомування спільного підприємства як форми вкладання іноземних інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)298-864

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ламекіна Г. 
Географічний аналіз внутрішньої і зовнішньої міграції населення Польщі / Г. Ламекіна // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія . - 2015. - Вип. 2. - С. 58-64. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито основні поняття стосовно дослідження міграційних процесів як фактору впливу на зовнішню політику Польщі. Розглянуто найбільш ефективні методи дослідження взаємозв'язку міграції та зовнішньої політики держави. Виявлено, що існує велика кількість видів міграції, які водночас не виключають одні одних.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4ПОЛ)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пилипенко В. В. 
Ірансько-іракський досвід урегулювання проблеми військовополонених, 1982 - 2016 / В. В. Пилипенко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 298-302. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Показано еволюцію ірансько-іракської співпраці у вирішенні питання класифікації військовополонених, розкрито різнобічні підходи до їх репатріації через призму посередницької роботи Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Ради Безпеки ООН. Визначено результати роботи постійних контактних груп з обміну полоненими та тілами загиблих із зазначенням їх ролі у подальшому розвитку ірансько-іракської економічної та політичної співпраці. Зроблено висновки, що ірансько-іракська війна 1980 - 1988 рр. спричинила зміни у системі міжнародного гуманітарного права, поставивши на перше місце інтереси військовополонених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(5ІРН)62-92 + Т3(5ІРН)63-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шиндер О. І. 
Спонтанна флора Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України (м. Київ). Повідомл. 1. Аборигенні види / О. І. Шиндер // Інтродукція рослин. - 2019. - № 1. - С. 18-30. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити видовий склад і структуру спонтанної флори на території Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України (м. Київ). Об'єкт дослідження - таксономічний склад спонтанного рослинного покриву Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Дослідження проведено у 2010 - 2018 рр. на території Ботанічного саду. Конспект аборигенної фракції спонтанної флори Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України містить 385 таксонів, що становить близько 59 % від усієї спонтанної флори. Ще не менше 7 видів, зокрема рідкісні, слід вважати зниклими із природної флори Ботанічного саду. Цінними є існуючі аборигенні популяції декількох рідкісних видів флори. Висновки: аборигенна фракція спонтанної флори Ботанічного саду характеризується великим таксономічним багатством, що пояснюється різноманітністю екотопів на його території та розташуванням у флористично багатому районі. Природоохоронна роль Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України надзвичайно важлива, оскільки на його території об'єктом збереження є аборигенна флора Правобережного Лісостепу. Перспективною є репатріація втрачених популяцій декількох рідкісних аборигенних видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5е(4УКР-2К)л615

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Кагало О. О. 
Репатріація та реінтродукція охоронюваних видів рослин - чи не вистелена "добрими" намірами дорога до пекла? / О. О. Кагало, Н. М. Сичак, О. С. Омельчук // Укр. ботан. журн. - 2022. - 79, № 2. - С. 114-119. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

У зв'язку з ініціативою Київського еколого-культурного центру та ВЕО "Жива планета" щодо Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості Поділись із лісом підсніжниками - 2022" проаналізовано деякі теоретичні та практичні аспекти реінтродукції та репатріації раритетних видів у природні умови (популяції). Показано, що реінтродукція рослин може відігравати певну роль у збереженні видів, проте довгострокова життєздатність більшості реінтродукційних популяцій досі не оцінена належним чином. Зазначена ініціатива проаналізована в контексті наявних методологічних та практичних аспектів процесу реінтродукції чи репатріації. Зроблено висновок про шкідливість і неприпустимість таких недостатньо добре планованих ініціатив, оскільки вони несуть загрозу генетичній самобутності природних популяцій, створюють передумови для потенційних фітоінвазій, а також суперечать чинному законодавству України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.41 + Е50*882

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського