Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (23)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СРІБЛО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кущевская Н. Ф. 
Высокодисперсные композиционные порошки железо-серебро / Н. Ф. Кущевская, Т. М. Швец // Порошковая металлургия. - 1998. - № 11-12. - С. 1-5. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Вперше термохімічним методом одержано високодисперсні композиційні порошки залізо - срібло медичного призначення. Вивчено їх фізико-хімічні і медико-біологічні властивості. Встановлено, що композиційні порошки Fe - Ag з масовою часткою срібла 0,1; 1; 5; 10 корозійно стійкі, непірофорні, бактерицидні, мають гідрофільну поверхню, витримують температуру стерилізації; в процесі формування порошків, в залежності від подальшого використання, можна керувати їх магнітними характеристиками. Порошки можуть бути використані в медицині, наприклад, для лікування гнійних ран, трофічних язв тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.92

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рутковский А. Е. 
Использование плазменной технологии при создании катализаторов на носителях / А. Е. Рутковский, Л. Р. Вишняков, А. А. Чеховский, Н. И. Киркун // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 116-119. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Запропоновано використовувати плазмову технологію для створення каталізаторів на носіях (кіркових каталізаторів) сферичної та близької до неї форми (діаметр 3 - 30 мм). Число технологічних операцій суттєво скорочується (до 1 - 2) у порівнянні з технологією просочення. Наведено приклади випробовувань і використання кіркових каталізаторів (срібного, нікелевого та нікельхромового) у різних хімічних реакціях. Активність і селективність цих каталізаторів вища, ніж каталізаторів, отриманих за технологією просочення.


Ключ. слова: низькотемпературна плазма, каталізатори, срібло, нікель, ніхром, носії, фарфор, цеоліт, корундомуліт
Індекс рубрикатора НБУВ: Л292

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ситник А. Г. 
Исследование и разработка принципов построения атласа градационных преобразований при синтезе цветных полутоновых изображений / А. Г. Ситник // Кибернетика и систем. анализ. - 1998. - № 5. - С. 164-175. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Стаття складається із результатів дослідження і розробки цифрових методів та засобів аналізу та синтезу кольорових напівтонових зображень, обчислювальних та лазерних інформаційних технологій. Ця розробка призначена для використання лазерної технології у виробництві кольорових зображень та виробництва фотоформ на матеріалах, до складу яких не входить срібло, фотошаблонів для трафаретного друку, а також офсетних форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Остаркова Г. В. 
Контактное осаждение серебра на медном порошке / Г. В. Остаркова, И. Б. Мурашова, Н. О. Есина, А. А. Панкратов // Порошковая металлургия. - 1999. - № 7-8. - С. 22-29. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Поліпшення технологічних властивостей виробів з мідного порошку можна досягти легуванням його домішками срібла (до 0,2 %). Найбільш простим та економічним методом є нанесення срібла на частинки мідного порошку шляхом контактного обміну. Вивчено вплив електролітів різної природи (нітратного, пірофосфатного, сульфосаліцилатного, сульфітного, залізоціанистого, ціанистороданистого та роданистого) на кінетичні характеристики електродних процесів. Проведено структурні дослідження мідного порошку, легованого сріблом. Визначено насипну щільність порошків після цементації, а також густину, зсідання, електроопір і твердість зразків, виготовлених традиційним методом з легованих порошків. У більшості систем процес цементації протікає під час дифузійного контролю катодної реакції. Це, однак, не сприяє видимому утворенню нарощень та дендритів срібла на поверхні мідних частинок. Згідно з результатами рентгенофазового аналізу, у процесі цементації на поверхні частинок утворюється твердий розчин міді в сріблі. Після спікання сирих пресувань сплав гомогенізується з утворенням твердого розчину срібла в міді. Природа електроліту помітно впливає на властивості матеріалу Cu - Ag. У деяких випадках одночасно збільшуються твердість та електропровідність зразків. Ціанистороданистий електроліт вважається найкращим для легування мідного порошку сріблом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кущевская Н. Ф. 
Коррозионная устойчивость высокодисперсных ферромагнетиков / Н. Ф. Кущевская // Порошковая металлургия. - 2000. - № 3-4. - С. 1-3. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Корозійну стійкість високодисперсного заліза та його композицій зі сріблом, платиною, золотом, міддю, цинком і системою кобальт - нікель, одержаних термохімічним методом, досліджено на повітрі, а також у разі взаємодії з соляною кислотою (рН 1 - 3) та гідроксидом натрію (рН 10). Високодисперсні феромагнетики корозійно стійкі, не запалюються, не потребують спеціальних умов зберігання, можуть знайти застосування в медицині, біології та техніці.


Ключ. слова: високодисперсні феромагнетики, корозійна стійкість
Індекс рубрикатора НБУВ: К226.062 + К66-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Швец Т. М. 
Магнитные свойства высокодисперсных ферромагнетиков, полученных термохимическим способом / Т. М. Швец, Н. Ф. Кущевская // Порошковая металлургия. - 2000. - № 9-10. - С. 1-4. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Досліджено магнітні властивості високодисперсних порошків заліза та його композицій з сріблом, платиною, золотом, міддю та цинком, одержаних термохімічним способом. Установлено, що високодисперсні феромагнетики відносяться до класу магнітотвердих із розміром частинок 0,02 - 0,20 мкм. Це дозволяє класифікувати їх як однодоменні та квазіоднодоменні утворення. Порошки можуть знайти застосування в хірургії, ендокринології, онкології.


Ключ. слова: високодисперсні феромагнетики, композиційні порошки, магнітотверді матеріали
Індекс рубрикатора НБУВ: К391.01-1

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дедух Н. В. 
Регенерация костной раны при имплантации гидроксилапатита, обогащенного серебром / Н. В. Дедух, С. В. Малышкина, Фархан Махмуд // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2001. - № 2. - С. 19-22. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Вивчено регенерацію кісткової тканини за умов пластики гідроксилапатитною керамікою, збагаченою сріблом, кісткових дефектів, змодельованих у дистальному відділі стегнової кістки щурів. Використано морфологічні методи дослідження. Показано, що срібло, рівномірно введене у структуру кераміки у концентрації 1 %, не змінює направленість остеорепаративного процесу. Гідроксилапатит, збагачений сріблом, має остеокондуктивні властивості. Проте у ранні терміни (7 доба) відзначається менша щільність клітин репаративної бластеми у порівнянні з чистим гідроксилапатитом. Наведено приклади застосування гранул гідроксилапатиту, збагаченого сріблом, у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мінжулін О. І. 
Реставрація творів з металу : Підруч. для студ. худож. вузів / О. І. Мінжулін; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 230 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: 177 назв. - укp.

Розглядаються теоретичні і методологічні принципи реставраційної діяльності. Подаються основні поняття про будову і властивості металів і їхніх сплавів, прийоми художньої обробки металів, наводиться їхня класифікація. Увагу зосереджено на механізмах руйнування, методах досліджень, розчищення, стабілізації й захисту творів з металів. Розглянуто питання зберігання музейного металу, ведення реставраційної документації і правил техніки безпеки під час реставраційних робіт. Викладено методологію реставрації основних металів - мідь, залізо, срібло, золото, олово, свинець. Містяться окремі приклади комплексної практичної реставрації та атрибуції складних археологічних пам'яток. Кожен приклад обіймає комплекс заходів, скерованих на охорону пам'ятки та використання результатів досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.408.3 я73 + Т4 с6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Филиппенко В. А. 
Структурные характеристики и бактерицидные свойства гидроксилапатита, обогащенного ионами серебра / В. А. Филиппенко, С. В. Малышкина, Фархан. Фархан Махмуд, Б. Н. Шевцов, Н. В. Ульянчич, Т. Г. Лихнякевич, О. Н. Атаманенко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2000. - № 4. - С. 50-54. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Вивчено структурні характеристики двох видів гідроксилапатиту (ГАП), збагаченого сріблом - з градієнтним розташуванням срібла (максимальна концентрація Ag на поверхні агломератів) та рівномірний розподіл іонів Ag у структурі з частковим заміщенням іонів Ca. Встановлено і проаналізовано антибактеріальні властивості вказаних видів ГАП під час інкубації з Staphylococcus aureus, Escherichia coli та Pseudomonas aeruginosa. Показано, що вираженість антибактеріальної дії збагаченого сріблом ГАП залежить від виду мікроорганізмів, концентрації срібла у ГАП, способу збагачення ГАП сріблом та від виду ГАП (порошок, гранули, щільні зразки).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Stronski A. V. 
Raman spectra of Ag- and Cu- photodoped chalcogenide films = Спектри комбінаційного розсіювання у халькогенідних плівках, фотолегованих сріблом та міддю / A. V. Stronski, M. Vlchek, A. I. Stetsun, A. Sklenar, P. E. Shepeliavyi // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 2. - С. 63-68. - Библиогр.: 37 назв. - англ.


Ключ. слова: arsenic chacogenides, thin films, photodoping, Raman spectroscopy
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ломницкая Я. Ф. 
Взаимодействие серебра и фосфора с цирконием, ниобием или молибденом / Я. Ф. Ломницкая // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 36-39. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Яцимирський В. К. 
Стан адсорбованого монооксиду вуглецю на поверхні масивних та нанесених паладієвих і срібних каталізаторів / В. К. Яцимирський, О. В. Іщенко, Н. О. Болдирєва, Н. М. Верещак, Г. Г. Цапюк // Укр. хим. журн. - 1999. - 65, № 3. - С. 39-41. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Панов Б.  
Мінералогія Каракубського поліметалевого рудопрояву в нижньокам'яновугільних вапняках / Б. Панов, В. Альохін // Мінерал. зб. - 2004. - 54, вип. 2. - С. 166-173. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано рудні мінерали (сфалерит, галеніт, халькопірит, пірит, марказит, полібазит, акантит, тетраедрит, тенантит, самородне срібло), продукти їхнього звітрювання (смітсоніт, англезит, церусит, малахіт, гідроксиди заліза) і нерудні мінерали (кальцит, кварц, барит, плагіоклази) поліметалевої мінералізації в нижньокам'яновугільних вапняках Каракубського рудопрояву на півдні Донбасу. Наведено результати хімічних, свинцево-ізотопних та інших досліджень. Висловлено міркування стосовно генезису і науково-практичного значення виявленої мінералізації, яка за свинцево-ізотопними даними подібна до телетермальних родовищ долини Міссісіпі.

Ore minerals (sphalerite, galenа, chalcopyrite, pyrite, marcasite, polybasite, acanthite, tetrahedrite, tennantite, native silver), products of their weathering (smithsonite, anglesite, cerussite, malachite, ferric hydroxides) and nonmetallic minerals(calcite, quartz, barite, plagioclases) of polymetallic mineralization in lower carboniferous limestones of the karakube ore occurrence (south donbas) have been described. the results of chemical, pb-isotope and other analysis are adduced. the considerations about genesis and scientific-practical significance of the revealed mineralization, which is similar to telethermal deposits of the mississippi valley on the pb-isotope data, are stated.


Ключ. слова: галеніт, сфалерит, халькопірит, пірит, марказит, вторинні мінерали, хімічний склад сульфідів, радіогенні ізотопи свинцю, Каракубський рудопрояв, Донбас.
Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.631(45УКР5-4ДОН)-23 + Д59(45УКР5-4ДОН)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вісник Черкаського університету / ред.: І. І. Кукурудза. - Черкаси, 2002. - 145 с. - (Хім. науки; Вип. 30). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.611я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Zamkovets A. D. 
Optical Properties of Thin-Film Metal-Dielectric Nanocomposites = Оптичні властивості тонкоплівкових нанокомпозитів метал - діелектрик / A. D. Zamkovets, S. M. Kachan, A. N. Ponyavina // Фізика і хімія твердого тіла. - 2003. - 4, № 4. - С. 627-631. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Запропоновано метод для приготування нанокомпозитів метал - діелектрик з нашарованою періодичною структурою піддовжини хвилі. Для систем, що містять срібло і мідні моношари наночастинок, вплив параметрів interlayer на спектри передачі/відображення, також як і їх absorbency над спектральним рядом зовнішньої частоти plasmon був встановлений і розслідує. Запропоновано кількісний опис експериментальних даних на базі статистичної теорії багаторазового розкидання хвиль.

The method for preparation of metal-dielectric nanocomposites with a layered periodic subwavelength structure is proposed. For systems containing silver and copper nanoparticles monolayers the influence of interlayer parameters on transmission/reflection spectra, as well as their absorbency over the spectral range of the surface plasmon frequency has been established and investigated. The quantitative description of the experimental data is made on the base of the statistical theory of multiple scattering of waves


Ключ. слова: metalline nanocomposite, surface plasmon, photonic crystal
Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + В372.6 + В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пожуєв В. І. 
Металургія кольорових металів : підручник. Ч. 1. Сировинні ресурси і виробництво / В. І. Пожуєв, В. І. Іващенко, І. Ф. Червоний, В. П. Грицай; Запоріз. держ. інж. акад. - Запоріжжя, 2008. - 334 c. - Бібліогр.: с. 325-333. - укp.

Розглянуто стан сировинної бази основних кольорових металів України. Висвітлено питання історії вітчизняної кольорової металургії з давніх часів до сьогодення. Описано геохімію та сировину даних металів, їх вміст у земній корі. Наведено інформацію про споживання та виробництво в Україні таких кольорових металів, як алюміній, магній, мідь, нікель, кобальт, цинк, свинець, олово, ртуть, літій, титан, селен, золото, платина, срібло.

Рассмотрено состояние сырьевой базы основных цветных металлов Украины. Освещены вопросы истории отечественной цветной металлургии с древности до настоящего времени. Описаны геохимия и сырье данных металлов, их содержание в земной коре. Приведена информация о потреблении и производстве в Украине таких цветных металлов, как алюминий, магний, медь, никель, кобальт, цинк, свинец, олово, ртуть, литий, титан, селен, золото, платина, серебро.


Індекс рубрикатора НБУВ: К33 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350633/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пикалюк В. С. 
Методичні аспекти дослідження скелету людини і тварин : монографія / В. С. Пикалюк. - Сімф., 2008. - 270 c. - Бібліогр.: с. 251-269. - укp.

Описано традиційні та сучасні клініко-експериментальні методи дослідження кількісних і якісних характеристик скелета, які використовуються для вивчення ростових, формоутворювальних і регенаторних процесів на різних етапах онтогенезу. Наведено інформацію про методи макро-мікроскопії, флуоресценції, трансмісійної електронної мікроскопії, а також генетичні, імунологічні, променеві методи дослідження, морфометрію та імпрегнацію сріблом нервовосудинних елементів.

Описаны традиционные и современные клинико-экспериментальные методы исследования количественных и качественных характеристик скелета, используемых для изучения ростовых, формообразующих и регенаторных процессов на разных этапах онтогенеза. Приведена информация о методах макро-микроскопии, флуоресценции, трансмиссионной электронной микроскопии, а также генетических, иммунологических, лучевых методах исследования, морфометрии и импрегнации серебром нервнососусидистых элементов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.13в7 + Е70*698.13в7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергієнко A. M. 
Мікроелементи та кислотність середовищ заднього відрізка ока при ускладненому відшаруванні сітківки / A. M. Сергієнко // Клініч. фармація. - 2007. - 11, № 2. - С. 39-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зазначено, що у дослідження включено проби 96-ти очей з відшаруванням сітківки, ускладненим проліферативною ретинопатією. Контролем був матеріал 10-ти трупних очей. Інтраопераційно забирались зразки склоподібного тіла та субретинальної рідини для проведення напівкількісного емісійного спектрального аналізу. У пробах виявлено вміст наступних елементів: Ba, Be, P, Pb, Cr, Mn, Ga, Ni, Bi, Sn, V, Cu, Ag, Zn, Na, Sr, Zr, Si, Al, Mg, Ca і Fe. У склоподібному тілі був підвищений вміст таких елементів: Cu, Ag, Zn, P. Підвищення Ca, Mn, Mg, Ag, Al, Pb встановлено в субретинальній рідині. Одержані дані свідчать про визначну роль Cu та Zn в патогенезі відшарування сітківки. У вітреоретинальній проліферації відіграє важливу роль срібло.

В исследования включены пробы 96-ти глаз с отслойкой сетчатки, осложненной пролиферативной витреоретинопатией. Контролем служил материал 10-ти трупных глаз. Интраоперационно забирались образцы стекловидного тела и субретинальной жидкости для проведения полуколичественного эмиссионного спектрального анализа. В пробах выявлено содержание следующих элементов: Ba, Be, P, Pb, Cr, Ti, Mn, Ga, Ni, Bi, Sn, V, Cu, Ag, Zn, Na, Sr, Zr, Si, Al, Mg, Ca и Fe. В стекловидном теле был повышен уровень следующих элементов: Cu, Ag, Zn, P. Повышение Ca Mn, Mg, Ag, Al, Pb было обнаружено в субретинальной жидкости. Полученные данные свидетельствуют о значительной роли Cu и Zn в патогенезе отслойки сетчатки. В витреоретинальной пролиферации играет роль серебро.

The samples from ninety six eyes with the retinal detachment and proliferative vitreoretinopathy were included in this research. Ten postmortem human eyes served as a control. The samples of the vitreous body and the sub-retinal fluid were taken intraoperatively to carry out the semi-quantitative plasmo-emission spectrometry. The content of such elements as: Ba, Be, P, Pb, Cr, Ti, Mn, Ga, Ni, Bi, Sn, V, Cu, Ag, Zn, Na, Sr, Zr, Si, Al, Mg, Ca and Fe was revealed in the samples. The level of Cu, Ag, ZnP was increased in the vitreous body. The increase of the content of Ca Mn, Mg, Ag, Al, Pb was found in the sub-retinal fluid. The data obtained show the significant role of Cu and Zn in the pathogenesis of the retinal detachment. Silver plays role in the pathogenesis of vitreo- retinal proliferation.


Ключ. слова: склоподібне тіло, відшарування сітківки, мікроелементи, кислотно-лужний баланс
Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Емец А. В. 
Рудопроявления меди Бахмутской котловины (северо-западный Донбасс): новые данные по минералогии и генезису / А. В. Емец, Н. В. Жикаляк, П. Ф. Решетарский // Зб. наук. пр. Укр. держ. геологорозв. ін-ту. - 2004. - № 1. - С. 89-97. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Вивчено рудну мінералогію одного з сіроколірних міденосних горизонтів (горизонт Q5), які формують перспективні щодо наявності міді об'єкти в червоноколірній товщі картамишської світи пермі в Бахмутській улоговині. В рудах уперше виявлено дигеніт, джарлеїт та самородне срібло. На основі мінералогічних досліджень визначено послідовність формування рудних мінералів. Формування стратиформного зруденіння в мідистих пісковиках характеризується накопиченням металів у послідовності Zn - Pb - Cu - Ag з послідовним розчиненням за окиснення сіроколірних горизонтів, яке було зумовлене припливом вод з червоноколірних порід.

Изучены рудные минералы одного из сероцветных меденосных горизонтов (горизонт Q5), залегающих в красноцветной толще картамышской свиты перми в пределах южной центриклинали Бахмутской котловины. В рудах впервые выявлены дигенит, джарлеит и самородное серебро. На основании минералогических исследований установлена последовательность формирования рудных минералов. Формирование стратиформного оруденения в медистых песчаниках характеризуется накоплением металлов в последовательности Zn - Pb - Cu - Ag c последующим обеднением руд при окислении сероцветных горизонтов, обусловленным внедрением вод из красноцветных пород.

Ore minerals of one (horizon Q5) of the grey-coloured Cu-bearing horizons representing subeconomical Cu-ore objects in the Permian red beds (Kartamysh suit) in the Bahmut depression (Donbass, Ukraine), have been investigated. At the first time in the ores djurleite, digenite and native silver have been found. The succession of the ore mineral formation has been established. The ores were formed in succession Zn-Pb-Cu-Ag, along with the next oxidation of the grey-coloured horizons by oxidizing water solutions of the red beds.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д335(45Укр-4Дон)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Квасниця І. В. 
Самородна мідь України: геологічна позиція, мінералогія і кристалогенезис : монографія / І. В. Квасниця, В. І. Павлишин, Я. О. Косовський; Ін-т телекомунікацій і глобал. інформ. простору НАН України. - К. : Логос, 2009. - 171 c. - Бібліогр.: с. 156-169. - укp.

Висвітлено питання мінералогії та кристалогенезису самородної міді України. Розглянуто історію вивчення та геологічну позицію рудопроявів даної міді на українській території. Увагу приділено кристаломорфології самородної міді із родовищ світу. Наведено результати досліджень морфології, кристаломорфології, хімічного складу й анатомії самородної міді із різних рудопроявів України. Вивчено парагенні мінерали самородної міді: самородні срібло, залізо, свинець.

Освещены вопросы минералогии и кристаллогенезиса самородной меди Украины. Рассмотрены история изучения и геологическая позиция рудопроявлений данной меди на украинской территории. Уделено внимание особенностям кристалломорфологии самородной меди из месторождений мира. Приведены результаты исследований морфологии, кристалломорфологии, химического состава и анатомии самородной меди из разных рудопроявлений Украины. Изучены парагенные минералы данной меди: самородные серебро, железо, свинец.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)111,021 + Д59(45УКР)33,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського