Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СІОНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Яременко В. В. 
Україна в лещатах сіонізму / В. В. Яременко; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2005. - 192 c. - (Б-ка журн. "Персонал"). - укp.

Проаналізовано антиукраїнську діяльність однієї з найзагрозливіших сил в Україні - сил міжнародного сіонізму. Наведено міф про український антисемітизм, висвітлено положення євреїв у країні за сучасних умов.

Проанализирована антиукраинская деятельность одной из самых угрожающих сил в Украине - силы международного сионизма. Приведен миф об украинском антисемитизме, освещено положение евреев в современных условиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.257 + Т3(9=Е)6-475 + Т3(4УКР=9Е)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шестопал М.  
Євреї на Україні: (Історична довідка) / М. Шестопал. - К. : МАУП, 2002. - 239 c. - укp.

Розглянуто традиції та звичаї єврейства від давнини до сучасності, зокрема, історичні періоди співжиття євреїв та українців. Розкрито першопричини виникнення антисемітизму. Проаналізовано погляди на сіонізм як різновид расизму. Наведено список євреїв, які працювали дипломатами у Лізі Націй, європейських і неєвропейських країнах, а також у владних структурах СРСР.

Рассмотрены традиции и обычаи еврейства с древнейших времен до настоящего времени, в частности, исторический период сожительства евреев и украинцев. Приведены размышления о первопричинах возникновения антисемитизма. Проанализированы взгляды на сионизм как разновидность расизма. Приведен список евреев, работавших дипломатами в Лиге Наций, европейских и неевропейских странах, а также во властных структурах СССР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА635293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бебик В. М. 
Політологія для політика і громадянина : Моногр. / В. М. Бебик; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2004. - 424 c. - Бібліогр.: с. 406-422. - укp.

У контексті історії розвитку світової політичної думки висвітлено основні засади політичної науки. Охарактеризовано процес становлення політології як наукової, навчальної та практичної дисципліни. Розглянуто питання зародження, еволюції провідних політичних доктрин: нео- та лібералізму, нео- та консерватизму, соціалізму, комунізму, фашизму, сіонізму, анархізму. Розкрито суть понять політики (правової, економічної, соціальної, гуманітарної), політології, політичної сфери суспільства, систем, режимів, свідомості, культури, комунікації. Охарактеризовано державу як форму організації суспільства, визначено її ознаки та функції.

В контексте истории развития мировой политической мысли освещены основы политической науки. Охарактеризован процесс становления политологии как научной, учебной и практической дисциплины. Рассмотрены вопросы зарождения, эволюции ведущих политических доктрин: нео- и либерализма, нео- и консерватизма, социализма, коммунизма, фашизма, сионизма, анархизма. Раскрыто содержание понятий политики (правовой, экономической, социальной, гуманитарной), политологии, политической сферы общества, систем, режимов, сознания, культуры, коммуникации. Охарактеризовано государство как форма организации общества, определены его признаки и функции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Діалог цивілізацій: сіонізм - найбільша загроза сучасній цивілізації = Dialogue of civilizations: zionizm - the greatest threat of modern civilization : Громад.-наук. проект: Матеріали IV Всесв. наук. конф., Київ, 3 черв. 2005 р. / ред.: С. Г. Рогузько; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Міжнар. кадр. акад. - К. : МАУП, 2006. - 211 c. - укp.

Висвітлено одну з найважливіших проблем сучасності - расової дискримінації й агресивного протистояння сіонізму сучасній цивілізації. Показано місце духовного сіонізму у глобальному історичному процесі. Викладено основні питання трансформацій і геополітичного вибору Новітньої України в контексті основних проблем ХХІ ст. Виявлено національний фактор формування структур управління соціальними системами й описано ризики реалізації програм розвитку титульної нації. Розглянуто арійський політеїзм і семітський монотеїзм як світоглядні протилежності, голодомори та репресії в Україні як інструмент ворожих ідеологій.

Освещена одна из важнейших проблем современности - расовой дискриминации и агрессивного противостояния сионизму современной цивилизации. Показано место духовного сионизма в глобальном историческом процессе. Изложены вопросы трансформаций и геополитического выбора Новейшей Украины в контексте основных проблем ХХІ в. Выявлен национальный фактор формирования структур управления социальными системами и описаны риски реализации программ развития титульной нации. Рассмотрены арийский политеизм и семитский монотеизм как мировоззренческие противоположности, голодоморы и репрессии в Украине как инструмент вражеских идеологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=Е)0-475 я431 + Ф055.257 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котляр Е. Р. 
Образы галута и геулы в графике еврейских художников (на примере Э.Лильена, И.Чайкова и М.Фрадкина) [Електронний ресурс] / Е. Р. Котляр // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2007. - № 2. - С. 62-74. - Библиогр.: 4 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2007/

Рассмотрено развитие темы галута (изгнания) и геулы (избавления) как основу еврейского традиционного мировоззрения. Выявлено сходство и различие в восприятии и художественной трактовке темы сионизма на основании анализа графических работ Э.Лильена, И.Чайкова и М.Фрадкина.

Розглянуто розвиток теми галута (вигнання) та геули (визволення) як основу єврейського традиційного світогляду. Виявлено схожість і відмінність у сприйнятті та художній трактовці теми сіонізму на підставі порівняльного аналізу графічних робіт Е.Лільйона, Й.Чайкова і М.Фрадкіна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-103.7 + Щ153(0=ЄВР)6-3:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федченко Є. М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / Є. М. Федченко; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, зокрема щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до постбіполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Халабі Абдульмалік Талеб 
Державотворення в Ізраїлі і Палестині в їх співвідношенні : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Халабі Абдульмалік Талеб; Одес. держ. юрид. акад. - О., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

На основі теоретичного аналізу, узагальнення історичної практики досліджено питання утворення і розвитку держави Ізраїль (Ерец-Ісраель) і арабської державності в Палестині. Значну увагу приділено виникненню єврейського народу і його трагічній долі, особливостям сіонізму, розкрито процес утворення єврейської нації в межах сучасного Ізраїлю. Проаналізовано міжнародно-правові акти незалежності Ізраїлю, його боротьбу за виживання. Висвітлено складний і суперечливий процес боротьби народу Палестини за міжнародне визнання його державності, за вивід ізраїльських військ із окупованих територій. Підкреслено, що обидві країни, Палестина і Ізраїль, повинні відмовитись від взаємної конфронтації і стати на шлях миру і співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Ізр) + Х910.142.9(532)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зайченко І. А. 
Утворення "єврейського національного осередку" в Палестині 1882 - 1923 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. А. Зайченко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2014. - 20 c. - укp.

На основі опрацювання джерел та літератури досліджено процес утворення в Палестині "єврейського національного осередку" в умовах формування концепції єврейської національної модернізації та трансформації статусу територій Близького Сходу в постоттоманську добу. Здійснено комплексний аналіз етапів формування "національного осередку" як переддержавної форми самоорганізації єврейської громади Палестини упродовж 1882 - 1923 рр. Визначено об'єктивні умови та практики перебування євреїв у діаспорі в останній третині XIX ст., що ставали імпульсом до саморефлексії та самоідентифікації єврейського народу. Досліджено трансформацію підходів до подолання єврейської розкиданості та вирішення "єврейського питання", процес визрівання ідеологічної платформи державного сіонізму. Охарактеризовано поступ сіоністського руху, ключові здобутки дипломатичної роботи Всесвітньої сіоністської організації з пошуку гаранта чартеру для євреїв у Палестині. Проаналізовано міжнародно-політичний аспект визначення постоттоманського статусу Палестини з урахуванням політичної мети державного сіонізму. Визначено та охарактеризовано основні стратегії економічної та соціокультурної інтеграції єврейської громади до "національного осередку" в межах палестинського мандата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6 + Т3(9=Е)5-07 + Т3(532)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Vorona P. V. 
Archetypal strategy for overcoming ideological conflict: of Israel / P. V. Vorona // Публ. урядування. - 2017. - № 3. - С. 53-62. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

In the article lessons are reflected creations of the state Israel, that deserve the use in practice of state building of Ukraine. It is marked that proceeding in the mother tongue and безальтернативне fixing became basis of educational politics of the young state her as languages of the state. In the first decade of development, Israel continued to assist three basic educational directions of country : so-called «general»; «working»; «religious», that спряло to the association of all possible community groups and even groups round the idea of creation of the state. The state through the educational sphere put maximum efforts to weaken the influence on the development of society of the main contradictions: ethnic, religious and interethnic - the main tools in this were politics and ideology, and technology - educational influence.

Висвітлено уроки державотворення Ізраїлю, що заслуговують на використання у практиці державного будівництва України. Зазначено, що основою освітньої політики молодої держави стало відновлення рідної мови і безальтернативне закріплення її як мови держави. У перше десятиріччя розвитку Ізраїль продовжував сприяти трьом основним освітнім напрямкам країни: так званому «загальному»; «робітничому»; «релігійному», що сприяло об’єднанню всіх можливих суспільних груп і навіть групок навколо ідеї державотворення. Держава через освітню сферу прикладала максимум зусиль для ослаблення впливу на розвиток суспільства основних протиріч: етнічних, релігійних та міжнаціональних; головними інструментами у цьому стали політика й ідеологія, а технологією – освітній вплив.

Отражены уроки создания государства Израиля, которые стоит использовать в практике государственного строительства Украины. Отмечено, что основой образовательной политики молодого государства стало возобновление родного языка и безальтернативное его закрепление как языка государства. В первое десятилетие развития Израиль продолжал способствовать трем основным образовательным направлениям страны: так называемого «общего»; «рабочего»; «религиозного», что способствовало объединению всех возможных общественных груп и даже групок вокруг идеи создания государства. Государство через образовательную сферу прикладывало максимум усилий для ослабления влияния на развитие общества основных противоречий: этнических, религиозных и межнациональных; главными инструментами в этом служили политика й идеология, а технологией – образовательное влияние.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5ІЗР)-1 + Х819(5ІЗР)13-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кононенко В. В. 
Демографічні процеси серед єврейського населення Поділля у другій половині ХХ століття / В. В. Кононенко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 286-290. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано демографічні процеси серед єврейського населення Поділля у другій половині ХХ століття. Аналізуючи офіційні статистичні дані всесоюзних переписів населення СРСР у 1959, 1970, 1979 та 1989 рр., визначено кількісні та соціальні характеристики, структуру, особливості міграційних та імміграційних процесів серед єврейської національної меншини Поділля. Проаналізовано залежність демографічних процесів цієї національної меншини від повоєнної боротьби з єврейським націоналізмом та сіонізмом, від державного та побутового антисемітизму, асиміляції, примусової та заохочуваної міграції, русифікації тощо. Аналіз демографічних процесів єврейського населення регіону подано через загальну характеристику процесів, які відбувалися у даний час серед євреїв СРСР та республіки. Основний матеріал подано на прикладі Вінницької та Хмельницької областей, які найбільш повно репрезентують подільський регіон.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР348)61-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левчук І. С. 
Персоніфікація лідерства: життєві долі й громадсько-політична діяльність лідерів українських, польських та єврейських жіночих рухів у Другій Речі Посполитій / І. С. Левчук // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 379-383. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено головні аспекти життя та діяльності лідерів українського, польського та єврейського жіночих рухів, їхні досягнення на політичній та громадській платформі. Здійснено компаративний аналіз методів їхньої роботи, як в міжвоєнній Польщі, так і поза її межами. Проаналізовано роботу Мілени Рудницької в Союзі Українок, Михайлини Мосціцької в товаристві Громадського об'єднання працюючих жінок, Рози Мельцерової в Жіночій міжнародній сіоністській організації. Визначено основні пріоритети у діяльності жіночих організацій, каталізатори їхньої громадсько-політичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4ПОЛ9=А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кононенко В. В. 
Єврейське населення Поділля: соціально-демографічні зміни та національно-культурне життя (40-і рр. XX ст. - початок XXI ст.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. В. Кононенко; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський, 2017. - 39 c. - укp.

На підставі широкого кола архівних й опублікованих джерел та з урахуванням наявних теоретичних наукових розробок досліджено соціально-демографічні зміни та національно-культурне життя єврейського населення Поділля протягом 40-х рр. XX ст. - початку XXI ст. Зазначено, що протягом даного періоду внаслідок злочинної політики окупаційної влади під час Другої світової війни, активної антиєврейської політики під час повоєнного тоталітарного режиму, прихованого державного антисемітизму, згортання системи національної освіти, активної боротьби із сіонізмом, тиску на діяльність іудейських релігійних громад у постсталінську епоху відбулися суттєві зміни в демографічних та духовних процесах єврейського населення регіону. Одна з найбільших регіональних єврейських меншин України не тільки показувала негативну динаміку населення, а й поступово зазнавала суттєвих змін у соціальній структурі, зайнятості, повсякденному та національно-культурному житті. Наприкінці 1980-х рр. та з проголошенням незалежності України склалися сприятливі умови для реалізації національно-культурної автономії євреїв України. Водночас унаслідок політичної та економічної кризи, підвищення рівня національної свідомості серед єврейського населення та наростання процесів з повернення на свою історичну батьківщину та еміграції до країн, у яких стабільно функціонувало національне життя меншини, продовжується зменшення чисельності євреїв регіону, а національно-культурне життя після активного розвитку 1990-х рр. - на початку 2000-х рр. із різким зменшенням кількості єврейських громад майже повністю припиняється в окремих районах Поділля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=Є)6 + С73(4УКР348)6-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Євреї Лівобережної України. Історія та культура : матеріали XV Міжнар. наук. семінару / ред.: С. Г. Бельман, С. Л. Лаєвський, І. І. Ліпкина, В. Г. Мудрицька; Чернігівська обласна єврейська община, Благодійний єврейський фонд "Хасде Естер", Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського. - Чернігів : Лозовий В. М., 2020. - 295, [16] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Досліджено дозволи та заборони євреям Чернігово-Сіверщини у першій половині XVII ст. Розглянуто "Єврейську проблему" у роботі ліберальних земців північної України (80-ті рр. XIX ст.). Проаналізовано долі студентів-євреїв Києва початку XX ст. як відображення становища євреїв у межах України та в контексті політики Російської імперії. Охарактеризовано сіонізм у Чернігівському окрузі у 20-х pp. XX ст. очима Чернігівського окружного комітету КП(б)У. Досліджено антисемітські мотиви в політичній карикатурі окупаційної преси Чернігівської та Сумської областей (1941-1943). Розглянуто механізми живлення репресивної системи (на прикладі трилогії Анатолія Рибакова "Діти Арбату"). Досліджено нові надходження предметів юдаїки в колекції дорогоцінних металів Національного музею історії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР35=9Є)5/64 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сучасні напрями та методи удосконалення механізму публічних і приватних правових відносин у світі : каф. наук. пр. : вибране : для магістрів та аспірантів зі спец. 081 "Право" (для використання під час підгот. кваліфікац. робіт) / О. Ф. Бантишев, Бригінець, О. Ю. Бусол, С. В. Губарєв, О. К. Краснова, С. О. Краснов, А. В. Ландіна, Н. В. Міловська, Н. Є. Міняйло, К. К. Ракитянська, Б. В. Романюк, А. В. Шабалін; ред.: О. Ю. Бусол; Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. - Київ : Ліра-К, 2021. - 169 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

У збірці вибраних кафедральних праць розкрито проблеми удосконалення механізму публічних і приватних правових відносин у світі. Вміщено питання для самоконтролю до статей. Висвітлено найманство як злочин міжнародного характеру. Презентовано Федеральне бюро розслідувань Сполучених штатів Америки в протидії корупційній злочинності. Окреслено правове регулювання фінансової безпеки держави з урахуванням зарубіжного досвіду й цивільно-правовий та адміністративний захист права інтелектуальної власності з урахуванням міжнародної практики. Описано особливості здійснення превентивного затримання особи в Україні з урахуванням міжнародних правових норм. Визначено проблемні питання дотримання прав людини при використанні поліграфа під час досудового розслідування в Україні. Описано проблеми врегулювання кримінальної відповідальності суб’єктів-осіб із психичними аномаліями в Україні з урахуванням міжнародно-правових норм та механізм правового регулювання договірних відносин зі страхування з урахуванням світового досвіду та національних особливостей. Охарактеризовано міжнародні стандарти та національні особливості у підходах до питання організованої злочинності. Означено політичний сіонізм як геополітичну доктрину держави ізраїль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(0)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70564 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського