Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Наукова електронна бібліотека (43)Автореферати дисертацій (375)Книжкові видання та компакт-диски (1202)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОВАРОЗНАВСТВ$<.>+<.>K=ГАЛАНТЕРЕЙН$<.>+<.>K=ТОВАРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3540
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 18, ч. 1 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 228 с. - рус.

Розглянуто питання правового регулювання переміщення товарів через митний кордон України, внутрішні системні зв'язки фінансового ринку, роль державного управління у післявоєнному розвитку японської економіки. Визначено необхідність реформування міжнародної валютно-фінансової системи, ключові аспекти національної інформаційної політики України та перспективи розвитку її інфраструктури. Проаналізовано проблеми міжнародного регулювання прямих іноземних інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.11я54 + У58я54

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми юридичної науки : Тези доп. та наук. повідомл. наук. конф. молодих учених та асп. / ред.: М. І. Панов; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2000. - 112 c. - укp.

Розглянуто проблеми конституційно-правового закріплення основних обов'язків громадян України, визначення функцій та організаційної структури місцевих органів виконавчої влади в Україні, правового регулювання інвестиційного капіталу. Проаналізовано питання удосконалення законодавства у сфері управління вільними економічними зонами, еколого-правового ліцензування, переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України. Визначено деякі аспекти діяльності банківських установ як специфічних суб'єктів підприємницької діяльності, формування міжнародно-правового співробітництва в галузі охорони навколишнього середовища тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.в(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Осика С. Г. 
Антидемпінгові, компенсаційні та спеціальні заходи / С. Г. Осика, В. В. Коновалов, А. С. Осика; Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К., 2000. - 397 c. - (Система Світ. орг. торгівлі як основа регулювання глобал. торг. процесів). - Бібліогр.: 138 назв. - укp.

Досліджено національно-правове регулювання механізмів застосування антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних заходів відповідно до законодавства США, України та правові акти Європейського Союзу з питань захисту внутрішнього ринку. Проаналізовано причинно-наслідковий зв'язок між демпінговим або субсидованим імпортом і шкодою, заподіяною національному товаровиробнику. Детально висвітлено проблеми захисту товарного виробництва сільськогосподарських товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14 + Х819(4УКР)120.03 + У584.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Швайка М. А. 
Банківська система України: шляхи реформування і підвищення ефективності / М. А. Швайка. - К. : Парлам. вид-во, 2000. - 196 c. - (Досвід. Пробл. Перспективи). - укp.

Розглянуто проблеми формування грошово-кредитної та банківської системи України, шляхи реформування економіки держави і виходу з затяжної кризи, а також напрями структурної перебудови промислового виробництва. Висвітлено питання створення спеціальних банків як передумови успішної інвестиційної діяльності, удосконалення механізму створення грошей, реалізації товарів і виникнення грошових зобов'язань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Павлюк І. М. 
Бухгалтерський облік основних господарських операцій в торгівлі за новим Планом рахунків : Практ.-навч. посіб. / І. М. Павлюк; Ін-т менедж. та економіки. - Івано-Франківськ, 2001. - 312 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання організації та ведення бухгалтерського обліку основних господарських операцій торговельних організацій та підприємств з урахуванням суттєвих змін у методології бухгалтерського обліку в зв'язку з введенням у дію національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що відповідають вимогам ринкової економіки та міжнародним стандартам, і нового Плану рахунків бухгалтерського обліку. Наведено рекомендації щодо раціональної організації та ведення бухгалтерського обліку надходження та реалізації товарів і пов'язаних з ними податкових розрахунків з ПДВ, а також доходів і витрат торговельних підприємств і фінансових результатів їх діяльності. Для покращання наочності бухгалтерські записи з обліку основних господарських операцій розглянуто з використанням загальних схем їх обліку з поясненням економічного змісту окремих записів. Облік основних господарських операцій на торговельних підприємствах проведено на підставі раціонального робочого плану рахунків торговельного підприємства, що здійснює різні види торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ткаченко Н. М. 
Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. екон. спец. / Н. М. Ткаченко. - 5-те вид., доп. і переробл. - К. : А.С.К., 2000. - 784 c. - (Економіка. Фінанси. Право). - укp.

Викладено основи теорії бухгалтерського фінансового обліку на підприємствах України (основних засобів і нематеріальних активів, зносу та амортизації, виробничих запасів, праці та її оплати, формування витрат виробництва і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг), готової продукції, товарів та їх реалізації). Значну увагу приділено аналізу економічного змісту рахунків бухгалтерського обліку та методології його ведення з урахуванням вимог Національних стандартів та використанням нормативних документів, чинних в Україні на 1 липня 2000 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності. Порядок складання та оформлення патентного формуляра : Метод. рек. / ред.: В. Л. Петров; уклад.: Г. П. Добриніна; Держ. патент. відомство України. - К. : Нора-Прінт, 2000. - 126 c. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Наведено методичні рекомендації щодо виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів і заявників, а також порядку складання та оформлення патентного формуляра, розроблені Державним патентним відомством України з метою проведення патентних досліджень. Окреслено деякі правові аспекти охорони об'єктів промислової власності, пов'язані з виявленням порушення прав власників чинних охоронних документів і заявників. Запропоновано характеристику патентного бюлетеня як основного джерела інформації під час проведення патентних досліджень щодо виявлення порушення прав власників чинних охоронних документів та заявників на об'єкти промислової власності. Викладено основні відомості щодо правової охорони знаків для товарів і послуг у країнах, які публікують зображення знака та основні відомості відносно правової охорони промислових зразків у країнах, які публікують зображення виробу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кокошко Л. П. 
Вклад АО "ВНИИХИМПРОЕКТ" в развитие производства клеев в Украине / Л. П. Кокошко, К. И. Колесник // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 4. - С. 91-94. - рус.

Подано стислий огляд розроблених за 30 років діяльності інституту "ВНДІХІМПРОЕКТ" клеїв, герметиків і товарів побутової хімії. Зазначено призначення цих товарів, а також основних видів сировини, що використовується. У зв'язку з постійним розвитком галузі клеїв та появою на ринку високошвидкісних ліній показано перехід від клеїв побутового призначення до промислових клеїв, зокрема, етикеткових. Розглянуто основні вимоги до етикеткових клеїв для автоматичних ліній. Подано характеристики розроблених клеїв для скляної, полімерної, жерстяної упаковки. Розглянуто переваги розробок клеїв-розплавів, охарактеризовано клей-розплав КР-2, який виготовляється в АТ "ВНДІХІМПРОЕКТ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Махорт А. Ф. 
Влияние торгового баланса на ценообразование в открытой экономической системе / А. Ф. Махорт // Пробл. упр. и информатики. - 1999. - № 1. - С. 124-136. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Знайдено умови існування позитивних рівноважних цін в економічній системі, що задовольняють умові торговельного балансу, та ненульових обсягів поставок товарів з-за меж системи. Розглянуто метод коригування елементів структурної матриці, яка описує економічну систему, що забезпечує заданий рівень цін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.298 + У .в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вплив кризи на основні сектори економіки та зовнішню торгівлю України : Наук.-аналіт. дослідж. / ред.: В. М. Геєць, В. О. Точилін; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. - К., 1999. - 86 c. - укp.

Викладено погляди економістів на наслідки світової фінансової кризи, що негативно вплинули на зовнішню торгівлю України і позначилися на стані діяльності основних секторів економіки - паливно-енергетичного, металургійного, агропродовольчого, а також на ринку споживчих товарів. Окремим розділом подано прогноз розвитку зовнішньої торгівлі України на найближчий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-97 + У9(4УКР)843-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Криковцева Н.  
Вплив споживчих переваг на організацію збутової функції торговельного підприємства / Н. Криковцева // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 263-267. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглядаються проблеми вивчення споживчих переваг товарів повсякденного попиту і ретельного вибору, а також їх вплив на організацію збутової функції підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-592

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Осика С. Г. 
Генеральна угода з тарифів і торгівлі як основа універсального міжнародно-правового регулювання світової торгівлі / С. Г. Осика, В. Т. Пятницький, А. С. Осика; Укр. акад. зовн. торгівлі. - К., 1999. - 201 c. - (Система Світ. орг. торгівлі як основа регулювання глобал. торг. процесів). - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи та особливості розвитку світової системи торгівлі від ГАТТ до СОТ, базові торгові режими ГАТТ, питання тарифного і нетарифного регулювання в рамках ГАТТ, у т.ч. правила, що мають загальне застосування щодо експорту та імпорту товарів. Висвітлено захисні заходи ГАТТ з метою обмеження імпорту для збереження рівноваги платіжного балансу, інструменти державного реагування на недобросовісну торговельну практику, пов'язану з демпінговим, субсидованим і масовим імпортом. Викладено спеціальні умови застосування правил ГАТТ відносно менш розвинених країн, а також основні організаційні механізми функціонування ГАТТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 + У584.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жолобова К. С. 
Деякі питання залежності зовнішньоекономічного статусу України від ступеня розвитку її внутрішнього ринку / К. С. Жолобова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 93-94. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано приклади зростаючої імпортизації товарів споживчого ринку України, що призводить до призупинення роботи вітчизняного ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Недрянко А.  
Деякі проблеми вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності підприємств регіону / А. Недрянко, О. Пшонка // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показано, що зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) підприємств як різновид бізнесу стає, з одного боку, вагомим стимулом, з іншого - об'єктивним критерієм діяльності різноманітних суб'єктів ринку. За результатами глибокого економічного аналізу сформульовано деякі проблеми і визначено шляхи удосконалення ЗЕД і підвищення її ефективності. Вони стосуються, зокрема, нових форм розвитку ЗЕД, оцінки і підвищення конкурентоспроможності товарів на зовнішньому ринку, обгрунтування стратегії ЗЕД на підприємстві, розширення ролі торговельно-промислових палат в активізації ЗЕД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)830

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Узбек О.  
До питання про аналіз індивідуального ринку товарів / О. Узбек, О. Шепеленко // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 313-318. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Відмічається, що в нових умовах господарювання в торгівлі важливого значення набуває проблема виявлення формування політики раціонального асортименту. Простежується динаміка попиту і ціни на товари лікеро-горілчаного асортименту торговельного підприємства "Юпітер" за 1998 р. (дані подано у вигляді кривої попиту). Знайдено оцінку оптимальної ціни на кожний вид товару, на основі якої можна прийняти науково обгрунтоване управлінське рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.42 + У9(4УКР)421.512.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шапошнікова Н. О. 
До питання продовольчого становища України напередодні Першої світової війни / Н. О. Шапошнікова // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 50-57. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Зазначено, що українські губернії напередодні Першої світової війни мали незаперечні успіхи в продовольчій сфері. Населення було забезпечено власними харчовими продуктами. За вартістю товарів харчова промисловість посідала чільне місце серед інших галузей народного господарства. Розглянуто обсяги виробництва зернових, цукру, продуктів тваринництва тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)621-2 + У03(4Укр)621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Економіка. Менеджмент. Підприємництво : Зб. наук. пр. Т 3 / ред.: Г. В. Козаченко; Східноукр. нац. ун-т. - Луганськ, 2000. - 269 с. - укp. - рус.

Досліджено економічний аспект проблем екології в Україні, проблеми планування собівартості промислової продукції. Висвітлено роль інтелектуальної власності у соціально-економічному розвитку України. Розглянуто використання методів математичних досліджень для прогнозування ринку продовольчих товарів. Розкрито особливості становлення конкурентоздатного виробництва за умов модернізації промислових підприємств України. Представлено комплексну систему управління прибутками спільного підприємства, ефективний механізм мотивації в організації. Визначено перспективи розвитку акціонерних товариств як основної форми організації підприємництва в Україні. Класифіковано стратегію підприємств. Зроблено аналіз та визначено шляхи регулювання кризових ситуацій на підприємстві. Охарактеризовано особливості становлення підприємництва в процесі реформування економіки. Визначено конкурентний статус фірми та стратегічної зони господарювання як інструменту сталого функціонування промислового підприємства за умов трансформаційної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Саблук П. Т. 
Економічний і соціальний стан аграрного сектора України : Наук. стат.-аналіт. розробка / П. Т. Саблук, О. А. Бугуцький, М. К. Орлатий, Ю. О. Бугуцький, О. Г. Булавка; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 1997. - 372 c. - Бібліогр.: с. 371-372. - укp.

Містяться дані про основні результати економічного і соціального стану сільського господарства в цілому по країні та областях в основному за 1991-1995 рр. Наведено показники, що характеризують ресурсні можливості сільського господарства, обсяги виробництва продукції у вартісному, натуральному виразах на душу населення, а також ефективність виробництва. Представлено дані про розвиток селянських (фермерських) господарств та про хід приватизації в аграрному секторі України. Подано характеристику матеріально-технічної бази сільського господарства та її використання. Висвітлено баланси основних сільськогосподарських продуктів та показники споживання продуктів харчування населенням та товарів народного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дейнеко Л. В. 
Ефективність розвитку харчової промисловості в регіоні / Л. В. Дейнеко, А. В. Цимбалюк; ред.: П. П. Борщевський; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. - К., 1998. - 284 c. - Бібліогр.: 124 назв. - укp.

Досліджуються і висвітлюються теоретико-методологічні, методичні і практичні проблеми ефективності та інтенсифікації розвитку харчової промисловості в Київському регіоні в ринкових умовах господарювання. Досліджуються та узагальнюються передумови і чинники її ефективного розвитку, розкривається сутність і зміст структуроформуючої функції стосовно виробництва і забезпечення потреб ринку в продовольчих товарах у господарському, промисловому та агропромисловому комплексах регіону, визначаються та обгрунтовуються методологічні і методичні засади щодо оцінки розвитку цієї пріоритетної галузі в регіоні. Значна увага приділена розкриттю сутності і змісту регіональної ефективності розвитку харчової промисловості, формуванню і обгрунтуванню критеріїв і показників, що характеризують соціальну, науково-технічну, технологічну та екологічну ефективність розвитку цієї комплексної галузі. Особливе місце відведено всебічному аналізу та оцінці сучасного рівня розвитку харчової промисловості в Київському регіоні, у т.ч. в області та в місті Києві, вивченню та узагальненню тенденцій і закономірностей її розвитку за останні роки, інституціальних змін та структурних зрушень, що відбуваються у галузі, соціальної, економічної та екологічної ефективності розвитку і функціонування галузі, визначенню основних напрямів та обгрунтуванню шляхів значного підвищення ефективності виробництва продовольчих товарів у регіоні. Систематизований і представлений значний об'єм економіко-статистичної інформації, що характеризує ефективність розвитку харчової промисловості в Київському регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7 + У049(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Саркісян Л.  
Забезпеченість роздрібною торговельною мережею м.Донецька / Л. Саркісян, О. Черевко // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 294-300. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено аналіз чинників, що впливають на забезпеченість торговою мережею, і показників забезпеченості м.Донецька роздрібною торговою мережею, зокрема, торговельними площами як за окремими групами товарів, так і в порівнянні з базовим роком. Показано основні недоліки малої забезпеченості торговельними площами і деякі перспективи для розширення торговельної мережі міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)421.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського