Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (15)Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (259)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСЛИННИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1233
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 310 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 10). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання землеробства і рослинництва, зокрема, наведено результати дослідження залежності продуктивності та врожайності сільськогосподарських культур (картоплі, озимої пшениці, сої, проса, гороху, яблуні, льону-довгунцю, кормових буряків, ярого ячменю) від строків внесення добрив і способів обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бібліографічні покажчики сільськогосподарської літератури, підготовлені бібліотеками науково-дослідних установ УААН та сільськогосподарських вищих учбових закладів Мінагропрому України. 1969 - 1999 : Ретросп. наук.-доп. бібліогр. покажч. / ред.: М. С. Слободяник; уклад.: Т. Ф. Дерлеменко, З. І. Варга; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К., 1999. - 54 c. - укp.

Охоплено різні види бібліографічної продукції з усіх питань сільського господарства, зокрема, грунтознавства, землеробства, сільськогосподарської меліорації, рослинництва, тваринництва, птахівництва, сільськогосподарського рибництва, ветеринарії, лісового господарства тощо. Відображено окремо видані загальногалузеві, тематичні, з окремих сільськогосподарських культур, поточні, ретроспективні, рекомендаційні бібліографічні посібники, а також біобібліографічні та покажчики праць наукових установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я111.2я1

Шифр НБУВ: ВА601802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колупаєв Ю. Є. 
Біоорганічна і біонеорганічна хімія: фітофізіологічні та агроекологічні аспекти / Ю. Є. Колупаєв; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2000. - 304 c. - Бібліогр.: с. 293-300. - укp.

Розглянуто прикладні аспекти біоорганічної та біонеорганічної хімії, пов'язані з фізіологією рослин, агроекологією, агрохімією, грунтознавством і рослинництвом. Наведено відомості про біологічно важливі сполуки та надмолекулярні комплекси у зв'язку з їх місцем і значенням у функціонуванні рослинного організму. З позицій біонеорганічної хімії охарактеризовано фізіолого-біохімічні функції біометалів, а також відображено сучасні уявлення про молекулярні основи взаємодії організму та середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*72 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міщенко О. Ф. 
Використання виробничих потужностей селянськими (фермерськими) господарствами Дніпропетровської області / О. Ф. Міщенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 93-97. - укp.

Розглянуто динаміку створення селянських (фермерських) господарств (СФГ) на Дніпропетровщині як складової частини сучасного реформування сільськогосподарського виробництва. Порушено питання кредитування та забезпечення СФГ виробничими потужностями, зокрема, засобами механізації рослинництва. Наголошено, що СФГ, особливо фермери-початківці, у своїй виробничій діяльності стикаються з економічними та юридичними труднощами. Лише за незалежного законодавчого забезпечення і дієвої підтримки фермерського руху з боку держави СФГ зможуть посісти серед сільських товаровиробників гідне місце у підвищенні добробуту українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-571.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Використання сучасних молекулярно-генетичних і біотехнологічних розробок у генетико-селекційних дослідженнях : Зб. матеріалів II Міжнар. конф. (м.Одеса) / ред.: В. П. Буркат; УААН. Селекц.-генет. ін-т. - К. : Аграр. наука, 1998. - 143 c. - укp.

Представлено результати досліджень у рослинництві та тваринництві з питань селекції, генетики та біотехнологій. Особлива увага приділена використанню молекулярно-генетичних маркерів у розв'язанні фундаментальних і прикладних проблем у цих галузях. Висвітлюється національна політика в області охорони сортів рослин. Описуються сучасні мікробіотехнології, обговорюються проблеми створення нових біопрепаратів та підкреслюється їх значення для підвищення продуктивності рослин. Аналізується сучасний стан робіт по трансплантації ембріонів на Україні, розглядаються шляхи підвищення ефекту селекції, досліджується вплив екологічного забруднення на відтворення великої рогатої худоби тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131я431(0) + П53я431(0)

Шифр НБУВ: ВА587552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вчені-генетики і селекціонери у галузі рослинництва / ред.: Ф. Ф. Адамень; УААН. - К. : Аграр. наука, 2000. - 364 c. - (Укр. вчені-аграрії ХХ ст.; Кн.4). - укp.

Вміщено відомості про вчених України, які успішно працювали або працюють у галузі рослинництва та переробки продукції (І.Я.Балков, В.В.Ващенко, В.С.Голік, К.Ф. Костіна, М.В.Роїк, З.Д.Сич та ін.). Наведено перелік найбільш вагомих теоретичних і методичних розробок, а також короткий список наукових праць, що найбільш характерно відображають творчий доробок вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вчимося господарювати : Матеріали наук.-практ. семінару молодих вчен. та спеціалістів 22 - 23 листоп. 1999 р., Київ - Чабани / ред.: В. А. Вергунов; УААН. Ін-т земл.-ва. - К. : Нора-Прінт, 1999. - 320 c. - укp.

Висвітлено результати наукових досліджень з питань землеробства та агроекології, тваринництва і ветеринарної медицини, аграрної економіки, механізації та електрифікації сільського господарства. Розглянуто агроекологічні аспекти формування сучасного агроландшафту в Україні, землеробства на осушуваних заплавних грунтах, а також досліджено вплив біологічної та хімічної меліорації на агрофізичні властивості грунту, а також затоплення грунту на продуктивність і фізіологічні процеси плодових культур. Значну увагу приділено питанням рослинництва та переробки продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я431(4УКР) + У9(4УКР)32 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кір'ян М. В. 
Генетичні ресурси польових культур України та їх використання у виробництві продукції рослинництва / М. В. Кір'ян, В. В. Колотілов // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 41-43. - укp.

Висвітлено результати досліджень з формування Національного генетичного банку рослин України. Наведено матеріали з інтродукції, вивчення, збереження та забезпечення селекційних установ України, країн СНД та інших країн цінним вихідним матеріалом, який характеризується високою продуктивністю, швидкостиглістю, стійкістю до хвороб і шкідників, несприятливих факторів середовища, а також якістю, пристосованістю до механізованого збирання та іншими ознаками. Показано зв'язок науки з виробництвом та його вплив на економіку станції. Зазначено, що наявність потужного сортового потенціалу в насінницьких посівах та його своєчасна заміна є одними із головних інгредієнтів високорентабельного господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-31(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Екологічність продукції АПК: економіка та технологія : Зб. ст. за матеріалами Міжнар. наук.-практ. конф. "Екон. проб. вир-ва та споживання екол. чистої продукції АПК", 24 - 26 листоп. 1999 р., м.Суми. Т. 2 / ред.: П. П. Борщевський; УААН. Сум. держ. аграр. ун-т. - Суми : Козац. вал, 1999. - 338 c. - укp.

Розглянуто організаційно-економічні та екологічні проблеми агролісомеліоративного виробництва, м'ясного скотарства, функціонування олієпродуктового підкомплексу України. Проаналізовано питання розвитку комбікормової промисловості як структурної одиниці АПК, фінансового управління розвитком підприємств АПК, а також управління новим ринком екологічно безпечної продукції АПК, отриманої внаслідок використання українських регуляторів росту рослин. Запропоновано прогресивні технології одержання екологічно чистої продукції рослинництва. Висвітлено соціально-економічні та правові аспекти трансформаційних перетворень в Україні, концептуальні основи збереження природних ресурсів країни тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-28 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Слав'юк Р. А. 
Економіка сільського господарства : Навч. посіб. для студ. екон. спец., слухачів ф-тів післядиплом. освіти вищ. закл. освіти / Р. А. Слав'юк. - Луцьк : РВВ "Вежа", 1999. - 198 c. - Бібліогр.: 71 назв. - укp.

Досліджено проблему організації та ефективності економічної роботи у сільськогосподарському підприємстві, форми підприємств у сільському господарстві. Розкрито механізм земельних відносин, формування та використання виробничих ресурсів підприємства. Розглянуто основні методики визначення собівартості продукції у сільськогосподарському виробництві. Викладено основи економіки рослинництва, тваринництва і кормовиробництва, а також особливості інфраструктури агропродовольчого ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Царенко О. М. 
Економічний аналіз діяльності підприємств агропромислового комплексу : Навч. посіб. для студ. аграр. вузів / О. М. Царенко. - К. : Вища шк., 1998. - 253 c. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи економічного аналізу. Наведено методику факторного аналізу детермінованих і стохастичних залежностей. Розглянуто можливості застосування функціонально-вартісного аналізу. Викладено методику комплексного аналізу найважливіших показників виробничо-економічної діяльності підприємств агропромислового комплексу, роботи промислових і підсобних підприємств, виробництва продукції тваринництва і рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР) в + У053.9(4УКР)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корчемний М.  
Енергозбереження в агропромисловому комплексі / М. Корчемний, В. Федорейко, В. Щербань; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т. : Підруч. & посіб., 2001. - 974 c. - Бібліогр.: 253 назв. - укp.

Викладено основні тенденції розвитку світової та сучасної української енергетики. Описано структуру споживання первинних енергоресурсів, тенденції її зміни, питомі показники споживання палива і енергії. Розглянуто енергетичну політику розвинених країн світу й України, становлення в нашій державі організаційних структур і розвиток правового забезпечення енергоощадження. Висвітлено напрямки, організацію та методи оцінки ефективності енергоощадних заходів в АПК. Наведено класифікацію напрямків енергоощадження, їх характеристику та енергетичну ефективність процесів впровадження у виробництво. Особливу увагу приділено оцінці ефективності енергоощадних технологій. Відображено методи оцінки ефективності інноваційних проектів, рекомендовані для використання ООН та Світовим банком. Охарактеризовано засоби енергоощадження в теплових і електричних установках та системах. Визначено напрямки енергоощадження в технологічних процесах рослинництва шляхом використання агротехнічних заходів, оптимізації режимів роботи та агрегатування машинно-тракторного парку. Проаналізовано проблему використання альтернативних палив у машинно-тракторному парку, структуру витрат енергії та надано рекомендації щодо енергоощадження під час сушіння та зберігання сільськогосподарської продукції. Висвітлено питання енергоощадження в технологічних процесах тваринництва. На підставі аналізу існуючих систем та розрахунків описано способи підвищення енергетичної ефективності опалювальних систем, огороджуючих конструкцій будівель, економії електроенергії у комунально-побутовому і власному господарствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-554

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Збірник наукових праць Луганського державного аграрного університету. Вип. 6/17 / ред.: В. І. Шаповалов. - Луганськ : Елтон-2, 2000. - 213 с. - (Сер. Техн. науки). - рус.

Наведено результати наукових досліджень щодо проблем механізації технологічних процесів у рослинництві та тваринництві. Створено конструкції нових сільськогосподарських машин. Підвищено ефективність використання та ремонту машин, їх надійність і довговічність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П071я54(4УКР)З

Шифр НБУВ: Ж69669/техн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Збірник наукових праць Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції / ред.: І. В. Шевель; УААН, Миколаївська державна сільськогосподарська дослідна станція. - К. : БМТ, 1999. - 318 c. - укp.

Розглядаються проблеми розвитку агропромислового комплексу (АПК) Миколаївської області, підвищення грунтової родючості, освоєння нових технологій виробництва продукції рослинництва і тваринництва, економіки сільськогосподарського виробництва. Висвітлюються наукові основи обробітку грунту в степовій зоні України, агрономічні аспекти підвищення ефективності добрив та продуктивності польових культур, вплив систем удобрення та режимів зрошення на продуктивність культур ланки технічної сівозміни, шляхи одержання екологічно чистої продукції при вирощуванні соняшника, аналізується стан і шляхи розвитку свинарства та молочного скотарства в області. Повідомляється про особливості планування, обліку, аналізу господарської діяльності та використання показників ефективності сільського виробництва в ринкових умовах, про створення українського типу червоної молочної худоби як один із шляхів підвищення виробництва і реалізації молока тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Збірник наукових праць інституту землеробства УААН. Вип. 3-4 / ред.: В. Ф. Сайко. - К., 2000. - 213 с. - укp.

Вміщено статті з питань землеробства, рослинництва та мікробіології, луківництва і кормовиробництва, генетики, селекції та насінництва, екології й фізіології рослин, економіки сільськогосподарського виробництва та агропромислового комплексу, первинної переробки, а також зберігання продукції рослинництва. Детально охарактеризовано вплив сортових і гідротермічних ресурсів на формування продуктивності сої за умов Лісостепу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кулешов Микола Миколайович (1890-1968) : Біобібліогр. покажч. / упоряд.: В. М. Грама; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К., 1998. - 84 c. - (Укр. вчені-аграрії ХХ ст.). - рус.

Висвітлюються основні етапи життя, наукова і педагогічна діяльність академіка Академії наук України, дійсного члена Української академії сільськогосподарських наук М.М.Кулешова, видатного українського вченого у галузі рослинництва, відомого далеко за межами України своїми дослідженнями з питань біології, систематики, екології та агротехніки культурних рослин, особливо кукурудзи і пшениці, одного з основоположників вітчизняного агрономічного насіннєзнавства і організатора контрольнонасінної справи. Містяться списки друкованих праць М.М.Кулешова; праць, опублікованих за редакцією М.М.Кулешова; дисертацій, виконаних під керівництвом М.М.Кулешова, а також література про життя та діяльність М.М.Кулешова.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1 д(4УКР) Кулешов М. М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петренкова В. П. 
Методи створення селекційного матеріалу соняшнику, стійкого проти білої та сірої гнилей / В. П. Петренкова // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 39-42. - укp.

Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН за допомогою різних методів штучного зараження патогенами у процесі самозапилення рослин одержано селекційний матеріал соняшнику, стійкого на 81 - 91 % проти збудників різних патогенів. Він має групову стійкість проти білої та сірої гнилей, несправжньої борошнистої роси, вовчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Панькін В. С. 
Методологічний аспект оцінки технологій у рослинництві: економічний метод / В. С. Панькін // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 5. - С. 36-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено роль і значення інтегрованої оцінки технологій за умов ринкової економіки. Наведено основні, існуючі економічні методи досліджень технологій. Наголошено на важливості економічних досліджень, в основу яких покладені загальновизнані європейські показники оцінки виробництва продукції рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Механізація сільськогосподарського виробництва / ред.: Д. Г. Войтюк. - К., 2000. - 457 с. - (Зб. наук. пр. Нац. аграр. ун-ту; Т. 8). - укp. - рус.

Досліджено проблеми механізації рослинництва, тваринництва, переробки сільськогосподарської продукції та технічного сервісу машин. Запропоновано методику визначення кінематичних параметрів барабанного сепаратора вороху льону. Розглянуто основні формули, що відображають залежність частот обертання барабанів від встановленої довжини розтягування шару вороху льону для зменшення його щільності. Наведено результати досліджень на зносостійкість, стійкість до схоплювання композиційних електролітичних покриттів, що містять дисульфід молібдену та фенілон, а також оптимальні концентрації полімерних часток в електроліті-суспензії для формування покриттів з поліпшеними фізико-механічними характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П070я43(4УКр)3

Шифр НБУВ: Ж69621 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського