Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ХОЛМЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Матеріали Міжнародного конгресу політичних в'язнів комуністичних режимів, Київ, 7 - 8 листоп. 1995 р. / ред.: Г. Дідківська, О. Лук'янчук; Всеукр. т-во політ. в'язнів і репресованих, Міжнародний конгрес політичних в'язнів комуністичних режимів (1995; Київ). - К. : Ред.-вид. центр Нац. б-ки України ім. В.І.Вернадського, 2001. - 300 c. - укp.

Висвітлено сутність комуністичних режимів і доведено неминучість їх краху. Досліджено причини живучості ідеології комунізму та наведено способи її подолання в сучасній Україні. Проаналізовано чеський досвід викриття злочинів комуністичного режиму. Визначено філософсько-історичні передумови становлення тоталітарного режиму імперії зла. Розкрито злочини тоталітарних режимів на Холмщині та Підляшші. Описано голод в Україні 1946 - 1947 рр. як один зі злочинів комуністичного режиму. Обгрунтовано необхідність удосконалення закону про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні. Охарактеризовано зовнішньополітичну діяльність уряду у період більшовизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Науковий вісник Волинського державного університету ім. Л.Українки. Історичні науки. N 3 / ред.: В. П. Колесник. - Луцьк, 2000. - 236 с. - укp.

На підставі архівних матеріалів, монографічної літератури та періодичних видань висвітлено основні напрямки діяльності Волинської "Просвіти" у справі популяризації освіти серед населення Волині у 20 - 30-х рр. XX ст. Проаналізовано роль владики Модеста у налагодженні історико-краєзнавчої та пам'яткоохоронної роботи на Холмщині, Підляшші та Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто особливості проведення поховального обряду племен поморсько-кльошової культури на Волині у другій половині I тис. до н.е., становлення народного християнства у Київській Русі наприкінці X - середині XIII ст., зовнішньополітичну діяльність польської влади щодо врегулювання питань еміграції у 1920 - 30-х рр., проаналізовано роль монархічних традицій у процесі трансформації сучасної політичної культури Болгарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Осягнення історії : Зб. наук. пр. на пошану проф. М.П.Ковальського з нагоди 70-річчя / ред.: Л. Винар, І. Пасічник; Остроз. акад. - Острог; Нью-Йорк, 1999. - 595 c. - укp.

Висвітлюється життя та діяльність професора, педагога, дослідника Миколи Павловича Ковальського, представлена бібліографія його праць. Містяться статті з проблем археографії, джерелознавства, історіографії, персонології, історії культури. Розглядаються проблеми історії Холмщини на сторінках зарубіжних та українських видань, деякі аспекти висвітлення сталінської репресивної політики на Придніпров'ї в часописі "Борисфен", проблеми походження козацтва в "Історії Русів". Досліджуються особливості реформування Запорізької Січі Хмельницьким, повідомляється про зв'язки Історичного товариства Литви (1929-1940) та українських істориків, про Переяславсько-Московський договір 1654 р. в оцінках М.С.Грушевського. Розкривається проблема авторства "Опису Європейської Сарматії" в історіографії, проблема соціальних рухів у західноукраїнському селі другої половини XIX ст. у новітній українській історіографії та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Ковальский М.П. + Т я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Аркушин Г. Л. 
Словник західнополіських говірок : У 2 т. Т. 1. А - Н / Г. Л. Аркушин. - Луцьк, 2000. - 353 c. - укp.

Наведено понад 13000 діалектизмів (без урахування фонетичних варіантів). Записи говіркових слів зібрано у 540 населених пунктах Західного Полісся, а також у пограниччі, зокрема, у Холмщині та Підляшші, Волинщині, Рівненщині, Берестейщині та Пінщині. В якості ілюстрацій, крім речень зі зв'язного мовлення, використано повір'я, прислів'я та приказки, загадки, уривки з обрядових пісень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-451

Шифр НБУВ: В343739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Слово молодим дослідникам / ред.: В. Г. Бойко; Рівнен. держ. ін-т культури. - Рівне, 1998. - 245 c. - укp.

Містяться матеріали і тези міжвузівської науково-теоретичної конференції аспірантів, молодих викладачів та студентів, проведеної в квітні 1998 р. у Рівненському державному інституті культури. Розглядається Товариство дослідників Волині як осередок наукової думки рідного краю, а також Товариство "Рідна хата" на Холмщині і Південному Підляшші (1919-1930 рр.). Характеризуються Любецький з'їзд (1907 р.) та чехословацькі події 1968 року. Аналізуються журнали "Нова громада" й "Українська хата" як втілення національного духу. Обговорюються питання формування і використання історико-культурного фонду Рівненської обласної державної бібліотеки, стан та проблеми розвитку краєзнавчого фонду Острозької централізованої бібліотечної системи. Наводяться проблеми чинників формування менталітету українського етносу як один із напрямків етнопсихології, а також проблеми здоров'я особистості в системі національних цінностей. Публікуються екологічні дослідження Дерманських боліт, дається економіко-математичне обгрунтування раціонального використання водних ресурсів, доводиться наукова цінність болотних екосистем півдня Рівненщини та перспективи використання території регіону тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)70

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Патер І.  
Союз визволення України: проблеми державності і соборності / І. Патер; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2000. - 344 c. - Бібліогр.: с.324-344. - укp.

Досліджено історію Союзу визволення України (СВУ) у контексті міжнародних відносин Центрально-Східної Європи 1914 - 1918 рр., а також його боротьбу за відродження незалежної Української держави. Значну увагу приділено ставленню українських та російських політичних партій та організацій до СВУ. Детально проаналізовано культурно-освітню діяльність Союзу на Волині, Холмщині, Підляшші та Поліссі, а також національно-політичні процеси у Наддніпрянщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф055.256(4УКР) + Ф1(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павлюк І.  
Преса Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя 1941 - 1944 рр.: історико-типологічний та ідеологічний аналіз / І. Павлюк // Зб. пр. Н.-д. центру періодики. - 2001. - Вип. 9. - С. 192-205. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69017 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Павлюк І. З. 
Українська легальна преса Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя 1917 - 1939, 1941 - 1944 рр. / І. З. Павлюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. Наук.-дослід. центр періодики. - Л. : "Каменяр", 2001. - 286 c. - (Сер. "Період. вид. регіонів України"). - укp.

На підставі архівних матеріалів проаналізовано українську пресу Волині, Полісся, Холмщини та Підляшшя, які у 1921 - 1939 рр. перебували в складі Польської Республіки, а в 1941 - 1944 рр. - у складі Генеральної губернії та райхскомісаріату. Висвітлено процес становлення та розвитку преси регіону, показано її місце в національно-визвольній боротьбі, в культурному та економічному житті краю та всієї України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаврилюк С. В. 
Історичне пам'яткознавство Волині, Холмщини і Підляшшя (XIX - початок XX ст.) / С. В. Гаврилюк. - Луцьк : РВВ "Вежа" Волин. держ. ун-ту ім. Л.Українки, 2002. - 531 c. - укp.

Проаналізовано становлення та розвиток історичного пам'яткознавства Волині, Холмщини і Підляшшя періоду перебування їх під владою Російської імперії. Висвітлено формування зацікавленості місцевими старожитностями, діяльність державних структур, світських і церковних громадських товариств, музейних закладів. Акцентовано увагу на підготовці й проведенні реконструктивних робіт з метою збереження пам'яток архітектури, видання спеціальних історико-пам'яткознавчих праць. Розкрито здобутки і прорахунки історичного пам'яткознавства Волині, Холмщини і Підляшшя періоду ХІХ - початку ХХ ст., його роль у процесі українського національного відродження, загальноукраїнського пам'яткознавства.

Проанализировано становление и развитие исторического памятковедения Волыни, Холмщины и Подляшья во время пребывания их под властью Российской империи. Освещены формирование заинтересованности местными достопримечательностями, деятельность государственных структур, церковных общественных товариществ, музейных заведений, отдельных личностей относительно их выявления, изучения и сохранения. Акцентировано внимание на подготовке и проведении реконструктивных работ с целью сохранения памяток архитектуры, издании специальных историко-памятковедческих работ. Раскрыты достижения и просчеты исторического памятковедения Волыни, Холмщины и Подляшья периода ХІХ - начала ХХ ст., его роль в процессе украинского национального возрождения, общеукраинского памятковедения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4ПОЛ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА634158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Матвієнко В.  
Налагодження українсько-польських стосунків у 1918 році: проблема Холмщини і Підляшшя / В. Матвієнко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 6. - С. 223-230. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Поліссєзнавство: наукові фольклорно-етнологічні та мистецтвознавчі студії / ред.: В. Сидорук; упоряд.: С. Шевчук; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, . - Рівне : Волин. обереги, 2001. - 160 c. - укp.

Досліджено пам'ятки духовної та матеріальної культури населення регіонів, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розглянуто історичні пісні і думи Волинського Полісся як джерело української драматургії XIX ст., вивчено особливості фольклору Холмщини і Підляшшя, народно-вокальної культури Верхньоприп'ятської низовини, питання класифікації хореографічного фольклору.

Исследованы памятки духовной и материальной культуры населения регионов, потерпевших от последствий аварии на Чернобыльской АЭС. Рассмотрены исторические песни и думы Волынского Полесья как источник украинской драматургии XIX ст., изучены особенности фольклора Холмщины и Подляшья, народно-вокальной культуры Верхнеприпятской низины, вопросы классификации хореографического фольклора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-699 + Щ313(4УКР31)-69 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Павлюк І.  
Українська легальна преса Холмщини та Підляшшя (1941 - 1944 рр.) / І. Павлюк // Зап. Львів. наук. б-ки ім. В.Стефаника. - 2002. - Вип. 9/10. - С. 187-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4=Ук)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68513 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Макар Ю. І. 
Холмщина і Підляшшя в першій половині ХХ століття : Історико-політична проблематика / Ю. І. Макар. - Л. : Ін-т українознав. НАН України ім. І.Крип'якевича, 2003. - 88 c. - укp.

Висвітлено становище українців - автохтонів Холмщини і Підляшшя - впродовж першої половини ХХ ст., коли остаточно вирішувалася споконвічна проблема, хто вони і до якої держави повинен належати цей регіон міжнаціонального покордоння.

Освещено состояние украинцев - автохтонов Холмщины и Подляшья - на протяжении первой половини ХХ в., когда окончательно решалась извечная проблема, кто они и какому государству должен принадлежать этот регион межнационального пограничья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Волинь і Холмщина 1938 - 1947 рр.: польсько-українське протистояння та його відлуння. Дослідження, документи, спогади / ред.: Я. Ісаєвич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2003. - 813 с. - (Україна: культ. спадщина, нац. свідомість, державність; N 10). - укp.

Висвітлено польсько-українське протистояння напередодні Другої світової війни, під час нацистської окупації та в перші післявоєнні роки. Проаналізовано події у Холмському регіоні - від часу акції нищення православних церков у 1938 р. до масової депортації українського автохтонного населення в 1945 - 1947 рр. і на Волині в 1943 - 1944 рр. Значну увагу приділено подіям у Галичині, зокрема в Надсянні та Лемківщині. Розглянуто польське питання у післявоєнній стратегії Української Повстанської Армії.

Освещено польско-украинское противостояние накануне Второй мировой войны, во время нацистской оккупации и в первые послевоенные годы. Проанализированы события в Холмском регионе - от времени акции уничтожения православных церквей в 1938 г. до массовой депортации украинского автохтонного населения в 1945 - 1947 гг. и на Волыни в 1943 - 1944 гг. Значительное внимание уделено событиям в Галиции, в частности в Надсянье и Лемковщине. Рассмотрен польский вопрос в послевоенной стратегии Украинской Повстанческой Армии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)6-6,01 + Т3(4ПОЛ=9Укр)6-6,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Діалектологічні студії : Зб. наук. пр. Вип. 4. Школи, постаті, проблеми / ред.: П. Гриценко, Н. Хобзей; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2004. - 568 с. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми сучасної діалектології та лінгвогеографії, наведено матеріали до бібліографії української діалектології за 2002 - 2003 рр., архівні документи, зокрема листування. Розглянуто українські говірки Холмщини, питання фразеології Західого Поділля, фольклору та діалектики Гуцульщини, Бойківщини та Полісся. Розкрито теоретичні та методологічні засади діахронного опису діалектів.

Освещены актуальные проблемы современной диалектологии и лингвогеографии, приведены материалы к библиографии украинской диалектологии за 2002 - 2003 гг., архивные документы, в частности переписка. Рассмотрены украинские говоры Холмщины, вопросы фразеологии Западного Полесья, фольклора и диалектики Гуцульщины, Бойковщины и Полесья. Раскрыты теоретические и методологические основы диахронного описания диалектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67

Шифр НБУВ: Ж72472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Власюк О. В. 
"Східні креси" - під знаком польського орла : Моногр. / О. В. Власюк, В. Й. Сидорук, В. М. Цятко. - Рівне : Волин. обереги, 2004. - 136 c. - укp.

На підставі узагальнення архівного матеріалу висвітлено боротьбу українських політичних партій і організацій Західної Волині, українського Полісся, Холмщини та Підляшшя. Проаналізовано діяльність послів сейму та сенату від даних земель проти польського окупаційного режиму, за визволення від соціального та національного гніту іноземного поневолення.

На основе обобщения архивного материала освещена борьба украинских политических партий и организаций Западной Волыни, украинского Полесья, Холмщины и Подляшия. Проанализирована деятельность послов сейма и сената от данных земель против польского оккупационного режима на "восточных кресах", за освобождение от социального и национального угнетения иностранного порабощения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Збірник навчально-методичних матеріалів і наукових статей історичного факультету Волинського національного університету ім. Л. Українки. Вип. 14 / ред.: В. К. Баран. - Луцьк, 2008. - 299 с. - укp.

Проаналізовано соціоетнічне польсько-українське протистояння на Волині наприкінці XVIII ст. - 1860-х рр., етноконфесійну структуру краю у ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено пам'яткознавчу та пам'яткоохоронну діяльність Київського товариства охорони пам'яток старовини та мистецтва на Правобережній Україні у даний період. Розкрито соціально-економічні аспекти реформування волинського села у процесі реалізації столипінської аграрної реформи в 1906 - 1914 рр. Описано соціально економічні процеси на Волині у міжвоєнний період. Розглянуто питання міжнародно-правового врегулювання етнополітичних процесів на Холмщині та Підляшші у повоєнний період.

Проанализированы социоэтническое польско-украинское противостояние на Волыни конца XVIII ст. - 1860-х гг., этноконфессионная структура края в ХІХ - начале ХХ ст. Освещены памятниковедческая и памятникоохранная деятельность Киевского общества охраны древних памяток искусства на Правобережной Украине в данный период. Раскрыты социально-экономические аспекты реформирования волынского села в процессе реализации столыпинской аграрной реформы в 1906 - 1914 гг. Описаны социально-экономические процессы на Волыни в межвоенный период. Рассмотрены вопросы международно-правового регулирования этнополитических процессов на Холмщине и Подляшье в послевоенный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Історія та культура Полісся й України в сучасному науковому сприйманні / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2007. - 167 с. - (Л-ра та культура Полісся; Вип. 39). - укp.

Розглянуто питання декодування мовних засобів ліризму у творах Л.І.Глібова, гендерної інтерпретації оповідання М.Коцюбинського "Сон". Проаналізовано автобіографічність у творах М.Йогансена як результат суб'єкт-об'єктного статусу автора, творчість Ліни Костенко в межах сучасного літературознавчого дискурсу, етику та поетику І.Качуровського. Висвітлено культурно-просвітницьку діяльність І.Крип'якевича на Волині та Холмщині під час Першої світової війни, а також діяльність Музею українських діячів науки та мистецтва за умов тоталітарного режиму наприкінці 1920 - 1930 рр. Описано колекцію археологічних матеріалів із с.Гориця у фондах Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарнавського. Визначено тенденції культурного розвитку Чернігівщини у 1990-ті рр.

Рассмотрены вопросы декодирования речевых средств лиризма в произведениях Л.И.Глибова, гендерной интерпретации рассказа М.Коцюбынского "Сон". Проанализированы автобиографичность в произведениях М.Йогансена как результат субъект-объектного статуса автора, творчество Лины Костенко в границах современного литературоведческого дискурса, этика и поэтика И.Качуровского. Освещены культурно-просветительская деятельность И.Крипьякевича на Волыни и Холмщине в период Первой мировой войны, а также деятельность Музея украинских деятелей науки и искусства в условиях тоталитарного режима конца 1920 - 1930 гг. Описана коллекция археологических материалов из с.Горица в фондах Черниговского исторического музея им. В.В.Тарнавского. Определены тенденции культурного развития Черниговской области в 1990-е гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-3я54 + Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Минуле і сучасне Волині та Полісся. Олександр Цинкаловський і край : матеріали XXVII Міжнар. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 1020-ій річниці від першої писем. згадки про Володимир та 110-річчю від дня народж. О.Цинкаловського. Вип. 27 / упоряд.: Г. В. Бондаренко, А. М. Силюк; Волин. облрада, Волин. облдержадмін., Упр. культури і туризму, Володимир-Волин. райрада, Володимир-Волин. райдержадмін., Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк, 2008. - 375 c. - укp.

Розглянуто питання історії, культури та археології Володимир-Волинського та району, наведено відомості про видатні історичні постаті міста. Зроблено огляд вітчизняних і зарубіжних досліджень давньої та сучасної історії Володимира-Волинського, розглянуто основні етапи будівництва перших католицьких храмів міста. Охарактеризовано систему судочинства й адвокатури у Володимирському повіті у другій половині XVI - XVIII ст., розглянуто ремісниче виробництво міста у добу середньовіччя, а також привілеї польських королів м.Володимиру та підтвердження надання попередниками магдебургзького права. Проаналізовано загальні проблеми волинезнавства та краєзнавчої освіти, висвітлено історію заснування та функціонування Кременецького замку. Досліджено культурно-освітні процеси на території Західної Волині доби Української Центральної Ради. Визначено міжнародні та політико-правові передумови приєданння Холмщини та Підляшшя до Польщі (середина 1940-х рр.) у період Другої світової війни. Розглянуто розвиток промисловості Волині у 1953 - 1964 рр. Висвітлено життєвий і науковий шлях відомого волинянина, українського та польського археолога, краєзнавця, історика О.Цинкаловського (1898 - 1983), розкрито його досягнення у вивченні трипільських пам'яток на Волині.

Рассмотрены вопросы истории, культуры и археологии Владимир-Волынского и района, даны сведения о выдающихся исторических деятелях города. Осуществлен обзор отечественных и зарубежных исследований давней и современной истории Владимир-Волынского, описаны основные этапы строительства первых католических храмов города. Охарактеризована судовая система и адвокатура во Владимирском уезде во второй половине XVI - XVIII ст., рассмотрены ремесленное производство города в период средневековья, а также привелегии польских королей г.Владимира и подтверджение предоставления предшественниками магдебургского права. Проанализированы общие проблемы волыневедения и краеведческого образования, освещена история основания и функционирования Кременецкого замка. Исследованы культурно-образовательные процессы на территории Западной Волыни в период Украинской Центральной Рады. Определены международные и политико-правовые предпосылки присоединения Холмщины и Подляшья к Польше (середина 1940-х гг.) во время второй мировой войны. Рассмотрено развитие промышленности Волыны в 1953 - 1964 гг. Освещен жизненный и научный путь известного волынянина, украинского и польского археолога, краеведа, историка А.Цинкаловского (1898 - 1983), раскрыты его достижения в изучении трипольских памяток на Волыне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ) я431 + Т1(4УКР)-8 Цинкаловський О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28003 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського