Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (12)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=УНІФОРМА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Краснопьоров В. М. 
Таємна польова поліція у військовій зоні окупації України: організація, структура та функціонування / В. М. Краснопьоров // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2014. - № 19. - С. 112-117. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблему створення структури та функціонування таємної польової поліції у військовій зоні окупації України в 1941 - 1943 рр. Надано причини створення цієї поліції, особливості організації, перелік завдань та особливості взаємодії з іншими силовими підрозділами третього райху на окупованих територіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мокін В. Б. 
Побудова масштабованої інформаційно-пошукової системи для управління річковим басейном на основі реєстрів та онтологічних моделей / В. Б. Мокін, І. І. Овчаренко, А. М. Лучко, О. М. Давидюк // Мат. моделювання в економіці. - 2019. - № 2. - С. 45-56. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено варіанти підвищення швидкості масштабованого багатокритеріального пошуку релевантної інформації в інформаційно-пошуковій системі з уніформатними підходами для парсингу вхідних даних на прикладі системи для управління річковим басейном з можливістю пошуку даних за ключовими словами опису предметної області та просторовою і часовою прив'язкою цих даних. Запропоновано удосконалення принципів формалізації та моделі даних для таких систем, які дозволяють швидше здійснювати пошук даних та формування їх датасетів, готових для оброблення, після імпорту та формалізації інформації з різноформатних реєстрів та онтологічних моделей, за рахунок оперування окремими даними, а не складеними з ними типами даних. Кожне з таких даних ув'язується з усіма можливими семантичними мережами системи. Описана робота пілотної версії веб-системи, побудованої за запропонованими принципами, на прикладі роботи з даними моніторингу якості вод у басейні річки Південний Буг.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Д225.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
3.

Храбан Т. Є. 
Уніформа як символічна сцена формування організаційної та гендерної ідентичностей військовослужбовиць Збройних сил України / Т. Є. Храбан, М. І. Храбан // Укр. соціум. - 2023. - № 4. - С. 21-36. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета статті - висвітлення сприйняття військовослужбовицями Збройних сил України військової уніформи з точки зору її значення для їх гендерної та організаційної ідентичностей. Дослідження проводилося в межах пілотного проєкту з використанням інтерв'ювання. Отримані результати були проаналізовані за допомогою контент-аналізу. Ставлення військовослужбовиць до військової уніформи і, як наслідок, рівень їхнього психологічного благополуччя можуть корелюватися з їхньою організаційною та гендерною ідентичностями. Організаційна ідентичність стає запорукою позитивного ставлення до уніформи, коли: військовослужбовиці розглядають уніформу як рамку організаційної ідентичності, керівний принцип і настанову, що програмує того, хто носить уніформу, на етичну поведінку та командну роботу; головними чинниками впливу на організаційну ідентичність є концептуальні конструкти "ідеалізм" і "військовий професіоналізм"; відбувається інкорпорація у ідентифікаційні показники, що маніфестують патерни, закономірності та особливості мілітарної організаційної ідентичності, параметра "гендерна рівність". Основними факторами ризику, які зумовлюють негативне ставлення до уніформи при домінуванні організаційної ідентичності, є: надмірна організаційна ідентифікація, під час якої військовослужбовиці можуть інтеріоризувати цілі збройних сил такою мірою, що їхня особиста ідентифікація може постраждати; формування організаційної ідентичності без інкорпорації в неї ідентифікуючого показника "гендерна рівність", що може загрожувати психологічному благополуччю внаслідок нездорової залежності від схвалення оточуючих. У випадку, коли ядро особистості становить гендерна ідентичність, ставлення до військової уніформи залежить від успішності формування збалансованої військової ідентичності. Спираючись у визначенні стадій формування збалансованої військової ідентичності на модель розвитку гендерної ідентичності військовослужбовиць (GIDWM), яку запропонувала В. Калвер, можна стверджувати, що перебування військовослужбовиць на таких фазах розвитку ідентичності, як "вдягання маски" та "носіння маски", дає підстави з великою ймовірністю очікувати їх негативного ставлення до військової уніформи. І лише на четвертому етапі "зняття маски", коли жінки долають маскулінну етику військової культури та стереотипні очікування ідентичності, носіння уніформи починає приносити позитивні емоції. Основну причину "конфлікту уніформи" слід шукати у ступені сформованості гендерної та організаційної ідентичностейвійськовослужбовиць. Зусилля з розв'язання "проблеми уніформи" у збройних силах мають бути спрямовані не лише на запровадження стандартів жіночої військової форми, але й на психологічну допомогу військовослужбовицям у формуванні збалансованої військової ідентичності, яку розглядають як гармонійне поєднання організаційної та гендерної ідентичностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*668*5*332.111.3-231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського