Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (63)Автореферати дисертацій (17)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СПЕЦСЛУЖБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сідак В. С. 
Національні спецслужби в період Української революції 1917 - 1921 рр. (невідомі сторінки історії) / В. С. Сідак; Ін-т історії України НАН України. Акад. Служби безпеки України. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1998. - 320 c. - Бібліогр.: 266 назв. - укp.

Висвітлено діяльність спеціальних органів безпеки українських національних державних формацій 1917 - 1921 років: Центральної Ради, Української Держави гетьмана П.Скоропадського, Директорії УНР, Західно-Української Народної Республіки та Державного Центру УНР в еміграції. Розглянуто організаційний устрій, функції та головні напрямки роботи спеціальних служб України: загальнодержавної, військової та контррозвідок, інших органів безпеки, спеціальних підрозділів повстансько-підпільних рухів часів Української революції. Проаналізовано генезис форм та методів роботи спеціальних служб. Надано характеристику кадрового складу даних спецслужб у соціальному, політичному, а також професійному аспектах. Виявлено провідні закономірності становлення спеціальних служб за умов формування української національної державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 г + Х2(4УКР)611/612 + Т3(4УКР)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Брожко К.  
Спеціальні служби сучасної України / К. Брожко // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено чинники, що впливають на становлення спецслужб в Україні, їх структуру та функції у системі національної безпеки, правове забезпечення діяльності, парламентський і громадський контроль. Наголошено на необхідності удосконалення законодавства про спецслужби та посилення діяльності, спрямованої на забезпечення державних пріоритетів та національної безпеки.


Ключ. слова: національна безпека, спецслужби України, розвідувальна діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Подкур Р. Ю. 
Документи радянських спецслужб як джерело до вивчення політичних, соціально-економічних, культурних процесів в Україні (20-30-ті рр. XX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / Р. Ю. Подкур; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

В дисертації на основі широкого кола джерел, особливо тих, які протягом тривалого часу були закриті, розглядаються найважливіші проблеми, пов'язані з формуванням документальних масивів радянських спецслужб, подається їх класифікація, загальна характеристика, розкриваються шляхи їх використання для вивчення політичних, соціально-економічних та культурних процесів в Україні в 20-30-х рр. Особлива увага звертається на інформаційно-аналітичні матеріали та архівно-слідчі справи громадян, що стали жертвами політичних репресій. Положення та висновки дисертації використані при підготовці "Методичних рекомендацій" по написанню багатотомної науково-документальної серії книг "Реабілітовані історією".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)61 + Т3(4УКР)61,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рубльова Н. С. 
Політика радянської влади щодо Римо-католицької церкви в Україні, 20-30-ті роки ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. С. Рубльова; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Аналізується комплекс аспектів антикатолицької політики радянської держави періоду 20-30-х років XX ст. Досліджується специфіка реалізації засад одержавленого атеїзму стосовно Римо-католицької церкви (РКЦ) на терені підрадянської України. Розкривається роль партійно-державного апарату і спецслужб у здійсненні антикатолицьких заходів. Висвітлюються проблеми національної ідентифікації католиків. Прослідковується залежність ставлення держави до РКЦ від процесів формування тоталітарного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э375.09(4УКР)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковба Ж. М. 
Людяність у безодні пекла : Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки "остаточного розв'язання єврейського питання" / Ж. М. Ковба. - 2-е вид., виправл. і доповн. - К., 2000. - 289 c. - (Б-ка ін-ту юдаїки). - Бібліогр.: с. 267-284. - укp.

Розглянуто соціальні та економічні умови життя корінних галичан - українців, поляків, євреїв у міжвоєнні роки та під час Другої світової війни. Висвітлено трагедію галицьких євреїв часів німецької окупації, реакції на неї політичних організацій, церков, широких мас співмешканців інших етносів даного регіону. Вперше наведено імена галичан, які були знищені фашистами за допомогу євреям. Виявлено та проаналізовано документи, колекційні фонди німецької окупаційної адміністрації, німецьких спецслужб (спеціального суду для місцевого населення - Sondergericht), ОУН, УПА тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)6-2 + Т3(4УКР=9Е)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Подкур Р. Ю. 
За повідомленням радянських спецслужб / Р. Ю. Подкур; Ін-т історії України НАН України. - К. : Рідн. край, 2000. - 230 c. - укp.

Розглянуто проблеми формування документальних масивів радянських спецслужб, їх класифікацію, загальну характеристику, а також шляхи використання для вивчення політичних, соціально-економічних та культурних процесів в Україні 1920 - 1930-х рр. Значну увагу приділено інформаційно-аналітичним матеріалам та архівно-слідчим справам громадян, які стали жертвами політичних репресій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-5 + Т3(4УКР)6-49 + Х621.162.012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Почепцов Г. Г. 
Паблік рилейшнз : Навч.посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. Г. Почепцов. - К. : Знання, 2000. - 506 c. - (Вища освіта XXI ст.). - укp.

Розкрито основні поняття та процеси паблік рилейшнз - нової навчальної дисципліни про систему зв'язків із громадськістю, а також розглянуто сучасний комунікативний інструментарій, що використовується у різноманітних ситуаціях застосування паблік рилейшнз. Проаналізовано особливості різних видів паблік рилейшнз: політичних, урядових, фінансових, кризових, для бізнесу, силових структур і спецслужб. Доведено можливість вирішення деяких соціальних проблем методами паблік рилейшнз, охарактеризовано комунікації виразності, а також орієнтовані та стратегічні комунікації, комунікативний базис сучасних виборчих кампаній тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 я73 + С5*333.4 я73 + Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Слінкін М. Ф. 
Прихід до влади і криза лівого режиму Таракі-Аміна в Афганістані : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.02 / М. Ф. Слінкін; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Досліджено передумови виникнення афганської кризи та діяльність лівого кабульського режиму на початковому етапі його панування. На основі багатьох оригінальних афганських та зарубіжних документів та метеріалів детально проаналізовано вплив лівого фактора на суспільно-політичну боротьбу в Афганістані у 60 - 70-х рр. XX ст., а також показано спрямованість, зміст, результати та наслідки реформ і перетворень, які проводилися в даний час у різних сферах. Особливу увагу приділено з'ясуванню причин, які призвели до провалу зазначених реформ і перетворень, подальшого поглиблення афганської кризи та початку громадянської війни. Розглянуто зовнішньополітичний курс лівого режиму в Кабулі та міжнародне становище Демократичної Республіки Афганістан, наведено характеристику афганської збройної опозиції, показано її залежність від зовнішніх сил, а також розкрито джерела та наслідки інтернаціоналізації внутрішньоафганського конфлікту. Детально проаналізовано події, пов'язані з введенням радянських військ до Афганістану та операцію спецслужб СРСР щодо фізичного усунення Х.Аміна. Висвітлено діяльністьрадянського радницького апарату в досліджуваний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5АФГ)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сітарчук Р. А. 
Діяльність протестантських конфесій у Радянській Україні в контексті її державної політики (20 - 30-і рр. ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 09.00.11 / Р. А. Сітарчук; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Проаналізовано діяльність конфесій баптистів, євангельських християн, адвентистів сьомого дня та християн євангельської віри в перші десятиліття радянської влади в Україні. Розглянуто їх реакцію на зміну політичного устрою країни, розкрито причини швидкого зростання кількості членів громад, підраховано їх чисельність. Доведено, що зазначені протестантські конфесії в досліджуваний період утворили в Україні автономні від загальносоюзних церковні об'єднання. Проаналізовано їх внутрішній розвиток і міжконфесійну діяльність. Розглянуто різні аспекти антипротестантської політики Радянської держави періоду 1920 - 1930-х рр. Розкрито роль партійно-державного апарату та спецслужб у руйнуванні церковних організацій протестантів на теренах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4Укр)-36 + Т3(4Укр)61-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ільюшин І. І. 
Армія Крайова і українсько-польське протистояння в Західній Україні (1939 - 1945 рр.) : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01; 07.00.02 / І. І. Ільюшин; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2002. - 34 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження історії діяльності у роки Другої світової війни на західноукраїнських землях (Волині та Східної Галичини) польських підпільних структур (з 1942 р. - Армія Крайова (АК)), а також проаналізовано всі можливі причини, характер, основні етапи та наслідки українсько-польського конфлікту, що мав місце на території спільного проживання українців і поляків. Детально охарактеризовано організаційно-територіальну структуру, кількісний та якісний склад, стан озброєння, військові, політичні завдання та плани польського підпілля у Західній Україні. Досліджено хід підготовки місцевих формувань АК до здійснення, так званої акції "Бужа", їх участь у даній акції, що мала сприяти вирішенню проблеми спірних з СРСР територій на користь Польщі. Розглянуто основні методи та засоби боротьби з польським підпіллям радянських спецслужб. Визначено місце та роль українського питання у політично-військових планах у роки війни польського емігрантського уряду та польського підпілля загалом, і в Західній Україні зокрема. Розкрито причини та суть українсько-польського протиборства на території Холмщини, Волині, Східної Галичини та інших земель зі змішаним населенням. Розглянуто основні форми, у яких відбувалося протистояння УПА й АК, а також діяльність баз самооборони та партизанських загонів. Висвітлено основні етапи переговорів між представниками двох національно-визвольних рухів, що мали на меті досягнення порозуміння та припинення кровопролиття, встановлено причини невдачі даного переговорного процесу. Визначено наслідки міжнаціонального конфлікту на західноукраїнських землях для місцевих цивільних людей на той час та у


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр33)62-6 + Т3(4ПОЛ)62-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Литвак О. М. 
Державний контроль за злочинністю (кримінологічний аспект) : Автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Литвак; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. - Х., 2002. - 39 c. - укp.

Розглянуто різновекторні напрями впливу державної влади на стан і динаміку злочинності. Досліджено низку юридичних і соціально-психологічних проблем кримінального законодавства. Запропоновано шляхи посилення його виховного та стримувального впливу на населення. Зазначено, що підвищення ефективності кримінального правосуддя можливе завдяки ствердженню принципів його справедливості, захисту прав потерпілих та раціоналістичного трактування принципу неминучості покарання. Запропоновано програму реформування системи державних органів, створених спеціально для боротьби з організованою злочинністю та корупцією, в основі якої - прагнення відновити профільну диференціацію спецслужб у боротьбі з організованою злочинністю та створення єдиного централізованого слідчого апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр) + Х819(4Укр)-7 + Х891.9(4Укр)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вільховий Ю. В. 
Політика радянської держави щодо протестантських церков в Україні (середина 40 - 70-х років ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Ю. В. Вільховий; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Проаналізовано політику радянської держави щодо протестантських конфесій євангельських християн-баптистів, адвентистів сьомого дня, християн євангельської віри упродовж 1940 - 1970 рр. Розглянуто особливості існування даних церков, їх реакцію на зміни методів державного впливу на релігійні формування, розкрито причини швидкого зростання кількості членів громад, визначено їх чисельність, охарактеризовано становище священнослужителів. Доведено, що діяльність даних протестантських конфесій у даний період практично повністю перебувала під впливом владних структур. Проаналізовано внутрішній розвиток і міжконфесійну діяльність даних релігійних формувань. Охарактеризовано комплекс аспектів антипротестантської політики радянської держави у середині 1940 - 1970 рр. Розкрито роль партійно-державного апарату й спецслужб у розколах і руйнуванні церковних організацій протестантів на теренах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4УКР)-36 + Т3(4УКР)6-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бабенко Л. Л. 
Радянські спецслужби про українські голодомори 20 - 40-х рр. ХХ ст. / Л. Л. Бабенко // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2003. - Вип. 22-23. - С. 304-317. - Бібліогр.: с. 316-317 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 22-23 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Військово-історичний альманах. Річник 4, чис. 1(6) / ред.: В. Карпов; Центр. музей Зброй. Сил України. - К., 2003. - 160 с. - укp.

Висвітлено історію української армії, етапи розвитку залізничних військ (1851 - 1917 рр.). Розкрито організаційні аспекти формування збройних сил української держави у 1918 р. Наведено маловідомі документи з історії відзнаки УНР. Розглянуто питання боротьби з німецькими спецслужбами у 1943 - 1944 рр. Описано військово-морську символіку України.

Освещены история украинской армии, этапы развития железнодорожных войск (1851 - 1917 гг.). Раскрыты организационные аспекты формирования вооруженных сил украинского государства в 1918 г. Приведены малоизвестные документы по истории знака отличия УНР. Рассмотрены вопросы борьбы с немецкими спецслужбами в 1943 - 1944 гг. Описана военно-морская символика Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4.8(4Укр)1

Шифр НБУВ: Ж70481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горинецький Й. І. 
Інформаційна служба безпеки Чеської Республіки (до проблеми реформування спецслужби у постсоціалістичній державі) / Й. І. Горинецький // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 21. - С. 551-554. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Чех)112-8ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Голодомор 1932 - 1933 років як величезна трагедія українського народу : Матеріали Всеукр. наук. конф., Київ, 15 листоп. 2002 р. / Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2003. - 280 c. - укp.

Обговорено соціально-економічні та політичні причини голоду 1932 - 1933 рр. в Україні, наведено дані про його трагічні наслідки. Розглянуто особливості відображення сторінок голодомору у матеріалах радянських спецслужб, документах Політбюро ЦК КП(б)У, українській літературі, у газеті "Літературна Україна" та українській еміграційній пресі.

Обсуждены социально-экономические и политические причины голода 1932 - 1933 гг. в Украине, приведены данные о его трагических последствиях. Рассмотрены особенности отображения страниц голодомора в материалах советских спецслужб, документах Политбюро ЦК КП(б)У, украинской литературе, в газете "Литературная Украина" и украинской эммиграционной прессе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Юрченко С. В. 
Гриф секретности снят: охрана Ялтинской конференции 1945 года / С. В. Юрченко. - Севастополь : Мир, 2003. - 179 c. - Библиогр.: с. 162-174 - рус.

На основе уникальных материалов российских архивов, неопубликованных воспоминаний сотрудников советских органов государственной безопасности, обширной мемуарной литературы, отечественных и зарубежных исследований рассмотрены операции спецслужб, а также вопросы организации и осуществления охраны Крымской (Ялтинской) конференции 1945 г., решения которой стали основой мирового порядка второй половины ХХ в. Освещены вопросы выбора места встречи в переписке руководителей СССР, США и Великобритании.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622.9-612.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лясковська С.  
Статистичні матеріали ДПУ УСРР про діяльність спецслужби в сфері економіки (20 - 30-ті роки ХХ ст.) / С. Лясковська // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 8. - С. 216-238. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Капустян Г. Т. 
Українське село в умовах радянського політичного режиму 1920-х років : Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Г. Т. Капустян; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 35 c. - укp.

На базі результатів дослідження історичних джерел розглянуто суспільно-політичний аспект історії українського села 1920-х рр., зокрема формування підвалин радянського політичного режиму, зважаючи на діяльність сільських компартійних осередків, сільських рад комнезамів. Висвітлено суспільно-політичні настрої широких верств українського селянства у контексті діяльності влади, питань політики та економіки, які пов'язані з особливостями динаміки економічної та політичної ситуації в українському селі. Розглянуто історичні аспекти становлення радянського політичного контролю на теренах українського доколгоспного села, який здійснювався одночасно з боку органів партійних та спецслужб. Значну увагу приділено особливостям діяльності радянських спецслужб у даному секторі. Віздначено, що згортання непу, запровадження "надзвичайщини", формування командно-репресивної системи керування в українському селі знайшло відповідну реакцію у селянському середовищі - активний та пасивний опір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чайковський А. С. 
З історії німецької розвідки та радянської контррозвідки (1941 - 1945 рр.) / А. С. Чайковський // Укр. іст. журн. - 2004. - № 3. - С. 79-90. - укp.

Розкрито маловідомі сторінки діяльності німецьких спецслужб у період 1941 - 1945 рр., проаналізовано форми та методи роботи агентів і диверсійно-розвідувальних груп у радянському тилу і контрзаходи органів державної безпеки та внутрішніх справ Радянського Союзу, спрямовані на їх знешкодження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4НІМ)32 + Ц2,6(2)32 + Х621.162.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського