Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (38)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ТУРЕЧЧИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 350
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 207 c. - укp.

Зроблено спробу певної "реабілітації" гетьмана на грунті більш глибшого аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні крізь призму зовнішніх факторів, що її зумовлювали. Розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Показано, якими методами І.Скоропадський прагнув зберегти автономію великого регіону та його територіальну цілісність. Характеризується міжнародна діяльність володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каспійсько-Чорноморський регіон: умови та перспективи розвитку : Матеріали міжнар. конф., Київ, 26-28 черв. 1998 / ред.: С. Пирожков; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. - К., 1998. - 282 c. - укp.

Представлений широкий спектр думок щодо економічного, політичного та соціального розвитку Чорноморсько-Каспійського регіону. Визначено параметри регіону, дана оцінка його місця в геополітичних процесах на материку Євразія. Запропоновано варіант інтерпретації всієї множини політичних, економічних та культурних комунікацій в регіоні. Розглянута специфіка розвитку інтеграційних процесів в Центральній Азії, Закавказзі та прилеглих територіях, підкреслено необхідність комплексного підходу до розвитку господарства під час розробки перспективних економічних проектів. Розглянуто приклади системних ситуацій у розвитку господарства як у галузевому (нафтова промисловість, залізничний транспорт, туристсько-рекреаційна діяльність тощо), так і в регіональному вимірах (Україна, Грузія, Азербайджан, Туреччина, Іран, Північний Кавказ тощо). Систематизовано уявлення про стратегічні інтереси України в регіоні. Подано лінгво-історичний огляд регіону, на підставі якого можна судити про виняткову складність етно-лінгвістичної ситуації в цьому регіоні та напруженість соціокультурних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-6 я431 + У9(4/8)0 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шиян Р. І. 
Козацтво Південної України в останній чверті XVIII ст. / Р. І. Шиян; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Запоріз. від-ня. - Запоріжжя : Тандем-У, 1998. - 98 c. - (Запороз. спадщина; Вип.7). - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Дослідження присвячене окремим аспектам історії козацтва на півдні України в останній чверті XVIII ст. Доведено, що після зруйнування Запорозької Січі регіон продовжував залишатися осередком козацьких традицій. Разом з тим, створення низки козацьких формувань у 70-80-х р. XVIII ст. повинно було допомогти російській армії здобути перемогу у випадку нової війни з Туреччиною та поставити населення регіону під пильний нагляд російської цивільної й військової адміністрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)46 + Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Міжнародна науково-практична конференція "Геополітичне майбутнє України", 19-20 берез., м.Київ / ред.: Б. Гуменюк; Ін-т міжнар. відносин Нац. ун-ту ім. Т.Шевченка, "Геополітичне майбутнє України", міжнародна науково- практична конференція (1998; Київ). - К., 1998. - 176 c. - укp.

Представлено матеріали конференції, в якій взяли участь провідні вчені, дипломати, журналісти з 14 країн - України, Росії, США, Великобританії, Туреччини, Білорусі та ін. Ця обставина зумовила широкий, різносторонній і співставний аналіз сучасного міжнародного стану, тенденцій, що діють у ньому, а відтак, і викликів зовнішній та внутрішній політиці суверенної України. Висвітлюється творчий обмін думками різних за поглядами, досвідом і орієнтаціями людей, що збагатив дискусію, спрямував її у русло переважно конструктивного підходу, пошуку та обгрунтування альтернатив у змалюванні геополітичного майбутнього України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф014 я431 + Т3(4УКР)64-6 я431 + С5*666.4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки і знахідки : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: С. В. Віднянський; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 317 с. - рус.

Висвітлено маловідомі сторінки з історії взаємин українського народу з зовнішнім світом, зокрема, торговельні зв'язки львівського купецтва у XIV ст., стосунки італійських гарібальдійців з Україною та становлення дипломатичних й економічних відносин України з Німеччиною, Польщею, Великобританією, Францією та Чехословаччиною у міжвоєнні роки. Розглянуто ставлення Франції та Німеччини до національних меншин у першій половині ХХ ст., політичні процеси в Чехословаччині та Туреччині, зовнішню політику Великобританії, СРСР, об'єднаної Німеччини, а також міжнародні відносини на Середньому Сході в новітній час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-6я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень. Вип. 14 / ред.: І. Ф. Курас; НАН України. - К., 2000. - 245 с. - укp.

Висвітлено проблеми соціально-економічного, політичного, національно-культурного та духовного розвитку етнічних груп України у XVIII - XX ст. Детально проаналізовано етнічний склад населення Волині у першій половині XIX ст., а також міграцію кримських татар до Туреччини в XX ст. Розглянуто передумови переселення та політико-правове поле розвитку німецької етнічної групи в Україні у кінці XVIII - на початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Леп'явко С. А. 
Українське козацтво у міжнародних відносинах (1561-1591) / С. А. Леп'явко; Ін-т історії України НАН України. - Чернігів : Сіверянська думка, 1999. - 216 c. - укp.

Роботу присвячено одному з важливих періодів розвитку українського козацтва. Після першого запрошення на державну службу (1561 р.) воно за три десятиріччя змогло пройти складний шлях становлення і оформлення як недержавної збройної сили українського народу. На міжнародній арені козацтво стало виступати як самостійний військово-політичний фактор, на які мусили зважати всі сусідні країни. На основі нових архівних джерел розглянуто походи козаків проти турків і татар, їх участь у війнах Великого князівства Литовського і Речі Посполитої проти Москви, взаємовідносини козацтва і влади. Особливу увагу приділено розгляду дипломатичних проблем, які виникали в Польщі в стосунках із Кримом, Туреччиною та Молдавією; свідченням про козаків в Австрії, Ватікані, Англії, Московії; висвітленню перших спроб встановлення контактів козацтва з урядами європейських країн. Події висвітлено в широкому контексті міжнародних відносин другої половини XVI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(0)4-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гусаков В.  
Центральноазіатська політика Сулеймана Деміреля / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано твердження, що криза, в якій перебувають дві провідні ідеології, домінуючі в турецькому суспільстві багато років - європейська та ісламістська - залишає для країни вільним лише один напрямок - тюркський, тобто центральноазіатський. Політична ініціатива в ньому традиційно належить турецькому Президенту Сулейману Демірелю. Розглянуто питання стосунків Туреччини з країнами Центральної Азії та проблеми, що виникають на цьому шляху.


Ключ. слова: мусульманський світ, тюркські країни, Центральна Азія, Туреччина, С. Демірель
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Тур)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кондратюк С.  
Чорноморський регіон: реалії та перспективи нафтового шляху "Азія - Європа" / С. Кондратюк, І. Овсій // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 6-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано південний (чорноморський) напрямок зовнішньої політики України. Увагу акцентовано на його пріоритетності та великій перспективності, зокрема, з огляду на можливість транспортування через Україну частини каспійської нафти. У Чорноморському регіоні переплітаються в одному геополітичному вузлі інтереси України, США, Росії, Туреччини, Центрально-Східної Європи, європейських, центральноазіатських та закавказьких країн СНД і, деякою мірою, країн Середземномор'я.


Ключ. слова: Чорноморський регіон, каспійська нафта, нафтопроводи, чорноморська політика США, Туреччини, Росії
Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гуржій О. І. 
Іван Скоропадський / О. І. Гуржій. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2004. - 312 c. - (Особистість і доба). - укp.

На основі аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні вперше розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Охарактеризовано особливості міжнародної діяльності володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.

На основании анализа источников того времени, а также изучения внутренней ситуации в стране впервые рассмотрены вопросы о формировании государственной идеи в сознании высшей должностной личности в Гетманщине начала XVIII ст. Охарактеризованы особенности международной деятельности владельца булавы в тяжелых тоталитарных условиях царизма, участие в войнах и походах во главе казацких отрядов против войск Польши, Турции, Крымского ханства и Швеции. Освещены трагические страницы взаимоотношений Петра I, И. Скоропадского и запорожцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 Скоропадський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козицький А. М. 
Новітня історія Азії та Африки : Навч. посіб. для студ. іст. спец. вищ. навч. закл. / А. М. Козицький; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Афіша, 2004. - 430 c. - Бібліогр.: с. 425-430. - укp.

Висвітлено розвиток народів Азії та Африки протягом 1918 - 2003 рр. Проаналізовано особливості національно-визвольного руху та модернізаційних процесів, які впливали на зміни традиційних суспільних відносин і формування сучасного положення країн Сходу. Розглянуто питання політичного та економічного розвитку Туреччини, Ірану, Афганістану, Сирії, Лівану, Палестини, Іраку, Саудівської Аравії, Ефіопії, Південно-Африканського Союзу, Китаю, Японії, Лаосу, Індонезії, Алжиру.

Освещено развитие народов Азии и Африки на протяжении 1918 - 2003 гг. Проанализированы особенности национально-освободительного движения и модернизационных процессов, влиявших на изменения традиционных общественных отношений и формирование современного положения стран Востока. Рассмотрены вопросы политического и экономического развития Турции, Ирана, Афганистана, Сирии, Ливана, Палестины, Ирака, Саудовской Аравии, Эфиопии, Южно-Африканского Союза, Китая, Японии, Лаоса, Индонезии, Алжира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)6 я73 + Т3(6)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гальський К. Є. 
Торгівля і митна справа Запорозької Січі (друга половина XVI - 70-ті рр. XVIII ст.) / К. Є. Гальський; Рада Профспілки працівників мит. органів України. - К. : Панорама, 2005. - 256 c. - укp.

Досліджено процес становлення та розвитку торгівлі та митної справи Запорозької Січі. Розглянуто історичні, політичні та суспільно-економічні умови розвитку українського козацтва, організаційну та урядову структуру гетьманської держави. Проаналізовано демократичні традиції, правову систему та фінансові відносини Запорозької Січі. Досліджено торговельно-митні стосунки Запорожжя з сусідніми державами - Кримським ханством, Туреччиною, Росією і Польщею. Розглянуто характерні особливості зовнішньоторговельної діяльності запорозького купецтва, зокрема здійснення грошових операцій, прямого товарообміну (бартеру), продажу або купівлі в кредит. Особливу увагу приділено вивченню транзитної торгівлі Запорозької Січі, митних пільг і преференцій.

Исследован процесс становления и развития торговли и пошлинного дела Запорожской Сечи. Рассмотрены исторические, политические и общественно-экономические условия и предпосылки формирования украинского казачества, организационная и управленческая структура гетьманского государства. Проанализированы демократические традиции, правовая система и финансовые отношения Запорожской Сечи. Исследованы торгово-пошлинные отношения Запорожья с соседними государствами - Крымским ханством, Турцией, Россией и Польшей. Рассмотрены характерные особенности торговой деятельности запорожского купечества, в частности осуществления денежных операций, прямого товарообмена (бартера), продажи или покупки в кредит. Особое внимание уделено изучению транзитной торговли Запорожской Сечи, а также пошлинных льгот и преференций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + У03(4УКР)408.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пророченко Н. О. 
Туреччина: історія, культура, географія: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н. О. Пророченко. - К. : Світ знань, 2005. - 230 c. - Бібліогр.: с. 202-203. - укp.

Наведено основні відомості про природні умови, населення, економіку, історію, політику, державний лад і різні аспекти культурного життя Туреччини. Розглянуто особливості становлення Держави Сельджукідів у Малій Азії (Румського султанату) у XI - XIII ст., Османської Держави в XIV - першої половини XV ст. та її перетворення в напівколонію, а також Турецької Республіки (1918 - 1933 рр.). Висвітлено проблеми та перспективи розвитку сучасної Туреччини, проаналізовано українсько-турецькі взаємовідносини.

Приведены основные сведения о природных условиях, экономике, истории, политике, государственном строе и разных аспектах культурной жизни Турции. Рассмотрены особенности становления Государства Сельджукидов в Малой Азии (Румынского султаната) в XI - XIII ст., Османского Государства в XIV - первой половине XV ст. и его преобразования в полуколонию, а также Турецкой Республики (1918 - 1933 гг.). Освещены проблемы и перспективы развития современной Турции, проанализированы украинско-турецкие взаимоотношения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ТУР) я73 + Д890(53ТУЕ)0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Якубова Т.  
Фортеця Очаків у російсько-польській війні 1654 - 1656 рр. / Т. Якубова // Київ. старовина. - 2004. - № 6. - С. 24-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто історичне значення міста-фортеці Очаків - головного військово-адміністративного центру Туреччини, навколо якого під час російсько-польської війни 1654 - 1667 рр. збиралися значні татарські військові сили для походів на українські землі. Зазначено, що завдяки оборонним заходам Б.Хмельницького та діям московського уряду було створено прикордонну оборонну лінію, яка протягом війни стримувала турецько-татарську агресію зі сторони фортеці. Висвітлено погляди польських істориків щодо історичних подій вказаного періоду.

Рассмотрено историческое значение города-крепости Очаков - главного военно-административного центра Турции, вокруг которого во время русско-польской войны 1654 - 1667 гг. собирались значительные татарские военные силы для походов на украинские земли. Указано, что благодаря оборонительным мерам Б.Хмельницкого и действиям московского правительства была создана пограничная оборонительная линия, которая на протяжении войны сдерживала турецко-татарскую агрессию со стороны крепости. Освещены взгляды польских историков относительно исторических событий указанного периода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442 + Т3(4УКР-6КРМ)4-22 + Ц561.211.1г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Барановський М. О. 
Економічна і соціальна географія зарубіжних країн (Азія) / М. О. Барановський, О. Г. Дмитренко; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2001. - 166 c. - укp.

Наведено економіко-географічну характеристику провідних країн і регіонів Азії - Східної (Японії, Китайської Народної Республіки, нових індустріальних країн), Південно-Східної, Південної (Індії) , Центральної (Казахстан), Південно-Західної (Перської затоки, Закавказзя, Туреччини), визначено їх географічне положення, розглянуто історію формування території, адміністративно-територіальний устрій, природні умови та ресурси, чисельність населення. Обговорено особливості економічного розвитку, наведено загальну характеристику господарства, проаналізовано галузеву та територіальну структури економіки, а також зовнішньоекономічні зв'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Халимоненко Г. І. 
Історія турецької літератури (XIV - XVI століття) = 14 - 16. Y$Eroman u dot dotzyil T$Eroman u dot dotrk edebyati tarihi : Підруч. / Г. І. Халимоненко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : ВПЦ "Київський ун-т", 2001. - 208 c. - Бібліогр.: с. 204-207. - укp.

Розглянуто історію турецької поезії XIII - XVI ст. Висвітлено життєвий та творчий шлях Деггані, Гюльшегрі, Ахмеді, Нізамі, Еміра Хосрова, Юсуфа Сінана, Ахмета Паша, Неджаті, Махмуда Абдулбаки, Фузулі, творчість яких стимулювала літературний процес в Туреччині, Азербайджані, Узбекистані, тюркських країнах Поволжя. Проаналізовано поему Фузулі "Меджнун та Лейла". Розглянуто поезію турецького дивану.

Рассмотрена история турецкой поэзии XIII - XVI ст. Освещен жизненный и творческий путь Деггани, Гюльшегри, Ахмеди, Низами, Эмира Хосрова, Юсуфа Синана, Ахмета Паша, Неджати, Махмуда Абдулбаки, Фузули, чье творчество стимулировало литературный процесс в Турции, Азербайджане, Узбекистане, тюрских странах Поволжья. Проанализировано поэму Фузули "Меджнун и Лейли". Рассмотрена поэзия турецкого дивана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ТУР)я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА625054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Уривалкін О. М. 
Історія України від стародавніх часів до сьогодення / О. М. Уривалкін, І. М. Конончук. - Ніжин : Т-во "Знання" України, 2001. - 240 c. - Бібліогр.: с. 230-237. - укp.

Висвітлено основні події історії України, охарактеризовано археологічні знахідки та наведено висновки науковців, свідчення літописців, вміщено публікації краєзнавців, результати новітніх досліджень вітчизняної та зарубіжної науки. Проаналізовано державотворчі традиції кіммерійців, скіфів, сарматів, античних міст-держав Північного Причорномор'я, готів, гунів, а також особливості господарства, побуту, соціально-економічного ладу, політичного устрою та культури Київської Русі. Обговорено умови виникнення, розвиток і занепад Галицько-Волинської держави. Описано поділ українських земель між Литвою, Польщею, Угорщиною, Туреччиною та Росією. Визначено роль козацтва у суспільно-політичному житті України. Розглянуто соціально-політичний та економічний розвиток напередодні Першої світової війни. Вивчено суспільно-політичні процеси у сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергійчук І. М. 
Новітня історія країн Азії та Африки (1918 - кінець ХХ ст.) : Навч. посіб. для студ. іст. спец. вищ. навч. закл. / І. М. Сергійчук. - Суми : Унів. кн., 2002. - 284 c. - Бібліогр.: с. 272-284. - укp.

Розглянуто проблеми соціально-економічного і політичного розвитку країн Азії та Африки в період новітньої історії (1918 р. - кінець ХХ ст.). Висвітлено національно-визвольну боротьбу, становлення афро-азіатських незалежних держав, зокрема: Японії, Китаю, Монголії, Французького Індокитаю, Бірми, Індонезії, Індії, Афганістану, Пакистану, Ірану, Туреччини, Ізраїлю, Корейської Народно-Демократичної Республіки, Республіки Корея, Сінгапуру, В'єтнаму, Лаосу, Камбоджі, а також арабських країн - Єгипту, Сірії, Лівану, Лівії, Іраку, Алжиру, Саудівської Аравії та Палестини. Висвітлено питання пошуку названими державами ефективних моделей розвитку, політики реформ на сучасному етапі та завоювання свого місця у світовому співтоваристві.

Рассмотрены проблемы социально-экономического и политического развития стран Азии и Африки в период новейшей истории (1918 г. - конец ХХ в.). Освещена национально-освободительная борьба, становление афро-азиатских государств, в частности: Японии, Китая, Монголии, Французского Индокитая, Бирмы, Индонезии, Индии, Афганистана, Пакистана, Ирана, Турции, Израиля, Корейской Народно-Демократической Республики, Республики Корея, Сингапура, Вьетнама, Лаоса, Камбоджи, а также арабских стран - Египта, Сирии, Ливана, Ливии, Ирака, Алжира, Саудовской Аравии и Палестины. Освещены вопросы поиска перечисленными государствами эффективных моделей развития, политики реформ на современном этапе и завоевания своего места в мировом сообществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)6 + Т3(6)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Абашкіна Н. В. 
Професійна освіта в зарубіжних країнах: порівняльний аналіз / Н. В. Абашкіна, О. І. Авксєнтьєва, Р. І. Антонюк, Т. М. Десятов, Н. О. Корсуньська; АПН України. Ін-т педагогіки і психології проф. освіти. - 2-е вид. - К. : Вибір, 2002. - 322 c. - Бібліогр.: с. 389-390. - укp.

Вперше в українській педагогічній науці висвітлено досвід організації професійної освіти в зарубіжних країнах (США, Японії, ФРН, Іспанії, Туреччині, Румунії). Розкрито тенденції формування системи освіти, висвітлено новітні технології у професійному навчанні в зарубіжних країнах, визначено їх складові. Розглянуто особливості використання аудіовізуальних засобів і комп'ютерних технологій у даній системі. Розглянуто двомовне навчання як реалізацію принципу політкультурності. Досліджено спільні та відмінні риси професійної підготовки вчителів у країнах Західної Європи кінця ХХ ст. Наведено порівняльний аналіз процесів, які відбуваються в профосвіті зарубіжних країн, запропоновано можливі шляхи використання прогресивних ідей зарубіжжя в теорії та практиці профосвіти України. Вміщено словник зарубіжних педагогічних термінів профосвіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч454(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тисяча років української суспільно-політичної думки : У 9-ти т. (X - XX ст.) / ред.: Т. Гунчак. - К. : Дніпро, 2001 - укp.

Вперше досліджено тисячолітній процес (X - XX ст.) зародження, становлення та розвитку національної суспільно-політичної думки, проаналізовано історію національних інтелектуальних і духовних пошуків, а також роздумів у різні часи та епохи. Значну увагу приділено античній цивілізації Північного Причорномор'я. Детально охарактеризовано діяльність визначних політиків і духовних лідерів епохи Київської Русі: Ярослава Мудрого, Феодосія Печерського, Володимира Мономаха, Кирила Турівського, Костянтина Смолятича та ін. Представлено документи та пам'ятки XVI - XVII ст., які висвітлюють релігійну та соціально-економічну експансію Польщі, а також діяльність української духовної еліти, що полягала у вирішенні міжконфесійної боротьби, оборони соціально-економічних прав України, організації системи освіти з метою виховання національно свідомих українських громадян. Окремі розділи присвячено подіям Визвольної війни українського народу. Вміщено універсали, накази, інструкції, листи, трактати, що засвідчують різні аспекти соціально-політичного мислення української правлячої еліти зазначеного періоду, а саме: ідею Великого Князівства Руського у складі Речі Посполитої, воєнний союз з Московською державою проти польської експансії, протекторат Туреччини та творення суверенної Козацької держави. Всебічно розглянуто особливості розвитку та ідейні течії української суспільно-політичної думки XIX - початку XX ст., зокрема, обговорено доробок Т.Шевченка, Г.Квітки-Основ'яненка, П.Гулака-Артемовського, І.Вагилевича, М.Максимовича, В.Антоновича. Розкрито деякі аспекти політичного та суспільного життя українського народу в

роки Другої світової війни, перших повоєнних років та сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)4 + Т3(4Укр)4,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського