Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)
Пошуковий запит: (<.>K=РИМЛЯНИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Пелешенко О. 
Ходіння до раю в контексті середньовічних утопій: до питання жанрової природи / О. Пелешенко // Слово і Час. - 2017. - № 2. - С. 68-76. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Простежено механізми рецепції мотиву мандрівки до земного раю в українській середньовічній літературі. Зроблено спробу визначити жанрову природу ходінь до раю крізь призму теорії "сліду" Ж. Дерріда та довести її релевантність щодо літературної медієвістики загалом і дефінітивних питань генологічної класифікації середньовічних текстів зокрема. У межах розвідки охарактеризовано "слід" античних і середньовічних утопій, постгомерівських "одіссей" і географічних трактатів про чудеса Індії в корпусі текстів - "Ходіння Агапія до раю", "Повість про Макарія Римлянина" - та окреслено шляхи адаптації міфологічних, літературних і фольклорних сюжетів у його наративну структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3 + Ш5(0)3/4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скрипник Ю. С. 
Вербалізація мегаконцепту ХВОРОБА в латинській мові : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.14 / Ю. С. Скрипник; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Присвячено дослідженню вербалізації мегаконцепту ХВОРОБА в латинській мові, який є невід'ємним складником ментальності давніх римлян. Визначено місце мегаконцепту в класифікаційній матриці концептів, на основі чого вироблено методику концептуального аналізу, що грунтується на синкретичному підході. Шляхом виявлення мовних маніфестацій феномену хвороби в латинській лінгвокультурі визначено три гіпоконцепти - MORBUS, AEGROTATIO, VITIUM, кожен із яких проаналізований окремо, розбудоване номінативне поле, виявлено синтагматичні, парадигматичні зв'язки вербалізаторів, особливості їх представлення в наївній картині світу римлянина за допомогою аналізу паремій. На основі фреймового моделювання гіпоконцептів проаналізовано особливості їх мовної маніфестації. Продемонстровано особливий модус осмислення гіпоконцептів у творах різних жанрів - науковому, історичному, філософському, поетичному.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431809 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського